Είδη και μάρκες προφυλακτικών

Ποια μάρκα προφυλακτικών χρησιμοποιείτε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Duo

    Ψήφοι: 15 8.4%
  • Durex

    Ψήφοι: 120 67.0%
  • Trojan

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Billy Boy

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Again

    Ψήφοι: 7 3.9%
  • Stop

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Αυτά του Ευαγγελάτου!!!!

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Δεν χρησιμοποιώ

    Ψήφοι: 25 14.0%

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Απο φαρμακείο δηλαδή είναι καλά; απορείες γενήθηκαν τώρα:redface:

1000 φορές καλύτερα γιατί λόγω των φαρμάκων είναι υποχρεωμένοι χειμώνα καλοκαίρι να έχουν δροσερές θερμοκρασίες στο φαρμακείο.


Αφού το περίπτερο έχει μεγάλη κατανάλωση(λογικά) πόσες μέρες χρειάζετε για να γίνει ζημειά απο τον ήλιο;
Έστω και 5 ώρες στον ήλιο ειδικά τώρα το καλοκαίρι μπορεί να είναι αρκετές και στην τελική γιατί να το ρισκάρεις, άσε που ανεξάρτητα με την κατανάλωση που έχουν τα περίπτερα, επειδή δεν έχουν αποθηκευτικούς χώρους ένας Θεός ξέρει που τα βάζουν.

Μπορεί κάποιος πρίν την χρήση να δεί τρύπα; όταν γεμίσει το πράμα αυτό μπροστά δεν είναι ποιό έυκολο να διαπιστωθεί η τρύπα; :hmm:
Τρύπα θα πρέπει να δείς στο περιτύλιγμα του γενικά αν πιέζοντας το δεν βρίσκεις παγιδευμένο αέρα μέσα κάτι δεν πάει καλά.
Αν έχει τρύπα το ίδιο το προφυλακτικό πολύ πιθανό να σπάσει την ώρα που προσπαθεί κάποιος να το φορέσει.

Οταν λέμε μεγάλες εταιρείες ενωο΄με π.χ. την durex; τα λεπτά που λένε έχον λιγότερη αντωχή απο τα απλά προφυλακτικά;
γίνετε μια απλή παρανυχιδα να το τρυπήσει;:worry:
Durex, duo είναι απο τις κορυφαίες στον χώρο, για τα λεπτά δεν το ξέρω αλλα ούτος η άλλως οι 2 αυτές εταιρείες έχουν υψηλα standar ποιότητας και ελέγχου.
Γενικά οτιδήποτε αιχμηρό ή οτιδήποτε έχει σαν βάση το λάδι μπορεί να προκαλέσει ζημία το προφυλακτικό η ακόμα και οι θύλλακες αέρα θέλουν προσοχή, αν για παράδειγμα έχει παγιδευτεί αέρας μέσα στο προφυλακτικό μπορεί με την πιέση να σπάσει.

Μαζεμένες πολλές ερωτήσεις;; έχω σήμερα πάλι το σφουγγάρι των γνώσεων:redface:
:)

Ευχαριστω εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Απο φαρμακείο δηλαδή είναι καλά; απορείες γενήθηκαν τώρα:redface:

1000 φορές καλύτερα γιατί λόγω των φαρμάκων είναι υποχρεωμένοι χειμώνα καλοκαίρι να έχουν δροσερές θερμοκρασίες στο φαρμακείο.


Αφού το περίπτερο έχει μεγάλη κατανάλωση(λογικά) πόσες μέρες χρειάζετε για να γίνει ζημειά απο τον ήλιο;
Έστω και 5 ώρες στον ήλιο ειδικά τώρα το καλοκαίρι μπορεί να είναι αρκετές και στην τελική γιατί να το ρισκάρεις, άσε που ανεξάρτητα με την κατανάλωση που έχουν τα περίπτερα, επειδή δεν έχουν αποθηκευτικούς χώρους ένας Θεός ξέρει που τα βάζουν.

Μπορεί κάποιος πρίν την χρήση να δεί τρύπα; όταν γεμίσει το πράμα αυτό μπροστά δεν είναι ποιό έυκολο να διαπιστωθεί η τρύπα; :hmm:
Τρύπα θα πρέπει να δείς στο περιτύλιγμα του γενικά αν πιέζοντας το δεν βρίσκεις παγιδευμένο αέρα μέσα κάτι δεν πάει καλά.
Αν έχει τρύπα το ίδιο το προφυλακτικό πολύ πιθανό να σπάσει την ώρα που προσπαθεί κάποιος να το φορέσει.

Οταν λέμε μεγάλες εταιρείες ενωο΄με π.χ. την durex; τα λεπτά που λένε έχον λιγότερη αντωχή απο τα απλά προφυλακτικά;
γίνετε μια απλή παρανυχιδα να το τρυπήσει;:worry:
Durex, duo είναι απο τις κορυφαίες στον χώρο, για τα λεπτά δεν το ξέρω αλλα ούτος η άλλως οι 2 αυτές εταιρείες έχουν υψηλα standar ποιότητας και ελέγχου.
Γενικά οτιδήποτε αιχμηρό ή οτιδήποτε έχει σαν βάση το λάδι μπορεί να προκαλέσει ζημία το προφυλακτικό η ακόμα και οι θύλλακες αέρα θέλουν προσοχή, αν για παράδειγμα έχει παγιδευτεί αέρας μέσα στο προφυλακτικό μπορεί με την πιέση να σπάσει.

Σε ευχαριστώ πολλύ δεν τα ήξερα αυτά, είσαι πολλύ καλός πραγματικά:):)

Μια τελευταία ερώτηση, όταν τοποθετίσει κάποιος ένα προφυλακτικό, το θυκάκι αυτό πρέπει να έχει αέρα; ή το ζουλάς για να φύγει; π΄παντα λογικά μηλάω, δεν έχω ιδέα απο όλα αυτά:redface: αν και έπρεπε αφού θα κάνω παιδιά αργότερα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολλύ δεν τα ήξερα αυτά, είσαι πολλύ καλός πραγματικά:):)

Μια τελευταία ερώτηση, όταν τοποθετίσει κάποιος ένα προφυλακτικό, το θυκάκι αυτό πρέπει να έχει αέρα; ή το ζουλάς για να φύγει; π΄παντα λογικά μηλάω, δεν έχω ιδέα απο όλα αυτά:redface: αν και έπρεπε αφού θα κάνω παιδιά αργότερα:redface:

Οχι δεν πρεπει να αποθηκευσει αερα γιατι υπαρχει περιπτωση κατα την πραξη να πιεστει και να σπασει.:)
Θα το ξεδιπλωνεις με τετοιο τροπο ωστε εκει να μην πιασει φυσαλλιδες αερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολλύ δεν τα ήξερα αυτά, είσαι πολλύ καλός πραγματικά:):)

Μια τελευταία ερώτηση, όταν τοποθετίσει κάποιος ένα προφυλακτικό, το θυκάκι αυτό πρέπει να έχει αέρα; ή το ζουλάς για να φύγει; π΄παντα λογικά μηλάω, δεν έχω ιδέα απο όλα αυτά:redface: αν και έπρεπε αφού θα κάνω παιδιά αργότερα:redface:

το θηκάκι δεν πρέπει να έχει αέρα, το ζουλάς πριν το φορέσεις και καθώς το φοράς.

τα γράφουν αναλυτικά οι οδηγίες χρήσεις (σιγά μην τις διαβάζει κανείς:P)

Μάνια δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ προφυλακτικό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι δεν πρεπει να αποθηκευσει αερα γιατι υπαρχει περιπτωση κατα την πραξη να πιεστει και να σπασει.:)
Θα το ξεδιπλωνεις με τετοιο τροπο ωστε εκει να μην πιασει φυσαλλιδες αερα.;)

Ευχαριστώ πολλύ παιδιά, καλό είναι να τα ήξερα κιαυτά κάποτε:redface:


Παλαντίν μου ποτέ μα ποτέ, δεν έχω ιδέα πώς είναι, πώς μπαίνει και γενικά δεν έχω σχέση μαζί τους:redface: ύτε με κάποιο άλλο ειδος προφύλαξης... κακό αυτό;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κακο...βασικα και τωρα που τα μαθαινεις καλο ειναι.
Γενικοτερα οι προφυλαξεις ειναι πολυ σημαντικο θεμα οχι μονο για το αν θες ή δεν θες να κανεις παιδια, αλλα και για προφυλαχθεις απο τα "Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα".
Τωρα θα μου πεις αν ειναι μονογαμικη αυστηρως η σχεση?
Ακομα και εκει δεν ξερεις που πατας 100%.
Αφενως γιατι μια στο δις να κανει μια στραβη ο συντροφος σου, αυτοματα εχεις παει με οσους εχει παει και αυτος με τον οποιο πηγε ο συντροφος σου, και φετερου υπαρχουν διαφορες "μολυνσεις" που μπορεις να παθεις στα γεννητικα οργανα και να τις μεταδωσεις και στον παρτενερ σου.
Η προφυλαξη γενικα μονο καλο μπορει να κανει.Απλως χανεις λιγο απο την "απολαυση".
αλλα πλεον τα προφυλακτικα ειναι πολυ πιο "φιλικα" (πιο λεπτα, απο καλα υλικα, σε διαοφορες παραλαγες) προς τον χρηστη αυτων. ωστε να του κοβει οσο γινεται λιγοερο απο την απολαυση οπως προειπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κακο...βασικα και τωρα που τα μαθαινεις καλο ειναι.
Γενικοτερα οι προφυλαξεις ειναι πολυ σημαντικο θεμα οχι μονο για το αν θες ή δεν θες να κανεις παιδια, αλλα και για προφυλαχθεις απο τα "Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα".
Τωρα θα μου πεις αν ειναι μονογαμικη αυστηρως η σχεση?
Ακομα και εκει δεν ξερεις που πατας 100%.
Αφενως γιατι μια στο δις να κανει μια στραβη ο συντροφος σου, αυτοματα εχεις παει με οσους εχει παει και αυτος με τον οποιο πηγε ο συντροφος σου, και φετερου υπαρχουν διαφορες "μολυνσεις" που μπορεις να παθεις στα γεννητικα οργανα και να τις μεταδωσεις και στον παρτενερ σου.
Η προφυλαξη γενικα μονο καλο μπορει να κανει.Απλως χανεις λιγο απο την "απολαυση".
αλλα πλεον τα προφυλακτικα ειναι πολυ πιο "φιλικα" (πιο λεπτα, απο καλα υλικα, σε διαοφορες παραλαγες) προς τον χρηστη αυτων. ωστε να του κοβει οσο γινεται λιγοερο απο την απολαυση οπως προειπα.

Ξέρω για το τί μπορεί να μεταδοθεί αλλα ακόμα και π.χ. σπιράλ να βάλει μια γυναίκα πάλι εκτεθυμένη δεν είναι; απλά αν αρχίσω να σκέυτομαι πώς μπορεί να μου κάνει στραβή τότε θα σκευτώ πώς δεν είναι τόσο ηλίθιος να κολήσει κάτι και να μου το φέρει, θα σκευτεί πιστέυω να βάλει προφυλακτικό, δεν νομίζω να είναι τόσο αδίστακτος και ανέυθυνος μαζί:worry:

Ξερω πώς εκείνος χρησιμοποιούσε κάποτε με τις άλλες, όταν παντρευτήκαμε είχε κάνει εξετάσεις(τον έβαλα εγώ) για τέτοια πράγματα και ήταν πεντακάθαρος, ας ελπίσω ότι δεν θα κάνει καμια στραβή με καμιά, αλλα και να κάνει λογικά θα βάλει, δεν θα θέλει να ρισκάρει την υγεία μου, αφού θα έχει στολίσει το κεφάλι μου:hmm: έτσι νομίζω δηλαδη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
το θηκάκι δεν πρέπει να έχει αέρα, το ζουλάς πριν το φορέσεις και καθώς το φοράς.

τα γράφουν αναλυτικά οι οδηγίες χρήσεις (σιγά μην τις διαβάζει κανείς:P)

Μάνια δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ προφυλακτικό;:confused:

+1 για το θυλάκη, στάνταρ έχει χρησιμοποιήσει απλά είναι απο την άλλη πλευρά! :P.

Μετά απο τέτοια ενημέρωση όμως τώρα μπορεί να φορέσει το δικό της και σιγουριά ότι όλλα θα πάνε καλά και δεν θα έχει ατυχήματα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
+1 για το θυλάκη, στάνταρ έχει χρησιμοποιήσει απλά είναι απο την άλλη πλευρά! :P.

Μετά απο τέτοια ενημέρωση όμως τώρα μπορεί να φορέσει το δικό της και σιγουριά ότι όλλα θα πάνε καλά και δεν θα έχει ατυχήματα! :P

ε, κι εσύ, είσαι αθώος και δεν καταλαβαίνεις:P
μπορεί να το φόρεσε αυτή στον άντρα της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
ε, κι εσύ, είσαι αθώος και δεν καταλαβαίνεις:P
μπορεί να το φόρεσε αυτή στον άντρα της:)

:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Μετά από 2 "ατυχήματα" με τα duo...μάλλον θα πάμε σε κάποια άλλη μάρκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ πλέον...Άλλη αίσθηση βρε παιδί μου ο,τι και να λέμε...
Πάντως όταν χρησιμοποιούσα επέλεγα durex...αυτά με τις ραβδώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Durex.
Φοβούμενος για ατυχήματα, μέχρι στιγμής μόνο extra safe ,εχω χρησιμοποιήσει . Ποιο είδος όμως ,είναι το πιο ασφαλές ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisTH

Νεοφερμένος

Ο DimitrisTH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κακή εμπειρία με τα Duo! Μετά από αυτό μόνο Durex και δεν κοίταξα ποτέ πίσω! Τώρα θα ήμουν ένας υπερήφανος(;) πατέρας ενός 7χρονου υιού!!! Μην ρωτάτε πού ξέρω το φύλο του, απλά το ξέρω...!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Λόγω κακής εμπειρίας με όλες τις μάρκες-πλην των again-κατέφυγα σε αντισυλληπτικά και ησύχασε το κεφάλι μου και το δικό του ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κανείς τα καινούργια durex??? Και αν ναι, τι εντυπωση έχει;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κανείς τα καινούργια durex??? Και αν ναι, τι εντυπωση έχει;; :P

Τα real feel εννοείς;Τα συνιστώ δεν είχα παράπονο,αν και προσωπικά με τα jeans δεν βρίσκω την τεράστια διαφορά.Αυτά τα δυο χρησιμοποιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Durex και εγω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Durex ultra thin FTW
Και για τους προικισμένους φίλους μας, Durex XL ;)
Τα προφυλακτικά με ραβδώσεις τα αισθάνεστε διαφορετικά; Εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τα προφυλακτικά με ραβδώσεις τα αισθάνεστε διαφορετικά; Εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά. :hmm:

ουτε εγω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top