Είναι οι γυναίκες ''προνομιούχες'' στον ερωτικό τομέα;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θέλω να μιλήσω για όλες τις γυναίκες, αλλά θα το κανω ...παιδιά...δε νομίζω ότι λειτουργούν έτσι οι γυναίκες ακόμα και στα one night stand 😋

Δηλαδή αν ο στόχος είναι να πεις σε μια γυναίκα, πάμε να κάνουμε σεξ και να περιμένεις να σου πει ναι πάμε, θα απογοητευτείς.
Και δεν έχει να κάνει με την απενοχοποίηση.
Έχει να κάνει με το γεγονός ότι χρειάζεται να δημιουργήσεις το mood. Τη συνθήκη.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δε θέλω να μιλήσω για όλες τις γυναίκες, αλλά θα το κανω ...παιδιά...δε νομίζω ότι λειτουργούν έτσι οι γυναίκες ακόμα και στα one night stand 😋

Δηλαδή αν ο στόχος είναι να πεις σε μια γυναίκα, πάμε να κάνουμε σεξ και να περιμένεις να σου πει ναι πάμε, θα απογοητευτείς.
Και δεν έχει να κάνει με την απενοχοποίηση.
Έχει να κάνει με το γεγονός ότι χρειάζεται να δημιουργήσεις το mood. Τη συνθήκη.
Ε δεν είπαμε να τη δεις κ με το καλησπέρα να το πεις , αλλά δε θεωρώ και κάτι σημαντικό το να ταιριάζεις τυπικά με κάποιον για να κάνεις αυτό
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.
Σε βλέπω να κάνεις ποστ σε λίγο καιρό "τι θέλουν τελικά οι γυναίκες; " 😋
ΛΟλ, όχι, υποθέτω τα ίδια με τους άντρες. Ο λόγος που άνοιξα το θέμα είναι για να δω αν ισχύει επειδή το έχω δει αρκετές φορές, υπεργαμία, οι γυναίκες διαλέγουν κλπ. Για αυτό τον λόγο έγραψα και τους τρεις λόγους (στο αρχικό μήνυμα) που μπορεί να είναι ανασταλτικοί για να κάνουν περισσότερο σεξ οι στρ8 γυναίκες. Απλώς δεν με ενδιαφέρει να γράψω μόνο πως το βλέπουν οι γυναίκες (δηλαδή ότι καταπιέζονται από το slut shaming και άλλα πολλά που είναι πολύ σοβαρά) αλλά και πως το βλέπουν οι στρ8 άντρες. Θα μου πεις τι με νοιάζουν όλα αυτά; Ελεύθερος χρόνος λόγω διακοπών Πάσχα.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε δεν είπαμε να τη δεις κ με το καλησπέρα να το πεις , αλλά δε θεωρώ και κάτι σημαντικό το να ταιριάζεις τυπικά με κάποιον για να κάνεις αυτό
Κι αν μου αρέσει κάποιος και μου πει ότι ψηφίζει Χρυσή Αυγή; 😋
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Ίσως λοιπόν οι καμπύλες αυτές και η εντύπωση πως οι γυναίκες έχουν περισσότερο πρόσβαση στο σεξ, είναι προϊόν της παραπάνω ζήτησης για σεξ εκ μέρους του ανδρικού φύλου. Και με αυτό δεν εννοώ οτι οι άντρες θέλουν να κάνουν περισσότερο σεξ απο τις γυναίκες. Θέλουν να κάνουν το ίδιο σεξ, αλλά με όποια βρεθεί μπροστά τους :P
1+1=2 .... το αποτελεσμα δεν θα αλλαξει ποτε :P
1650741047710.png
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
Και μην με πείτε πάλι υπερβολική διότι πάνω ως κύριο αποκρουστικό χαρακτηριστικο σε μια γυναίκα ανέφεραν τα παραπάνω κιλά 😌. Η ΧΟΝΔΡΟΦΟΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ !!!!!
Γιατι θεωρειται χονδροφοβια, να μην ελκυεται καποιος/α σεξουαλικα απο ενα ατομο με παραπανω κιλα; Απλη προτιμηση ειναι
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε δεν είπαμε να τη δεις κ με το καλησπέρα να το πεις , αλλά δε θεωρώ και κάτι σημαντικό το να ταιριάζεις τυπικά με κάποιον για να κάνεις αυτό
Αν μου αρέσει κάποιος και στο δρόμο για το σπίτι του μου πει ότι ο κορωνοιος δεν υπάρχει κι εινάι συνομωσία;

Δεν πρέπει να έχω κουβεντιάσει λίγο μαζί του πριν; 😋
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Μηπως πρεπει να αναρωτηθουμε ......τι κανουν οι αντρες που εχουν καλυτερη προσβαση στο σεκς και τι αυτοι που δεν εχουν ?


ΥΓ:Αυτο που εχω παρατηρησεο εγω σε 1-2 ατομα ειναι οτι δεν εξελισσονται να γινονται καλυτεροι ,σε εμφανιση,χαρακτηρα,λεφτα
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
Μηπως πρεπει να αναρωτηθουμε ......τι κανουν οι αντρες που εχουν καλυτερη προσβαση στο σεκς και τι αυτοι που δεν εχουν ?
Αν εννοεις στα dating apps, αυτοι που εχουν απλετη προσβαση, δε κανουν τιποτα. Απλα.γεννηθηκαν με πολυ καλα γονιδια. Α ναι, σε συνδυσμο με υποτυπωδεις κανονες συμπεριφορας
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,382 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ σε κάτι, σωστά τα λες, απλώς η πρόθεση μου είναι να γίνει συζήτηση για το εφήμερο σεξ στο οποίο δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά για τον άλλον. Δηλαδή, δεν είναι απαραίτητη η χημεία δύο ατόμων που απλά θέλουν να περάσουν καλά ένα βράδυ. Η χημεία και ο χαρακτήρας παίζει σημαντικό ρόλο αν οι δύο θα θελήσουν να συνεχίσουν το σεξ για περισσότερες φορές από ένα βράδυ ή ακόμα να πάει και ένα βήμα παρακάτω όπως για κάτι πιο μόνιμο (μονογαμική σχέση, fwb).
Ίσως το πρόβλημα στο εντελώς εφήμερο να ξεκινά απο το οτι οι άντρες κάνουν αρκετά προφανή τον σκοπό τους όπως ανέφερα. Τα καλύτερα αστεία είναι αυτά που υπονοούνται παρά αυτά που λέγονται έξω απο τα δόντια. Η γυναίκα δεν είναι χαζή, καταλαβαίνει εννοείται, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν έχει ανάγκη το εγκεφαλικό παιχνίδι(όπως και ο άντρας).
Με βάση τα παραπάνω, έχω παρατηρήσει ότι οι άντρες είναι λίγο πιο εύκολοι στην επιλογή παρετνερ για ένα βράδυ.
Οπότε ίσως δημιουργείται ένα gap.
Δεν ξέρω εαν ισχύει τόσο αυτό. Τουλάχιστον όχι μόνο για τους άντρες. Λίγες είναι οι κοπέλες που έχουν προβλήματα αυτοπεποίθησης και πάνε με τον οποιονδήποτε ; Και δεν μιλάμε απαραίτητα και για άσχημες κοπέλες. Ακόμα και κοπέλες πολύ όμορφες πέφτουν σε αυτή την παγίδα.

Πιστεύω οτι το να μην νιώθει κανείς καλά με τον εαυτό του, το να είναι απελπισμένος ή μόνος ή οτιδήποτε, είναι κάτι που μπορεί να επηρεάσει πολλούς ανθρώπους ανεξαρτήτως φύλου. Εκεί η λύση δεν (πρέπει να) είναι το σεξ. Αλλά ένας ψυχολόγος ή γενικά οτιδήποτε που μπορεί να μας επαναφέρει πίσω σε ψυχολογική ισορροπία.
Όλα αυτά με βάση ο,τι έχω δει σε dating apps και σε συζητήσεις άλλων φορουμ.
Η δυναμική του ψηφιακού χώρου στα dating apps διαφέρει σε σχέση με την πραγματικότητα αρκετά. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο πολύ έχει νόημα η σύγκριση ή η αξιοπιστία των όποιων συμπερασμάτων στην γενική περίπτωση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Αν εννοεις στα dating apps, αυτοι που εχουν απλετη προσβαση, δε κανουν τιποτα. Απλα.γεννηθηκαν με πολυ καλα γονιδια. Α ναι, σε συνδυσμο υποτυπωδεις, κανονες συμπεριφορες
Στην πραγματικη ζωη ....αν και ξεχαστηκα βγηκα εκτος θεματος

Στα dating παιζουν πολλοι παραγοντες οπως τα στατιστικα που εβαλε ο fmarulezkd , τι ειδος accout εχουν οι αντρες που δεν ....σε σχεση με αυτους που.... ?

Ειναι γνωστο οτι τα free accounts δεν εμφανιζονται καν στα swipes των γυναικων και στανταρ θα τυχει να γινιες match με bot του τιντερ ....φουλ ωραιο γκομενακι ....για να σου κρατησουν το ενδιαφερον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,890 μηνύματα.
Ναι ισχύει. Πολλοί δεν είναι μαλάκες, απλά δεν έχουν αρκετές εμπειρίες και δεν ξέρουν τι προσωπικότητες τους ελκύουν. Όταν είσαι και μικρός δεν κάθεσαι να σκεφτείς και πολύ οπότε ορμάς και όπου φύγει φύγει. Δεν είναι κακό, αρκεί να είσαι ειλικρινής με αυτό τον πειραματισμό. Όσο μεγαλώνεις και αποκτάς εμπειρίες βλέπεις στην πράξη τι σου αρέσει πραγματικά και τι σε χαλάει οπότε κάνεις πιο αξιόπιστες επιλογές.

Θεωρητικά είναι το peak του ναι διότι έχει αποκτήσει ήδη κάποιες κάποιες εμπειρίες, έχει βρει δουλειά και έχει αναπτύξει πλήρως τον χαρακτήρα του(χωρίς να σημαίνει οτι δεν συνεχίζει να μαθαίνει νέα πράγματα).
Στην πράξη παίζουν πολλά βέβαια, κάποιοι είναι τυχεροί και έχουν ισορροπήσει αρκετά νωρίς ,άλλοι μέχρι τα 30 ή τα 40 ακόμα παιδεύονται με διάφορα κτλπ. Η ζωή είναι πολύχρωμη απο άποψη ποικιλλίας.

Ευχαριστώ πολύ Devil!

προσωπικά μιλώντας οτι εμπειριες κ να πάρεις στα 20-25-30...

Απο τα 30 κ μετά το σέξ που κάνεις δεν συγκρίνεται... Αν στα 20-25 το απολάμβανα 70% τωρα το απολαμβάνω 150% μπορει και 200%

ειδικά κάποιες μέρες μεσα στην εβδομάδα νιωθω σαν αγριμι μέσα σε κλουβι.


:D

τα λενε και στο body building... οτι το σωμα απο μια ηλικια κ μετά εχει μια άλλη ωριμοτητα κ άλλη εικόνα!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κι αν μου αρέσει κάποιος και μου πει ότι ψηφίζει Χρυσή Αυγή; 😋
Ε τι να σου πω έπεσες κι εσύ στην περίπτωση 😂😂
Γιατι θεωρειται χονδροφοβια, να μην ελκυεται καποιος/α σεξουαλικα απο ενα ατομο με παραπανω κιλα; Απλη προτιμηση ειναι
Όταν συμβαίνει επανειλημμένα,από μεγάλη μερίδα του πληθυσμού ,μάλιστα πάνω θεωρήθηκε ένα από τα πιο αποκρουστικά χαράκτηριστικα σε μια γυναίκα ,συνοδεύεται από χυδαία και άκρως προσβλητικα σχολια και απομόνωση πως λέγεται ???
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
μερίδα του πληθυσμού ,μάλιστα πάνω θεωρήθηκε ένα από τα πιο αποκρουστικά χαράκτηριστικα σε μια γυναίκα ,συνοδεύεται από χυδαία και άκρως προσβλητικα σχολια και απομόνωση πως λέγεται ???
Δεν αναφερθηκα σε προσβλητικα σχολια, αυτη ειναι τελειως αλλη συζητηση. Αλλα το να θεωρει μια μεγαλη μεριδα του πληθυσμου τα παραπανισια κιλα (απο οτι ειδα εγινε λογος για εξτρα βαρος σε βαθμο πολυ δυσαναλογο του υψους) , ως μη ελκυστικο χαρακτηριστικο δε νομιζω οτι ειναι δοκιμο να χαρακτηριζεται χονδροφοβια. Με την ιδια λογικη, μια και τα υποπλαστικα πηγουνια σε αντρες και γυναικες θεωρουνται μη ελκυστικα, να βαφτισουμε τη προτιμηση αυτη πηγουνοφοβια.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.
Ε τι να σου πω έπεσες κι εσύ στην περίπτωση 😂😂

Όταν συμβαίνει επανειλημμένα,από μεγάλη μερίδα του πληθυσμού ,μάλιστα πάνω θεωρήθηκε ένα από τα πιο αποκρουστικά χαράκτηριστικα σε μια γυναίκα ,συνοδεύεται από χυδαία και άκρως προσβλητικα σχολια και απομόνωση πως λέγεται ???
Τα προσβλητικα σχολια και η απομονωση ειναι αδικαιολογητα και απαραδεκτα. Η σεξουαλικη ελξη ειναι ανεξαρτητη και δεν εχει καμια σχεση με αυτα ομως. Αν συμβαινει επανειλημμενα και απο μεγαλη μεριδα του πληθυσμου αυτο δειχνει οτι η πλειοψηφια των ανθρωπων δε βρισκουν την παχυσαρκια ελκυστικη.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν αναφερθηκα σε προσβλητικα σχολια, αυτη ειναι τελειως αλλη συζητηση. Αλλα το να θεωρει μια μεγαλη μεριδα του πληθυσμου τα παραπανισια κιλα (απο οτι ειδα εγινε λογος για εξτρα βαρος σε βαθμο πολυ δυσαναλογο του υψους) , ως μη ελκυστικο χαρακτηριστικο δε νομιζω οτι ειναι δοκιμο να χαρακτηριζεται χονδροφοβια. Με την ιδια λογικη, μια και τα υποπλαστικα πηγουνια σε αντρες και γυναικες θεωρουνται μη ελκυστικα, να βαφτισουμε τη προτιμηση αυτη πηγουνοφοβια.
Είναι πάρα πολύ άσχημο να ξέρεις ότι ένα χαρακτηριστικό σου σε καθιστά αποκρουστικό σε ένα ολόκληρο φύλο από το οποίο ελκεσαι.

σε βαθμο πολυ δυσαναλογο του υψους) ,
Μη το λες , και 5-6 κιλά να έχει κάποια παραπάνω θεωρείται άσχημο από πολλους.
Τα προσβλητικα σχολια και η απομονωση ειναι αδικαιολογητα και απαραδεκτα. Η σεξουαλικη ελξη ειναι ανεξαρτητη και δεν εχει καμια σχεση με αυτα ομως. Αν συμβαινει επανειλημμενα και απο μεγαλη μεριδα του πληθυσμου αυτο δειχνει οτι η πλειοψηφια των ανθρωπων δε βρισκουν την παχυσαρκια ελκυστικη.
Δεν αναφέρομαι στην παχυσαρκία!!!!!!!!!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,382 μηνύματα.
Μηπως πρεπει να αναρωτηθουμε ......τι κανουν οι αντρες που εχουν καλυτερη προσβαση στο σεκς
σεκς ;
και τι αυτοι που δεν εχουν ?
όχι σεκς ; :hehe:
προσωπικά μιλώντας οτι εμπειριες κ να πάρεις στα 20-25-30...

Απο τα 30 κ μετά το σέξ που κάνεις δεν συγκρίνεται... Αν στα 20-25 το απολάμβανα 70% τωρα το απολαμβάνω 150% μπορει και 200%
Δεν ξέρω θα σε γελάσω γιατί ούτε τα 30 έχω χτυπήσει ακόμα, ούτε έχω πολλές εμπειρίες.
Ωστόσο σίγουρα βελτιώνεσαι με τα χρόνια. Απλά πρέπει να έχουμε υπόψιν μας οτι το πόσο καλοί είμαστε εξαρτάται και απο το πόσο καλά ξέρουμε την γυναίκα που έχουμε απέναντι μας.

Δεν υπάρχει μια καθολική συνταγή που την εκτελείς και κάνεις καλό σεξ. Με κάθε γυναίκα πρέπει να τα μάθεις πάλι (σχεδόν) όλα απο την αρχή διότι κάποια πράγματα που μια λάτρευε άλλη μπορεί να τα μισεί. Είναι προτιμότερο λοιπόν σε κάποια πράγματα να πας αργά και σίγουρα και με εξερευνητικό πνεύμα παρά με σιγουριά. Δεν κινδυνεύεις να την ξενερώσεις έτσι σε αντίθεση με το να της κάνεις κάτι που πιθανώς απεχθάνεται.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ άσχημο να ξέρεις ότι ένα χαρακτηριστικό σου σε καθιστά αποκρουστικό σε ένα ολόκληρο φύλο από το οποίο ελκεσαι.
Ναι δε διαφωνω οτι ειναι ασχημο, αλλα το επιχειρημα μου ειναι οτι οποι@ δε νιωθει ελξη για καποι@ με παραπανισια κιλα, δεν ειναι χονδροφοβικος. Αν επιδιδεται σε προσβλητικους χαρακτηρισμους, τοτε θα μπορουσαμε να το πουμε αυτο. Εξαλλου τα κιλα χανονται ευκολα ή δυσκολα, υπαρχουν και ανθρωποι που ειναι λεπτοι με μη ελκυστικη φατσα, πραγμα που δεν αλλαζει παρα μονο αν εχει κανεις απλετα λεφτα για πλαστικες αμφιβολου αποτελεσματος.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ άσχημο να ξέρεις ότι ένα χαρακτηριστικό σου σε καθιστά αποκρουστικό σε ένα ολόκληρο φύλο από το οποίο ελκεσαι.
Το "αποκρουστικο" ειναι τραβηγμενο, μη-ελκυστικο καλυτερα. Αλλα και παλι, πρεπει να υποχρεωθουμε να ελκομαστε απο τα παραπανισια κιλα και να επιλεγουμε υπερβαρους συντροφους οταν απλα δε μας κανουν?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top