Είναι όντως οι άνδρες πιο σεξουαλικοί από τις γυναίκες;

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Στη μελέτη Φύλο και Χαρακτήρας του Otto Weininger, η οποία διαθέτει περισσότερες από 800 επιστημονικές αναφορές στην πρωτότυπη γερμανική έκδοση, ο συγγραφέας υποστηρίζει την άποψη ότι η θηλυκή αρχή είναι απολύτως σεξουαλική και ότι ως εκ τούτου οι γυναίκες συνήθως αρκούνται βιοτροπικά στην ανατροφοδότηση της σεξουαλικότητας. Κατά μία έννοια, η μαζική απήχηση της τηλεοπτικής σειράς «Sex and the City» επιβεβαίωσε τον Αυστριακό στοχαστή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εξαρτάται την αποχή η όχι.

Η ερώτηση είναι υποκειμενική.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Τα άτομα είναι σεξουαλικά ή όχι. Δεν έχει να κάνει με το φύλο αλλά με το σεξ απηλ του καθένα. Πάντως το τι είναι σεξουαλικό ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εξαρτάται την αποχή η όχι.

Η ερώτηση είναι υποκειμενική.
Ακριβώς. Εξαρτάται τον άνθρωπο βιωματα/εμπειρίες και πως λειτουργεί στο κεφάλαιο σεξ, είτε άνδρας είτε γυναίκα είναι.
Σαφώς και δεν είναι όλα και όλοι το ίδιο και δεν είμαστε. Δεν γίνεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα άτομα είναι σεξουαλικά ή όχι. Δεν έχει να κάνει με το φύλο αλλά με το σεξ απηλ του καθένα. Πάντως το τι είναι σεξουαλικό ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.
Ακριβώς. Στο πως εισπράττει το σεξ γενικότερα και στο πόσο απελευθερωμενος ή μη είναι στο σεξ, είναι πολλά τα επιμέρους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Και προφανώς κάθε άτομο έχει διαφορετικές φαντασιώσεις. Εμένα δεν με ελκύουν οι κοντές ξανθές. Ένας φίλος μου τρελαίνεται με αυτό. Επίσης πάντα προτιμούσα τις πιο ώριμες γυναίκες. Πολλοί διαφωνούν με μένα σε αυτό γιατί θεωρούν ότι μια γυναίκα σπάει πολύ μετά από κάποια ηλικία...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και προφανώς κάθε άτομο έχει διαφορετικές φαντασιώσεις. Εμένα δεν με ελκύουν οι κοντές ξανθές. Ένας φίλος μου τρελαίνεται με αυτό. Επίσης πάντα προτιμούσα τις πιο ώριμες γυναίκες. Πολλοί διαφωνούν με μένα σε αυτό γιατί θεωρούν ότι μια γυναίκα σπάει πολύ μετά από κάποια ηλικία...
Ακριβώς και όλα αυτά όσα περιγράφεις γούστα κλπ δείχνουν αυτά τα επιμέρους που λεμε που στον καθένα μας είναι διαφορετικά. Επόμενο είναι. 😏
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ακριβώς. Εξαρτάται τον άνθρωπο βιωματα/εμπειρίες και πως λειτουργεί στο κεφάλαιο σεξ, είτε άνδρας είτε γυναίκα είναι.
Σαφώς και δεν είναι όλα και όλοι το ίδιο και δεν είμαστε. Δεν γίνεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ακριβώς. Στο πως εισπράττει το σεξ γενικότερα και στο πόσο απελευθερωμενος ή μη είναι στο σεξ, είναι πολλά τα επιμέρους.

Και στο ποσο συχνά παει στις πτανες 😜😜

Πλακιτσα. 😇
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και στο ποσο συχνά παει στις πτανες 😜😜

Πλακιτσα. 😇
Μη το γελάς καθόλου 😂
Είναι ένα ενδεχόμενο αν θέλεις που επηρεάζει την υπόλοιπη του ερωτική ζωή.
Δεν είμαι κατά, ειμαι υπέρ των γυναικών αυτών κλπ αλλά καλά έκανες και το ανεφερες γιατί επηρεάζει αν θέλεις την υπόλοιπη ερωτική ζωή ενός άνδρα. Θετικά αρνητικά ανάλογα έτσι.
Είναι ένα κομμάτι όμως.
Όπως πολλά άλλα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Μη το γελάς καθόλου 😂
Είναι ένα ενδεχόμενο αν θέλεις που επηρεάζει την υπόλοιπη του ερωτική ζωή.
Δεν είμαι κατά, ειμαι υπέρ των γυναικών αυτών κλπ αλλά καλά έκανες και το ανεφερες γιατί επηρεάζει αν θέλεις την υπόλοιπη ερωτική ζωή ενός άνδρα. Θετικά αρνητικά ανάλογα έτσι.
Είναι ένα κομμάτι όμως.
Όπως πολλά άλλα.

Έτσι όπως έχουν γίνει οι σχέσεις δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν. Που ειναινλαχειο να βρεις μια καλή κ στο τέλος να μην σου κάψει τη καρδια.

Όσο δενεσαι με τον άλλον τόσο το χειροτερο όταν χωρίσεις.

Εχω πονεσει από χωρισμό κ τον λέω εκ πειρας. Δεν το γράφω για να με λυπηθούν. Την αλήθεια γράφω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έτσι όπως έχουν γίνει οι σχέσεις δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν. Που ειναινλαχειο να βρεις μια καλή κ στο τέλος να μην σου κάψει τη καρδια.

Όσο δενεσαι με τον άλλον τόσο το χειροτερο όταν χωρίσεις.
Συμφωνω. Δύσκολο και το λαχείο ακριβώς όπως το είπες και δύσκολες και οι σχέσεις γενικά. Και όσο πάνε χειροτερευουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Συμφωνω. Δύσκολο και το λαχείο ακριβώς όπως το είπες και δύσκολες και οι σχέσεις γενικά. Και όσο πάνε χειροτερευουν.

Πλέον τα κριτήρια έχουν ανέβει. Ακόμη κ θέματα να έχει η άλλη με τα ψυχολογικά της λυπάμαι αλλά ειναι λόγος απόρριψης. Γιατί αν πω δε πειραζει προχωραμε αυριο θα τα πληρωσω εγώ που θα έχω αναπτύξει κ αισθήματα. Κατάλαβες ; απλά όσο μεγαλώνεις επιλέγεις πιο προσεκτικα συντρόφους.


Και μέχρι τότε αμα θες κανεις κ σεξ δεν βιάζεσαι για να μην λειτουργήσει και σου επηρεάσει τη κρίση. Να είσαι χορτάτος δηλαδή όταν βγαιβεις έξω.

Για αυτό σ είπα πριν δεν κατηγορώ κανέναν καθετί σε αυτό το κόσμο έχει την λογική κ την αιτία του. Εκτός από κάποιες τρανταχτες παραλογιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θα κατηγορουσα κάποιον ο οποίος κάνει απλά σεξ χωρίς να χει σχέση. Γιατί τα βράδια που ήταν μόνος και η καρδουλα του καιγόταν και ξεπερνούσε ο ίδιος έναν χωρισμό με απόλυτη αξιοπρέπεια δίπλα του δεν ήταν κανεις. Μόνο 1-2 καλοι φίλοι κ οι γονείς του. Ουτε αυτή που κάποτε έσκιζε τα ρουχα της ότι τον αγαπάει.

Οι οποίοι γονείς συχνά γίνονται σημείο αναφοράς από κάποιες.

Αρκετά παιξαμε όμως πλεον ξερουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και προφανώς κάθε άτομο έχει διαφορετικές φαντασιώσεις. Εμένα δεν με ελκύουν οι κοντές ξανθές. Ένας φίλος μου τρελαίνεται με αυτό. Επίσης πάντα προτιμούσα τις πιο ώριμες γυναίκες. Πολλοί διαφωνούν με μένα σε αυτό γιατί θεωρούν ότι μια γυναίκα σπάει πολύ μετά από κάποια ηλικία...
Last year πεστου αυτά,η επιστήμη κάνει θαύματα πλέον και έχει κάτι 50ατες που βαζουμ κάτω ακόμα και 25αρες ;)

Συμφωνώ απόλυτα ότι όλο αυτό είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και δεν οριοθετειται μεταξύ φύλων.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πλέον τα κριτήρια έχουν ανέβει. Ακόμη κ θέματα να έχει η άλλη με τα ψυχολογικά της λυπάμαι αλλά ειναι λόγος απόρριψης. Γιατί αν πω δε πειραζει προχωραμε αυριο θα τα πληρωσω εγώ που θα έχω αναπτύξει κ αισθήματα. Κατάλαβες ; απλά όσο μεγαλώνεις επιλέγεις πιο προσεκτικα συντρόφους.


Και μέχρι τότε αμα θες κανεις κ σεξ δεν βιάζεσαι για να μην λειτουργήσει και σου επηρεάσει τη κρίση. Να είσαι χορτάτος δηλαδή όταν βγαιβεις έξω.

Για αυτό σ είπα πριν δεν κατηγορώ κανέναν καθετί σε αυτό το κόσμο έχει την λογική κ την αιτία του. Εκτός από κάποιες τρανταχτες παραλογιες.
Έτσι είναι όπως τα λες.
Το αν μεγαλώνοντας επιλέγεις προσεκτικοτερα δεν ισχύει για όλους/όλες.
Το πρωταρχικό είναι ο εαυτός του καθενός όπως το έθεσες. Και πόσο έχει δουλέψει και πόσο έχει προχωρήσει αν θες. Όλα παίζουν το ρόλο τους.
Σαφώς και ο καθένας έχει τους δικούς του χρόνους και αντιδράσεις και εμπειρίες. Επόμενο είναι.
Ούτε εγώ κατηγορώ κανέναν αλίμονο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Έτσι είναι όπως τα λες.
Το αν μεγαλώνοντας επιλέγεις προσεκτικοτερα δεν ισχύει για όλους/όλες.
Το πρωταρχικό είναι ο εαυτός του καθενός όπως το έθεσες. Και πόσο έχει δουλέψει και πόσο έχει προχωρήσει αν θες. Όλα παίζουν το ρόλο τους.
Σαφώς και ο καθένας έχει τους δικούς του χρόνους και αντιδράσεις και εμπειρίες. Επόμενο είναι.
Ούτε εγώ κατηγορώ κανέναν αλίμονο.

Έτσι ακριβώς γιατί πόνεσα κ έμαθα. Αμα δεν πονεσεις δεν μαθαίνεις.

Είναι σαν το γυμναστήριο. Τραυματίζεσαι αλλά αναρρώνεις. Απλά θέλει χρόνο και υπομονή.

Εκτός από το σώμα βάζω μυς και στη ψυχή μου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς γιατί πόνεσα κ έμαθα. Αμα δεν πονεσεις δεν μαθαίνεις.

Είναι σαν το γυμναστήριο. Τραυματίζεσαι αλλά αναρρώνεις. Απλά θέλει χρόνο και υπομονή.
Πάντα έτσι είναι. Με πόνο αν θες. Μαθαίνεις όσο ζεις. Γιατί χωρίς πόνο και απογοητευσεις κλπ και βασικά χωρίς λάθη δεν ζεις. Δεν ωριμάζεις.
Όσο έτοιμα κι αν τα παίρναμε όλα αυτά τα μαθήματα, δεν θα ήταν το ίδιο που τα βιωναμε εμείς οι ίδιοι.
Η ζωή έρχεται μέσα από τις εμπειρίες τις εκάστοτε έτσι? Μπορεί να είναι ας πούμε η δουλειά δεν είναι μόνο το σεξ.
Αν δεν μάθεις, αν δεν βιωσεις την τριβή, την απώλεια, την απογοήτευση, το χωρισμό, ακόμα και το τσακωμο, πως να ξέρεις?
Όλα έχουν το ρόλο τους. Όλα μας διαμορφώνουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Οχι οχι δεν είναι μόνο το σεξ ουτε μπορουν να κτιστουν οι σχέσεις πανω σε αυτό. Συμφωνώ απόλυτα.

Αν ήταν μόνον αυτό δεν θα με χώρισε καμια 😆😆

Εχω μεράκι σε αυτό χαχα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οχι δεν είναι.Μη πω και οι γυναίκες μπορεί να έχουμε περισσότερη όρεξη.Απλά έχουμε μάθει να συγκρατούμαστε περισσότερο από τους άντρες.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι δεν είναι.Μη πω και οι γυναίκες μπορεί να έχουμε περισσότερη όρεξη.Απλά έχουμε μάθει να συγκρατούμαστε περισσότερο από τους άντρες.
Μη το λες μη το λες 😋😋

Δεν έχω δει γυναίκα να ξυπνάει από τις 7 να έχει να ετοιμάσει παιδιά σκυλιά γατιά και όλα τα του σπιτιού να πηγαίνει δουλειά να γυρνάει να μαζεύει ταΐζει κοιμίζει λοχο και όταν επιτέλους να κάθεται στον καναπέ το βράδυ να θέλει ΚΑΙ σεξ ..

Ενώ οι άντρες ανά πάσα.ωρα και στιγμή γιατί προφανώς δεν κάνουν ΟΛΑ αυτα είναι ετοιμοπόλεμοι :bleh:

Κάπου εκεί χάνετε η μάχη της ισότητας-ανισότητας σε αυτό το κομμάτι ;)

Έπειτα ΚΑΜΙΑ γυναίκα ΔΕΝ συγκροτείται όταν αυτο είναι απόλαυση και όχι αγγαρεία όπως πολλές θέλουν να το προβάλουν :bleh:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Μη το λες μη το λες 😋😋

Δεν έχω δει γυναίκα να ξυπνάει από τις 7 να έχει να ετοιμάσει παιδιά σκυλιά γατιά και όλα τα του σπιτιού να πηγαίνει δουλειά να γυρνάει να μαζεύει ταΐζει κοιμίζει λοχο και όταν επιτέλους να κάθεται στον καναπέ το βράδυ να θέλει ΚΑΙ σεξ ..

Ενώ οι άντρες ανά πάσα.ωρα και στιγμή γιατί προφανώς δεν κάνουν ΟΛΑ αυτα είναι ετοιμοπόλεμοι :bleh:

Κάπου εκεί χάνετε η μάχη της ισότητας-ανισότητας σε αυτό το κομμάτι ;)

Έπειτα ΚΑΜΙΑ γυναίκα ΔΕΝ συγκροτείται όταν αυτο είναι απόλαυση και όχι αγγαρεία όπως πολλές θέλουν να το προβάλουν :bleh:

Μην νομίζετε ότι και οι άντρες πλέον είναι όπως παλιά, πλέον αρκετοί από εμάς επιστρέφουν σπίτι το βράδυ και πέφτουν για ύπνο.😂😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top