Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων

    Ψήφοι: 1 2.3%
  • Συναίσθημα και ενδιαφέρον

    Ψήφοι: 43 97.7%

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Όχι η εμπειρία δεν καθιστά απαραίτητα κάποιον "καλό σύντροφο". Επίσης αυτό είναι και υποκειμενικο.

Το ξέρω οτι θα διαφωνήσουν αρκετοί,αλλά εγώ προσωπικά λαμβάνω υπόψιν μου το παρελθόν κάποιου γιατί θεωρώ οτι ως ένα βαθμό οι επιλογές μας μαρτυρούν πολλά για το χαρακτήρα μας. Δεν θα μου άρεσε κάποιος να έχει πάει με πολλές, δείχνει οτι δεν είναι επιλεκτικός. Όσο ισχύει για το ένα φύλο ισχύει κ για το άλλο δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η ερώτηση τίθεται κυρίως σε γυναίκες και διαφωνώ σε αυτό.
Δεν είναι υποχρεωτικό αυτό πιστευω οτι το παρελθόν μας δείχνει το ποιον μας...Μπορεί καποιος να πηγε με πολλες επειδή έψαχνε να βρει αυτό το κάτι η Εξερευνουσε γενικώς κ έψαχνε τον εαυτό του και μπορεί αυτός να κατασταλαξει αργότερα σε έναν συντροφο μια και καλη.. Αυτό το πιστευω και για τα δυο φυλα να σου πω...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν είναι υποχρεωτικό αυτό πιστευω οτι το παρελθόν μας δείχνει το ποιον μας...Μπορεί καποιος να πηγε με πολλες επειδή έψαχνε να βρει αυτό το κάτι η Εξερευνουσε γενικώς κ έψαχνε τον εαυτό του και μπορεί αυτός να κατασταλαξει αργότερα σε έναν συντροφο μια και καλη.. Αυτό το πιστευω και για τα δυο φυλα να σου πω...
Αν ψάχνεις να βρεις αυτό το κάτι δεν παίρνεις σβαρνα τα κρεβάτια.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αν ψάχνεις να βρεις αυτό το κάτι δεν παίρνεις σβαρνα τα κρεβάτια.
Εξακολουθώ να μη συμφωνώ..
Απλά σκέψου δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι και δεν είναι όλα μαυρο η άσπρο...
Υπάρχουν πολλοι λόγοι που ένας άνθρωπος δοκιμάζεται με διάφορους συντρόφους.
Μπορεί ναι, αν ψάχνεις αυτό το κάτι που λες να δοκιμασεις ώστε να συγκρίνεις...
Θέλω να πω οκ εσυ το βλεπεις από πλευρας σου υπόκειμενιλα αλλά υπάρχει κι άλλη όψη του νομίσματος...
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέση λύση δηλαδή δεν υπάρχει σε αυτο?

Η πάμε με ότι πετάει και με ότι κολυμπάει ή πιάνει αράχνες...

Ε δεν μπορω πια :bleh:
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι απαραίτητο με όποιον γνωρίζεις να κάνεις σεξ αν δε θες.
Αυτό λέω αλλά δεν ....
Δυστυχώς πρώτα ορισμένοι δοκιμάζουν τον άλλον στο σεξ και μετά βλεπουν αν μπορούν να ανταλλάξουν έστω και μια σοβαρή κουβέντα πέρα από τα λόγια που τα προκαλεί η γκ....
Συγνώμη για την έκφραση αλλά πλέον ορισμένοι εδώ μέσα την έχουν μπερδέψει με κάτι άλλο... ;)
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό λέω αλλά δεν ....
Δυστυχώς πρώτα ορισμένοι δοκιμάζουν τον άλλον στο σεξ και μετά βλεπουν αν μπορούν να ανταλλάξουν έστω και μια σοβαρή κουβέντα πέρα από τα λόγια που τα προκαλεί η γκ....
Συγνώμη για την έκφραση αλλά πλέον ορισμένοι εδώ μέσα την έχουν μπερδέψει με κάτι άλλο... ;)
Κοίτα γενικά διαφωνώ. Το πότε θα κάνεις σεξ με κάποιον δεν βλέπω γιατί πρέπει να συνδέεται με το αν θα γνωριστείτε.
Αυτά είναι κολλήματα μιας άλλης εποχής.
Μπορείς να κάνεις σεξ στον πρώτο ραντεβού, μπορείς στο δέκατο.
Αν δε θέλουν σχέση και οι δύο δε θα προκύψει αν καθυστερήσεις το σεξ.

Λες και κάποιος αναβαθμίζεται επειδή περίμενε ένα μήνα. Ή ανεβαίνει η αξία του. Ή είναι ικανότερος για σχέση.

Αν κάποιος δηλαδή βγούμε και με γνωρίσει και του κάνω αλλά αλλάξει γνώμη γιατί τελικά κάναμε νωρίς σεξ με βάση τα δεδομένα του, ε τότε δεν τον θέλω εγώ.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Νομίζω πως έχει μεγάλη σημασία η χημεία μεταξύ δυο ανθρώπων. Όταν έχεις απέναντί σου κάποιον τον οποίο θες με όλο σου το είναι, θα βγει και στην πράξη. Ανεξαρτήτως εμπειρίας.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα γενικά διαφωνώ. Το πότε θα κάνεις σεξ με κάποιον δεν βλέπω γιατί πρέπει να συνδέεται με το αν θα γνωριστείτε.
Αυτά είναι κολλήματα μιας άλλης εποχής.
Μπορείς να κάνεις σεξ στον πρώτο ραντεβού, μπορείς στο δέκατο.
Αν δε θέλουν σχέση και οι δύο δε θα προκύψει αν καθυστερήσεις το σεξ.

Λες και κάποιος αναβαθμίζεται επειδή περίμενε ένα μήνα. Ή ανεβαίνει η αξία του. Ή είναι ικανότερος για σχέση.

Αν κάποιος δηλαδή βγούμε και με γνωρίσει και του κάνω αλλά αλλάξει γνώμη γιατί τελικά κάναμε νωρίς σεξ με βάση τα δεδομένα του, ε τότε δεν τον θέλω εγώ.
Με συγχωρείς εγώ δεν το θεωρώ κόλλημα το θεωρω στάση ζωής...

Κάποιοι άνθρωποι δεν λειτουργούν τόσο παρορμητικά και δεν έχουν την γκ... σαν κινητήριο δύναμη μόνο στο μυαλό τους ..

Θέλουν πολλά περισσότερα για να απολαύσουν κάτι τόσο όμορφο όπως το έχουν στο μυαλό τους και δεν το έχουν μετατρέψει σε κάτι τόσο περιστασιακο και φθηνό..

Το να βγεις με ένα άνθρωπο δύο τρεις φορές να ξέρεις κάποια βασικά πράγματα είναι το καλύτερο για εμένα από το να πηγαίνω με το οποιοδήποτε έχω συναντηθεί από την πρώτη στιγμή..

οπότε ειναι καθαρά δική μου άποψη και δεν την θεωρώ ούτε αλλης εποχής όπως φυσικά και κάποι@ η οποία πηγαίνει με το καλησπέρα σας, έχει υιοθετήσει μια άλλη στάση ζωής ,είναι κατακριτέο, αρκεί να την κάνει να μην τα βάζει με το ευατο της όταν απολαμβάνει τους καρπούς αυτού που πρόσφερε...

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το παν σε ένα άνθρωπο ειναι να τα έχει καλά με τον ευατο του ..
Να αντιλαμβάνεται το κόστος των πράξεων του καο όχι πάντα να ρίχνει το φταίξιμο στους άλλους..

Τώρα αν ο ένας είναι επιλεκτικός και ο άλλος όχι ας το αφήσουμε καλύτερα και ας μην το κρίνουμε σαν οπισθοδρομικο ή σαν ένα άνθρωπο δεύτερης πάστας ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με συγχωρείς εγώ δεν το θεωρώ κόλλημα το θεωρω στάση ζωής...

Κάποιοι άνθρωποι δεν λειτουργούν τόσο παρορμητικά και δεν έχουν την γκ... σαν κινητήριο δύναμη μόνο στο μυαλό τους ..

Θέλουν πολλά περισσότερα για να απολαύσουν κάτι τόσο όμορφο όπως το έχουν στο μυαλό τους και δεν το έχουν μετατρέψει σε κάτι τόσο περιστασιακο και φθηνό..

Το να βγεις με ένα άνθρωπο δύο τρεις φορές να ξέρεις κάποια βασικά πράγματα είναι το καλύτερο για εμένα από το να πηγαίνω με το οποιοδήποτε έχω συναντηθεί από την πρώτη στιγμή..

οπότε ειναι καθαρά δική μου άποψη και δεν την θεωρώ ούτε αλλης εποχής όπως φυσικά και κάποι@ η οποία πηγαίνει με το καλησπέρα σας έχει υιοθετήσει μια άλλη στάση ζωής ,που δεν την κάνει να τα βάζει με το ευατο της όταν απολαμβάνει τους καρπούς αυτού που πρόσφερε...

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το παν σε ένα άνθρωπο ειναι να τα έχει καλά με τον ευατο του ..
Να αντιλαμβάνεται το κόστος των πράξεων του καο όχι πάντα να ρίχνει το φταίξιμο στους άλλους..

Τώρα αν ο ένας είναι επιλεκτικός και ο άλλος όχι ας το αφήσουμε καλύτερα και ας μην το κρίνουμε σαν οπισθοδρομικο ή σαν ένα άνθρωπο δεύτερης πάστας ;)
Το ότι το κρίνω σαν οπισθοδρομικο είναι κι αυτό μέρος της προσωπικής μου άποψης . Δεν το κάνει αυτόματα οπισθοδρομικό.

Δεν βλέπω σαν παρορμητισμο ή ότι κάποιος έχει την καυλα σαν κινητήριο δύναμη. Το βλέπω σαν εκπλήρωση μιας επιθυμίας που έχει κάποιος. Κάποιος την έχει πιο συχνά κάποιος λιγότερο συχνά.

Αυτό με τους καρπούς δεν το πιάσα. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Ούτε ανέφερα κάπου ότι όταν όποιος κάνει συχνά σεξ, οπότε του καπνίσει, οπότε του ρθει με όποιον θέλει ρίχνει κάποιο φταίξιμο κάπου. Υπόνοεις ότι αν εγώ πχ κάνω σεξ με κάποιον στο πρώτο ραντεβού κι αυτός έπειτα δε θέλει σχέση μαζί μου , ότι ευθυνομαι εγώ που έδωσα το λουλούδι μου τόσο νωρίς; 😋
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν βλέπω σαν παρορμητισμο ή ότι κάποιος έχει την καυλα σαν κινητήριο δύναμη. Το βλέπω σαν εκπλήρωση μιας επιθυμίας που έχει κάποιος. Κάποιος την έχει πιο συχνά κάποιος λιγότερο συχνά.
Παίζουνε με τις λέξεις εδώ νομίζω..
Απλά εσύ το λες εκπλήρωση της επιθυμίας εγώ το λέω γκ ... ;)
Αυτό με τους καρπούς δεν το πιάσα. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
Αυτό που συχνά ακούμε μετά από one night stand μιας κοπέλας η οποία το έχει μετέπειτα μετανιώσει, γιατί πολυ απλά άφησε την στιγμιαία επιθυμία της όπως λες να υπερτερεί μπροστά στην λογική της ....
Ούτε ανέφερα κάπου ότι όταν όποιος κάνει συχνά σεξ, οπότε του καπνίσει, οπότε του ρθει με όποιον θέλει ρίχνει κάποιο φταίξιμο κάπου. Υπόνοεις ότι αν εγώ πχ κάνω σεξ με κάποιον στο πρώτο ραντεβού κι αυτός έπειτα δε θέλει σχέση μαζί μου , ότι ευθυνομαι εγώ που έδωσα το λουλούδι μου τόσο νωρίς; 😋
Δεν παίζει κάτι τέτοιο λουλούδι μου ? :lol::lol:

Λίγοι είναι αυτοί οι άντρες που μετά από αυτή την κίνηση μιας γυναικας δεν θέλουν ουσιαστική σχέση γιατί μπορεί να την χαρακτήριζαν αλλιώς ή να νομίζουν το οτιδήποτε άλλο?

Έλα δεν νομίζω να τα ακούς αυτά μόνο από εμένα ...
Τουλάχιστον εγω από άντρες και αρκετούς μάλιστα αυτά ακούω..

Ωραία όλα αυτά που λέμε αλλά δυστηχως ακόμα και σήμερα έναν άντρα τον ενοχλεί να ξέρει ότι η γυναίκα του ,αυτή που θέλει να κάνει οικογένεια έχει γίνει περαστική από πολλά κρεβάτια..

Πολλά ταμπού ακόμα πάνω σε αυτό...

Το γιατί άβυσσος η ψυχή τους ....

Μεγάλο λάθος βέβαια γιατί όσο και να λέμε ότι το παρελθόν ΠΡΕΠΕΙ να μένει παρελθόν , δυστηχως ομως ακόμα και σήμερα η κοινωνία μας δεν είναι έτοιμη να το δεχτεί...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Παίζουνε με τις λέξεις εδώ νομίζω..
Απλά εσύ το λες εκπλήρωση της επιθυμίας εγώ το λέω γκ ... ;)

Αυτό που συχνά ακούμε μετά από one night stand μιας κοπέλας η οποία το έχει μετέπειτα μετανιώσει, γιατί πολυ απλά άφησε την στιγμιαία επιθυμία της όπως λες να υπερτερεί μπροστά στην λογική της ....

Δεν παίζει κάτι τέτοιο λουλούδι μου ? :lol::lol:

Λίγοι είναι αυτοί οι άντρες που μετά από αυτή την κίνηση μιας γυναικας δεν θέλουν ουσιαστική σχέση γιατί μπορεί να την χαρακτήριζαν αλλιώς ή να νομίζουν το οτιδήποτε άλλο?

Έλα δεν νομίζω να τα ακούς αυτά μόνο από εμένα ...
Τουλάχιστον εγω από άντρες και αρκετούς μάλιστα αυτά ακούω..

Ωραία όλα αυτά που λέμε αλλά δυστηχως ακόμα και σήμερα έναν άντρα τον ενοχλεί να ξέρει ότι η γυναίκα του ,αυτή που θέλει να κάνει οικογένεια έχει γίνει περαστική από πολλά κρεβάτια..

Πολλά ταμπού ακόμα πάνω σε αυτό...

Μεγάλο λάθος βέβαια γιατί όσο και να λέμε ότι το παρελθόν ΠΡΕΠΕΙ να μένει παρελθόν , δυστηχως ομως ακόμα και σήμερα η κοινωνία μας δεν είναι έτοιμη να το δεχτεί...
Δεν είναι απαραίτητα σεξιστικό αυτό .
Υπάρχουν και γυναίκες που δεν θα ήθελαν ο άντρας τους να έχει πάει με το μισό πληθυσμό της χώρας .
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίζουνε με τις λέξεις εδώ νομίζω..
Απλά εσύ το λες εκπλήρωση της επιθυμίας εγώ το λέω γκ ... ;)

Αυτό που συχνά ακούμε μετά από one night stand μιας κοπέλας η οποία το έχει μετέπειτα μετανιώσει, γιατί πολυ απλά άφησε την στιγμιαία επιθυμία της όπως λες να υπερτερεί μπροστά στην λογική της ....

Δεν παίζει κάτι τέτοιο λουλούδι μου ? :lol::lol:

Λίγοι είναι αυτοί οι άντρες που μετά από αυτή την κίνηση μιας γυναικας δεν θέλουν ουσιαστική σχέση γιατί μπορεί να την χαρακτήριζαν αλλιώς ή να νομίζουν το οτιδήποτε άλλο?

Έλα δεν νομίζω να τα ακούς αυτά μόνο από εμένα ...
Τουλάχιστον εγω από άντρες και αρκετούς μάλιστα αυτά ακούω..

Ωραία όλα αυτά που λέμε αλλά δυστηχως ακόμα και σήμερα έναν άντρα τον ενοχλεί να ξέρει ότι η γυναίκα του ,αυτή που θέλει να κάνει οικογένεια έχει γίνει περαστική από πολλά κρεβάτια..

Πολλά ταμπού ακόμα πάνω σε αυτό...

Το γιατί άβυσσος η ψυχή τους ....

Μεγάλο λάθος βέβαια γιατί όσο και να λέμε ότι το παρελθόν ΠΡΕΠΕΙ να μένει παρελθόν , δυστηχως ομως ακόμα και σήμερα η κοινωνία μας δεν είναι έτοιμη να το δεχτεί...

Εντάξει τις γυναίκες τις έχουν διδάξει από μικρή ηλικία ότι το σεξ είναι αμαρτία οπότε πού να αποδεχτούν την επιθυμία τους. Δεν είναι μαθημενες να παραδεχονται ότι είχαν επιθυμία και καύλα για τον άντρα απέναντι τους. Είναι ταμπού.

Αυτό ακριβώς θέλω να σου εξηγήσω. Ότι έναν άνδρα που θα με κρίνει αρνητικά γιατί έκανα σεξ μαζί του επειδή μου άρεσε και το ήθελα και το ένιωσα , δεν τον θέλω εγώ. Είναι δυνατόν να θέλω έναν άνδρα τέτοιου είδους; Αχαχαχ. Μα και εκείνος έκανε σεξ μαζί μου, δεν το έκανα μόνη μου. Εγώ ξαφνικα είμαι ελαττωματική; Χριστέ μου...

Κι επειδή ενοχλεί τους άντρες να έχουν οι γυναίκες την ίδια σεξουαλική όρεξη και αντίστοιχα πολλές σεξουαλικές εμπειρίες, θα περιορίζουμε εμείς τις επιθυμίες μας μπας και μας διαλέξει ο Νίκος από τα Πετράλωνα;

Μου φαίνεται πολύ αστείο.

Η κοινωνία μας δεν είναι έτοιμη να το δεχτεί, εσύ είσαι;
Γιατί εγώ είμαι. Κι αν ήταν κι ο διπλανός μου κι άλλα 5 εκατομμύρια, κάπως έτσι θα άλλαζε η κοινωνία μας. Όχι με το να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας και να λέμε " ε δεν τους ξέρεις τώρα τους άνδρες πως είναι;"

Έλα πότε θα τελειώσει αυτή η καταπίεση της γυναικείας σεξουαλικότητας. Κουράστηκαμε λίγο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης αν τον ενοχλεί να ξέρει ότι η γυναίκα του έκανε σεξ με πολλούς άνδρες στη ζωή της, να μην την ρωτάει με πόσους έχει πάει. Είναι κι αυτό μια κάποια λύση.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Παίζουνε με τις λέξεις εδώ νομίζω..
Απλά εσύ το λες εκπλήρωση της επιθυμίας εγώ το λέω γκ ... ;)

Αυτό που συχνά ακούμε μετά από one night stand μιας κοπέλας η οποία το έχει μετέπειτα μετανιώσει, γιατί πολυ απλά άφησε την στιγμιαία επιθυμία της όπως λες να υπερτερεί μπροστά στην λογική της ....

Δεν παίζει κάτι τέτοιο λουλούδι μου ? :lol::lol:

Λίγοι είναι αυτοί οι άντρες που μετά από αυτή την κίνηση μιας γυναικας δεν θέλουν ουσιαστική σχέση γιατί μπορεί να την χαρακτήριζαν αλλιώς ή να νομίζουν το οτιδήποτε άλλο?

Έλα δεν νομίζω να τα ακούς αυτά μόνο από εμένα ...
Τουλάχιστον εγω από άντρες και αρκετούς μάλιστα αυτά ακούω..

Ωραία όλα αυτά που λέμε αλλά δυστηχως ακόμα και σήμερα έναν άντρα τον ενοχλεί να ξέρει ότι η γυναίκα του ,αυτή που θέλει να κάνει οικογένεια έχει γίνει περαστική από πολλά κρεβάτια..

Πολλά ταμπού ακόμα πάνω σε αυτό...

Το γιατί άβυσσος η ψυχή τους ....

Μεγάλο λάθος βέβαια γιατί όσο και να λέμε ότι το παρελθόν ΠΡΕΠΕΙ να μένει παρελθόν , δυστηχως ομως ακόμα και σήμερα η κοινωνία μας δεν είναι έτοιμη να το δεχτεί...
Μαργαρίτα νομίζω οτι εαν κάποιος χρειάζεται να μάθει με πόσους έχεις πάει για να κρίνει εαν είσαι σοβαρό ή όχι άτομο, ή σε κρίνει αρνητικά επειδή κάνατε σχετικά γρήγορα σεξ...τότε μάλλον δεν άξιζε και πολύ τον χρόνο σου εξαρχής. Εαν είναι ακομπλεξάριστος ο άλλος δεν θα μπει στην διαδικασία να σκεφτεί πόσο γρήγορα ή αργά προχώρησε. Είναι κάτι πολύ σχετικό που εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες αυτό. Το κάθε εν δυνάμει ζευγάρι πρέπει να ακολουθεί τον ρυθμό που του βγαίνει φυσικά. Είναι γελοίο να ακολουθείς την νόρμα που θέλει να καθιερώσει η κοινωνία σε κάτι τόσο προσωπικό που αφορά εσένα και έναν άλλο άνθρωπο. Και συχνά πυκνά και την καύλα καταστρέφει γιατί ξενερώνει, και πιεστικό μπορεί να γίνει αυτό.

Το ερώτημα πάντα είναι απλό. Σου αρέσει ο τάδε ; Αυτό που βλέπεις/εκλαμβάνεις ; Εαν ναι, τοτε τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες και μάλιστα ασήμαντες ή που δεν μας αφορούν καν. Εαν υπάρχει άντρας που θα απορρίψει κάποια που βλέπει οτι ταιριάζει πολύ επειδή έχει πολλές εμπειρίες, τότε απλά είναι βλάκας ή πρέπει να αρχίσει να συνειδητοποιεί οτι πρέπει να αποβάλλει αυτές τις σκέψεις διότι δεν είναι λογικές. Ειδάλλως μια ζωή όλα θα του ξινίζουν και όλα θα του βρωμάνε με αποτέλεσμα ακόμα και να βρει κάποια που να ταιριάζουν, να την χάσει. Η υπομονή χρειάζεται στην επικοινωνία, όχι στο σεξ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος λαμβάνει αυτό υπόψιν του είναι κομπλεξικος;
Πιστεύω πως ο,τι και να λέμε , όσο ανοιχτομυαλοι και να θέλουμε να φανούμε όλους λίγο πολύ μας νοιάζει και είναι λογικό.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή όποιος λαμβάνει αυτό υπόψιν του είναι κομπλεξικος;
Πιστεύω πως ο,τι και να λέμε , όσο ανοιχτομυαλοι και να θέλουμε να φανούμε όλους λίγο πολύ μας νοιάζει και είναι λογικό.
Πες μας τι σημαίνει για εσένα κάποιος να έχει πολλές σεξουαλικές εμπειρίες και πόσες είναι αυτές οι πολλές;
Να δούμε πώς το σκέφτεσαι να καταλάβουμε
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος λαμβάνει αυτό υπόψιν του είναι κομπλεξικος;
Πιστεύω πως ο,τι και να λέμε , όσο ανοιχτομυαλοι και να θέλουμε να φανούμε όλους λίγο πολύ μας νοιάζει και είναι λογικό.
Λιγουλάκι ναι είναι γιατί στιγματίζεις τον άλλο κατά κάποιο τρόπο για ένα πράγμα που υποτίθεται οτι είναι καλό και προσφέρει ευχαρίστηση.

Το να έχεις πάει με πολλούς που σου άρεσαν δεν είναι κακό. Το να έχεις πάει με πολλούς που δεν σου άρεσαν(και τα δύο φύλα το κάνουν για διάφορους λόγους) είναι κακό όμως.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πες μας τι σημαίνει για εσένα κάποιος να έχει πολλές σεξουαλικές εμπειρίες και πόσες είναι αυτές οι πολλές;
Να δούμε πώς το σκέφτεσαι να καταλάβουμε
Δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός.. έχει να κάνει με το άτομο,την ηλικία...

Για μένα σημαίνει οτι δεν είναι επιλεκτικ@ και που ξέρω οτι εγώ δε θα είμαι μια από τις πολλές;
Λιγουλάκι ναι είναι γιατί στιγματίζεις τον άλλο κατά κάποιο τρόπο για ένα πράγμα που υποτίθεται οτι είναι καλό και προσφέρει ευχαρίστηση.

Το να έχεις πάει με πολλούς που σου άρεσαν δεν είναι κακό. Το να έχεις πάει με πολλούς που δεν σου άρεσαν(και τα δύο φύλα το κάνουν για διάφορους λόγους) είναι κακό όμως.
Δεν θα προσέβαλα ούτε θα απέρριπτα κάποιον εξ αιτίας αυτού απλώς λέω οτι το λαμβάνω υπόψιν μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και δεν είναι απλώς κάτι που προσφέρει ευχαρίστηση δεν είναι τόσο απλό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top