Δίπλωμα Οδήγησης

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Κι αν πάω να παρκάρω και τα κάνω χάλια;🥲
Η δυσκολια στο παρκαρισμα βρισκεται στον συνδυασμο 2 πραγματων που πρεπει να γινουν ταυτοχρονα
1) Υπολογισμος του μικρου χωρου
2) Επιδεξια απαλη χρηση συμπλεκτου ... γκαζιου και λεβιε ταχυτητων μην σου πεταχτει το αυτοκινητο και το καρφωσεις στον αλλο.
Και αυτα υπο την επιτήρηση καποιων .. οι οποιοι κατα βαση εχουν ξεχασει τι αισθανοταν και εκαναν αυτοι οταν ηταν στην θεση σου.
Για το πρωτο δεν εχεις θεμα εχεις αντιληψη
Για το δευτερο ειναι προβλημα πειρας ,,και εγω μετα μετα απο 4-5 χρονια συνεχους οδηγησης εχει μια ανυσυχια οταν παρκαρω και ειδικα σε μικρο χωρο..καμια φορα βαριεμαι τοσο πολυ τις μανουβρες που οταν παω πασα λιμανι δεν το παιρνω.
Η συση σε αυτο ειναι αυτοματο αυτοκινητο στο οποιο απλα αφηνεις το φρενο και αυτο κυλα γλυκα και προβλεψιμα.
Το αυτοματο αυτοκινητο ειναι για πολιτισμενη οδηγηση και το manual ... ασε δεν λεω.
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Κι αν πάω να παρκάρω και τα κάνω χάλια;🥲
Δεν είναι κάτι μια χαρά θα τα πας. Εγώ εδωσα την προηγούμενη παρασκευή και κόπηκα στην οπισθογωνία, όπως και αρκετοί. Θα ξαναδώσω την επόμενη παρασκευή.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Και κάτι άλλο να ρωτήσω. Επειδή σχεδόν όλοι μου οι φίλοι το έχουν πάρει, εκτός από εμένα την άχρηστη, μου λένε ότι στην πρακτική εξέταση πρέπει να λαδωσεις κάνα 100-150ευρο για να σε περάσουν. Ισχύει; αλλιώς δεν σε περνάνε;

Δεν έχω πρόβλημα με τα χρήματα, αλλά με την νοοτροπία, θέλω να περνάω με την αξία μου, όσο γελοίο κι αν ακούγεται
Εριφυλη η οδηγηση ειναι κατι πολυ περισσοτερο απο το μη μου σβησει το αυτοκινητο ή να παρκαρω με δυο κινησεις..τα βλεπω καθημερινα και στεναχωριεμαι.
Οποτε δεν κρινεται η αξια σου στο τεστ.
Οδηγηση ειναι να εχεις ενα δεος οταν καταβαινεις την Θησεως ( κανεις δεν το κανει)
Οδηγηση ειναι να διαβαζεις τον δρομο τα πεζοδρομια και τις διασταυρωσεις
Οδηγηση ειναι να βαζεις τα δικα σου ορια ασφαλειας
Πχ 50 κμ/Ω ειναι το οριο στην πολη ...αλλα το πολιτισμενο και προβλεψιμο δεν ειναι πανω απο 30-35 κμ/Ω
Οδηγηση ειναι να σεβεσαι τους αδυναμους και να μην τους τρομαζεις.
Οδηγηση ειναι να σεβεσαι τις διαβασεις πεζων.
Οδηγηση ειναι να μην πιανεις δυο θεσεις οταν παρκαρεις.
Οδηγηση ειναι να μεταφερεις τον συνοδηγο σου εκει που πρεπει χαρουμενο και ασφαλη.
Οδηγηση ειναι να μη καταλαβαινει ο συνοδηγος τιποτα οταν αλλαζεις ταχυτητα και τον κανεις φραπε.

Τα παραπανω λευτα που ζητανε θα τα ελεγα κατι σε ''αυθαιρετα εξεταστρα'' για να καλυψουν τις αναγκες τους. Οκ λαθος
Το αν εισαι ετοιμη το ξερεις εσυ και ο δασκαλος οχι ο εξεταστης.
Οποτε για μενα αν εχεις δωστα να ξεμπερδευεις..θα γεμισει 1/4 καροτσι στο σουπερ μαρκετ.
Τα χρηματα για επανεξεταση ειναι περισσοτερα .... ειδες τα εχουν υπολογισμενα.
Εγω δεν χρειαστηκε να τα πληρωσω ημουν τυχερος ...ο εξεταστης βιαζοταν να παει στο παρανομο αισθημα και με αφησε να κανω μονο το μισο παρκαρισμα ( οπισθεν) ... Οκ μου λεει περασες, πισω στη βαση τωρα για τον αλλον....
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Αυτό για το λάδωμα που λες είναι και σε τι περίπτωση θα πέσεις. Έχω φίλο που το έκανε, εγώ δεν χρειάζεται να το κάνω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Mε έχουν ήδη για ανίκανη. Αν κοπω σε κάτι τόσο απλό, αφού το έχουν πάρει όλοι, θα νιώσω τρεις φορές χειρότερα🙃 οπότε κρίνεται
Καλα μην κρινεις ετσι αδικα τον εαυτο σου, σε μια διαδικασια εμπειριας,
Ποσοι πολλοι το παιρνουν μετα απο 2-3 εξετασεις?
Εδω το παραδειγμα ,τα σηματα τα περασα με την τριτη ..2 λαθη εκανα συνεχεια..και αν με βαλουν τωρα να κανω τεστ θα κανω 5 λαθη
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Σήμερα έδωσα για δεύτερη φορά και το πέρασα :vroum:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,845 μηνύματα.
Αφήστε τα ηθικά και δώστε φακελάκι να πάρετε το δίπλωμα. Τα απαραίτητα μαθήματα σύμφωνα με το νόμο είναι πολύ λίγα για να μάθεις να οδηγάς και να φτιάξεις τα αντανακλαστικά σου. Μια ιδέα παίρνεις. Επίσης ένα μεγάλο ποσοστό ξέρει ήδη να οδηγά παράνομα.

Φανταστείτε η εξέταση στην Ελλάδα να ήταν όπως κάτω.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,301 μηνύματα.
Η πάρτε εναν φίλο σας ή συγγενή ή γκόμενο τέλος πάντων που οδηγεί χρόνια πάτε σε μια απομακρυνσμένη αλάνα που δεν πατάει ψυχή και κάντε μαθήματα μαζί του.

Έτσι έκανα με τον πατέρα μου στα 17
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Αφήστε τα ηθικά και δώστε φακελάκι να πάρετε το δίπλωμα. Τα απαραίτητα μαθήματα σύμφωνα με το νόμο είναι πολύ λίγα για να μάθεις να οδηγάς και να φτιάξεις τα αντανακλαστικά σου. Μια ιδέα παίρνεις. Επίσης ένα μεγάλο ποσοστό ξέρει ήδη να οδηγά παράνομα.
Ναι βεβαίως, γιατί ποιος δεν γουστάρει την διαφθορά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,845 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top