Είναι οι γυναίκες ''προνομιούχες'' στον ερωτικό τομέα;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,627 μηνύματα.
Το ερώτημα του θεματοθέτη μου γέννησε ένα άλλο.
Προνομιούχος, εντός ή και εκτός εισαγωγικών, θεωρείτο ο κάτοχος ποιότητας ή ποσότητας;

Φυσικά ποιότητα και ποσότητα μπορούν να συνυπάρξουν, αλλά συνήθως η ύπαρξη της δεύτερης συνεπάγεται απουσία της πρώτης.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Τι να πω, ενδεχομένως ένα δίκιο να το έχεις. Εγώ έχω δει και περιπτώσεις απελπισμένων αντρών και γυναικών. Εαν θες να βρεις σεξ, θα βρεις είτε είσαι άντρας είτε γυναίκα. Ίσως πιο δύσκολα ως άνδρας ναι. Το ερώτημα σε κάθε περίπτωση είναι εαν αξίζει τον κόπο αυτό που βρήκες όμως.

Τα νούμερα είναι σχετικά. Ναι μεν μπορεί να ισχύει οτι εσείς έχετε πολλές προσεγγίσεις but come on now,let's be honest. Η συντριπτική πλειοψηφία είναι απλά απελπισμένοι πέφτουλες ή κρίπουλες. Τι να κάνεις μια λαοθάλασσα απο τέτοιους ; Ίσα ίσα καθιστούν και αδύνατο να έχεις έναν ουσιαστικό διάλογο με τον έναν-δυο νορμάλ που θα μπορούσαν να υπήρχαν μέσα σε αυτά τα μηνύματα, γιατί...με ποιον να πρωτοασχοληθείς για να το τσεκάρεις in first place ; Το πραγματικό προνόμιο που ενδεχομένως απολαμβάνουν οι γυναίκες είναι οτι δεν χρειάζεται να χωθούν. Οπότε εαν έχουν θέματα αυτοπεποίθησης δεν σημαίνει οτι δεν θα έχουν τις γνωριμίες τους. Βέβαια τους κοστίζει με διάφορους τρόπους αργότερα, αλλά αυτο είναι άλλη συζήτηση.

Τώρα το πήδηξε και έφυγε και μετά απέκτησε κριτήρια...ισχύει ύπο την εξής έννοια : Εαν ο άλλος πράγματι είναι απελπισμένος για τον όποιο λόγο, εννοείται πως και μύγα να του κάτσει, δεν θα τον χαλάσει. Αλλά αφού γίνει και αυτό, προφανώς θα αρχίσει να σκέφτεται τι έξτρα μπορεί να αποκτήσει, γιατί θα του φύγουν οι καύλες και θα αρχίσει να σκέφτεται πιο καθαρά και πιο λογικά. Είναι αυτό που έλεγα και προηγουμένως σε άλλο θέμα.

Τουλάχιστον έτσι το σκέφτομαι εγώ. Καλύτερα όχι σεξ παρά σεξ με κάποιον/κάποια που δεν σου αρέσει, απλά για να φύγουν οι καύλες. Διότι αυτά τα δύο δεν έχουν διαφορά. Ή μάλλον έχουν, στην πρώτη περίπτωση απλά δεν κάνεις σεξ, στην δεύτερη μισείς/σιχαίνεσαι τον εαυτό σου. Ο σύντροφος που επιλέγουμε ή το με ποια/ποιον κάνουμε έστω και την ξεπέτα λέει πράγματα για εμάς, οπότε πρέπει να είμαστε προσεκτικοί για να νιώθουμε οκει με τον εαυτό μας. Βέβαια αυτός είναι ο δικός μου τρόπος σκέψης : ή κάνεις κάτι με μια γυναίκα που σε ενθουσιάζει και αξίζει τον χρόνο σου ή απλά το αφήνεις στην άκρη το άθλημα και κάνεις τίποτα άλλο που σε εξιτάρει. Γιατί το σεξ απο μόνο του...δεν μου λέει κυριολεκτικά τίποτα. Και το διάβασμα ωραίο είναι, αλλά εαν το βιβλίο είναι βαρετό...

Ίσως η διαφορά είναι ότι εγώ θα μπω τίντερ ξέρω γω και θα πρέπει να μιλήσω με 100 άτομα για να βρω έναν που θα μου κάνει για σεξ , ενώ ο άντρας να μιλήσει με 100 μπας και βρει καμία που να τον θέλει . Από άποψη κατανάλωσης χρόνου να είναι το ίδιο για να κάνουμε σεξ , αλλά του άντρα φαίνεται πιο ψυχοφθόρο από άποψη χυλόπιτας.

Και αν δεν το εκχυδαΐσουμε εντελώς στις καύλες αλλά ότι σεξ μπορεί να σημαίνει γελάω , έχω μια συντροφιά, βγάζω κάπου τη στοργή μου , νιώθω ποθητός σε κάποιον.. μπορεί να μη το δαιμονοποιούμε τόσο . Ή να και να σου πω και να το κατακρίνουμε ως μια σαρκική κατώτερη ηδονή αν ο άλλος πχ αυνανίζεται όλη μέρα μπορεί να πρέπει να κάνει και σεξ , ασχέτως τι λέμε εμείς, γιατί και εγώ δεν είμαι πολύ υπέρ , με το πολύ σεξ θα αποκτηνωθείς κιόλας , αλλά τι να πω δεν ξέρω .

Απελπισία σε μια κατάσταση που κάνω σεξ και μετά τις υποβαθμίζω και εμένα δεν μ΄αρέσει γιατί βλάπτεται και η γυναίκα .Αλλά αν ο άλλος σκεφτεί ''χαριτωμένη κοπέλα ας κάνω σεξ '' χωρίς να θέτει και τα τρελά κριτήρια δεν με ενοχλεί.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το ερώτημα του θεματοθέτη μου γέννησε ένα άλλο.
Προνομιούχος, εντός ή και εκτός εισαγωγικών, θεωρείτο ο κάτοχος ποιότητας ή ποσότητας;

Φυσικά ποιότητα και ποσότητα μπορούν να συνυπάρξουν, αλλά συνήθως η ύπαρξη της δεύτερης συνεπάγεται απουσία της πρώτης.
Το αν έλκουμε την ποσότητα ή την ποιότητα νομίζω έχει να κάνει με το τι άνθρωποι είμαστε,τι επιδιώκουμε και τι εκπέμπουμε δε νομίζω ότι σχετίζεται με το φύλο .
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Το ερώτημα του θεματοθέτη μου γέννησε ένα άλλο.
Προνομιούχος, εντός ή και εκτός εισαγωγικών, θεωρείτο ο κάτοχος ποιότητας ή ποσότητας;

Φυσικά ποιότητα και ποσότητα μπορούν να συνυπάρξουν, αλλά συνήθως η ύπαρξη της δεύτερης συνεπάγεται απουσία της πρώτης.
Η ποιότητα είναι ίδια εκτός αν θεωρήσουμε τις γυναίκες σαν πλειοψηφία σαν κάτι καλύτερο από τους άντρες, αλλά μάλλον πως ο άντρας έχει λιγότερα κριτήρια και συμβιβάζεται για μένα και χωρίς η κοπέλα να είναι η γυναίκα των ονείρων του εμφανισιακά ή και γενικά, για να κάνει σεξ .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Αυτό από πού προκύπτει??? Δεν είναι λίγο μισανδρικο ???
Η ποιότητα λέω έστω και σχετική είναι ίδια για τα φύλα αλλιώς ρώτα τους άλλους να το εξηγήσουν . Εγώ λέω ότι αν εγώ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥΛΙ βρω 10 άντρες διαθέσιμους για σεξ δεν μου δίνει ποιότητα αυτό σε σχέση με τον άλλον που θα βρει 1 γυναίκα διαθέσιμη αντί για 10. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης παρά ποιος έχει ποιότητα , την οποιαδήποτε ποιότητα και αρέσει περισσότερο .
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ερώτημα του θεματοθέτη μου γέννησε ένα άλλο.
Προνομιούχος, εντός ή και εκτός εισαγωγικών, θεωρείτο ο κάτοχος ποιότητας ή ποσότητας;

Φυσικά ποιότητα και ποσότητα μπορούν να συνυπάρξουν, αλλά συνήθως η ύπαρξη της δεύτερης συνεπάγεται απουσία της πρώτης.
Ποιότητα/Ποσοστά στους ανθρώπους ή στο σεξ σαν πράξη;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,627 μηνύματα.
Το αν έλκουμε την ποσότητα ή την ποιότητα νομίζω έχει να κάνει με το τι άνθρωποι είμαστε,τι επιδιώκουμε και τι εκπέμπουμε δε νομίζω ότι σχετίζεται με το φύλο .
Γενικά συμφωνω με το ότι ελκουμε ο,τι είμαστε, αλλά επί της ουσίας αυτό δε συμβαίνει πάντα. Οι ψυχολόγοι της παρέας (μη ειρωνικό) λογικά θα ξέρουν καλύτερα.

Αλλά ναι η ποσότητα και η ποιότητα δεν έχουν να κάνουν με το φύλο, αν και γενικά επικρατεί η αντίληψη ότι μεγαλύτερο ποσοστό γυναικών έχει πολυάριθμες κατακτήσεις (ποσότητα) απ'οτι αντρών. Για ποιότητα νομίζω ότι δεν μπορώ να κάνω λόγο.
Ποιότητα/Ποσοστά στους ανθρώπους ή στο σεξ σαν πράξη;
Για τους ανθρώπους μίλαγα, μιας και θεώρησα πως μιλάγαμε για προσφορά και ζήτηση, ωστόσο και το δεύτερο μέλος έχει κάποιο ενδιαφέρον τώρα που το σκέφτομαι.

Βέβαια η γενικότερη θέση μου είναι ότι τόσο η ποιότητα στον άνθρωπο όσο και στο σεξ είναι υποκειμενική ως έναν πολύ μεγάλο βαθμό.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γενικά συμφωνω με το ότι ελκουμε ο,τι είμαστε, αλλά επί της ουσίας αυτό δε συμβαίνει πάντα. Οι ψυχολόγοι της παρέας (μη ειρωνικό) λογικά θα ξέρουν καλύτερα
Τίποτα δεν είναι απόλυτο . Είναι απλώς ένας γενικός κανόνας που απ' ότι έχω δει ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις. Όλα είναι πιθανά όμως .
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά συμφωνω με το ότι ελκουμε ο,τι είμαστε, αλλά επί της ουσίας αυτό δε συμβαίνει πάντα. Οι ψυχολόγοι της παρέας (μη ειρωνικό) λογικά θα ξέρουν καλύτερα.

Αλλά ναι η ποσότητα και η ποιότητα δεν έχουν να κάνουν με το φύλο, αν και γενικά επικρατεί η αντίληψη ότι μεγαλύτερο ποσοστό γυναικών έχει πολυάριθμες κατακτήσεις (ποσότητα) απ'οτι αντρών. Για ποιότητα νομίζω ότι δεν μπορώ να κάνω λόγο.

Για τους ανθρώπους μίλαγα, μιας και θεώρησα πως μιλάγαμε για προσφορά και ζήτηση, ωστόσο και το δεύτερο μέλος έχει κάποιο ενδιαφέρον τώρα που το σκέφτομαι.

Βέβαια η γενικότερη θέση μου είναι ότι τόσο η ποιότητα στον άνθρωπο όσο και στο σεξ είναι υποκειμενική ως έναν πολύ μεγάλο βαθμό.

Σίγουρα είναι όλα υποκειμενικά. Εχει να κάνει με τις ανάγκες του κάθε ανθρώπου μια δεδομένη στιγμή, τα γούστα του, τα χαρακτηριστικά που τον ελκύουν, το πόσο πολύ θέλει να κάνει σεξ μια δεδομένη μέρα.

Υποκειμενικό είναι και το τι ορίζουμε ποιοτικό σεξ. Το στηρίζουμε στο flow; Στο αν υπήρξε κορύφωση και από τους δύο; Και στα δύο;

Εάν οι γυναίκες είναι προνόμιουχες στον ερωτικό τομέα στο επίπεδο του ότι δέχονται περισσότερες προτάσεις, τότε οι άνδρες είναι προνομιούχοι στο επίπεδο του σεξ όταν αυτό τους συμβεί γιατί είναι πιο εύκολο για εκείνους να έχουν οργασμό.
Μην ξεχνάμε ότι ένα μεγάλο ποσόστο ανδρών που ψάχνει απλά να κάνει σεξ το ταυτίζει με το ψάχνω απλά να τελειώσω καπου χωρίς να θεωρεί αναγκαίο να υπάρξει αμοιβαία ευχαρίστηση.

Οπότε είναι πιο πιθανό για μια γυναίκα , παρόλο που έχει περισσότερες ευκαιρίες για σεξ με βάση το θέμα συζήτησης, να καταλήξει σε μια fail βραδιά όπου ο παρτενέρ την άφησε στα κρύα του λουτρού.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σίγουρα είναι όλα υποκειμενικά. Εχει να κάνει με τις ανάγκες του κάθε ανθρώπου μια δεδομένη στιγμή, τα γούστα του, τα χαρακτηριστικά που τον ελκύουν, το πόσο πολύ θέλει να κάνει σεξ μια δεδομένη μέρα.

Υποκειμενικό είναι και το τι ορίζουμε ποιοτικό σεξ. Το στηρίζουμε στο flow; Στο αν υπήρξε κορύφωση και από τους δύο; Και στα δύο;

Εάν οι γυναίκες είναι προνόμιουχες στον ερωτικό τομέα στο επίπεδο του ότι δέχονται περισσότερες προτάσεις, τότε οι άνδρες είναι προνομιούχοι στο επίπεδο του σεξ όταν αυτό τους συμβεί γιατί είναι πιο εύκολο για εκείνους να έχουν οργασμό.
Μην ξεχνάμε ότι ένα μεγάλο ποσόστο ανδρών που ψάχνει απλά να κάνει σεξ το ταυτίζει με το ψάχνω απλά να τελειώσω καπου χωρίς να θεωρεί αναγκαίο να υπάρξει αμοιβαία ευχαρίστηση.

Οπότε είναι πιο πιθανό για μια γυναίκα , παρόλο που έχει περισσότερες ευκαιρίες για σεξ με βάση το θέμα συζήτησης, να καταλήξει σε μια fail βραδιά όπου ο παρτενέρ την άφησε στα κρύα του λουτρού.
Ο οργασμός των ανδρών και των γυναικών είναι τελείως διαφορετικός, και συνεπώς οποιαδήποτε σύγκριση τους δεν είναι λογική γιατί ειναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Το σημείο g των ανδρών δεν βρίσκεται καν στο πέος αλλά είναι βαθιά μέσα στον πρωκτό. Φαντάσου λοιπόν να κάνεις σεξ χωρίς να ακουμπάει ποτέ κανείς την κλειτορίδα σου. Οπότε ο οργασμός αυτός δεν είναι ίδιος, ούτε το ίδιο δυνατός.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο οργασμός των ανδρών και των γυναικών είναι τελείως διαφορετικός, και συνεπώς οποιαδήποτε σύγκριση τους δεν είναι λογική γιατί ειναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Το σημείο g των ανδρών δεν βρίσκεται καν στο πέος αλλά είναι βαθιά μέσα στον πρωκτό. Φαντάσου λοιπόν να κάνεις σεξ χωρίς να ακουμπάει ποτέ κανείς την κλειτορίδα σου. Οπότε ο οργασμός αυτός δεν είναι ίδιος, ούτε το ίδιο δυνατός.
Ο οργασμός των ανδρών και των γυναικών είναι τελείως διαφορετικός ναι. Κανείς δε θα βιώσει ποτέ και τα δύο οπότε κανείς δεν μπορεί να κανει σύγκριση. Εγώ σαν γυναίκα δεν ξέρω την ένταση του οργασμού ενός άντρα, εσύ σαν άντρας δεν ξέρεις την ένταση του οργασμου σε μια γυναίκα. Ούτε θα μάθουμε ποτέ. Ούτε ο σκοπός είναι να μετρήσουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη.

Ωστόσο είναι γνωστό ότι οι άνδρες έρχονται σε οργασμό πολύ πιο εύκολα από τις γυναίκες. Δεν είναι δική μου υπόθεση αυτό. Είναι μια αποδεκτή αλήθεια και από τα δύο φύλα. Θες τις έρευνες; Θες να κουβεντιάσεις με φίλους και φίλες; Θες να μετρήσεις το ποσοστό έρχομαι σε οργασμό/κάνω σεξ; Στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξεις.

Όσον αφορά το φαντάσου να κάνεις σεξ χωρίς να ακουμπάει κάνεις την κλειτορίδα σου που αναφέρεις, όλο αυτό είναι η γυναικεία πραγματικότητα. Κατά τη διάρκεια της διείσδυσης υπάρχουν στάσεις που η κλειτορίδα δεν έρχεται σε καμία επαφή και ακόμα και σε στάσεις που έρχεται σε επαφή δεν έρχεται στην σωστή επαφή για να διεγερθεί.
Ένα μικρό ποσοστό γυναικών έρχονται σε οργασμό με την κολπική διείσδυση κι αυτό γιατί έμμεσα διεγείρεται η κλειτορίδα.
Το μεγαλύτερο ποσοστό των γυναικών έρχεται σε οργασμό με τη διέγερση της κλειτορίδας η οποία μπορεί να επιτευχθεί με πολύ συγκεκριμένες στάσεις στο σεξ και αν , διαφορετικά με άλλα μέσα όπως είναι τα χέρια και το στόμα του άλλου.

Αρκετοί άνδρες έχουν τελείως λάθος εικόνα για το τι είναι κλειτορίδα και πώς διεγειρεται καθώς δεν υπήρχε κουβέντα περί αυτού, αρκετές γυναίκες δεν εξέφραζαν τις επιθυμίες τους γιατί θεωρούσαν ότι το χρέος τους είναι να ικανοποιήσουν τον άντρα και δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό υποκρινόταν χειροτερευοντας την εσφαλμένη αντίληψη των ανδρών περί του γυναικείου οργασμού.

Οπότε σε επίπεδο οργασμού οι γυναίκες για πολλούς λόγους είναι σε μειονεκτική θέση . Ωστόσο αυτό μπορεί να βελτιωθεί αν
1. Σταματήσουν να προσποιούνται οι γυναίκες
2. Είναι ειλικρινεις και διεκδικούν την ευχαρίστηση τους
3. Μάθουν το σώμα τους μέσω της αυτοικανοποιησης

Από την μεριά των αντρών οφείλουν να σταματήσουν να σκέφτονται ότι η διείσδυση αρκεί για κάθε γυναίκα που θα συναντήσουν και να προσπαθούν να δώσουν ευχαρίστηση στη γυναίκα που έχουν απέναντι τους τις ώρες που μοιράζονται είτε βρίσκονται σε σχέση είτε συμβαίνει ένα one night stand.
Να υπάρχει μεγαλύτερη αμοιβαιότητα.
Και να τονίσω ότι αρκεί και η προσπάθεια, ακόμα κι αν τελικά δεν επιτευχθεί ο οργασμός.

Νομίζω ότι όσα ανεφερα είναι εφικτά και θα οδηγήσουν σε πιο ωραίες σεξουαλικές σχέσεις και για τα δύο φυλα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,382 μηνύματα.
Ίσως η διαφορά είναι ότι εγώ θα μπω τίντερ ξέρω γω και θα πρέπει να μιλήσω με 100 άτομα για να βρω έναν που θα μου κάνει για σεξ , ενώ ο άντρας να μιλήσει με 100 μπας και βρει καμία που να τον θέλει . Από άποψη κατανάλωσης χρόνου να είναι το ίδιο για να κάνουμε σεξ , αλλά του άντρα φαίνεται πιο ψυχοφθόρο από άποψη χυλόπιτας.
Σίγουρα είναι μια διαφορά αυτή. Ωστόσο δεν χρειάζεται να είναι ψυχοφθόρα η διαδικασία για κανέναν. Η χυλόπιτα δεν είναι τόσο κακή. Είναι πολύ προτιμότερο να σου δώσουν μια απο το να μπλέξεις με καμιά που δεν ταιριάζεις ή είναι κομπλεξική/τρελή.

Όσο ξέρεις ποιος και τι είσαι, και σέβεσαι και το δικαίωμα της εκάστοτε κοπέλας να επιλέγει, δεν πρέπει να αποθαρρύνει η χυλόπιτα.Καθώς όταν μια πόρτα κλείνει, πιθανότατα μια άλλη ανοίγει.
Και αν δεν το εκχυδαΐσουμε εντελώς στις καύλες αλλά ότι σεξ μπορεί να σημαίνει γελάω , έχω μια συντροφιά, βγάζω κάπου τη στοργή μου , νιώθω ποθητός σε κάποιον.. μπορεί να μη το δαιμονοποιούμε τόσο . Ή να και να σου πω και να το κατακρίνουμε ως μια σαρκική κατώτερη ηδονή αν ο άλλος πχ αυνανίζεται όλη μέρα μπορεί να πρέπει να κάνει και σεξ , ασχέτως τι λέμε εμείς, γιατί και εγώ δεν είμαι πολύ υπέρ , με το πολύ σεξ θα αποκτηνωθείς κιόλας , αλλά τι να πω δεν ξέρω .
Η σαρκική ηδονή δεν είναι κάτι κατώτερο απο άλλου είδους ηδονές εννοείται, ούτε πρέπει να κατακρίνεται. Αλλά η πλειοψηφία των αντρών ξέρεις οτι δεν την κυνηγά για τους λόγους που αναφέρεις. They just want to get laid. Και απο την στιγμή που(προφανώς) η διαδικασία εμπλέκει δύο άτομα, είναι καλό να υπάρχει έστω και σε ένα βασικό επίπεδο μια επικοινωνία και εμπιστοσύνη. Η SoZi σε αυτά που περιγράφει παραπάνω με κάλυψε πλήρως. Εαν όλοι είχαν σκοπό το σεξ για να έχουν συντροφιά,να βγάλουν κάπου στην στοργή τους κτλπ. ενδεχομένως να μην υπήρχε καν αυτό το θέμα αυτή την στιγμή. Απο ότι φαίνεται όμως, μάλλον δεν είναι αυτό το status quo.

ΥΓ. Ποιος γελάει στο σεξ ; Και μάλιστα σε ποια στιγμή :P ;
Απελπισία σε μια κατάσταση που κάνω σεξ και μετά τις υποβαθμίζω και εμένα δεν μ΄αρέσει γιατί βλάπτεται και η γυναίκα .Αλλά αν ο άλλος σκεφτεί ''χαριτωμένη κοπέλα ας κάνω σεξ '' χωρίς να θέτει και τα τρελά κριτήρια δεν με ενοχλεί.
Οι περισσότεροι αυτό κάνουν. Και σίγουρα μπορείς να φερθείς νορμάλ και χωρίς να έχεις κάνει σεξ, απλά επιλέγουν να μην... Δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά είπες την μαγική λέξη, πρέπει να βρεις την άλλη έστω και χαριτωμένη,όχι απλά α γυναίκα, χώνομαι. Έστω και στην ξεπέτα δηλαδή ,πρέπει να υπάρχουν κάποια κριτήρια που να αιτιολογούν γιατί αυτήν και όχι την άλλη. Διαφορετικά εάν είναι μπάτε μπατε σκυλοι αλεστε οι επιλογές μας, κανείς δεν πρόκειται να νιώσει ποθητός όπως λες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε καλά εννοείται ότι δεν πας με οποία να ναι να κάνεις σεξ... Επειδή απλά έχεις καυλες!
Σαμαελ τα γράφεις πολυ ωραια ρε μπαγάσα αμα ήμουν γκομενα θα σου καθόμουν χαχαχα, χωρίς πλακα έχεις καλές απόψεις. Συγκροτημενες.
Ευχαριστώ πολύ Devil,να'σαι καλά. Αυτό που μου λένε συχνά είναι οτι βγάζω μια ηρεμία στον τρόπο γραφής. Να σου πω την αλήθεια όταν το άκουγα αυτό στην αρχή λέω εντάξει, ένα ωραίο κοπλιμέντο μου κάνανε,όπως το βλέπει ο καθένας. Μετά το άκουγα απο περισσότερους και λεω,τι διάολο συνεννοημένοι είναι :laugh: ; Εν τέλει το έχω ακούσει και έξω με ακριβώς τα ίδια λόγια για τον τρόπο που μιλάω και λέω, εντάξει για να το λένε οι άνθρωποι κάποιο δίκιο θα έχουν,δεν μπορεί να είναι όλοι συνεννοημένοι.

Ωραίο είναι να ανακαλύπτουμε τα δυνατά μας σημεία μέσω των άλλων.
Απλά θα πρεπει όλοι μας να συνειδητοποιήσουμε ότι πρεπει να βελτιωνόμαστε και να μην αφηνουμε τον εαυτό μας είτε σωματικά είτε και νοητικά. 😊😊
Στάνταρ, πρέπει να υπάρχει ισορροπία για να ανεβαίνει η ποιότητα ζωής μας, αλλά και να μην υποφέρουν οι δίπλα μας, είτε αυτό αφορά οικογένεια, φίλους,συναδέλφους ή σύντροφο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να τα συζητάτε μεταξύ σας οι άνδρες και οι γυναικες αυτά που λέμε εδώ μέσα παιδιά 😋. Spread the word.
Είμαι πολύ αισιόδοξη. Σιγά σιγά, μερα με τη μέρα, χρόνο με το χρόνο , εάν νικήσουμε τα ταμπού και σεβόμαστε ο ένας το σώμα του άλλου και το γεγονός ότι μοιραζομαστε μια ευάλωτη κατάσταση του εαυτού μας (σκεφτείτε ότι υπάρχει εφιάλτης που βγαίνουμε μπροστά σε μια σκηνή να παρουσιάσουμε κάτι και γελάνε όλοι μαζί μας.γιατι είμαστε γυμνοί) θα χαιρόμαστε όλοι περισσότερο το σεξ.

Από τη μεριά των γυναικών , μιας και είμαι γυναίκα, είμαι σίγουρη πως αν ξέραμε ότι το one night stand που θα κάναμε με κάποιον δε θα κατέληγε με εμάς να νιώθουμε ότι κάποιος ήθελε απλά να ξεχαρμανιασει, αλλά θα περνούσαμε κι εμείς εξίσου ωραία, τότε θα αυξανόταν οι φορές που θα το επιλέγαμε και θα ήταν πιο εύκολο να λέμε ναι! Ποιος δε θα επέλεγε κάτι που θα του προσέφερε χαρά, ευχαρίστηση κι ικανοποίηση; Αντιθέτως γιατί να πάρεις ακόμα μια φορά ένα ρίσκο που οι πιθανότητες είναι έναντιον σου;

Όλοι μαζί θα σβήσουμε τις κακές νοοτροπίες. Πρώτα αλλάζοντας εμείς προς το καλύτερο και ύστερα συζητώντας με το περιβάλλον μας και συμβουλεύοντας το να κάνει καλύτερες κινήσεις.

Σε αυτό συμβάλλει παρά πολύ το να συζητάμε με τους φίλους μας ανοιχτά. Φίλους του ίδιου φύλου, φίλους του άλλου φύλου. Έτσι μαθαίνουμε καλύτερα ο ένας τον άλλον. Κάνοντας τις άβολες ερωτήσεις με τους ανθρώπους που νιώθουμε βολικά να μιλάμε για τα πάντα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top