Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων

    Ψήφοι: 1 2.3%
  • Συναίσθημα και ενδιαφέρον

    Ψήφοι: 43 97.7%

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να γραψω τιποτα εδω μεσα ειμαι ΚΑΙ 40αρα plus ειμαι ΚΑΙ παντρεμενη, τι να ξερω εγω απο αυτα μωρε, απο εσας εδω μαθαινω ειδικα απο τους αντρες :P

Ωραια τωρα συμφωνουμε !
Οποτε επετρεψε μου να πω και εγω πλεον πως ο ανθρωπος οσο ζει μαθαινει και παντα να μην ειναι τοσο σιγουρος για τις ικανοτητες του ....βαλε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι εφοσον ακομα δεν εχεις βρει μια σταθερη σχεση δεν εχεις βρει και την γυναικα που θα κουμπωσετε απολυτα σε αυτο ,το κανει πιο ωραιο και πιο ηδονικο ολο αυτο ;)
Οταν βρεθει θα δεις δεν θα μπορει ουτε αυτη αλλα ουτε και εσυ να ζησετε χωρια γιατι καλα ολα τα αλλα ,αλλα μετα απο καποια χρονια αν ερθει φθορα στο ερωτικο, το παιχνιδι εχει χαθει ...θα ζεις με την αδελφη σου ..ποσο αντεχεις να ζεις με αυτη οσο καλος και εντιμος ανθρωπος και να ειναι ?

Οι εριστικοι κ οι σφιγμένοι ειναι συνηθως όσοι δεν περνάνε καλά στο σέξ να ξέρεις.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δες το λίγο αντίστροφα: δεν περνάνε καλά στο σεξ επειδή είναι εριστικοί και σφιγμένοι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δες το λίγο αντίστροφα: δεν περνάνε καλά στο σεξ επειδή είναι εριστικοί και σφιγμένοι.

αΚΡΙΒΩς. Και αυτο που λες ισχύει πολύ.

Οποτε, ειναι θεμα αποφασης ; και να ξεκινησουν - ξεκινησουμε να ειμαστε πιο ανοιχτομυαλοι κ λιγοτερο τυπολατρες και τελειομανεις ; :)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Απουσία ντροπών και καλή μα πάρα πολύ καλή επικοινωνία χρειάζεται.

Τώρα με πόσες έχει πάει ο άλλος ποσώς με ενδιαφέρει, δε με επηρεάζει ούτε θετικά ούτε αρνητικά, με τα ίδια μάτια θα τον δω :P
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και η μικρη-μεγαλη δοση ντροπης(αναλογα ) δηλωνει κατι πολυ ηδονικο για πολλους ερωτικους συντροφους .

Η ντροπη ειναι ενα καθαρα ανθρωπινο και άκρως φυσιολογικο συναισθημα ,καιρος πλεον να αντιληφθουμε και την πραγματικη-ουσιαστικη σημασια του στον ερωτα ..

Ειναι αυτες οι εμπειριες που δηλωνουν καποιοι αλλα αυτοματα καταρρίπτουν πολλα .
Μην ξεχναμε πως και η ντροπη ειναι συνασθημα που μερικους τους διεγερει ενα μερος του εγκεφαλου τους ωστε να πυροδοτηθει η συνεχεια που θα ειναι ακρως ηδονικη και αποκαλυπτικη .

Αν αυτος λοιπον ειναι ο συντροφος σου ,αυτο που ψαχνεις να βρεις ,γιατι να προσπαθησεις να κρυψεις ενα καθαρα ανθρωπινο και άκρως φυσιολογικο συναισθημα ?

Η αισθηση της ντροπης και της μερικης διστακτικοτητας για να ξερουμε γιατι μιλαμε ,ειναι ακρως αφροδισιακη για πολλους, οποτε αυτοματα καταρρίπτεται απο το γενικο πλαισιο "ειναι ντροπαλος αρα ξενέρωτος " να το πω χυμα ;)
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Τον καλό εραστή καθορίζει ναι ΚΑΙ η εμπειρία. Αλλά χρειάζεται και το λεγόμενο ταμπεραμέντο.
Κάποτε πολυ νέα έβγαινα (οχι ακριβώς έβγαινα, είχαμε βγει κάποιες φορές γιατί ήταν τόσο μικρός που δυσκολευομουν να κυκλοφορήσουμε γενικώς) και ήταν απίθανος. Δεν είχε ιδιαίτερη εμπειρία όχι. Είχε όμως ταμπεραμέντο. ΤΟ ταμπεραμέντο. Τελοσπαντων και τα δυο βασικά είναι αλλά ΚΥΡΙΩΣ ταμπεραμέντο. Φλόγα ρε παιδι μου πως το λένε.
Να ναι καλά το παλικαρι εκεί που ναι. :D
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Και η μικρη-μεγαλη δοση ντροπης(αναλογα ) δηλωνει κατι πολυ ηδονικο για πολλους ερωτικους συντροφους .

Η ντροπη ειναι ενα καθαρα ανθρωπινο και άκρως φυσιολογικο συναισθημα ,καιρος πλεον να αντιληφθουμε και την πραγματικη-ουσιαστικη σημασια του στον ερωτα ..

Ειναι αυτες οι εμπειριες που δηλωνουν καποιοι αλλα αυτοματα καταρρίπτουν πολλα .
Μην ξεχναμε πως και η ντροπη ειναι συνασθημα που μερικους τους διεγερει ενα μερος του εγκεφαλου τους ωστε να πυροδοτηθει η συνεχεια που θα ειναι ακρως ηδονικη και αποκαλυπτικη .

Αν αυτος λοιπον ειναι ο συντροφος σου ,αυτο που ψαχνεις να βρεις ,γιατι να προσπαθησεις να κρυψεις ενα καθαρα ανθρωπινο και άκρως φυσιολογικο συναισθημα ?

Η αισθηση της ντροπης και της μερικης διστακτικοτητας για να ξερουμε γιατι μιλαμε ,ειναι ακρως αφροδισιακη για πολλους, οποτε αυτοματα καταρρίπτεται απο το γενικο πλαισιο "ειναι ντροπαλος αρα ξενέρωτος " να το πω χυμα ;)
Αμα πηγαίνει για μένα, που λογικά για μένα πηγαίνει, δεν είπα πως όποιος είναι ντροπαλός είναι ξενέρωτος προς Θεού. Τα συναισθήματα μας δεν τα ορίζουμε, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να διανοηθώ να ντρέπεται κάποιος αυτόν που έχει απέναντι του και να μην εκφράζει τι θέλει και τι όχι.
Ετσι καταλήγει ο ένας να μην ευχαριστιέται την ερωτική συνεύρεση και ο άλλος να νομίζει ότι όλα είναι καλά, όλα ανθηρά. Ε τότε υπάρχει ένα θεματάκι νομίζω...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμα πηγαίνει για μένα, που λογικά για μένα πηγαίνει, δεν είπα πως όποιος είναι ντροπαλός είναι ξενέρωτος προς Θεού. Τα συναισθήματα μας δεν τα ορίζουμε, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να διανοηθώ να ντρέπεται κάποιος αυτόν που έχει απέναντι του και να μην εκφράζει τι θέλει και τι όχι.
Ετσι καταλήγει ο ένας να μην ευχαριστιέται την ερωτική συνεύρεση και ο άλλος να νομίζει ότι όλα είναι καλά, όλα ανθηρά. Ε τότε υπάρχει ένα θεματάκι νομίζω...
οχι δεν πηγαινε για εσενα, ηταν αφορμη απο εσενα,μεγαλη διαφορα ;)

να προσθεσω και τι εννουμε ντροπη ?
οχι απαραιτητα αυτο που λες ,ντροπη ειναι να μην θελει καποιος να φανερωσει απο πολυ νωρις καποια σημεια του σωματος του ,ντροπη ειναι να μην αφηνει τον ευατο του ελευθερο ως προς την εκδήλωση αυτου που πραγματικα αισθανεται εκεινη την στιγμη .
Πραγματικα ο περιορισμος μου εκφρασης γι αυτα τα θεματα χανει πολυ ως προς την ακριβεις σημασια αυτου που θελουμε να βγαλουμε ,,

Αυτο τι σημειανει οτι ειναι ξενερωτος ?
Οχι για ολους
Θα πω μονο πως αυτη η τακτικη πολλους ερωτικους συντροφους τους κανει ακομα πιο ¨μαχητικους ¨τους δινει την αισθηση του κυριαρχου (που τους αντρες τους εξιτάρει ακομα πιο πολυ ) ωστε να βγαζουν πολλα περισσοτερα πραγματακια για να καταφερουν να ριξουν και το τελευταιο λιθαρακι αυτου του καστρου ..

Στον αντρα ποτε δεν του αρεσει το ευκολο και το δεδομενο μετα απο καποια ηλικια και μιλαμε παντα για πραγματικα ουσιαστικες ερωτικες πραξεις, κυριαρχει η κατακτηση του δυσκολου καστρου και οχι αυτου που ειναι ανα πασα ωρα και στιγμη με ανοιχτη την πυλη του :)
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Devil θα σου πω κατι ουδετερο σχετικα με το ποστ σου που σβήστηκε και που ακούστηκε μεσα στην ομαδα μου ,πλεον θα το λεω ετσι για να καταλαβεις και εσυ και πολλοι οτι πολλα απο αυτα που λεω εδω μεσα δεν ειναι δικα μου ,μακαρι να ηταν δικα μου και να τα ηξερα πριν η ζωη με φερει σε αυτες τις ομαδες και πραγματικα ειναι οτι καλυτερο απο θεμα καταρτισης εχω κανει μεχρι τωρα ..

Οπως και πολλα απο αυτα που διαβαζω δεν ειναι των παιδιων εδω μεσα ,ειναι κειμενα που ηρθαν μετα πο κατι που διδαχτηκαν ,κατι που εμαθαν αλλα τα υιοθετουν σαν δικα τους για τους δικο τους λογους και ειναι πραγματικα πολυ ομορφα αρκει να τα εφαρμοζουν κιολας ..

Ειναι το πιο δυσκολο κομματι αυτο ,η εφαρμογη οσων διαβαζουμε και μαθαινουμε .

Μπορει λοιπον ο ανθρωπος με τον οποιο εσυ κουμπωνεις, να μην ζει καν στο ιδιο μερος με εσενα ,να μην συχναζει καν στα ιδια μαγαζια που πηγαινεις εσυ ,μπορει ακομα ηλικιακά να μην μπορει να σου δωσει αυτο που θες εσυ γιατι ακομα εκεινος αναπτύσσετε-δημιουργειται ,σκεψου οτι μπορει να μην ζει καν στην ιδια χωρα ..

Αυτο δεν σημαινει αυτοματα οτι δεν εισαι ικανος ,δεν αξιζεις ,δεν εισαι ομορφος ,δεν εισαι εργατικος ,δημιουργικος και γενικα ολα αυτα τα υπεροχα κοσμιτικα επιθετα που καθε ανθρωπος θελει να πλαισιωνουν τον συντροφο της ζωης τους .
Ολοι(μιλαω παντα γι αυτους που το θελουν ετσι ?) καπου εχουμε το αλλο μας μισο και καπου υπαρχει αυτος ο ανθρωπος που μας αξιζει ...τωρα αν θα τον βρουμε και θα τον ανακαλυψουμε αυτο εξαρτάται καθαρα απο εμας και το κατα ποσο αποφασιστικοι ειμαστε να ψαξουμε με καθε τροπο ακομα και αν χρειαστει να ταξιδεψουμε γι αυτον !
Εξαρταται ομως και κατα ποσο εμεις οι ιδιοι ειμαστε σε θεση να δεχτουμε την ¨γνωση ¨και την ¨εμπειρια ¨αυτου του ανθρωπου, ακομα και αν αυτος ειναι σε μια αλλη κοινωνικη θεση,οσο σημαντικο ειναι το σεχ για καποιους αλλο τοσο αφροδισιακο ειναι για αλλους το να ειναι σε θεση να ακουν νεα πραγματα και εμπειριες απο ενα καινουργιο συντροφο χωρις να τον θεωρουν εγωιστη ή ναρκισσιστή επειδη μιλα για δικες του εμπειριες ;)
Ποσο λεπτες αυτες οι γραμμες πλεον δεδομενουν των συνθηκων που ζουμε !
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Όχι η εμπειρία δεν καθιστά απαραίτητα κάποιον "καλό σύντροφο". Επίσης αυτό είναι και υποκειμενικο.

Το ξέρω οτι θα διαφωνήσουν αρκετοί,αλλά εγώ προσωπικά λαμβάνω υπόψιν μου το παρελθόν κάποιου γιατί θεωρώ οτι ως ένα βαθμό οι επιλογές μας μαρτυρούν πολλά για το χαρακτήρα μας. Δεν θα μου άρεσε κάποιος να έχει πάει με πολλές, δείχνει οτι δεν είναι επιλεκτικός. Όσο ισχύει για το ένα φύλο ισχύει κ για το άλλο δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η ερώτηση τίθεται κυρίως σε γυναίκες και διαφωνώ σε αυτό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ίσως με αυτές που έχει πάει να είναι ποιότητες κορίτσια
Απο ένα σημείο και μετά , αν είναι πολλές δείχνει οτι δεν ενδιαφέρεται για την ποιότητα αλλά την ποσότητα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ενδεχομένως να τον αφορούν κυρίως οι εφήμερες σχέσεις
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απο ένα σημείο και μετά , αν είναι πολλές δείχνει οτι δεν ενδιαφέρεται για την ποιότητα αλλά την ποσότητα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ενδεχομένως να τον αφορούν κυρίως οι εφήμερες σχέσεις
ή απλά να τον χωρίζουν συνέχεια οπότε να καταλήγει με πολλές
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ναι και όχι ...
Οπότε δώσε το θετικό ή το αρνητικό πρόσημο που θέλεις εσύ στην δική σου ζωή...

Εσύ θα είσαι και θα κοιμάσαι μαζί του ,έχει σημασία κάτι άλλο?
Το έζησες?
Το χάρηκες?
Είναι επιλογή σου ?

Αυτό έχει ουσία !
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Οπότε δώσε το θετικό ή το αρνητικό πρόσημο που θέλεις εσύ στην δική σου ζωή...

Εσύ θα είσαι και θα κοιμάσαι μαζί του ,έχει σημασία κάτι άλλο?
Το έζησες?
Το χάρηκες?
Είναι επιλογή σου ?

Αυτό έχει ουσία !
Ναι το ξέρω δεν θα απέρριπτα κάποιον λόγω αυτού ούτε θα τον εκρινα ... Απλώς εμένα προσωπικά μου αρέσει η επιλεκτικότητα σε έναν άνθρωπο με ο,τι αυτό συνεπάγεται
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι το ξέρω δεν θα απέρριπτα κάποιον λόγω αυτού ούτε θα τον εκρινα ... Απλώς εμένα προσωπικά μου αρέσει η επιλεκτικότητα σε έναν άνθρωπο με ο,τι αυτό συνεπάγεται
Να επιλέγεις ανθρώπους στην ζωή σου που με τα χέρια τους θα επιλέγουν να αφαιρούν ,τους οποιους φόβους σου ,τις οποιες ανασφάλειες σου και όχι μόνο τα ρούχα σου με την πρώτη ευκαιρία 😉

Θα επιλέξεις ότι θέλεις εσύ και μονο εσυ ακόμα και οταν αυτό είναι κόντρα σε φίλους, σε παρέες, σε γνωστούς,κανένας δεν είναι ικανός να σε κρινει επειδη διάλεξες κάτι το οποίο θεωρείς αντάξιο σου !
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μιλήσω από τη μεριά της γυναίκας, καθώς δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τους άντρες.
Είναι το ενδιαφέρον. Το ενδιαφέρον που έχει κάποιος για να ευχαριστήσει τον παρτενέρ του. Το ενδιαφέρον που θα δείξει για να μάθει τι του αρέσει, τι θέλει ώστε να έχουν τη βέλτιστη ερωτική επικοινωνία.

Δεν είναι η εμπειρία από μόνη της. Η εμπειρία σου προσφέρει μια μεγαλύτερη άνεση ίσως και νιώθεις πιο σίγουρος στα βήματα που θα ακολουθήσεις. Έναν τυφλοσουρτη. Ωστόσο αν κάποιος άντρας είναι έμπειρος , θα έχει μυριστει κάποια στιγμή ότι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

Δεν είναι το συναίσθημα από μόνο του, γιατί δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει συναίσθημα για να συμβεί σεξ μεταξύ δύο ανθρώπων, μπορεί απλά να υπάρχει έλξη και πάθος και πόθος. (Θα μου πεις κι αυτά συναισθήματα είναι , απλά το διαχωρίζω σε περίπτωση που εννοείτε την αγάπη και τον έρωτα και την οικειότητα). Το συναίσθημα απλά αυξάνει απότομα την πιθανότητα κάποιος να δείξει ενδιαφέρον.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top