Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
καθώς γνωρίζω γκέι άνδρα που έκανε come out στους βαθειά θρησκευόμενους γονείς του και ο παπάς συμβούλευσε τον πατέρα να «ξορκίσει το κακό μέχρι την ρίζα» το οποίο έκανε πράξη ξυλοκοπώντας το παιδί και αφήνοντάς το στον δρόμο άστεγο στα 17 του.
Aντι να επαιρνε το βιβλιο προτεινω να πηγαινε σε ψυχολογο ο συγκεκριμενος "ανθρωπος".
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Aντι να επαιρνε το βιβλιο προτεινω να πηγαινε σε ψυχολογο ο συγκεκριμενος "ανθρωπος".
Ο προβληματισμός μου για τα συγκεκριμένα «μαθήματα γονέων» είναι για το αν γίνονται υπό την επιτήρηση ψυχολόγου ή ψυχιάτρου και αν το πρόγραμμα έχει εγκριθεί απο τους προαναφερθέντες ή αν βγαίνουν απο κει μέσα εν δυνάμει τέρατα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ο προβληματισμός μου για τα συγκεκριμένα «μαθήματα γονέων» είναι για το αν γίνονται υπό την επιτήρηση ψυχολόγου ή ψυχιάτρου και αν το πρόγραμμα έχει εγκριθεί απο τους προαναφερθέντες ή αν βγαίνουν απο κει μέσα εν δυνάμει τέρατα.
Το περιεχόμενο πάντως των ομιλιών είναι αυτό
Screenshot_2024-03-04-15-37-08-636_com.android.chrome.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ όλες οι οικογένειες πάνε κατά διαόλου (κάθε πέρυσι και χειρότερα) αλλά μας πείραξε ένα εκκλησιαστικό σεμινάριο που στη τελική θα το παρακολουθήσουν όσοι/ες ΘΕΛΟΥΝ να το παρακολουθήσουν. Ούτε είναι υποχρεωτικό για κανέναν.

Η νέα εποχή, του δήθεν ορθολογισμού της επιστήμης και του δικαιωματισμού, έχει διαλύσει τελείως την οικογένεια και βγαίνουν όλο και πιο προβληματικές γενιές κάθε φορά.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ όλες οι οικογένειες πάνε κατά διαόλου (κάθε πέρυσι και χειρότερα) αλλά μας πείραξε ένα εκκλησιαστικό σεμινάριο που στη τελική θα το παρακολουθήσουν όσοι/ες ΘΕΛΟΥΝ να το παρακολουθήσουν. Ούτε είναι υποχρεωτικό για κανέναν.

Η νέα εποχή, του δήθεν ορθολογισμού της επιστήμης και του δικαιωματισμού, έχει διαλύσει τελείως την οικογένεια και βγαίνουν όλο και πιο προβληματικές γενιές κάθε φορά.
Δεν με πείραξε, προβληματίζομαι ορθώς για το αν οι επι μέρους ομιλίες τις οποίες μόλις είδα που παρεθεσε η Γλαύκη, εκεί που αναφέρονται στην «οικογένεια» και τον «γάμο» και τον «έρωτα» συμπεριλαμβάνουν όλες τους τις μορφές και οχι μόνο εκείνες που αποδέχεται η εκκλησία.
Και αυτό επειδή ολοι γνωρίζουμε ποια είναι η άποψή της για τις διεκδικήσεις των δικαιωμάτων των γκέι στην κοινωνία.
Και επειδή τα παιδιά δεν έχουν την επιλογή για τα σκατά που θα φορτωθούν στο κεφάλι των γονιών σχετικά με το θέμα, μέσω αυτών των σεμιναρίων, αλλά θα είναι οι αποδέκτες αυτών των μηνυμάτων, για αυτό και παρέθεσα το συγκεκριμένο στο αντίστοιχο θρέντ με πολύ συγκεκριμένη σκοπιά.

Εσύ, δεν θα προβληματιζόσουν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Δεν με πείραξε, προβληματίζομαι ορθώς για το αν οι επι μέρους ομιλίες τις οποίες μόλις είδα που παρεθεσε η Γλαύκη, εκεί που αναφέρονται στην «οικογένεια» και τον «γάμο» και τον «έρωτα» συμπεριλαμβάνουν όλες τους τις μορφές και οχι μόνο εκείνες που αποδέχεται η εκκλησία.
Και αυτό επειδή ολοι γνωρίζουμε ποια είναι η άποψή της για τις διεκδικήσεις των δικαιωμάτων των γκέι στην κοινωνία.
Και επειδή τα παιδιά δεν έχουν την επιλογή για τα σκατά που θα φορτωθούν στο κεφάλι των γονιών περί του θέματος μέσω αυτών των σεμιναρίων, για αυτό και παρέθεσα το συγκεκριμένο στο αντίστοιχο θρέντ με πολύ συγκεκριμένη σκοπιά.

Εσύ, δεν θα προβληματιζόσουν;
Ασχέτως οπτικής της επίσημης εκκλησίας, ως μητέρα έχω να πω πως οφείλεις να στηρίξεις το παιδί σου σε οποια επιλογή σε αυτόν τομέα αποφασίσει για τη ζωή του ,βασικά να το αγαπάς χωρίς προυποθεσεις.Η ζωή του δεν είναι δική σου και κάθε άνθρωπος πρέπει να αφήνεται ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Δεν με πείραξε, προβληματίζομαι ορθώς για το αν οι επι μέρους ομιλίες τις οποίες μόλις είδα που παρεθεσε η Γλαύκη, εκεί που αναφέρονται στην «οικογένεια» και τον «γάμο» και τον «έρωτα» συμπεριλαμβάνουν όλες τους τις μορφές και οχι μόνο εκείνες που αποδέχεται η εκκλησία.
Και αυτό επειδή ολοι γνωρίζουμε ποια είναι η άποψή της για τις διεκδικήσεις των δικαιωμάτων των γκέι στην κοινωνία.
Και επειδή τα παιδιά δεν έχουν την επιλογή για τα σκατά που θα φορτωθούν στο κεφάλι των γονιών περί του θέματος μέσω αυτών των σεμιναρίων, αλλά θα είναι οι αποδέκτες αυτών των μηνυμάτων, για αυτό και παρέθεσα το συγκεκριμένο στο αντίστοιχο θρέντ με πολύ συγκεκριμένη σκοπιά.

Εσύ, δεν θα προβληματιζόσουν;
Ο καθένας καταλαβαίνει διαφορετικά το τι εστί "σκατά στο κεφάλι των παιδιών". Με το μόνο που μπορώ να το παρομοιάσω είναι με εκείνο το συμβάν με τις drag queens που διάβαζαν παραμύθια στην Θεσσαλονίκη σε παιδιά. Τέτοια events απευθύνονται σε ένα συγκεκριμμένο κοινό το οποίο έτσι κι αλλιώς έχει κατασταλάξει. Ο μελλοντικός γονέας που θα πάει σε αυτό το εκκλησιαστικό event δεν περιμένει από τους ομιλητές για να έχει τις χ απόψεις για ομοφυλόφιλους κλπ και ο γονέας που πήγε το παιδί του στο drag show δεν περίμενε αυτό το event για να δώσει στο παιδί του απόψεις πιο "ανεκτικές" ή συμπεριληπτικές, όπως θέλετε πείτε το. Δύσκολα ο μέσος αδιάφορος γονέας θα συμμετάσχει σε κάτι από τα δύο. Θα κοιτάξει τη δουλειά του όπως πάντα συμβαίνει στην κυρπαντελίστικη κοινωνία μας.

Αφού ρωτάς την άποψη μου, όχι δεν θα προβληματιζόμουν. Και το drag show δεν με άρεσε ιδιαίτερα, όμως ήμουν κατά όσων φώναζαν για να φάει cancel. Οπότε και σε αυτό υπέρ είμαι παρόλο που όσοι με ξέρουν γνωρίζουν πως δεν τα έχω πάντα καλά με την εκκλησία γενικά. Για εμένα είναι ζήτημα ελευθερίας της επιλογής. Το ότι δεν θα πήγαινα εγώ τα παιδιά μου (αν ποτέ έχω λολ) σε drag show ή δεν θα πήγαινα εγώ σε σεμινάριο γονέων της εκκλησίας δεν σημαίνει πως δεν θέλω οι άλλοι γονείς να έχουν αυτή την ελεύθερη επιλογή να το πράξουν. Είναι ζήτημα επιλογών για εμένα. Κανένας άνθρωπος δεν θέλει έναν συντηρητικό ή προοδευτικό κριτή να του υπαγορεύει τι είναι σωστό και τι λάθος μέσω της δικής του υποκειμενικής ηθικής.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Αφού ρωτάς την άποψη μου, όχι δεν θα προβληματιζόμουν. Και το drag show δεν με άρεσε ιδιαίτερα, όμως ήμουν κατά όσων φώναζαν για να φάει cancel.
Μίλησα για την άποψη της εκκλησίας σχετικά με τον γάμο, την οικογένεια και την ζωή των ομόφυλων ζευγαριών .Όπου έχουμε ακούσει από την εκκλησία και τους εκπροσώπους της μεσαιωνικές και αντιεπιστημονικές απόψεις που εντείνουν την ρητορική μίσους απέναντι σε αυτές τις ομάδες.
Το παράδειγμα του drag show είναι ένα ακραίο παράδειγμα που ίσως σε εξυπηρετεί για να μην απαντήσεις για την ουσία.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Μίλησα για την άποψη της εκκλησίας σχετικά με τον γάμο, την οικογένεια και την ζωή των ομόφυλων ζευγαριών .Όπου έχουμε ακούσει από την εκκλησία και τους εκπροσώπους της μεσαιωνικές και αντιεπιστημονικές απόψεις που εντείνουν την ρητορική μίσους απέναντι σε αυτές τις ομάδες.
Το παράδειγμα του drag show είναι ένα ακραίο παράδειγμα που ίσως σε εξυπηρετεί για να μην απαντήσεις για την ουσία.
Το παράδειγμα του drag show είναι απλά ένα παράδειγμα αντίστοιχου event, του άλλου "στρατοπέδου" όμως.

Η εκκλησία δεν θα μπορούσε να πάρει διαφορετική άποψη πάνω στο ζήτημα. Ε όσο να πεις θα ήταν αστείο να τάσσονταν υπέρ αυτών που αναφέρεις ενώ στην Βίβλο γίνεται ξεκάθαρη αναφορά στο ομοφυλοφιλικό αμάρτημα του λαού στα Σόδομα και τα Γόμορρα που οδήγησε στην καταστροφή τους. Αυτή είναι κοινή θέση όλων των Αβρααμικών θρησκειών. Η εκκλησία θα μπορούσε να κρατάει πιο ήπιους τόνους και να μην τοξικοποιεί το κλίμα (ως προς αυτό συμφωνούμε) αλλά όχι να το αποδεχθεί έτσι απλά. Καθώς πλέον θα έρθει σε σύγκρουση με τις γραφές τις οποίες υπηρετεί.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.
Το παράδειγμα του drag show είναι απλά ένα παράδειγμα αντίστοιχου event, του άλλου "στρατοπέδου" όμως.
Όχι ακριβώς, μπορεί να ανήκουν σε διαφορετικές ιδεολογικές προσεγγίσεις αλλά δεν λένε σε κάποιον ότι οι άλλοι ειναι ανώμαλοι, αμαρτωλοί κτλ οι «αντίθετοι». Είναι λίγο περίεργο να συγκρίνουμε μια εκδήλωση που έχει σκοπό να πει στα παιδιά να μη ντρέπεστε για τον εαυτό σας με ένα σεμινάριο που ενδέχεται να τα γεμίζει με περισσότερη ντροπή για αυτό που είναι βάζοντας απλά τη σάλτσα της θρησκείας.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
προβληματίζομαι ορθώς για το αν οι επι μέρους ομιλίες τις οποίες μόλις είδα που παρεθεσε η Γλαύκη, εκεί που αναφέρονται στην «οικογένεια» και τον «γάμο» και τον «έρωτα» συμπεριλαμβάνουν όλες τους τις μορφές και οχι μόνο εκείνες που αποδέχεται η εκκλησία.
Δεν ξέρω τί εννοείς, ο Χριστιανισμός προωθεί την αγάπη. Μη γίνεσαι κακεντρεχής. :beee::whistle:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Γκέι και δικαιώματα δεν πάνε μαζί. Να τα λέμε όλα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Έχετε ξεσκιστεί και το λεω ευθέως, έχετε ξεσκιστεί, από το πουθενά να μιλάτε για εκκλησίες και σεμιναρια μιας μητροπολης. Όχι με βίντεο μέσα απο το σεμιναριο που να δειχνει κατι ως αποδειξη κακό ρε παιδι μου, αλλά εκ προοιμιου ότι επειδη ειναι εκκλησιαστικό, αρχίζετε τα "θέλω να δω αν θα τους συμπεριλάβουν όλους ή αν θα ειναι ως συνηθως σκατοψυχοι χριστιανόπληκτοι μισάνθρωποι"

Εγω θα λεγα το εξής: Πηγαίντε στο σεμινάριο. Δείτε τι λένε απο κοντά, και αν πουν κατι κακο για τους ομοφυλοφιλους ή δεν ειναι αρκετα συμπεριληπτικοί, χώστε τους τα στα ίσα.

Τα εκ προοιμίου καταδικαστικά και χλευαστικά κατα της Εκκλησίας μέσα στο στεκι δεν ωφελούν, μόνο εξοργίζουν τους διαφορετικα πιστεύοντες και μας αποδεικνύουν κάποιοι οτι δεν ειναι και τοσο ανεκτικοί στην διαφορετικότητα όσο πρεσβεύουν, μάλλον μόνο θέλουν οι άλλοι να ειναι δεκτικοί στις δικές τους ιδεολογίες.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Στα πλαίσια του πολυπόθητου διαχωρισμού εκκλησίας / κράτους, η εκκλησία μπορεί ούσα πιστή, ως σώμα ,στις παραδεδομένες αρχές της πίστης και στις γραφές να κρατάει όποια στάση θέλει απέναντι σε ο, τι αντίκειται σε αυτές( κοινώς δε μπορεί να δώσει την ευχή της σε άτομα του ίδιου φύλου.. Κατανοητό)



Η πολιτεία όμως ,αν θέλει να υπηρετεί ένα κράτος δικαίου που σέβεται όλους τους πολίτες ανεξαρτήτως ιδιαιτεροτήτων και αποκλίσεων από τη συνήθη νόρμα, οφείλει να παρέχει νομικά κατοχυρωμένα τα ίδια δικαιώματα σε ΟΛΟΥΣ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Στα πλαίσια του πολυπόθητου διαχωρισμού εκκλησίας / κράτους, η εκκλησία μπορεί ούσα πιστή, ως σώμα ,στις παραδεδομένες αρχές της πίστης και στις γραφές να κρατάει όποια στάση θέλει απέναντι σε ο, τι αντίκειται σε αυτές( κοινώς δε μπορεί να δώσει την ευχή της σε άτομα του ίδιου φύλου.. Κατανοητό)



Η πολιτεία όμως ,αν θέλει να υπηρετεί ένα κράτος δικαίου που σέβεται όλους τους πολίτες ανεξαρτήτως ιδιαιτεροτήτων και αποκλίσεων από τη συνήθη νόρμα, οφείλει να παρέχει νομικά κατοχυρωμένα τα ίδια δικαιώματα σε ΟΛΟΥΣ.
Δόξα τω Θεω μια πολύ ωραία άποψη ισορροπημένη (με αστερίσκο). Το δόγμα δόγμα, αλλά η ισοτιμία μπροστα στο κράτος ισοτιμία.

Αμα το έχεις γραμμένο μερα νυχτα το δόγμα, γιατί πασχίζεις τόσο πολύ να σε δεχτεί; Ή μηπως θες να χεις τη δικαιολογία να τους λες τραγόπαπες και μαλάκες;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.
Έχετε ξεσκιστεί και το λεω ευθέως, έχετε ξεσκιστεί, από το πουθενά να μιλάτε για εκκλησίες και σεμιναρια μιας μητροπολης. Όχι με βίντεο μέσα απο το σεμιναριο που να δειχνει κατι ως αποδειξη κακό ρε παιδι μου, αλλά εκ προοιμιου ότι επειδη ειναι εκκλησιαστικό, αρχίζετε τα "θέλω να δω αν θα τους συμπεριλάβουν όλους ή αν θα ειναι ως συνηθως σκατοψυχοι χριστιανόπληκτοι μισάνθρωποι"
Α μάλλον θα θυμάμαι λάθος ότι είχατε ξεσηκώσει τον κόσμο για τις ντραγκ ακριβώς απλά επειδή είναι σε ντραγκ, χωρίς να έχετε παρακολουθήσει τις δραστηριότητες. Παίρνω αυτό το παράδειγμα επειδή το ανέφερε ο Γιάννης γιατί κατά τα άλλα θεωρώ όλη τη συζήτηση ανούσια.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Α μάλλον θα θυμάμαι λάθος ότι είχατε ξεσηκώσει τον κόσμο για τις ντραγκ ακριβώς απλά επειδή είναι σε ντραγκ, χωρίς να έχετε παρακολουθήσει τις δραστηριότητες. Παίρνω αυτό το παράδειγμα επειδή το ανέφερε ο Γιάννης γιατί κατά τα άλλα θεωρώ όλη τη συζήτηση ανούσια.
Whataboutism; Μπορείς να παραθέσεις και καλύτερη επιχειρηματολογία.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Όχι ακριβώς, μπορεί να ανήκουν σε διαφορετικές ιδεολογικές προσεγγίσεις αλλά δεν λένε σε κάποιον ότι οι άλλοι ειναι ανώμαλοι, αμαρτωλοί κτλ οι «αντίθετοι». Είναι λίγο περίεργο να συγκρίνουμε μια εκδήλωση που έχει σκοπό να πει στα παιδιά να μη ντρέπεστε για τον εαυτό σας με ένα σεμινάριο που ενδέχεται να τα γεμίζει με περισσότερη ντροπή για αυτό που είναι βάζοντας απλά τη σάλτσα της θρησκείας.
Με πρόλαβε ο Βαλ. Δεν ξέρετε τι θα ειπωθεί σε αυτό το συνέδριο και αν θα συζητηθεί το θέμα της ομοφυλοφιλίας.

Το καλλίτερο βέβαια που έχετε να κάνετε και οι μεν και οι δε είναι να σταματήσετε να ασχολείστε με την εκκλησία και η εκκλησία με τις απόψεις σας και να μείνει στα θεολογικά της.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.
Με πρόλαβε ο Βαλ. Δεν ξέρετε τι θα ειπωθεί σε αυτό το συνέδριο και αν θα συζητηθεί το θέμα της ομοφυλοφιλίας.

Το καλλίτερο βέβαια που έχετε να κάνετε και οι μεν και οι δε είναι να σταματήσετε να ασχολείστε με την εκκλησία και η εκκλησία με τις απόψεις σας και να μείνει στα θεολογικά της.
Για το τι έχει ειπωθεί, νομίζω αυτό ακριβώς σχολίασα, όλοι οι άνθρωποι βγάζουν συμπεράσματα από πριν για τα πάντα. Η ξαφνική δόση ανωτερότητας του στυλ ακούστε πρώτα και μετά βρίστε είναι υποκριτική στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ξεχνάτε τι έχει προηγηθεί εδώ και δεν ξέρω εγώ πόσες δεκαετίες και νομίζετε σήμερα θα γνωριστούμε. Όλη αυτή η ξαφνική αίσθηση επίθεσης λες και είναι κάτι μονόπλευρο. Και προσωπικά δεν έκανα αναφορά στο συγκεκριμένο, μπορεί όντως να μην ειπωθεί κάτι, οι τίτλοι φαίνονται ας το πούμε νορμάλ, το περιεχόμενο μάλλον δεν θα είναι και τόσο αλλά τέλος πάντων, στάθηκα σε συγκεκριμένες συγκρίσεις που κάνατε.

Κοιτά, μαζί σου, όμως σας αρέσει να χρησιμοποιείται το «η δράση φέρνει αντίδραση» και μάλλον ξεχνάτε ποιοι δεν μπορούν ποτέ να μείνουν εκτός και ποιοι έχουν επιτεθεί πρώτοι με τον χειρότερο δυνατό τρόπο. Κατά τα άλλα δεν περιμένω ούτε να αλλάξουν, ούτε να γίνουν συμπεριληπτικοί, ούτε να τους απαγορευτεί κάτι. Για αυτό και είπα η συζήτηση είναι ανούσια.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Με πρόλαβε ο Βαλ. Δεν ξέρετε τι θα ειπωθεί σε αυτό το συνέδριο και αν θα συζητηθεί το θέμα της ομοφυλοφιλίας.

Το καλλίτερο βέβαια που έχετε να κάνετε και οι μεν και οι δε είναι να σταματήσετε να ασχολείστε με την εκκλησία και η εκκλησία με τις απόψεις σας και να μείνει στα θεολογικά της.
Όχι εγω δεν ειμαι τόσο μεση λύση, να κατσει η εκκλησίτσα στα αβγάκια της να τη βαράνε απέξω οι έτσι ασούμε. Η εκκλησία μπορεί να μην εχει κανενα δικαίωμα να νομοθετεί όπως η κυβέρνηση, αλλά έχει δικαίωμα να μεριμνεί για το ποίμνιο που της έχει απομείνει, απέναντι στην πολιτισμική αλλοτρίωση.

Γιατι ο φίλος μας ο Μεμε, είπε μια κουβέντα πριν. "Κι σεις είπατε για τις ντραγκ χωρίς να δειτε τις δραστηριότητες"

Τώρα λοιπόν που γίναμε όλοι ίσα κι όμοια απέναντι στο νόμο:

Όταν έρθει και σε σας η Εκκλησία στα δικά σας υιοθετημενα παιδιά των ομοφυλοφίλων και κάνει κύρηγμα και σεμινάρια, εκει ναι, να τα ζυγίσουμε ίσα κι όμοια με τις ντραγκ πριν απο καιρό στα νηπιαγωγεία των παιδιών των στρεητ.


Γιατί εγω ξέρετε τι βλέπω;

Ντράγκ κουηνς να πηγαινουν σε παιδάκια στρεητ γονιών
Εκκλησία να κάνει σεμινάρια σε γονείς.

Είναι το ίδιο;


Όποιος είναι αρκετά θαρραλέος, ας μου πει οτι ειναι το ίδιο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top