Είναι ντροπή να είσαι ιερόδουλη;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,905 μηνύματα.
Ναι, μη το συζητάμε... κοινωνικό έργο επιτελεί. Ποια δεν θέλει να παρατήσει όνειρα και φιλοδοξίες για να αναγκαστεί να βιοποριστεί πουλώντας το σώμα της στον κάθε πικραμένο; Στον σχολικό προσανατολισμό θα το βάλουμε μπας και επιτέλους πέσουν οι βάσεις της ιατρικής και της νομικής;

Ναι βρε Μπεατριξ και εσύ, από οντισιόν τους περνάνε πρώτα τους πελάτες, δεν το ήξερες; Σαν το gntm, στροφή και πίσω με μαγιό και μετά έχει και συνέντευξη για τους στόχους και τα όνειρά τους.

Αυριο μεθαύριο αν το παιδί σου δεν βρίσκει κάποια κοπελα λογω συγκυριων κ θελει να ξεδώσει... πικραμενο να τον πεις. Ωραίες απόψεις... βαθεια φιλοσοφημενες κ καθολου οπισθοδρομικες.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ποιος μιλησε για ανηλικα ; Κοιτα αν ηρθες στη συζητηση με σκοπο να ελέγξεις εμενα κ να κάνεις κριτική... δεν θα βγαλει κάπου....

έχω περπατησει στη ζωη μου δεν μπορεις να με ψαρώσεις ... θές να ακουσεις 2-3 γνώμες κ εμπειριες απο κάποιον που δεν έρχεται να κάνει συζητηση διαβάζοντας τα απο το γκουκλ ; αν ναι οκ... αλλιως μη χάσουμε το χρονο μας κ εσυ κ εγω σε ανουσιες διαφωνιες.
Και που ξέρεις ότι είναι ενήλικες αυτές που κάνεις σεξ; Ζητάς ταυτότητα πριν προχωρήσεις στη πράξη;
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ, σας παρακαλώ πάρα πολύ να μην μπερδεύετε τη σεξεργασια με τό trafficking. Έλεος, δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το πρώτο, για το οποίο σ'αυτό και μόνο αναφέρεται το θέμα, είναι επαγγελμα και είναι θέμα επιλογής ξεκάθαρα. Το δεύτερο είναι έγκλημα και προφανώς θα έπρεπε να καταδικάζουμε όλοι χωρίς καμία εξαίρεση τους υπεύθυνους γι αυτό τό έγκλημα, δηλαδή αυτούς που εκδίδουν τα άτομα παρά τη θέληση τους. Αν είναι δυνατόν δηλαδή να κρίνουμε την οποιαδήποτε ηθική τόσο των sex workers πόσο μάλλον τών θυμάτων trafficking που εξαναγκάζονται να κάνουν κάτι παρά τη θέληση τούς. Συνέλθετε
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,151 μηνύματα.
Εδώ οποιοι αγαπάνε τις γυναίκες πάνε σε ιερόδουλες όπου εκεί η συντριπτική πλειοψηφία των αντρών δείχνει την αγάπη βλέποντας την άλλη σαν ένα κομμάτι κρέας και απαντάνε σε ερώτηση για τα θύματα του trafficking ότι το θέλουν το σεξ και το χρήμα αλλά ναι τι μας πείραξε από όλα αυτά; Που ένας " ρατσιστής ακροδεξιός " στο θρεντ μίλησε για ηθική και για το ότι η κοινωνία πρέπει να δίνει σε όλους και όλες εργασία και εναλλακτικές και καμιά να μη κάνει αυτό το επάγγελμα επειδή δεν βλέπει άλλη διέξοδο για να βιοποριστεί.

Ζούμε συγκινητικές στιγμές στο φόρουμ.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι μιλάμε για την εργασία της ιερόδουλης να λέτε ότι το κάνουν για απόλαυση και για τα χρήματα. Νομίζω ότι είναι γνωστό ότι η εργασία της ιερόδουλης πολλές φορές εμπλέκεται σε κύκλωματα trafficking με ανήλικα και το να προχωράμε σε γενικεύσεις ότι α το κάνουν για τα χρήματα και για το σεξ ε είναι λίγο τραγικό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,905 μηνύματα.
Εγώ το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι μιλάμε για την εργασία της ιερόδουλης να λέτε ότι το κάνουν για απόλαυση και για τα χρήματα. Νομίζω ότι είναι γνωστό ότι η εργασία της ιερόδουλης πολλές φορές εμπλέκεται σε κύκλωματα trafficking με ανήλικα και το να προχωράμε σε γενικεύσεις ότι α το κάνουν για τα χρήματα και για το σεξ ε είναι λίγο τραγικό.

Εσυ προχώρησες σε γενικεύσεις εμεις σου ειπαμε άλλα.... άλλα κατάλαβες κ μετά πηγες να μας τη βγεις κ για το επιπεδο νοημοσυνης μας.

Μιλησαμε συγκεκριμένα για αυτες που τους αρέσει το σέξ ... εμπλεξες τα ανηλικα κ τα εκανες σαλάτα... οτι να ναι μεσα στα στερεοτυπα εισαι κοπελα μου...

Νομιζετε οτι αμα αναμασάτε γενικοτητες κ ηθικολογιες χωρις βάση κάτι γράφετε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ, σας παρακαλώ πάρα πολύ να μην μπερδεύετε τη σεξεργασια με τό trafficking. Έλεος, δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το πρώτο, για το οποίο σ'αυτό και μόνο αναφέρεται το θέμα, είναι επαγγελμα και είναι θέμα επιλογής ξεκάθαρα. Το δεύτερο είναι έγκλημα και προφανώς θα έπρεπε να καταδικάζουμε όλοι χωρίς καμία εξαίρεση τους υπεύθυνους γι αυτό τό έγκλημα, δηλαδή αυτούς που εκδίδουν τα άτομα παρά τη θέληση τους. Αν είναι δυνατόν δηλαδή να κρίνουμε την οποιαδήποτε ηθική τόσο των sex workers πόσο μάλλον τών θυμάτων trafficking που εξαναγκάζονται να κάνουν κάτι παρά τη θέληση τούς. Συνέλθετε

Πολύ σωστά τα λές... τα έχουν κανει σαλατα μέσα στο μυαλουδακι τους

Ειπαμε ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΣΕΞ.... ελληνικα μιλάμε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εσυ προχώρησες σε γενικεύσεις εμεις σου ειπαμε άλλα.... άλλα κατάλαβες κ μετά πηγες να μας τη βγεις κ για το επιπεδο νοημοσυνης μας.

Μιλησαμε συγκεκριμένα για αυτες που τους αρέσει το σέξ ... εμπλεξες τα ανηλικα κ τα εκανες σαλάτα... οτι να ναι μεσα στα στερεοτυπα εισαι κοπελα μου...

Νομιζετε οτι αμα αναμασάτε γενικοτητες κ ηθικολογιες χωρις βάση κάτι γράφετε.
Πολύ σωστά τα λές... τα έχουν κανει σαλατα μέσα στο μυαλουδακι τους

Ειπαμε ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΣΕΞ.... ελληνικα μιλάμε.
Μπορεί το επάγγελμα σού να σού αρέσει, μπορεί καί όχι . Μπορεί να τό βρίσκεις βαρετό, επικίνδυνο, αστείο, ενδιαφέρον κλπ κλπ. Η σεξεργασια είναι επάγγελμα, προφανώς και είτε τούς αρέσεις είτε όχι πρέπει να σού δείχνουν ότι τους αρέσεις γιατί αυτό είναι το επάγγελμα τους καί ο στόχος του επαγγέλματος τους. Είναι ένα επάγγελμα το οποίο τα τέρατα της ηθικής το θεωρούν ανήθικο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,812 μηνύματα.
Το οτι οι ιεροδουλες ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ,ευχαριστιουνται αυτο που κανουν, το στηριζετε που ακριβως;Οσοι το υποστηριζετε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Όταν μιλάμε για trafficking μιλάμε ξεκάθαρα για έγκλημα τελεία και παύλα. Αφού μάθαμε τα βασικά σήμερα εν έτει 2021 πάμε να πούμε κάτι άλλο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,905 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορεί το επάγγελμα σού να σού αρέσει, μπορεί καί όχι . Μπορεί να τό βρίσκεις βαρετό, επικίνδυνο, αστείο, ενδιαφέρον κλπ κλπ. Η σεξεργασια είναι επάγγελμα, προφανώς και είτε τούς αρέσεις είτε όχι πρέπει να σού δείχνουν ότι τους αρέσεις γιατί αυτό είναι το επάγγελμα τους καί ο στόχος του επαγγέλματος τους. Είναι ένα επάγγελμα το οποίο τα τέρατα της ηθικής το θεωρούν ανήθικο.
Είναι επάγγελμα και εφόσον δεν μιλάμε για ανθρώπους που το κάνουν επειδή εκβιάζονται δεν χωράνε ηθιοκολίες. Αλλά επίσης σε αυτήν την δουλειά μπλέκεται σε μεγάλο βαθμό trafficking ενηλίκων ή ανηλίκων, βία εκμετάλλευση κτλ που είναι αστείο να λέμε ότι δεν ξέρουμε. Και δε νομίζω αυτοί που πάνε σε αντίστοιχες υπηρεσίες να νοιάζονται για την κατάσταση της ιερόδουλης (αν είναι εκεί εκβιαστικά ή όχι).
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Είμαι αρκετά ειρωνική και τό ξέρω αλλά δε μπορώ να διανοηθω ότι όταν μιλάμε για ηθική καί σεξεργασια κάποιοι το μπερδεύουν με το trafficking και κάποιοι μάλιστα πάνε να κρίνουν την ηθική όχι αυτών που εκδίδουν τα άτομα αλλά των ίδιων των θυμάτων. Μετά με λέτε απόλυτη, εριστική και νευρική ε,με αυτά που λέτε πως νά μήν είμαι
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και που ξέρεις ότι είναι ενήλικες αυτές που κάνεις σεξ; Ζητάς ταυτότητα πριν προχωρήσεις στη πράξη;
Κάτσε ρε συ τώρα γιατί όντως δημιουργούνται θέματα από το πουθενά..

Διάβασες αρχικά τις τοποθετήσεις ολων ?
Που ακριβώς θίχτηκε το θέμα των ανηλικων και έφτασε σε αυτό το σημείο η συζήτηση?

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις τι διάβασες ακριβώς και οδηγήθηκεςσε αυτό το συμπέρασμα γιατί αν υπαρχει κάποιος αυτή την στιγμή εδώ μέσα που να υποστηρίζει όλα αυτά για τα ανήλικα είναι το λιγότερο μηνύσιμος χωρίς υπερβολή 😉
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,905 μηνύματα.
Είμαι αρκετά ειρωνική και τό ξέρω αλλά δε μπορώ να διανοηθω ότι όταν μιλάμε για ηθική καί σεξεργασια κάποιοι το μπερδεύουν με το trafficking και κάποιοι μάλιστα πάνε να κρίνουν την ηθική όχι αυτών που εκδίδουν τα άτομα αλλά των ίδιων των θυμάτων. Μετά με λέτε απόλυτη, εριστική και νευρική ε,με αυτά που λέτε πως νά μήν είμαι

Δεν ειναι ολες οι ιεροδουλες θύματα trafficking. Και κυριως οχι εκεινες που διατηρουν δικο τους χώρο κ προσφέρουν αρκετες υπηρεσιες. Ουτε οσες με αγγελιες έρχονται ΜΟΝΕΣ σε ξενοδοχεια σαν ανεξάρτητες....Το κανουν επειδη το γουσταρουν...

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΙ. Κρινουν ομως. Θέλουν να έχουν αποψη για ΤΑ ΠΑΝΤΑ... Δεν γινεται... να έχουν αποψη μονο για οσα ασχολούνται.


Οσο για το οτι οποιος πάει ή πηγε με ιεροδουλες ειναι ανηθικος το θεωρω άποψη παντελως αναχρονιστικη ομοια με οσες ακουγονται απο μεσαιωνικους παπαδες... απο το παπαδαριο δηλαδη κ άλλους ψεκασμενους του κοσμου.

Οχι αλλο συντηρητισμο... χαλαρωστε κάποιοι κ κάποιες.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Είναι επάγγελμα και εφόσον δεν μιλάμε για ανθρώπους που το κάνουν επειδή εκβιάζονται δεν χωράνε ηθιοκολίες. Αλλά επίσης σε αυτήν την δουλειά μπλέκεται σε μεγάλο βαθμό trafficking ενηλίκων ή ανηλίκων, βία εκμετάλλευση κτλ που είναι αστείο να λέμε ότι δεν ξέρουμε. Και δε νομίζω αυτοί που πάνε σε αντίστοιχες υπηρεσίες να νοιάζονται για την κατάσταση της ιερόδουλης (αν είναι εκεί εκβιαστικά ή όχι).
Μα φυσικά και υπάρχει trafficking καί θα ήταν καί πολύ χρήσιμο να γνωρίζουμε καί τι πρέπει να κάνουμε σε περίπτωση που αντιληφθούμε τέτοιο περιστατικό. Ακριβώς γι αυτό τό λόγο μου φαίνεται περισσότερο λογικό να κρίνουμε την ηθική όσων δεν σέβονται το άτομο που προσφέρει τις υπηρεσίες, για το να μήν νοιάζεται αν το άτομο είναι θύμα trafficking κλπ κλπ. Το γεγονός ότι υπάρχει trafficking θεωρώ ότι θά έπρεπε να μας κάνει πιο ευαισθητοποιημένους σχετικά με αυτό καί όχι να κρίνουμε την ηθική των sexworkers καί τών θυμάτων
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Κάτσε ρε συ τώρα γιατί όντως δημιουργούνται θέματα από το πουθενά..

Διάβασες αρχικά τις τοποθετήσεις ολων ?
Που ακριβώς θίχτηκε το θέμα των ανηλικων και έφτασε σε αυτό το σημείο η συζήτηση?

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις τι διάβασες ακριβώς και οδηγήθηκεςσε αυτό το συμπέρασμα γιατί αν υπαρχει κάποιος αυτή την στιγμή εδώ μέσα που να υποστηρίζει όλα αυτά για τα ανήλικα είναι το λιγότερο μηνύσιμος χωρίς υπερβολή 😉
Η απάντηση της @Gate4 λέει ακριβώς το σκεπτικό μου στο θέμα. Δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι παραπάνω επί αυτού.
Εγώ απλά μια τοποθέτηση της πραγματικότητας έκανα. Ψέματα είναι ότι υπάρχει σύνδεση της δουλειάς της ιερόδουλης με κύκλωμα trafficking?
Απλά δεν θεωρώ σωστή τη τοποθέτηση του devil στο ζήτημα. Προχωρήσε σε γενίκευση και είναι σαν να τους έβαλε όλους στην ίδια κατηγορία.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Σχεδόν η πλειοψηφία του πληθυσμού δουλεύει για να επιβιώσει, όχι από χομπι. Είναι μια δουλειά σαν όλες τις άλλες, αντί να διαθέτεις προς πώληση τις ικανότητες σου σε έναν εργοδότη διαθέτεις το σώμα σου. Δεν υπάρχει κάποια διαφορά.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μα φυσικά και υπάρχει trafficking καί θα ήταν καί πολύ χρήσιμο να γνωρίζουμε καί τι πρέπει να κάνουμε σε περίπτωση που αντιληφθούμε τέτοιο περιστατικό. Ακριβώς γι αυτό τό λόγο μου φαίνεται περισσότερο λογικό να κρίνουμε την ηθική όσων δεν σέβονται το άτομο που προσφέρει τις υπηρεσίες, για το αν το άτομο είναι θύμα trafficking κλπ κλπ. Το γεγονός ότι υπάρχει trafficking θεωρώ ότι θά έπρεπε να μας κάνει πιο ευαισθητοποιημένους σχετικά με αυτό καί όχι να κρίνουμε την ηθική των sexworkers καί τών θυμάτων
Στο μήνυμα μου δε μίλησα ποτέ για ηθική ίσα ίσα είπα ότι αν κάποιος/α το κάνει από επιλογή και δεν ανήκει στην κατηγορία ανθρώπων που τους εκμεταλλεύονται δεν χωράει καμιά ηθικολογία. Αλλά ότι το trafficking σχετίζεται σε τεράστιο βαθμό με αυτή τη δουλειά είναι γεγονός και δεν γίνεται να ξέρεις σε ποια περίπτωση είναι ο καθένας.
Μάλιστα στη δεύτερη δεν κρίνω την ηθική της ιερόδουλης κρίνω την ηθική όσων τεράτων μπλέκονται στο trafficking και βγάζουν λεφτά εκβιάζοντας σωματικά και ψυχολογικά άλλους ανθρώπους αντιμετοπίζοντας τους σαν ένα κομμάτι κρέας.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η απάντηση της @Gate4 λέει ακριβώς το σκεπτικό μου στο θέμα. Δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι παραπάνω επί αυτού.
Εγώ απλά μια τοποθέτηση της πραγματικότητας έκανα. Ψέματα είναι ότι υπάρχει σύνδεση της δουλειάς της ιερόδουλης με κύκλωμα trafficking?
Απλά δεν θεωρώ σωστή τη τοποθέτηση του devil στο ζήτημα. Προχωρήσε σε γενίκευση και είναι σαν να τους έβαλε όλους στην ίδια κατηγορία.
Η απάντηση της @Gate4 λέει ότι ακριβώς λέμε ολοι εδώ και αρκετη ώρα αλλά ο καθένας με τον τρόπο του ..

Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο, όλα τα άλλα θα μου επιτρέψεις να σου πω είναι για το θεαθήναι..
ΚΑΝΕΝΑΣ από την αρχή δεν υιοθέτησε αυτά που υποστήριξες δες και το αρχικό μου μήνυμα στο @Devil και δες πως συνεχίστηκε η συζήτηση..
Το ξεκαθάρισε σαν απάντηση σε εμένα ότι δεν περιλαμβάνει αυτά τα άτομα...

Αυτο και μόνο φτανει πιστεω για να καταλάβεις ότι μάλλον παρανοησες και εσύ και πολλοί άλλοι..

όλα αυτά πάντα με καλή θέληση για μια συζήτηση που το ξαναλέω ΟΛΟΙ λέμε και κατακρίνουνε το ίδιο και δεν υπάρχει κανένας λόγος ούτε για εκνευρισμό ούτε για ειρωνείες, καλή θέληση σε ότι διαβάζουμε χρειάζεται ;)
Τώρα αν παίξουμε το παιχνίδι των λέξεων τότε σίγουρα θα οδηγήθουμε στο συμπέρασμα το δικό σου και είναι άδικο, γιατί στο ξαναλέω το να υποστηρίζει κάποιος κάτι τέτοιο για ανήλικα είναι ανήθικο και μηνυσιμο και πρέπει όλοι μαζί να τον καταδικασουμε και φυσικά εκεί θα ήμουν με χίλια και μαζί σου ...
Δεν το λέει όμως :)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Η απάντηση της @Gate4 λέει ότι ακριβώς λέμε ολοι εδώ και αρκετη ώρα αλλά ο καθένας με τον τρόπο του ..

Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο, όλα τα άλλα θα μου επιτρέψεις να σου πω είναι για το θεαθήναι..
ΚΑΝΕΝΑΣ από την αρχή δεν υιοθέτησε αυτά που υποστήριξες δες και το αρχικό μου μήνυμα στο @Devil και δες πως συνεχίστηκε η συζήτηση..
Το ξεκαθάρισε σαν απάντηση σε εμένα ότι δεν περιλαμβάνει αυτά τα άτομα...

Αυτο και μόνο φτανει πιστεω για να καταλάβεις ότι μάλλον παρανοησες και εσύ και πολλοί άλλοι..

όλα αυτά πάντα με καλή θέληση για μια συζήτηση που το ξαναλέω ΟΛΟΙ λέμε και κατακρίνουνε το ίδιο και δεν υπάρχει κανένας λόγος ούτε για εκνευρισμό ούτε για ειρωνείες, καλή θέληση σε ότι διαβάζουμε χρειάζεται ;)
Τώρα αν παίξουμε το παιχνίδι των λέξεων τότε σίγουρα θα οδηγήσουμε στο συμπέρασμα το δικό σου και είναι κρίμα γιατί στο ξαναλέω το να υποστηρίζει κάποιος κάτι τέτοιο για ανήλικα είναι ανήθικο και μηνυσιμο και πρέπει όλοι μαζί να τον καταδικασουμε ..
Δεν το λέει όμως :)
Καλώς τότε αφού συμφωνούμε όλοι δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top