Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Δεν έγραψα πουθενά ότι θα με κλέψουν οι γκέι λάθος κατάλαβες, αυτό που με εξοργίζει είναι ότι διαδηλώνουμε για τα δικαιώματα κάποιων ελαχίστων ανθρώπων και όχι για τα δικά μας.

Φυσικά και δεν το έγραψες. (αν και το υποβάθμισες. Και το 10% ανθρωποι είναι. Αυριο μπορεί να είσαι εσυ σε ένα αλλο 10%)

Αλλά ποιός φταίει που το 10% διεκδικεί και παίρνει, ενω το 90% δεν διεκδικεί και άρα δεν παίρνει;

Εμείς φταίμε. Οι άλλοι οφείλουν να συνεχίσουν να διεκδικούν τα δικαιώματά τους. Κάντο κι εσυ για σένα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Φυσικά και δεν το έγραψες.

Αλλά ποιός φταίει που το 10% διεκδικεί και παίρνει, ενω το 90% δεν διεκδικεί και άρα δεν παίρνει;

Εμείς φταίμε. Οι άλλοι οφείλουν να συνεχίσουν να διεκδικούν τα δικαιώματά τους. Κάντο κι εσυ για σένα.

Δεν είναι 10% είναι πολύ λιγότερο, δεν μιλάμε για τους ανθρώπους με ομοφυλοφιλικές τάσεις αλλά για αυτούς που έχουν στόχο να ζήσουν σαν νόμιμο ζεύγος με γάμο. Οι νόμοι που τους αφορούν έχουν ψηφιστεί όλοι από το 2016 με ψήφους ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ, είναι ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν και γάμους και υιοθεσίες, ξέρεις εσύ πολλούς που το έκαναν?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Δεν είναι 10% είναι πολύ λιγότερο, δεν μιλάμε για τους ανθρώπους με ομοφυλοφιλικές τάσεις αλλά για αυτούς που έχουν στόχο να ζήσουν σαν νόμιμο ζεύγος με γάμο. Οι νόμοι που τους αφορούν έχουν ψηφιστεί όλοι από το 2016 με ψήφους ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ, είναι ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν και γάμους και υιοθεσίες, ξέρεις εσύ πολλούς που το έκαναν?

Γιατί μου δολιχοδρομείς; Στο εξηγώ όμορφα και σε ρωτάω ουσιαστικά πραγματάκια στην πένα;

Εσυ γιατί δε διαδηλώνεις αφού εχεις, οκ οχι ενα 90 αλλά ένα 95% πίσω σου, ακομα και 99%;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Γιατί μου δολιχοδρομείς; Στο εξηγώ όμορφα και σε ρωτάω ουσιαστικά πραγματάκια στην πένα;

Εσυ γιατί δε διαδηλώνεις αφού εχεις, οκ οχι ενα 90 αλλά ένα 95% πίσω σου, ακομα και 99%;

Να διαδηλώσω σε τι? Όταν έγιναν τα συλλαλητήρια για την Μακεδονία συμμετείχα σε όλα.
Για το lockdown το λέω όπου βρω ότι ήταν απάτη, αν γίνει κανένα συλλαλητήριο για την υγειονομική δικτατορία φυσικά θα έχω και εκεί συμμετοχή.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Να διαδηλώσω σε τι? Όταν έγιναν τα συλλαλητήρια για την Μακεδονία συμμετείχα σε όλα.

Χάνεις το νόημα. Μου θυμίζεις τον εαυτό μου που τα κανα σε πατώματα και τοίχους στα 5 μου, κι οταν μου βαζαν τις φωνές οι δικοί μου τους έλεγα "μα την προηγούμενη βδομάδα τα κανα όλα στο γιογιο".

Αν η χώρα δεν σου αρέσει, κάτι δεν έχεις κάνει σωστά ή αρκετά.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Χάνεις το νόημα. Μου θυμίζεις τον εαυτό μου που τα κανα σε πατώματα και τοίχους στα 5 μου, κι οταν μου βαζαν τις φωνές οι δικοί μου τους έλεγα "μα την προηγούμενη βδομάδα τα κανα όλα στο γιογιο".

Αν η χώρα δεν σου αρέσει, κάτι δεν έχεις κάνει σωστά ή αρκετά.

Μιά και μιλάμε για τους ομοφυλόφιλους δεν πέτυχαν αυτά τα κατορθώματα με τους αγώνες τους, ούτε αυτοί διαδήλωσαν. Οι νόμοι πέρασαν έτσι απλά για να ευθυγραμμιστεί η Ελλάδα με την υπόλοιπη Ευρωπαϊκή Ένωση.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μαυρίκιε μου όταν νομιμοποιηθεί ο θρησκευτικός γάμος σε σένα θα κάνω πρόταση γάμου, άντρα μου :inlove:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Μαυρίκιε μου όταν νομιμοποιηθεί ο θρησκευτικός γάμος σε σένα θα κάνω πρόταση γάμου, άντρα μου :inlove:

Μακάρι να νομιμοποιηθεί θα γίνεται ρόμπα επειδή δεν θα κάνουν κανέναν, άντε 4-5 σε όλη την Ελλάδα, μην νομίζεις ότι με ανησυχεί καθόλου αυτό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Τα πάντα ρει... Απίστευτο αλλά οι πολιτικοί γάμοι είναι περισσότεροι από τους θρησκευτικούς...

θα γίνεται ρόμπα
Τι πράγμα θα γίνεται;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πού λεφτά για γάμους και πανηγύρια πλέον.

Και αν το σκεφτείς με τα διαζύγια να είναι 1/2 γάμους περίπου, καλύτερα σύμφωνο συμβίωσης και τελειώνεις :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Δεν έγραψα πουθενά ότι θα με κλέψουν οι γκέι λάθος κατάλαβες, αυτό που με εξοργίζει είναι ότι διαδηλώνουμε για τα δικαιώματα κάποιων ελαχίστων ανθρώπων και όχι για τα δικά μας.
Νομίζεις οτι είναι ελάχιστοι οι γκέι. Αλλά αν αυτό σε βοηθάει να κοιμάσαι καλύτερα τα βράδια, πίστευέ το.

Εγώ θέλω όλοι οι άνθρωποι να έχουν ίσα και ίδια δικαιώματα, ακόμα κι αν είναι πολλοί ή λίγοι. Γι' αυτό δε μου αρέσουν τα έθνη και οι θρησκείες, γιατί σε αυτά οι αρχηγοί τους κάνουν ό,τι θέλουν σε σχέση με τα ανθρώπινα δικαιώματα ενώ κατά τη γνώμη μου δεν έχουν κανένα δικαίωμα να θεσπίζουν νόμους που να μειώνουν τα δικαιώματα κάποιου.

Ευτυχώς πάμε καλά στην αποδοχή οτι όλοι είμαστε ίσοι και ίδιοι. Κάτι χρυσαυγίτικες εμετικές φωνές κι αυτές είμαστε κοντά στο να σωπάσουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
@Himela Η πλάκα ειναι οτι οι γκέι ειναι πολύ περισσότεροι απο το ποσοστό όλων των ακροδεξιών κομμάτων μαζί. Και άμα λάβουμε υπ' οψιν και τα ποσoστά αποχής... τότε τα εθνικιστικά κομματα (ακόμα και όλα μαζί)είναι μια πολύ πολύ πολύ μικρή μειοψηφία... Και συμφωνα με τον Μαυρικιο μια τόσο μικρή μειοψηφία ειναι να μην λαμβάνεται καν υπ' όψιν... :P
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Νομίζεις οτι είναι ελάχιστοι οι γκέι. Αλλά αν αυτό σε βοηθάει να κοιμάσαι καλύτερα τα βράδια, πίστευέ το.

Εγώ θέλω όλοι οι άνθρωποι να έχουν ίσα και ίδια δικαιώματα, ακόμα κι αν είναι πολλοί ή λίγοι. Γι' αυτό δε μου αρέσουν τα έθνη και οι θρησκείες, γιατί σε αυτά οι αρχηγοί τους κάνουν ό,τι θέλουν σε σχέση με τα ανθρώπινα δικαιώματα ενώ κατά τη γνώμη μου δεν έχουν κανένα δικαίωμα να θεσπίζουν νόμους που να μειώνουν τα δικαιώματα κάποιου.

Ευτυχώς πάμε καλά στην αποδοχή οτι όλοι είμαστε ίσοι και ίδιοι. Κάτι χρυσαυγίτικες εμετικές φωνές κι αυτές είμαστε κοντά στο να σωπάσουν.

Οι Χρυσαυγίτες δεν το παίζουν χριστιανοταλιμπάν δέχονται και τους παγανιστές, χριστιανοταλιμπάν το έπαιζαν η ΝΔ και τα θυγατρικά της κόμματα ΛΑΟΣ, Βελόπουλος. Στα δικαιώματα θέλω και εγώ να έχω ίσια πραγματικά όχι να μου λέει ο κάθε κος. Σύψας ή Χαρδαλιάς μείνε σπίτι, μην πλησιάζεις τον άλλον λιγότερο από δύο μέτρα ή φόρα μάσκα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Οι Χρυσαυγίτες δεν το παίζουν χριστιανοταλιμπάν
Δεν χρειάζεται να το παιξουν. Πολλοι απο αυτους είναι. Και έχουν παρόμοιες αποψεις συνομωσιολογίας για τσιπάκια, βασιλη γκειτς, Σορρος, κορονοϊό κτλ κτλ.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Τα πάντα ρει... Απίστευτο αλλά οι πολιτικοί γάμοι είναι περισσότεροι από τους θρησκευτικούς...


Τι πράγμα θα γίνεται;

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους πολιτικούς γάμους, αν θέλουν κιόλας ας συμβιώνουν και χωρίς γάμο όπως κάνει ο Τσίπρας πάλι κανένα πρόβλημα αλλά ο γάμος όταν γίνεται θα πρέπει να είναι σε ανθρώπους διαφορετικού φύλου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους πολιτικούς γάμους, αν θέλουν κιόλας ας συμβιώνουν και χωρίς γάμο όπως κάνει ο Τσίπρας πάλι κανένα πρόβλημα αλλά ο γάμος όταν γίνεται θα πρέπει να είναι σε ανθρώπους διαφορετικού φύλου.
Πιστεύω οτι και οι Ισλαμοταλιμπαν θα συμφωνουν μαζι σου...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γιατί αν είναι σε ανθρώπους ίδιου φύλου, δεν θα πετύχει το μυστήριο ; 😛
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Πιστεύω οτι και οι Ισλαμοταλιμπαν θα συμφωνουν μαζι σου...

Ακόμα και στην περίπτωση που υπάρχουν πολλοί γκέι μην κυνηγάς να τους πάρεις την ψήφο, σε πρόλαβε ο ΣΥΡΙΖΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί αν είναι σε ανθρώπους ίδιου φύλου, δεν θα πετύχει το μυστήριο ; 😛

Δεν μπορούν να κάνουν παιδιά.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μεταξύ τους όχι, μέσω παρένθετης μητέρας, δωρητή σπέρματος, και άλλων τεχνικών μπορούν. Βέβαια, και ετερόφυλα ζευγάρια δεν είναι σε θέση να αποκτήσουν δικά τους παιδιά, αλλά Παντρεύονται. Το να παντρευτεί κάποιος όμως πως συνδέεται με τα παιδιά;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top