Γ. Καμίνης: Δεν περνάει η λογική του τσαμπουκά

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
ναι και αυτός αποτελεί έναν σοβαρό λόγο,
εκτός της ακαταμάχητης γοητείας του,
για να σκέφτομαι το ενδεχόμενο σχέσης με αυτόν:
Ούτε αυτόν τον ξέρω....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
[FONT=&quot]Αυτούς τους τυπάδες με την αριστερή συνείδηση και την δεξιά τσέπη, ΠΟΤΕ δεν τους κατάλαβα, ΠΟΤΕ δεν τους συμπάθησα και [/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot]ΠΑΝΤΑ τους απέφευγα μετά βδελυγμίας. Πείτε στον λαό ρε παλιομ@λ@κες ποιοι είστε πραγματικά. Όταν εσείς ζείτε βασιλικά, εκείνος τρέχει να πάρει τζάμπα τρόφιμα. Μου τα λένε καμιά φορά οι γονείς μου στο τηλέφωνο και αδυνατώ να πιστέψω σε τι κατάντια έχουν περιέλθει κάποιοι άνθρωποι και μάλιστα άνθρωποι που όταν έφυγα τους άφησα πίσω αξιοπρεπεστατους. Να έχουν φτάσει σήμερα να ζούν από συσσίτια εκκλησιών και από διάφορες δωρεές. Όσο για τον Δημαρχίδη που πήρε τα ΜΑΤ «αγκαλίτσα» (άραγε στην προκειμένη περίπτωση ήταν καλά η κακά παιδιά τα μπατσικά?) για να δείξει ποιος είναι ο άρχοντας του θρόνου , απλά τραγικός. Ας πάει να περιθάλψει κανένα αδέσποτο, να βάλει κανένα παγκάκι, να μαζέψει τα σκουπίδια (που κάθε τρείς και λίγο ακούω στα ξένα μέσα, να λένε την πρωτεύουσα της χώρας μου σκουπιδόπολη) και γενικά να κάνει την ζωή των Αθηναίων υποφερτή και μετά να έρθει να τα ξαναπούμε. Την κέρδισες την μάχη των εντυπώσεων, αλλά ψήφο ρε μπαγλαμά δεν έχει. [/FONT] [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
[FONT=&quot]Αυτούς τους τυπάδες με την αριστερή συνείδηση και την δεξιά τσέπη, ΠΟΤΕ δεν τους κατάλαβα, ΠΟΤΕ δεν τους συμπάθησα και [/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot]ΠΑΝΤΑ τους απέφευγα μετά βδελυγμίας. Πείτε στον λαό ρε παλιομ@λ@κες ποιοι είστε πραγματικά. Όταν εσείς ζείτε βασιλικά, εκείνος τρέχει να πάρει τζάμπα τρόφιμα. Μου τα λένε καμιά φορά οι γονείς μου στο τηλέφωνο και αδυνατώ να πιστέψω σε τι κατάντια έχουν περιέλθει κάποιοι άνθρωποι και μάλιστα άνθρωποι που όταν έφυγα τους άφησα πίσω αξιοπρεπεστατους. Να έχουν φτάσει σήμερα να ζούν από συσσίτια εκκλησιών και από διάφορες δωρεές. Όσο για τον Δημαρχίδη που πήρε τα ΜΑΤ «αγκαλίτσα» (άραγε στην προκειμένη περίπτωση ήταν καλά η κακά παιδιά τα μπατσικά?) για να δείξει ποιος είναι ο άρχοντας του θρόνου , απλά τραγικός. Ας πάει να περιθάλψει κανένα αδέσποτο, να βάλει κανένα παγκάκι, να μαζέψει τα σκουπίδια (που κάθε τρείς και λίγο ακούω στα ξένα μέσα, να λένε την πρωτεύουσα της χώρας μου σκουπιδόπολη) και γενικά να κάνει την ζωή των Αθηναίων υποφερτή και μετά να έρθει να τα ξαναπούμε. Την κέρδισες την μάχη των εντυπώσεων, αλλά ψήφο ρε μπαγλαμά δεν έχει. [/FONT] [/FONT]


έτσι είναι φίλε,
ψηφίζεις χ.α ξέρεις ότι ψηφίζεις φασίστες που με την πρώτη ευκαιρία θα σου φέρουν τα τανκς.

ψηφίζεις κκε, ξέρεις ότι ψηφίζεις ένα κόμμα ολοκληρωτισμού.

ψηφίζεις αυτά τα μπάσταρδα τους δημαροπασοκοσυριζαίους, για να λειτουργήσουν
ως δημοκρατικό ανάχωμα στον βάρβαρο νεοφιλελευθερισμό της ν.δ
και σου γαμάνε το σπίτι που σε έβγαλε,
δεν ξέρεις από που σου έρχεται, οι δύο πρώτοι συμμάχισαν με το κεφάλαιο, ή δε συριζαίοι
κάθονται και τους κοιτάνε σαν χάνοι στη βουλή, τσεπώνοντας το 10άρι το μήνα.

γαμημένοι οπορτουνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Πέρα από το περιστατικό με τον ελεεινό Γερμενή, μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι η διανομή τροφίμων αποκλειστικά προς Έλληνες αποτελεί - σύμφωνα με τον Καμίνη και λοιπούς πολιτικούς και δημοσιογραφικούς παράγοντες - προσβολή στη δημοκρατία και τον πολιτισμό μας. Ενώ περιστατικά και εκδηλώσεις όπως αυτές:















...Εξυψώνουν τον πολιτισμό μας και φυσικά... τη δημοκρατία μας (τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Κάνεις ένα μεγάλο λάθος. Ο πολιτισμός μας κινδυνεύει μόνο από τις δικές μας πράξεις και τους δικούς μας χειρισμούς. Όχι από τις πράξεις των άλλων. Αυτός είναι ο μύθος που διασπείρει η Χρυσή Αβγή για να μαζέψει οπαδούς: ότι ο πολιτισμός μας απειλείται από την παρουσία και τις πράξεις των μαυριδερών. Ενώ όταν τις ίδιες πράξεις τις κάνουν άσπροι - αυτόχθονες - ιθαγενείς (π.χ. κατάλληψη πλατείας Συντάγματος με σκηνές και πανώ κατά του φασισμού) ο πολιτισμός μας στέκει αγέρωχος. Δεν είναι έτσι όμως, δεν κάνει το χρώμα τη διαφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ενώ περιστατικά και εκδηλώσεις όπως αυτές:

...Εξυψώνουν τον πολιτισμό μας και φυσικά... τη δημοκρατία μας (τους).

Σήμερα είναι η περιφορά του Επιταφίου και οι χριστιανοί πιστοί εκφράζουν ελεύθερα και δημόσια το θρησκευτικό τους αίσθημα. Γιατί δεν είναι δείγμα πολιτισμού και δημοκρατίας να μπορούν να το εκφράζουν ελεύθερα και άνθρωποι από άλλες θρησκείες; Εκτός κι αν δεν είσαι υπέρ της ανεξιθρησκείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γιατί ως γνωστόν συγκεντρώσεις και διαδηλώσεις στο κέντρο επιτρέπονται μόνο από αμιγώς καυκάσιους Έλληνες και μόνο αν ξεκάθαρα κυματίζουν Ελληνικές σημαίες ώστε να είναι εμφανής ο πατριωτικός χαρακτήρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Σήμερα είναι η περιφορά του Επιταφίου και οι χριστιανοί πιστοί εκφράζουν ελεύθερα και δημόσια το θρησκευτικό τους αίσθημα. Γιατί δεν είναι δείγμα πολιτισμού και δημοκρατίας να μπορούν να το εκφράζουν ελεύθερα και άνθρωποι από άλλες θρησκείες; Εκτός κι αν δεν είσαι υπέρ της ανεξιθρησκείας.

Καλέ μου φίλε, θαυμάζω την καλή σου προαίρεση, αλλά θα ήθελα να μου πεις σε πόσα κράτη, στα οποία οι μουσουλμάνοι έχουν γίνει πλειοψηφία, ο χριστιανισμός και άλλες θρησκείες χαίρουν σεβασμού...
Ακόμη και στο μετριοπαθές Ισλάμ (βλ. Τουρκία και κάποτε Συρία) οι χριστιανοί αντιμετωπίζουν μεγάλο ρατσισμό, ενώ στις πιο ακραίες μορφές σφαγιάζονται. Επίσης, είμαι υπέρ της ανεξιθρησκείας, γιατί δεν είμαι υπέρ της άποψης να εξαναγκάζεις κάποιον να πιστέψει, όμως το Σύνταγμα αναγνωρίζει το δικαίωμα αυτό στους νόμιμα διαμένοντες.
Στις φωτογραφίες, η συντριπτική πλειοψηφία αυτών είναι παράνομα διαμένοντες. Καταλαβαίνεις τη διαφορά; Εκτός κι αν θέλουμε να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
Εν τέλει, για τον τύπο που κρατάει μία πινακίδα και γράφει το γεμάτο αδελφοσύνη και αγάπη "Domocracy - ήμαρτον - and freedom in death raw. Islam is coming" δεν το είδες...; Θες να σου παραθέσω δεκάδες τέτοια συνθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Γιατί ως γνωστόν συγκεντρώσεις και διαδηλώσεις στο κέντρο επιτρέπονται μόνο από αμιγώς καυκάσιους Έλληνες και μόνο αν ξεκάθαρα κυματίζουν Ελληνικές σημαίες ώστε να είναι εμφανής ο πατριωτικός χαρακτήρας.

Σίγουρα πάντως δεν επιτρέπεται στον καθένα που μπαίνει με ετσιθελικό τρόπο σε ένα κράτος και κάνει πορείες για τα υποτιθέμενα δικαιώματά του. Αλλά αυτά φίλε μου, ισχύουν στα σοβαρά κράτη, όχι στις μπανανίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Σίγουρα πάντως δεν επιτρέπεται στον καθένα που μπαίνει με ετσιθελικό τρόπο σε ένα κράτος και κάνει πορείες για τα υποτιθέμενα δικαιώματά του. Αλλά αυτά φίλε μου, ισχύουν στα σοβαρά κράτη, όχι στις μπανανίες.


τη γνώμη μου για τη μετανάστευση την ξέρεις. Το πρόβλημά σου είναι δηλαδή ότι είναι παράνομοι όχι ότι μιλάμε για ...μαυριδερούς και βρωμερούς μουσουλμάνους που διαδηλώνουν; οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
τη γνώμη μου για τη μετανάστευση την ξέρεις. Το πρόβλημά σου είναι δηλαδή ότι είναι παράνομοι όχι ότι μιλάμε για ...μαυριδερούς και βρωμερούς μουσουλμάνους που διαδηλώνουν; οκ

Όλα ξεκίνησαν απ' το γεγονός ότι ακούω κάτι καμίνηδες και λοιπούς να θεωρούν προσβολή στη δημοκρατία και τον πολιτισμό να μοιράζονται τρόφιμα μόνο σε Έλληνες, ενώ όταν διαδηλώνουν και κινητοποιούνται λαθρομετανάστες οι ίδιοι λένε ότι είναι ανθρώπινο δικαίωμα. Καταλαβαίνεις την τραγική αντίφαση;
Μην μου πεις τα πραγματικά κίνητρα των χρυσαυγιτών, ούτε το ποιόν του τρισάθλιου Γερμενή. Αυτό είναι άλλο ζήτημα. Όμως, δεν μπορείς να κρίνεις με δύο μέτρα και δύο σταθμά. Στη μία περίπτωση να μιλάς για "νομιμότητα" και "επιβολή του δικαίου" (επειδή δεν είχαν πάρει άδεια οι χρυσαυγίτες) και στην άλλη περίπτωση να θεωρούμε αναφαίρετο δικαίωμα των παρανόμων, αυτών που θα έπρεπε να επιστρέψουν στη χώρα τους - σύμφωνα με τον νόμο - να διαδηλώνουν, να θρησκεύουν κ.λπ.
Εγώ προσωπικά δεν θέλω ούτε τους μεν (λαθρομετανάστες) ούτε τους δε (χρυσαυγίτες). Καληνύχτα και καλή Ανάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
θεωρούν προσβολή στη δημοκρατία και τον πολιτισμό να μοιράζονται τρόφιμα μόνο σε Έλληνες,

[...] δεν "μοιράζονται τρόφιμα σε έλληνες" αλλά, με πρακτικές σικελικής καμόρα, το κόμμα των νεοναζί εξαγοράζει νεοσύλλεκτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
[...] δεν "μοιράζονται τρόφιμα σε έλληνες" αλλά, με πρακτικές σικελικής καμόρα, το κόμμα των νεοναζί εξαγοράζει νεοσύλλεκτους.

Μα νεοσύλλεκτους δεν εξαγόραζαν και τα κόμματα που βόλευαν συμβασιούχους και παιδιά με stage στο δημόσιο με την υπόσχεση της μονιμοποίησης?
Νεοσύλλεκτους δεν εξαγόραζαν τα κόμματα που διόριζαν προσωπικό στη Βουλή άτομα με κομματικές και μόνο περγαμηνές ή απλά συγγενικές σχέσεις?
Νεοσύλλεκτοι δεν είναι οι 4.500 εκπαιδευτικοί (μην είναι και παραπάνω) που αντί σχολικών αιθουσών έχουν αποσπαστεί σε εργασίες γραφείου, βουλευτικά γραφεία και άλλες εκτός αντικειμένου εργασίας τους θέσεις?

Νεοσύλλεκτοι είναι όλοι.

Απλά σε καλύτερες εποχές, αντάλλασσαν την πολιτική/συνειδησιακή τους λοβοτομή με υψηλότερο τίμημα όπως μια θέση, μια υπόσχεση, μια κατάσταση που μάλλον ή και σίγουρα θα γινόταν σίγουρη.

Τώρα, η τιμή έχει πέσει σε μια σακκούλα λαχανικά και φρούτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Καλέ μου φίλε, θαυμάζω την καλή σου προαίρεση, αλλά θα ήθελα να μου πεις σε πόσα κράτη, στα οποία οι μουσουλμάνοι έχουν γίνει πλειοψηφία, ο χριστιανισμός και άλλες θρησκείες χαίρουν σεβασμού...

Kαι αυτό τί σημαίνει; Αν εσύ υποτίθεται είσαι καλός, αληθινός κλπκλπκλπ χριστιανός, γιατί σε ενδιαφέρει τί γίνεται σε αυτές τις χώρες; Οι μετριοπαθείς μουσουλμάνου εδώ δεν θα έχαιραν σεβασμού από εσένα για αυτόν το λόγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
[...], δεν "μοιράζονται τρόφιμα σε έλληνες" αλλά, με πρακτικές σικελικής καμόρα, το κόμμα των νεοναζί εξαγοράζει νεοσύλλεκτους.

Δεν μας αναλύεις ακόμα περισσότερο την γνώμη σου για τον Καμίνη? Το γεγονός πως σταμάτησε τα χρυσά αυγά από το Σύνταγμα, δεν σημαίνει ότι τα χρυσά αυγά δεν σύνεχισαν το έργο τους. Τα τρόφιμα τα μοίρασαν. Αύριο ενδεχομένως να μοιράσουν και άλλα. Το πρόβλημα δεν λύθηκε έτσι και τα υπόλοιπα του Δημάρχου είναι εντυπωσιασμοί του κ*λου. Αυτός που πεινάει (διότι η πείνα μάτια δεν έχει) θα πάρει φαγητό από το χέρι του οποιουδήποτε και ενίοτε με κάθε αντάλλαγμα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν έκαναν το ίδιο σε εσένα δεν μας αναλύεις ακόμα περισσότερο την γνώμη σου για τον Καμίνη? Το γεγονός πως σταμάτησε τα χρυσά αυγά από το Σύνταγμα, δεν σημαίνει ότι τα χρυσά αυγά δεν σύνεχισαν το έργο τους. Τα τρόφιμα τα μοίρασαν. Αύριο ενδεχομένως να μοιράσουν και άλλα. Το πρόβλημα δεν λύθηκε έτσι και τα υπόλοιπα του Δημάρχου είναι εντυπωσιασμοί του κ*λου. Αυτός που πεινάει (διότι η πείνα μάτια δεν έχει) θα πάρει φαγητό από το χέρι του οποιουδήποτε και ενίοτε με κάθε αντάλλαγμα.

Eλευθέριε - Παναγιώτη,


το πρόβλημα για τον Καμίνη δεν ήταν το να μοιράσουν τα ψώνια τους (αγορασμένα λαστ τάημ απο το Lidl)
τα χρυσαυγά στους αναξιοπαθούντες.
Αλλά πως του χάλασαν τη μόστρα επειδή, την ίδια μέρα και στις ίδιες κάμερες, εκείνος θα έκανε το ίδιο.

Καταλαβαίνεις βέβαια πως ο Καμίνης είναι αυτό που είναι, αλλά για πυροβολισμό δεν ειναι.
τέσπα. η μάνα του ειναι ΚΚΕ πάντως, όπως είπε ο ίδιος
:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Καταλαβαίνεις βέβαια πως ο Καμίνης είναι αυτό που είναι, αλλά για πυροβολισμό δεν ειναι.


Όχι, για πυροβολισμό δεν είναι, απλά είναι λίγο καραγκιοζάκι και δεν πείθει. Όλοι στην τελική (και τα χρυσά αυγά) είναι πολιτικάντηδες και παίζουν με τον έρημο τον Έλληνα που υποφέρει. Αυτό είναι αξιολύπητο.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
παίζουν με τον έρημο τον Έλληνα που υποφέρει. Αυτό είναι αξιολύπητο.


Ελευθέριε - Παναγιώτη,
ο έρμος ο έλλην είναι αυτός που τους έβαλε εκεί.


καλησπέρεζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πέρα από το περιστατικό με τον ελεεινό Γερμενή, μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι η διανομή τροφίμων αποκλειστικά προς Έλληνες αποτελεί - σύμφωνα με τον Καμίνη και λοιπούς πολιτικούς και δημοσιογραφικούς παράγοντες - προσβολή στη δημοκρατία και τον πολιτισμό μας. Ενώ περιστατικά και εκδηλώσεις όπως αυτές:












...Εξυψώνουν τον πολιτισμό μας και φυσικά... τη δημοκρατία μας (τους).

Αυτά θα σε ενοχλούν υποθέτω ε;






Έλεος φίλε, απλά έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αυτά θα σε ενοχλούν υποθέτω ε;






Έλεος φίλε, απλά έλεος

Ελπίζω να το καταλαβαίνεις ότι αυτές οι εικόνες δείχνουν νόμιμους έλληνες μετανάστες. Δεν θα φύγω εγώ και άλλοι 500.000 έλληνες θα μπούμε παράνομα στην Αμερική και θα διαμαρτυρηθούμε για τα δικαιώματα που δεν έχουμε. Όταν σου λέει ένα κράτος δε σε δέχομαι και δε σου δίνω άδεια παραμονής σημαίνει ότι δεν μπορεί να σε φροντίσει και για αυτό σου λέει μην έρθεις. Από τη στιγμή που εσύ έρχεσαι με το έτσι θέλω, παράνομα,, κάνεις και διαμαρτυρίες?

Επίσης επειδή κάπου διάβασα για το δικαίωμα των χριστιαννών να παρευρεθούν στον επιτάφιο να θυμήσω πως στην Ελλάδα χρόνια τώρα επίσημο θρήσκευμα ειναι η Ορθοδοξία. Btw, δεν διαφωνώ με το να χτιστεί ένα κεντρικό τζαμί, όπως ακούγεται αλλά όταν στην Ελλάδα οι πολίτες της υποφέρουν από οικονομικά προβλήματα, όταν κλείνουν σχολεία, πανεπιστήμια και νοσοκομεία για οικονομικούς λόγους, όταν τα παιδιά στα σχολεία λυποθυμούν απο την πείνα (ελληνόπουλα και αλλλοδαπά), ε αυτό αποτελεί πρόκληση. Πριν λίγο καιρό είχε πάρει το αυτί μου πως ο Ερντογάν πρότεινε να το πληρώσει η Τουρκία. Αν ισχύει μακάρι να γίνει και να έχουν οι άνθρωποι το χώρο τους να προσεύχονται.

Η χρυσή αυγή είναι ντροπή δεν λύνεις τη βία με τη βία, ούτε χτυπάς κάποιον πιο αδύναμο από εσένα. Χτες στις ειδήσεις πήρε το μάτι μου τον Γερμένη, ή όπως λέγεται τεσπα, και σκέφτηκα αμέσως τι αλητεία είναι αυτή.Δεν μπορώ να καταλαβω όμως πως όταν μοιράζεις τρόφιμα και έρθει κάποιος ο οποίος φαίνεται πως είναι πεινασμένος, φαίνεται πως χρειάζεται κάποια βοήθεια, με τι καρδιά τον διώχνεις και τον ταπεινώνεις περισσότερο μόνο και μόνο επειδή έχει διαφορετικό χρώμα από εσένα. Είναι απάνθρωπο και πάνω από νομιμότητες και εθνικότητες είναι η ανθρωπιά. Ωστόσο και τον Καμίνη στην ίδια υποκατηγορία τον τοποθετώ αλλά για άλλους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top