Είναι οι γυναίκες ''προνομιούχες'' στον ερωτικό τομέα;

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Γιατί πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό;
Γιατί η μέση γυναίκα μπορεί να διαλλάξει πρακτικά όποιον άνδρα θέλει. Ο μέσος άντρας όχι. Το ίδιο ισχύει και σε ένα μπαρ πχ, απλά οι επιλογές εκεί είναι περιορισμένες στα άτομα που βρίσκονται εκεί την δεδομένη στιγμή. Στο τίντερ είναι απλά ένας ατελείωτος κατάλογος γι' αυτό και μπορείς να διαλλέξεις ότι θέλεις. Bonus points ότι μπορείς να τον ξεφυλλίζεις και στη τουαλέτα.
Για να το βάλουμε σε νούμερα, τα στατιστικά του τίντερ δείχνουν ότι η μέση γυναίκα κάνει λάικ στο 5% των αντρών, ενώ ο μέσος άντρας στο ~40% (που είναι και το αναμενόμενο).
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αμα ο άντρας προσεχει την εμφάνιση του και ειναι έξυπνος κ κοινωνικός μια χαρά ευκαιρίες έχει. Μην κλαιγεστε 😁😇
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Αμα ο άντρας προσεχει την εμφάνιση του και ειναι έξυπνος κ κοινωνικός μια χαρά ευκαιρίες έχει. Μην κλαιγεστε 😁😇
Όκευ, εσύ πρέπει να είσαι προσεχτικός με την εμφάνισή σου, έξυπνος και κοινωνικός για να έχεις τις ευκαιρίες σου. Η @SoZi τι χρειάζεται να έχει, πέρα από ένα κινητό και megabyte;
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όκευ, εσύ πρέπει να είσαι προσεχτικός με την εμφάνισή σου, έξυπνος και κοινωνικός για να έχεις τις ευκαιρίες σου. Η @SoZi τι χρειάζεται να έχει, πέρα από ένα κινητό και megabyte;
Ένα ωραίο κορμί και ένα ωραίο πρόσωπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Όκευ, εσύ πρέπει να είσαι προσεχτικός με την εμφάνισή σου, έξυπνος και κοινωνικός για να έχεις τις ευκαιρίες σου. Η @SoZi τι χρειάζεται να έχει, πέρα από ένα κινητό και megabyte;

Δεν θα απαντήσω για τη Sozi γιατι είπε ότι είμαι κουραστικός κ να μην την ξανά παραθέσω.. Ενώ δεν της την βγήκα ποτε.

Εν όαση περιπτωση εκτός από την εμφάνιση δίνω βάση κ στο χαρακτήρα δεν θέλω να είναι επιθετική αγενής κ να έχει επικριτικό στυλ απέναντι μου πολλες ωραίες είναι έτσι όχι σε μένα... Αλλά γενικά ο χαρακτήρας είναι δυσκολο να βρεθεί κ να είναι ωραίος. Εξίσου...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,156 μηνύματα.
Και στη λαϊκή όταν πας έχεις πολλές επιλογές σε φρούτα και λαχανικά αλλά τί να το κάνεις αν το 99% είναι μουχλιασμένα;
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Ένα ωραίο κορμί και ένα ωραίο πρόσωπο.
Η μόνη απάντηση που θα δεχόμουν είναι "όχι υπερβολικά πολλά κιλά", που και πάλι με τιντερ σώζεται η κατάσταση.
Εν όαση περιπτωση εκτός από την εμφάνιση δίνω βάση κ στο χαρακτήρα δεν θέλω να είναι επιθετική αγενής κ να έχει επικριτικό στυλ απέναντι μου πολλες ωραίες είναι έτσι όχι σε μένα... Αλλά γενικά ο χαρακτήρας είναι δυσκολο να βρεθεί κ να είναι ωραίος. Εξίσου...
Μιλάμε για πρόσβαση σε σεξ. Αν το πάρουμε για κάτι πιο σοβαρό, οι γυναίκες σαμποτάρουν τον εαυτό τους με την επιλεκτότητά τους [παραμένω στις κοινωνίες με ονλαιν ντέιτινγκ, όχι Ελλάδα].

 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,156 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μόνη απάντηση που θα δεχόμουν είναι "όχι υπερβολικά πολλά κιλά", που και πάλι με τιντερ σώζεται η κατάσταση.

Μιλάμε για πρόσβαση σε σεξ. Αν το πάρουμε για κάτι πιο σοβαρό, οι γυναίκες σαμποτάρουν τον εαυτό τους με την επιλεκτότητά τους [παραμένω στις κοινωνίες με ονλαιν ντέιτινγκ, όχι Ελλάδα].

Δεν το κατάλαβα το διάγραμμα 😋 μπορείς να μου το εξηγήσεις;
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι απλά:

Υπερβολικά ωραίος άνδρας: Πέσιμο από όλες τις γκόμενες, τους γκέι και 1002 άλλες σεξουαλικότητες.
Όλες οι κατηγορίες γυναικών: Πέσιμο από όλους τους άνδρες, άσχημους-μέτριους-όμορφους, και επιλογή αυτού που είναι λιγότερο σάπιος.

Λοιπές κατηγορίες ανδρών (μέτριος, άσχημος): Προσπαθούν, εις μάτην, να σταυρώσουν γκόμενα και τελικά καταλήγουν να ρίχνουν 5-10 χρόνια μικρότερες, αν είναι τυχεροί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απλά κοιτάξτε το sex ratio που επικρατεί.....οι άντρες είναι κατά 65εκ περισσότεροι .Οι άντρες έχουν πολύ προσφορά ,άρα και η ζήτηση θα είναι επιλεκτική

 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Και στη λαϊκή όταν πας έχεις πολλές επιλογές σε φρούτα και λαχανικά αλλά τί να το κάνεις αν το 99% είναι μουχλιασμένα;
Είναι στατιστικά αδύνατο το 99% να είναι "μουχλιασμένο" ( ή πιο ρεαλιστικά το ~95% που ανέφερα πιο πριν).
(το γράφημα δείχνει τα άτομα που ΔΕ κανουν σεξ)
Δεν το κατάλαβα το διάγραμμα 😋 μπορείς να μου το εξηγήσεις;
Απλά δείχνει ότι το ποσοστό των ανδρών που δεν έκανε σεξ τον τελευταίο χρόνο αυξήθηκε κατακόρυφα από τότε που βγήκε το τίντερ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η μόνη απάντηση που θα δεχόμουν είναι "όχι υπερβολικά πολλά κιλά", που και πάλι με τιντερ σώζεται η κατάσταση.

Μιλάμε για πρόσβαση σε σεξ. Αν το πάρουμε για κάτι πιο σοβαρό, οι γυναίκες σαμποτάρουν τον εαυτό τους με την επιλεκτότητά τους [παραμένω στις κοινωνίες με ονλαιν ντέιτινγκ, όχι Ελλάδα].


Τι εννοεις για προσβαση σε σεξ... σε αυτη τη περιπτωση αντρες κ γυναικες έχουν εκατονταες ευκαιριες.... το σεξ δεν ηταν ποτέ προβλημα.

Εγω λεω για να κανεις μια σοβαρη σχέση. Αυτο μας λειπει ας πουμε... οχι το σέξ.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα πράγματα είναι απλά:

Υπερβολικά ωραίος άνδρας: Πέσιμο από όλες τις γκόμενες, τους γκέι και 1002 άλλες σεξουαλικότητες.
Όλες οι κατηγορίες γυναικών: Πέσιμο από όλους τους άνδρες, άσχημους-μέτριους-όμορφους, και επιλογή αυτού που είναι λιγότερο σάπιος.

Λοιπές κατηγορίες ανδρών (μέτριος, άσχημος): Προσπαθούν, εις μάτην, να σταυρώσουν γκόμενα και τελικά καταλήγουν να ρίχνουν 5-10 χρόνια μικρότερες, αν είναι τυχεροί.
Δεν την πέφτουμε όλες στους υπερβολικά ωραίους άνδρες. Αυτοί συνήθως ξημεροβραδιαζονται στα γυμναστήρια, μετράνε γραμμάρια κοτόπουλου και μετά μετράνε τις μπουκιες μας. Επίσης οι υπερβολικά ωραίοι αντρες θέλουν γλάστρες που κάθε βδομάδα είναι στο κομμωτήριο και κυκλοφορούν πάντα με τακούνια και επαγγελματικο μακιγιάζ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η μόνη απάντηση που θα δεχόμουν είναι "όχι υπερβολικά πολλά κιλά", που και πάλι με τιντερ σώζεται η κατάσταση.
Το παραθέτω γιατί σε ένα άλλο θρεντ μου είπανε ότι η χονδροφοβια δεν υπάρχει . Συνεχίστε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν την πέφτουμε όλες στους υπερβολικά ωραίους άνδρες. Αυτοί συνήθως ξημεροβραδιαζονται στα γυμναστήρια, μετράνε γραμμάρια κοτόπουλου και μετά μετράνε τις μπουκιες μας. Επίσης οι υπερβολικά ωραίοι αντρες θέλουν γλάστρες που κάθε βδομάδα είναι στο κομμωτήριο και κυκλοφορούν πάντα με τακούνια και επαγγελματικο μακιγιάζ

Μετα θα λες σε παραθέτω και χαλιέσαι... καλα τι στερεοτυπα κ τσουβάλια ειναι αυτα ;

ενας άντρας που προσέχει την εμφανιση του μετράει τις μπουκιες το κοτοπουλο

ε σορρυ που δεν τρωει σαβουρες καθε μερα κ να σαπιζει στον καναπέ κοιλαράς κ αδιαφορος με χαμηλη λιμπιντο
σορρυ.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το παραθέτω γιατί σε ένα άλλο θρεντ μου είπανε ότι η χονδροφοβια δεν υπάρχει . Συνεχίστε.
Δε νομίζω ότι λογίζεται ως χονδροφοβια το να μην αρέσει σε κάποιον/κάποια ένας άνθρωπος με παραπάνω κιλά. Είναι θέμα γούστου.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Και στη λαϊκή όταν πας έχεις πολλές επιλογές σε φρούτα και λαχανικά αλλά τί να το κάνεις αν το 99% είναι μουχλιασμένα;
Ε πολύ μεγάλο ποσοστό βάζεις, εγώ σου λέω και ένα ποσοστό από χτυπημένες ντομάτες που δεν είναι το ιδανικό σου αλλά τρώγονται αν πεινάς :P

Και ζεις με αυτή την αίσθηση που είναι καλύτερη από το να ξέρεις ότι δεν θα βρεις ποτέ κάτι ή σου βγαίνει το λάδι για να το βρεις .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top