Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές 2023

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
Το μόνο εύκολο θα με είναι οι περιφερειακές όπου θα ψηφίσω τον Δήμο Κυριλίδη του "Μακεδονία Μπροστά" (εθνικιστής). Σε κοινοτικές και δημοτικές πάρε τον έναν και χτύπα τον άλλον. Τρεις παρατάξεις μόνο. Του ΚΚΕ, του ΣΥΡΙΖΑ και πιο δεξιά είναι η ΝΔ (γέλια). Όπου της ΝΔ Ο δήμαρχος (πρώην ΠΑΣΟΚ) είναι τόσα χρόνια και δεν έχει κάνει τίποτα πέρα από διαφθορά.

Περιφερειακές Κεντρικής Μακεδονίας μόνο:

View attachment 123392
Ναι αυτό φταίει που η Θεσ/νίκη είναι μπουρδέλο. Θέμα εθνικισμού είναι οχι οτι εχει ενα σωρό λειτουργικά και υγειονομικά ζητήματα και είναι μες τη βρώμα και τη σήψη.
Με αυτά τα κριτήρια ψηφίζετε, και μετά κολυμπάτε στα σκουπίδια και ωχ θεέ μου πνιγήκαμε τι κακό μας βρήκε, γαμώ τον ΟΑΣΘ, στον θερμαικό παλι κολυμπάνε αρουραίοι. Γαμώ τους Σκοπιανούς αυτοί φταίνε
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Ναι αυτό φταίει που η Θεσ/νίκη είναι μπουρδέλο. Θέμα εθνικισμού είναι οχι οτι εχει ενα σωρό λειτουργικά και υγειονομικά ζητήματα και είναι μες τη βρώμα και τη σήψη.
Με αυτά τα κριτήρια ψηφίζετε, και μετά κολυμπάτε στα σκουπίδια και ωχ θεέ μου πνιγήκαμε τι κακό μας βρήκε, γαμώ τον ΟΑΣΘ, στον θερμαικό παλι κολυμπάνε αρουραίοι. Γαμώ τους Σκοπιανούς αυτοί φταίνε
Ακριβώς επειδή είναι μπουρδέλο ψηφίζουμε κάτι διαφορετικό. Αν υπάρχει καμμία καλλίτερη πρόταση ας την δούμε και εμείς.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή είναι μπουρδέλο ψηφίζουμε κάτι διαφορετικό. Αν υπάρχει καμμία καλλίτερη πρόταση ας την δούμε και εμείς.

Ναι ακριβώς, βλέπω εδώ κάτι στρατηγικότατα μέτρα στις θέσεις του που θα τα λύσουν αυτά τα προβλήματα.
01.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Ναι ακριβώς, βλέπω εδώ κάτι στρατηγικότατα μέτρα στις θέσεις του που θα τα λύσουν αυτά τα προβλήματα.
View attachment 123394
Καλά για εσωτερική κατανάλωση είναι αυτά. Όχι πως δεν θα έπρεπε να ισχύει κάτι τέτοιο σε μια χώρα που θα σέβονταν τον εαυτό της και την ιστορία της αλλά αυτά τώρα είναι λύσαμε τα προβλήματα μας και ασχολούμαστε με αυτά.

Η Θεσσαλονίκη έχει πραγματικά πολλά προβλήματα. Το μόνο που της μένει είναι να γίνει Αθήνα όπου όλο το κέντρο είναι απλησίαστο το βράδυ. Ήδη και εδώ περιοχές με λαθρομετανάστες όπως γύρω από τον σταθμό ΟΣΑ/Βαρδάρης, Ξηροκρήνη είναι απλησίαστες το βράδυ απλά όχι τόσο όπως η Αθήνα. Το τελευταίο που χρειαζόμαστε είναι γκέττο και στη συμπρωτεύουσα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
Καλά για εσωτερική κατανάλωση είναι αυτά. Όχι πως δεν θα έπρεπε να ισχύει κάτι τέτοιο σε μια χώρα που θα σέβονταν τον εαυτό της και την ιστορία της αλλά αυτά τώρα είναι λύσαμε τα προβλήματα μας και ασχολούμαστε με αυτά.

Η Θεσσαλονίκη έχει πραγματικά πολλά προβλήματα. Το μόνο που της μένει είναι να γίνει Αθήνα όπου όλο το κέντρο είναι απλησίαστο το βράδυ. Ήδη και εδώ περιοχές με λαθρομετανάστες όπως γύρω από τον σταθμό ΟΣΑ/Βαρδάρης, Ξηροκρήνη είναι απλησίαστες το βράδυ απλά όχι τόσο όπως η Αθήνα. Το τελευταίο που χρειαζόμαστε είναι γκέττο και στη συμπρωτεύουσα.
Ναι μωρέ η πόλη μες τη βρόμα, ο ΟΑΣΘ είναι ο νταβατζής του κράτους, ο θερμαικός έχει απο ποντίκια μέχρι αγελάδες να κολυμπάνε και μια παχυλή γλίτσα και βρόμα απο μπουκάλια μέχρι και κωλόχαρτα, τα σκουπίδια στην πόλη ως τον θεό σχεδόν σε όλα τα μέρη που με τη πρώτη βροχή κολυμπάνε απο δω και απο κεί, οι υποδομές για τ'αναθέμα, επενδυτικά προγράμματα και χρηματοδότηση για νέες ευκαιρίες ούτε για αστείο, αλλά ευτυχώς χριστέ μου δεν έχουμε αυτούς τους κωλομετανάστες να κάνουν γκέττο, ο θεός μα φύλαξε και ζούμε μια ποιοτική ζωή μακριά απο δαύτους.


Σε έχει τυφλώσει ο εθνικισμός/ρατσισμός και δεν βλέπεις μπροστά σου, Γιάννη, και κάθε Γιάννη ομοϊδεάτη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Ναι μωρέ η πόλη μες τη βρόμα, ο ΟΑΣΘ είναι ο νταβατζής του κράτους, ο θερμαικός έχει απο ποντίκια μέχρι αγελάδες να κολυμπάνε και μια παχυλή γλίτσα και βρόμα απο μπουκάλια μέχρι και κωλόχαρτα, τα σκουπίδια στην πόλη ως τον θεό σχεδόν σε όλα τα μέρη που με τη πρώτη βροχή κολυμπάνε απο δω και απο κεί, οι υποδομές για τ'αναθέμα, επενδυτικά προγράμματα και χρηματοδότηση για νέες ευκαιρίες ούτε για αστείο, αλλά ευτυχώς χριστέ μου δεν έχουμε αυτούς τους κωλομετανάστες να κάνουν γκέττο, ο θεός μα φύλαξε και ζούμε μια ποιοτική ζωή μακριά απο δαύτους.


Σε έχει τυφλώσει ο εθνικισμός/ρατσισμός και δεν βλέπεις μπροστά σου, Γιάννη, και κάθε Γιάννη ομοϊδεάτη.

Το να έχεις ένα σωρό προβλήματα πρέπει να σε κάνει να θες άλλο ένα; Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου.

Στη τελική σε ξαναρώτησα, ποια άλλη καλλίτερη επιλογή υπάρχει; Κάτι με πρόγραμμα και ξεκάθαρες προτάσεις. Μπορώ να το δω; γιατί εγώ ως τώρα το μόνο που έχω δει σε κάθε δήμο (κάθε χρώματος) είναι διαφθορά. Οπότε τι με κάνει να εμπιστευτώ κάτι άλλο πέρα αυτού που ουδέποτε εξουσίασε;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
Το να έχεις ένα σωρό προβλήματα πρέπει να σε κάνει να θες άλλο ένα; Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου.
όταν ψηφίζεις με βάση αυτό, το βρίσκω παντελώς αφελές και ανόητο.
Σαν να φλέγεται το σπίτι σου και εσύ να κάθεσαι με τις ώρες να διώχνεις τις γάτες στην αυλή, γιατι σε ενοχλούν.

Όσο για την εναλλακτική, έκανες την ερευνά σου και υποτίθεται έβγαλες τα συμπεράσματά σου και έτσι πήρες την απόφαση και ψήφισες άνθρωπο με σύνθημα "Μακεδονία μπροστά" και με εθνικιστικές θέσεις επειδή είσαι εθνικιστής και ρατσιστής, και όχι με γνώμονα τα προβλήματα της πόλης. Το ίδιο θα έκανες αν κατέβαινε και ο Κασιδιάρης, δικά σου λόγια, όχι δικά μου.
Και κάπου εδώ το σταματάω γιατί ίσως φανεί πως παραβιάζω το δικαίωμά σου να ψηφίζεις ο,τι θέλεις και πραγματικά είναι το τελευταίο που θέλω. Ούτε την ψήφο σου θα αλλάξω, ούτε εσένα, αλλά με κάθε ευκαιρία θα σου τονίζω πως σε εχει τυφλώσει ο ρατσισμός και εσένα και όποιον, καθώς αυτή είμαι εγώ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
όταν ψηφίζεις με βάση αυτό, το βρίσκω παντελώς αφελές και ανόητο.
Σαν να φλέγεται το σπίτι σου και εσύ να κάθεσαι με τις ώρες να διώχνεις τις γάτες στην αυλή, γιατι σε ενοχλούν.

Όσο για την εναλλακτική, έκανες την ερευνά σου και υποτίθεται έβγαλες τα συμπεράσματά σου και έτσι πήρες την απόφαση και ψήφισες άνθρωπο με σύνθημα "Μακεδονία μπροστά" και με εθνικιστικές θέσεις επειδή είσαι εθνικιστής και ρατσιστής, και όχι με γνώμονα τα προβλήματα της πόλης. Το ίδιο θα έκανες αν κατέβαινε και ο Κασιδιάρης, δικά σου λόγια, όχι δικά μου.
Και κάπου εδώ το σταματάω γιατί ίσως φανεί πως παραβιάζω το δικαίωμά σου να ψηφίζεις ο,τι θέλεις και πραγματικά είναι το τελευταίο που θέλω. Ούτε την ψήφο σου θα αλλάξω, ούτε εσένα, αλλά με κάθε ευκαιρία θα σου τονίζω πως σε εχει τυφλώσει ο ρατσισμός και εσένα και όποιον, καθώς αυτή είμαι εγώ.

Δεν το αρνήθηκα ποτέ. Από Δήμο Αθηνών υποστηρίζω Ηλία Κασιδιάρη. Δεν κρύφτηκα ποτέ πίσω από κανέναν για αυτά που πιστεύω.

Όσο για τον ρατσισμό δεν μπαίνω καν στον κόπο γιατί πραγματικά η όλη φάση με κάτι λευκούς που μόνιμα φταίνε έχει καταντήσει κουραστική. Τόσα χρόνια ο Βαρδάρης έχει το China Town της Θεσσαλονίκης στην Αισώπου. Όσες φορές πέρασα από εκεί γεμάτο Κινέζους ήταν και με μαγαζιά λιανικής με κινεζικές πινακίδες. Ουδέποτε ενόχλησαν κανέναν, ουδέποτε ενοχλήθηκαν από κανέναν. Μόλις εδώ και μια δεκαετία άρχισαν να έρχονται οι γνωστοί άγνωστοι ξεκίνησαν τα προβλήματα. Τα κλασσικά όπως σε όλη την Ευρώπη "Τα κορίτσια μην κυκλοφορείτε από εκεί", "Μην περνάτε το βράδυ από εκεί" αλλά το τελικό συμπέρασμα πάντα είναι πως φταίει ο λευκός χριστιανός που είναι μπασίστας και ρατσιστής. Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Όλοι αδυνατούν να προτείνουν κάτι το διαφορετικό αλλά αντιδρούν σε αυτό που λες εσύ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.

Ecomaniac

Νεοφερμένος

Ο Ecomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Κασιδιάρης= καρκίνωμα της Ελλάδας μετά τη μεταπολίτευση
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
Ελπίζω να βαλε κάτι πρόχειρο και να μην πήγε γυμνός :redface:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.

Ecomaniac

Νεοφερμένος

Ο Ecomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Θα προτιμούσες χούντα και καταπάτηση δικαιωμάτων στον απόλυτο βαθμό ; Δραχμή και πληθωρισμό 120% όπως στον Λίβανο;
Θα προτιμούσα να μην είχα κλεπτοκρατία για αρχή.

Δεν είναι απαραίτητα η χούντα. Η Β Ελληνική Δημοκρατία 1946-1967 μακράν καλλίτερη ήταν. Η Γ' Ελληνική Δημοκρατία είναι χτισμένη πάνω σε ανθελληνικές βάσεις. Είναι ένα μισητό καθεστώς για εμένα προσωπικά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Λοιπόν πρόβλεψη για σήμερα:

• Αττική:
• Χαρδαλιάς : 36-39%
• Σγούρος : 12-15%
• Ιωακειμίδης: 11-14%

Δήμος Αθηναίων :
• Μπακογιάννης: 30-32%
• Χάρης Δούκας : 12-14%
• Ζαχαριαδης: 11-13%

Δήμος Πειραιά :
• Μώραλης : 45-47%

• Δήμος Θεσσαλονίκης :

• Ζερβας: 29-31%
• Αγγελουδης: 15-17%
• Πεγκας: 15-17%
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,945 μηνύματα.
Λοιπόν πρόβλεψη για σήμερα:

• Αττική:
• Χαρδαλιάς : 36-39%
• Σγούρος : 12-15%
• Ιωακειμίδης: 11-14%

Δήμος Αθηναίων :
• Μπακογιάννης: 30-32%
• Χάρης Δούκας : 12-14%
• Ζαχαριαδης: 11-13%

Δήμος Πειραιά :
• Μώραλης : 45-47%

• Δήμος Θεσσαλονίκης :

• Ζερβας: 29-31%
• Αγγελουδης: 15-17%
• Πεγκας: 15-17%
Κασιδιαρη ξεχασες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top