Δολοφονική επίθεση εναντίον αστυνομικού

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Άρα έρχεσαι στα λόγια μου τελικά. Το ίδιο έλεγα κι εγώ για τους αναρχικούς και με κράζατε.

Με την τεραστια διαφορα οτι δεν υπαρχει κανενα επισημο σωμα αναρχικων (ποσο μαλλον να ειναι οργανωση του κρατους) , δεν υπαρχει ο δεκάλογος του αναρχικου (υπαρχουν διαφορες θεωριες αλλα ο καθενας της κοβει και τις ραβει οπως θελει ενω οι αστυνομικοι εχουν ενα κωλοσυνταγμα που ειναι καθηκον τους να ακολουθουν κατα λεξη) και σημαντικοτερο ολων ειναι οτι ο καθενας κατεβαινει σε μια πορεια με προσωπικη ευθυνη.. δεν παιρνει εντολες απο κανεναν και αρα μπορει να κριθει μονο ως ατομο και οχι ως μελος μιας ομαδας.. αλλα ειναι πιο ευκολο να κρινουμε τα παντα ταμπελοποιωντας.. αναρχικοι-αντιεξουσιαστες-καταστροφεις-αγωνιστες.. αντι για γιωργος-γιαννης-νικος-φωτης-ανθρωποι...

Οι πλειονοτητα των ατομων ,τουλαχιστον στην πολη μου, ηταν εναντια των καταστροφων και χωρις να υπαρχει περιφρουρηση οι καταστροφες ηταν μηδαμινες.. Εκει περιορισαμε τα βλαμμενα 16 χρονα που απλα βρηκαν χωρο να το παιξουν μαγκες (μεγαλυτερο ρολο επαιξε και οτι ειναι μικρη πολη και ξερεις τους ασφαλιτες με το μικρο τους οποτε δεν εκαναν το κλασσικο πια εργο τους).. σε ολες τις συνελευσεις..καταδικαστηκαν ολες οι καταστροφες (και περιοριστηκαν απο εμας τους ιδιους).. το ιδιο και η επιθεση εναντια στον αστυνομικο.. απ την αλλη δεν μπορουμε να συλλαβουμε και να δωσουμε το 16 χρονο που βγηκε για να σπασει στην αστυνομια.. μπορουμε απλα να το απομακρυνουμε απ τις πορειες.. ας κανουν και αυτοι κατι.. αλλα ξεχασα δεν εχει συλληψεις μεχρι την επομενη αξιολογηση των αξιωματικων..


btw sorry Ζεντ που δεν ηρθα στο meeting, ημουν στην Ιταλια εκεινες τις μερες μαζι με την οικογενεια.. θα ηταν ωραια να τα πουμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Newlife

Νεοφερμένος

Ο Newlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι αναρχικοί,ναζιστές,φασίστες,κομμουνιστές ζούμε όλοι μαζί ,ο ένας έχει ανάγκη την βοήθεια του άλλου την συντροφιά του,τη συμπαράσταση,την αλληλεγγύη,τη συμπόνια,δεν υπάρχει λόγος κατ εμέ,να λύνουμε διαφωνίες,με όπλα,φωτιές,δολοφονίες,βανδαλισμούς.Κανείς δεν κάνει τίποτα απο εμάς τους νέους,κανείς δεν έχει παιδεία,κανείς δεν πειθαρχεί,κανείς δεν οργανώνεται,κανείς δεν καταλαβαίνει τι θα πεί η λέξη δημοκρατία.Ας σταματήσουν φοιτητές,απλος λαός,πλούσιοι,φτωχοί,πολιτικοί,αναρχικοί,φασίστες,απελπισμένοι να παρουσιάζουν τα πάντα ως καταστροφή,όλα θέλουν αλλαγή,θα μας βοηθήσει πάρα πολύ αν ζούμε,με οργάνωση,εκπαίδευση,αγάπη,ειρήνη,σεβασμό,πειθαρχία,πίστη.Ό άνθρωπος και ειδικότερα ο Έλληνας είναι ένας αχάριστος,τεμπέλης,παραπονιάρης που τα περιμένει όλα στο πιάτο,γι αυτο τα πάντα είναι χύμα,γιατί δεν έχουμε αυτοπειθαρχία,αυτογνωσία,αυτοπεποίθηση και επαναπαυόμαστε στο καθετί μεγάλο η μικρό,και ας σταματήσουν μερικές ομάδες ανθρώπων να κατακρίνουν τα σώματα ασφαλείας γιατί χωρίς αυτά δεν θα υπήρχε τάξη!Ας διαδηλώσουν όλοι αυτοί που τα σπασαν πριν ένα μήνα,και γι αυτόν εδώ τον αστυνομικό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι αναρχικοί,ναζιστές,φασίστες,κομμουνιστές ζούμε όλοι μαζί ,ο ένας έχει ανάγκη την βοήθεια του άλλου την συντροφιά του,τη συμπαράσταση,την αλληλεγγύη,τη συμπόνια,δεν υπάρχει λόγος κατ εμέ,να λύνουμε διαφωνίες,με όπλα,φωτιές,δολοφονίες,βανδαλισμούς.Κανείς δεν κάνει τίποτα απο εμάς τους νέους,κανείς δεν έχει παιδεία,κανείς δεν πειθαρχεί,κανείς δεν οργανώνεται,κανείς δεν καταλαβαίνει τι θα πεί η λέξη δημοκρατία.Ας σταματήσουν φοιτητές,απλος λαός,πλούσιοι,φτωχοί,πολιτικοί,αναρχικοί,φασίστες,απελπισμένοι να παρουσιάζουν τα πάντα ως καταστροφή,όλα θέλουν αλλαγή,θα μας βοηθήσει πάρα πολύ αν ζούμε,με οργάνωση,εκπαίδευση,αγάπη,ειρήνη,σεβασμό,πειθαρχία,πίστη.Ό άνθρωπος και ειδικότερα ο Έλληνας είναι ένας αχάριστος,τεμπέλης,παραπονιάρης που τα περιμένει όλα στο πιάτο,γι αυτο τα πάντα είναι χύμα,γιατί δεν έχουμε αυτοπειθαρχία,αυτογνωσία,αυτοπεποίθηση και επαναπαυόμαστε στο καθετί μεγάλο η μικρό,και ας σταματήσουν μερικές ομάδες ανθρώπων να κατακρίνουν τα σώματα ασφαλείας γιατί χωρίς αυτά δεν θα υπήρχε τάξη!Ας διαδηλώσουν όλοι αυτοί που τα σπασαν πριν ένα μήνα,και γι αυτόν εδώ τον αστυνομικό!!!

Φιλε εγω και Ελληνας ειμαι και ακομα περισσοτερο ανθρωπος και δεν εχω κανενα απο τα γνωρισματα που αναφερεις... κανε εσυ οτι βλαμμενη γενικοποιηση θες.. βαλτα ολα στο ιδιο τσουβαλι.. αλλα 2 παραγραφους μας αραδιασες χωρις ενα σοβαρο επιχειρημα.. οποτε για κανε την αυτοκριτικη σου, βρες την αυτογνωσια, χεσε την πιστη και πες μου σοβαρα αν διαβασες εστω ενα απ τα προηγουμενα ποστ και αν οντως το εκανες πως στον ανεμο μιλας για διαδηλωση υπερ του αστυνομικου..

Οι φασιστες και οι ναζιστες δεν ειναι μελος καμιας ανθρωπιστικης κοινωνιας.. και δεν ανηκουν ουτε εδω ουτε πουθενα.. οσο για τα σωματα ασφαλειας.. αν εχεις ακομα την παραμικρη εμπιστοσυνη σε αυτα εισαι απλα αχαρακτηριστος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top