Δίπλωμα οδήγησης

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Γιατί μας λένε να το κάνουμε έτσι τότε αφού είναι λάθος;
Μήπως είναι πιο εύκολος τρόπος για την πρώτη επαφή με το αυτοκίνητο;

Αν βάλω νέκρα, μετά για να πάρει μπρος βάζω πρώτη ταχύτητα και μετά γκάζι;
Επίσης, αν είμαι στον δρόμο κι έχει κίνηση και πρέπει να σταματήσω λόγω του ότι σταμάτησαν και τα εμπρός, θα κάνω το ίδιο(νέκρα) ή με τον συμπλέκτη ;
Νεκρά βαζεις όταν σταματήσει το αμάξι, πάντα σταματάς με συμπλέκτη.
Σου λένε να το κανεις έτσι στα φανάρια γτ μειώνει τις πιθανότητες να σου σβήσει το αμάξι, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

Γιατί μας λένε να το κάνουμε έτσι τότε αφού είναι λάθος;
Μήπως είναι πιο εύκολος τρόπος για την πρώτη επαφή με το αυτοκίνητο;

Αν βάλω νέκρα, μετά για να πάρει μπρος βάζω πρώτη ταχύτητα και μετά γκάζι;
Επίσης, αν είμαι στον δρόμο κι έχει κίνηση και πρέπει να σταματήσω λόγω του ότι σταμάτησαν και τα εμπρός, θα κάνω το ίδιο(νέκρα) ή με τον συμπλέκτη ;

Το τελευταιο δεν το καταλαβα. Οταν βαζεις νεκρα το αμαξι δεν σβηνει, εκτος αν εχεις με start-stop. Δεν πατας τιποτα εκτος απο το φρενο εκτος αν βαριεσαι οποτε εχεις τραβηξει χειροφρενο. Για να φυγεις, βαζεις ταχυτητα, αφηνεις τον συμπλεκτη και πατας γκαζι.

Οταν σταματας μπορεις να πατας φρενο μεχρι να κοψεις τη φορα σου και οταν γινει αυτο και το ελεγχεις απολυτα να βαλεις νεκρα και να σταματησεις μονο με το φρενο. Αλλωστε οταν φρεναρεις στο μυαλο σου πρεπει να εχεις παντα οτι παταμε πρωτα φρενο. Γιατι σε μια δυσκολη στιγμη σε νοιαζει πρωτα να σταματησεις

Άλλοι πάλι λένε να αποφεύγεις να πατάς συνέχεια τον συμπλέκτη γιατί τον χαλάς, αυτό προσωπικά δεν μπορώ να το καταλάβω αφού υπάρχουν αμάξια που για παράδειγμα όπισθεν πάνε μόνο με τον συμπλέκτη...

Τι εννοεις πανε οπισθεν μονο σε συμπλεκτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Con_Boo

Νεοφερμένος

Η Con_Boo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και το είχα απορία αυτό με τον συμπλέκτη και το φανάρι! Βασικά εγώ όταν δω φανάρι και ξεκινάω να κόβω βάζω νεκρά από νωρίς και μετά σταματάω σιγά σιγά με φρένο. Τώρα καλώς κακώς έτσι συνήθισε το πόδι και το χέρι..

Α επίσης οδηγώ το Hyundai Getz 1.1
Αρκετά εύκολο για πρώτο αυτοκίνητο, έχει εύκολο συμπλέκτη που πιάνει ψηλά (αν κ μπορείς να το ρυθμίζεις αυτό αν δεν κάνω λάθος).
Είχα μάθει στη σχολή σε yaris (πολύ καλά αυτοκίνητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Τι εννοεις πανε οπισθεν μονο σε συμπλεκτη;

Βάζεις όπισθεν και πηγαίνεις πίσω μόνο με τον συμπλέκτη, χωρίς να πατήσεις γκάζι. Αφήνεις λίγο τον συμπλέκτη και πηγαίνει.
Στο Kaddet μου για παράδειγμα πρέπει να πατάς γκάζι για να πας πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Α εγω ο,τι εχω οδηγησει παει πισω μονο με το συμπλεκτη. Με το Kaddett δν ξερω τι παιζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Είναι ζόρικο :D Στα παλιά πρέπει να παίζεις με τον συμπλέκτη και το γκάζι πχ. στην πορεία :D

Αλλά εάν μάθεις τέτοια αμάξια, έχεις μάθει να οδηγάς, τα σύγχρονα μετά είναι παιχνιδάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μπαα, κάνεις μπράτσα, ειδικά όταν ξεπαρκάρεις :D
Σε πορεία είναι "μαλακό", και με ένα χέρι το στρίβεις, που λέει ο λόγος, αλλά όταν είναι να παρκάρεις-ξεπαρκάρεις, εκεί σε ζορίζει :D
Κι εγώ μερικές φορές οδηγώ αμάξι της δεκαετίας του '80 χωρίς υδραυλικό τιμόνι:P Το μυστικό στο παρκάρισμα/ξεπαρκάρισμα είναι να πατάς ελάχιστο γκάζι και να "κόβεις" την κίνηση με τον συμπλέγκτη για να είναι "μαλακό" το τιμόνι. Δεν είναι δύσκολο, απλά θέλει εξάσκηση :P

Πάντως σαν τα καινούρια αυτοκίνητα (μετά το 2000) δεν έχει... Όλα είναι λειτουργικά, εύκολα, ασφαλή, πολύ άνετα στην οδήγηση και όμορφα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κι εγώ μερικές φορές οδηγώ αμάξι της δεκαετίας του '80 χωρίς υδραυλικό τιμόνι:P Το μυστικό στο παρκάρισμα/ξεπαρκάρισμα είναι να πατάς ελάχιστο γκάζι και να "κόβεις" την κίνηση με τον συμπλέγκτη για να είναι "μαλακό" το τιμόνι. Δεν είναι δύσκολο, απλά θέλει εξάσκηση :P

Πάντως σαν τα καινούρια αυτοκίνητα (μετά το 2000) δεν έχει... Όλα είναι λειτουργικά, εύκολα, ασφαλή, πολύ άνετα στην οδήγηση και όμορφα :D

Μίλησε μας για τα κόλπα σου αγαπημένε μας jj! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μόλις χθες έλαβα τις πιθανές ερωτήσεις για την εξέταση πορείας...
Το πρόβλημα είναι ότι είναι πάρα πολλές. Συγκεκριμένα είναι 9 σελίδες.
Ίσως να μην είναι πολλές γενικά αλλά έχω και άλλα πράγματα να κάνω από το να κάνω τον παπαγάλο.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει καμία συμβουλή, tip και αν θα πρέπει να τα διαβάσω όλα αυτά ή να εστιάσω στα πιο απαραίτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει καμία συμβουλή, tip και αν θα πρέπει να τα διαβάσω όλα αυτά ή να εστιάσω στα πιο απαραίτητα.

Διάβασε όλο το βιβλίο κανονικά, και να διαβάζεις και να μαθαίνεις μόνο τις απαντήσεις.
Αναγκαστικά για να περάσεις, πρέπει να τα παπαγαλήσεις αλλά πίστεψέ με μετά όταν πιάσεις τιμόνι, αυτά του βιβλίου θα σε βοηθήσουν μέχρι ένα σημείο αρκετά!

Δεν υπάρχουν tips, διάβασμα θέλει. Μπορείς επίσης να κάνεις διάφορα τεστάκια. Υπάρχουν apps στο PlayStore (νομίζω ένα λεγόταν testdrive) και κάνε και εκεί τεστάκια για να εξασκηθείς.

Όπως επίσης δεν υπάρχουν αντι-sos, δεν υπάρχει το "επειδή έπεσε πριν, δεν θα πέσει τώρα", δεν υπάρχουν "πιθανές ερωτήσεις", όλα μπορούν να πέσουν από το βιβλίο.. Πλέον, ανα μισή ώρα, όλη μέρα εξετάζουν. Τα θέματα τα διαλέγει υπολογιστής.

Μην τρομάζεις εάν ακούς ότι πολλά άτομα δεν περνάνε και κόβονται συνέχεια. Δεν φταίει το σύστημα, αυτοί δεν διαβάζουν το βιβλίο. Όταν έδωσα εγώ ήταν ένας τυπάς που έδεινε 12η φορά, ένας άλλος 17η φορά... απλά δεν άνοιξαν το ριμάδι!
Εγώ όταν έδωσα όλη μέρα διάβαζα το βιβλίο, και πέρασα με την πρώτη, οπότε οι διάφορες θεωρίες που κυκλοφορούν δεν ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Διάβασε όλο το βιβλίο κανονικά, και να διαβάζεις και να μαθαίνεις μόνο τις απαντήσεις.
Αναγκαστικά για να περάσεις, πρέπει να τα παπαγαλήσεις αλλά πίστεψέ με μετά όταν πιάσεις τιμόνι, αυτά του βιβλίου θα σε βοηθήσουν μέχρι ένα σημείο αρκετά!

Δεν υπάρχουν tips, διάβασμα θέλει. Μπορείς επίσης να κάνεις διάφορα τεστάκια. Υπάρχουν apps στο PlayStore (νομίζω ένα λεγόταν testdrive) και κάνε και εκεί τεστάκια για να εξασκηθείς.

Όπως επίσης δεν υπάρχουν αντι-sos, δεν υπάρχει το "επειδή έπεσε πριν, δεν θα πέσει τώρα", δεν υπάρχουν "πιθανές ερωτήσεις", όλα μπορούν να πέσουν από το βιβλίο.. Πλέον, ανα μισή ώρα, όλη μέρα εξετάζουν. Τα θέματα τα διαλέγει υπολογιστής.

Μην τρομάζεις εάν ακούς ότι πολλά άτομα δεν περνάνε και κόβονται συνέχεια. Δεν φταίει το σύστημα, αυτοί δεν διαβάζουν το βιβλίο. Όταν έδωσα εγώ ήταν ένας τυπάς που έδεινε 12η φορά, ένας άλλος 17η φορά... απλά δεν άνοιξαν το ριμάδι!
Εγώ όταν έδωσα όλη μέρα διάβαζα το βιβλίο, και πέρασα με την πρώτη, οπότε οι διάφορες θεωρίες που κυκλοφορούν δεν ισχύουν.

Νομίζω μιλάει για την πορεία, δηλαδή για τις δύο θεωρητικές ερωτήσεις που σου κάνουν πριν ξεκινήσεις την εξέταση στο αυτοκίνητο.

Σε αυτή την περίπτωση, εγώ δεν είχα διαβάσει πάρα πολλά. Εξωτερικοί έλεγχοι, εσωτερικοί έλεγχοι, απαραίτητα έγγραφα, πότε ανάβεις ποια φώτα, τι σημαίνει το φωτάκι του χειρόφρενου (ή θα σου πει πως ξέρεις ότι έχεις χειρόφρενο, ή θα σου δείξει το φωτάκι στο καντράν και θα σε ρωτήσει τι είναι), τι συμβαίνει όταν ανάβει κατά την διάρκεια πορείας (έχεις πρόβλημα στα φρένα, οπότε σταματάς στο πλάι και λαμβάνεις μέτρα ασφαλείας, μπορεί να σε ρωτήσουν σε τι απόσταση βάζεις το τρίγωνο ανάλογα με τον δρόμο), πως ανάβεις τα φώτα του αυτοκινήτου και πως ξέρεις ότι είναι αναμμένα τα μεγάλα (το μπλε φωτάκι), υαλοκαθαριστήρες, πως καθαρίζεις την υγρασία από το τζάμι (μπορεί να σου πουν να το κάνεις).

Έχω ακούσει να ρωτάνε και πως μετράς την πίεση στα λάστιχα, και κάθε πότε το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ότι και εάν είναι, ότι σε ρωτήσουν είναι όλα από το βιβλίο, από εκεί θα το δουν.
Δεν μπορούν να σε ρωτήσουν κάτι άσχετο, κάτι που δεν έχεις διαβάσει!

Πάλι στο ίδιο καταλήγουμε.

Και επειδή εξετάζουν πολλά άτομα, και πορεία όλη μέρα, και να ρωτήσεις έναν προηγούμενο που εξετάστηκε τι τον ρώτησαν, πάλι δεν μπορείς να το αποκλίσεις!

Όλα είναι το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Νομίζω μιλάει για την πορεία, δηλαδή για τις δύο θεωρητικές ερωτήσεις που σου κάνουν πριν ξεκινήσεις την εξέταση στο αυτοκίνητο.

Σε αυτή την περίπτωση, εγώ δεν είχα διαβάσει πάρα πολλά. Εξωτερικοί έλεγχοι, εσωτερικοί έλεγχοι, απαραίτητα έγγραφα, πότε ανάβεις ποια φώτα, τι σημαίνει το φωτάκι του χειρόφρενου (ή θα σου πει πως ξέρεις ότι έχεις χειρόφρενο, ή θα σου δείξει το φωτάκι στο καντράν και θα σε ρωτήσει τι είναι), τι συμβαίνει όταν ανάβει κατά την διάρκεια πορείας (έχεις πρόβλημα στα φρένα, οπότε σταματάς στο πλάι και λαμβάνεις μέτρα ασφαλείας, μπορεί να σε ρωτήσουν σε τι απόσταση βάζεις το τρίγωνο ανάλογα με τον δρόμο), πως ανάβεις τα φώτα του αυτοκινήτου και πως ξέρεις ότι είναι αναμμένα τα μεγάλα (το μπλε φωτάκι), υαλοκαθαριστήρες, πως καθαρίζεις την υγρασία από το τζάμι (μπορεί να σου πουν να το κάνεις).

Έχω ακούσει να ρωτάνε και πως μετράς την πίεση στα λάστιχα, και κάθε πότε το κάνεις.

Άρα ρωτάνε βασικά πράγματα κι όχι τρελά όπως "έλεγχος υγρών-στάθμης", που περιγράφει στο φυλλάδιο που μου δόθηκε :P

Ότι και εάν είναι, ότι σε ρωτήσουν είναι όλα από το βιβλίο, από εκεί θα το δουν.
Δεν μπορούν να σε ρωτήσουν κάτι άσχετο, κάτι που δεν έχεις διαβάσει!

Πάλι στο ίδιο καταλήγουμε.

Και επειδή εξετάζουν πολλά άτομα, και πορεία όλη μέρα, και να ρωτήσεις έναν προηγούμενο που εξετάστηκε τι τον ρώτησαν, πάλι δεν μπορείς να το αποκλίσεις!

Όλα είναι το βιβλίο.

Όπως είπε κι ο PeterTheGreat αναφερόμουν για πορεία...
Εντάξει προφανώς θα πούνε κάτι που υπάρχει στο βιβλίο αλλά το βιβλίο είναι 500 σελίδες και δεν το έχω ανοίξει σχεδόν καθόλου.
Σιγά μην κάτσω να διαβάσω από εκεί..
Προφανώς δεν θα μπω στην διαδικασία να ρωτάω από δω κι από κει τι τους ρώτησαν. Θα διαβάσω τα σημαντικά που θα κρίνω εγώ κι ο δάσκαλος κι από κει και πέρα ότι γίνει ας γίνει.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
σε μία βδομάδα δίνω για το δίπλωμα κι έχω αρχίσει από τώρα ν' αγχώνομαι :worry: έχω παραδείγματα από φίλες που κόπηκαν την πρώτη φορά για γελοίους λόγους και το πήραν με τη δεύτερη. και κατά κάποιο τρόπο έχω πείσει τον εαυτό μου ότι θα κοπώ κι εγώ την πρώτη φορά :P η δική σας εμπειρία πως ήταν? σας φάνηκε εύκολο, δύσκολο, απαιτητικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
σε μία βδομάδα δίνω για το δίπλωμα κι έχω αρχίσει από τώρα ν' αγχώνομαι :worry: έχω παραδείγματα από φίλες που κόπηκαν την πρώτη φορά για γελοίους λόγους και το πήραν με τη δεύτερη. και κατά κάποιο τρόπο έχω πείσει τον εαυτό μου ότι θα κοπώ κι εγώ την πρώτη φορά :P η δική σας εμπειρία πως ήταν? σας φάνηκε εύκολο, δύσκολο, απαιτητικό?

ανάλογα τον εξεταστή

αν πέσεις σε μαλάκα απλά μη δώσεις αφορμή να σε κόψει

και μην αγχωθείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να μην αγχωνεσαι... Αλλα γιατι δε δινεις κατιτις βρε κοπελια στον εξεταστη να χαλαρωσεις κι εσυ κι αυτος?

ανάλογα τον εξεταστή

αν πέσεις σε μαλάκα απλά μη δώσεις αφορμή να σε κόψει

και μην αγχωθείς

Γινεται να μην αγχωθει βρε Βασιλη? Δε νομιζω πως γινεται...

Η μπουρδα ειναι οτι τα θελουν ετσι κι ετσι. Ποσες κινησεις πρεπει να κανεις για παρκαρισμα? 3? Ημαρτον. Δηλαδη αμα παρκαρεις με 5 και τι εγινε? Ουτε και οι ιδιοι πολλες φορες δε γλιτωνουν τις μανουβρες. Γενικως αποτι εχω ακουσει ταχουν δυσκολεψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αλλα γιατι δε δινεις κατιτις βρε κοπελια στον εξεταστη να χαλαρωσεις κι εσυ κι αυτος?

Τι διαβάζω θεε μου???Πάει και λέει στην άλλη να δώσει μίζα στον καθηγητή για να την περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι διαβάζω θεε μου???Πάει και λέει στην άλλη να δώσει μίζα στον καθηγητή για να την περάσει.

Τρελο ε?

Εχεις δικιο....

Πως μου ρθε...

:P

Ασχετο. τα διπλωματα απο τους παππουδες ποτε θα τους τα παρουν? Ακομα βλεπω στο δρομο, ειδικα μερες που δεν εχει συγκοινωνιες, ηλικιωμενους να οδηγουν εντελως ατσαλα, καποιος πρεπει να τους παιρνει τα διπλωματα καποια στιγμη...

Τις προαλλες πατησα ελαφρα το φρενο καθως ειχε κινηση μπροστα και βλεπω απτον καθρεφτη τον απο πισω μου να ρχεται καταπανω μου, σιγα σιγα μεν αλλα πανω μου. Λεω μα τι κανει??? Παταγα κορνα, πηγα οσο πιο μπροστα μπορουσα, εβγαλα κεφαλι εξω να φωναξω τιοποτα αυτος με πλησιαζε. Δεν μπορουσα να φυγω κι απο πουθενα!
Αυτος ηρθε και με ακουμπησα, εβγαλα αλαρμ και του εκανα νοημα να κατσει στην ακρη. Ετοιμη εγω να αρχισω να εκρηγνυμαι, τι να δω, εναν παππουλη να μιλα μεσα απο τα δοντια του και να μου λεει ''σε παρακαλω κοριτσι μου πως θα παω στην ταδε οδο?'' Επαθα αμοκ και δεν τολμησα να του πω κατι...
Μα επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τρελο ε?

Εχεις δικιο....

Πως μου ρθε...

:P

Ασχετο. τα διπλωματα απο τους παππουδες ποτε θα τους τα παρουν? Ακομα βλεπω στο δρομο, ειδικα μερες που δεν εχει συγκοινωνιες, ηλικιωμενους να οδηγουν εντελως ατσαλα, καποιος πρεπει να τους παιρνει τα διπλωματα καποια στιγμη...

Εχω εναν στην περιοχή μου 93 χρονών αντιλαμβάνεται οτι πρέπει να στρίψει κάπου 3-4 στενά πιο μετά.Βγήκε ο χάρος παγανιά και τρέχουμε να κρυφτούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τι διαβάζω θεε μου???Πάει και λέει στην άλλη να δώσει μίζα στον καθηγητή για να την περάσει.

Aπό το να διαβάζει Αυγουστιάτικα καλύτερα μίζα να έχει το κεφάλι της ήσυχο.

Όταν έδινα εγώ όσοι δώσαμε μίζα κάνε ένα γύρο και είμασταν ok και το μοναδικό παιδί που δεν πλήρωσε τον είχαν ένα τέταρτο στο αμάζι και τελικά τον κόψανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top