Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Είχατε ποτέ σχέση μόνο για σεξ? Κοινώς "ελεύθερη" σχέση?Αν, ναι γιατί το κάνατε? Ποιες οι εμπειρίες σας από αυτήν? Αν δεν είχατε, θα κάνατε? Γιατί και κάτω από ποιές προυποθέσεις/συνθήκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ναι το χω κανει γιατι ο τυπος ηταν ενα κουκλι, 1.85, γυμνασμενος, ξανθος με πρασινα ματια, απο τα ατομα που λες "δεν μπορει να κυκλοφωρω εγω αυτο τον θεο" αλλα ο τυπος ηταν των ελευθερων σχεσεων, 1,5 μηνα μετα το εκοψα αυτο το πανυγηρι γιατι συνηδιτοποιησα αφενως οτι εγω δεν κανω για τετοια και αφετερου οτι το σεξ ειναι καλυτερο οταν υπαρχει συναισθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μπααα δεν έχω κάνει και δεν θέλω να κάνω δεν είναι για εμένα τέτοια σχέση,δεν μπορώ να βασιστώ μόνο στο σεξ,για εμένα παίζουν άλλα πράγματα ρόλο σε μια σχέση. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ανάλογα την φάση που βρίσκεσε. Εγώ θα το έκανα αλλα για περιορισμένο χρονικό διάστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω δεν το εχω κανει (οπος και ολα τα αλλα περι σεξ :() αλλα θα μπορουσα να κανω μια σχεση βασισμενη μονο στο σεξ αλλα οχι για μεγαλο διαστιμα, η με καπια τουριστρια για 1-2 βδομαδες τον χρονο, παντα αμα δεν ειμουν παντρεμενος. Εφοσον παντρεφτο κομενα ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
καλά...
Μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μη λες... ΟΚ όταν είσαι δεσμευμένος υποτίθεται ότι ο σύντροφός σου σε γεμίζει από κάθε άποψη και δεν υπάρχει λόγος να αναζητάς το σεξ αλλού! Ας μην ξεχνάμε όμως οτι ο άνθρωπος έχει αδυναμίες και υποκύπτει σχετικά εύκολα σε πειρασμούς.

Εγώ το έχω κάνει αρκετές φορές και νομίζω πως θα το έκανα ξανά αρκεί και η άλλη να ήταν στην ίδια φάση. Να μην νομίζει δηλ ότι αυτό θα είναι η αρχή μιας σχέσης. Τώρα βέβαια κανείς δεν ξέρει πως εξελίσσονται τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
συμφωνώ με τον αποκάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δηλαδή συμφωνείς με εμένα? Μα... δεν ξέρεις τι θα γράψω. Όταν ο/η σύντροφος σε κερατώσει αυτό θα γίνει μετά απο πολλά ψέματα. Πως μπορείς μετά να εμπιστευτείς αυτόν τον άνθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
συμφωνώ με τον αποκάτω.

??? Με τον αποκάτω? Οκ! Κι εγω συμφωνώ με τον αποπάνω! Αντε να βγάλουμε άκρη τώρα με το loop που δημιουργείται! :tongue:

//edit: φτουυυυυ δεν προλαβα γμτ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κι εγώ είχα και δεν έχω πρόβλημα να ξανακάνω.Όταν ήμουν μικρότερη δεν το σκεφτόμουν αλλά όσο μεγαλώνεις αλλάζεις απόψεις(δεν το γράφω για να υποτιμήσω τους μικρότερους του φόρουμ αλλά μοιραία έτσι συμβαίνει).Εμένα πάντως με βοήθησε πολύ εκείνη την εποχή,ήθελα να μείνω μόνη μου μακρυά απο κανονικές σχέσεις δλδ εξόδους,τηλέφωνα κ.λ.π.Κράτησε γύρω στο χρόνο κι εγώ παράλληλα μπορούσα να βγαίνω,να διασκεδάζω και να φλερτάρω χωρίς άγχος.Ήταν ακριβώς ότι χρειαζόμουν.Το έκοψα όταν κατάλαβα ότι πια δεν με καλύπτει και χρειάζομαι στη ζωή μου πάλι συναίσθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχω κάνει και ίσως και να ξανακάνω στο μέλλον αν το θελήσω......
Το όλο θέμα είναι να είναι απόλυτα ξεκαθαρισμένα τα πράγματα και για τις δύο πλευρές και να μην νομίζει ο άλλος κάτι διαφορετικό από αυτό που πραγματικά είναι η σχέση δλδ.. μόνο για σεξ!

Είναι ίσως αλήθεια ότι οι γυναίκες χρειάζονται περισσότερο το συναίσθημα για να λειτουργήσουν σεξουαλικά αλλά μεγαλώνοντας ανακάλυψα ότι μπορώ να περνάω αρκετά καλά στο κρεβάτι με κάποιον τύπο που μου βγάζει το άνιμαλ από μέσα μου, χωρίς να νιώθω κάτι βαθύτερο για αυτόν....
Κάποιες φορές κι όλας... επιβάλεται να έχεις τέτοιου είδους σχέση....
Είναι οι φορές που δε θες να στερηθείς την σωματική απόλαυση αλλά η καρδιά σου και το μυαλό σου δεν είναι σε θέση για τον Χ-Ψ λόγο να "ανήκουν" σε κάποιον/α... είσαι απλά στην φάση σου και στην κοσμάρα σου.....
Χίλιες φορές λοιπόν να ξεκαθαρίσεις τα θέλω σου στον άλλον και αν συμφωνήσει να συμπορευτείς, παρα να είσαι στο χειροκίνητο  :whatever: ή ακόμα χειρότερα (ούτε να το σκεφτώ δλδ) να πουλάς σε κάποιον φύκια για μεταξωτές κορδέλες και έρωτες, να παίρνεις αυτό που θες και μετα μην είδατε τον Παναή..... :thumbsdown:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
έχω κάνει και ίσως και να ξανακάνω στο μέλλον αν το θελήσω......
Το όλο θέμα είναι να είναι απόλυτα ξεκαθαρισμένα τα πράγματα και για τις δύο πλευρές και να μην νομίζει ο άλλος κάτι διαφορετικό από αυτό που πραγματικά είναι η σχέση δλδ.. μόνο για σεξ!

Είναι ίσως αλήθεια ότι οι γυναίκες χρειάζονται περισσότερο το συναίσθημα για να λειτουργήσουν σεξουαλικά αλλά μεγαλώνοντας ανακάλυψα ότι μπορώ να περνάω αρκετά καλά στο κρεβάτι με κάποιον τύπο που μου βγάζει το άνιμαλ από μέσα μου, χωρίς να νιώθω κάτι βαθύτερο για αυτόν....
Κάποιες φορές κι όλας... επιβάλεται να έχεις τέτοιου είδους σχέση....
Είναι οι φορές που δε θες να στερηθείς την σωματική απόλαυση αλλά η καρδιά σου και το μυαλό σου δεν είναι σε θέση για τον Χ-Ψ λόγο να "ανήκουν" σε κάποιον/α... είσαι απλά στην φάση σου και στην κοσμάρα σου.....
Χίλιες φορές λοιπόν να ξεκαθαρίσεις τα θέλω σου στον άλλον και αν συμφωνήσει να συμπορευτείς, παρα να είσαι στο χειροκίνητο  :whatever: ή ακόμα χειρότερα (ούτε να το σκεφτώ δλδ) να πουλάς σε κάποιον φύκια για μεταξωτές κορδέλες και έρωτες, να παίρνεις αυτό που θες και μετα μην είδατε τον Παναή..... :thumbsdown:

Αυτό είναι πολύ χαζομάρα και πιστεύω πως δίχνει δειλία γιατί δεν μπορείς να πεις στον άλλον καθαρά τί ζητάς και του λες άλλα για να τον έχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
συμφωνώ με τον αποκάτω.

έχω κάνει κάποια αλλαγή για να μου βγάζει απο την κορυφή προς τα κάτω τα πιο πρόσφατα ποστς, that's all :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αν τα πράγματα ήταν σαφώς ξεκαθαρισμένα και για τις 2 πλευρές με τον ίδιο ακριβώς τρόπο τότε γιατί όχι; Αν και δεν πιστεύω ότι θα άντεχα και πολύ καιρό αλλά u never know, do u?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Όσο και να λέμε ότι αν είναι ξεκαθαρισμένα τα πράγματα τότε είναι όλα ok, έχω την εντύπωση πως στην πράξη δεν είναι και τόσο ξεκάθαρα....δηλαδή, μπορεί να ξεκινήσει μια σχέση μόνο για το sex και να δημιουργηθούν συναισθήματα στην πορεία :inlove:
Το τραγικό βέβαια είναι, όταν αυτό τυχαίνει, να συμβαίνει μονομερώς :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Όσο και να λέμε ότι αν είναι ξεκαθαρισμένα τα πράγματα τότε είναι όλα ok, έχω την εντύπωση πως στην πράξη δεν είναι και τόσο ξεκάθαρα....δηλαδή, μπορεί να ξεκινήσει μια σχέση μόνο για το sex και να δημιουργηθούν συναισθήματα στην πορεία :inlove:
Το τραγικό βέβαια είναι, όταν αυτό τυχαίνει, να συμβαίνει μονομερώς :/
συμφωνω... ειναι παααρα πολυ δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν το έχω κάνει...σαν εμπειρία και σε αυτό θα έλεγα ναι...Το πρόβλημα είναι ότι επειδή με ξέρω πολύ καλά θα δενόμουν σε κάποια φάση και μαντέψτε ποιος θα πληγώνοταν 8) Αν καταφέρω να τα ξεκαθαρίσω στην πράξη, γιατί στην θεωρία τα καταφέρνω μια χαρά τότε ναι...γιατί όχι; Απλά θέλει λογική και πολύ ξεκαθαρισμένα τα όρια και αυτή την στιγμή δεν μπορώ να βάλλω όρια σε αυτά που θέλω, σε αυτά που νιώθω και σε αυτά που πρέπει...Πως θα βάλλω όρια για ελεύθερη σχέση; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
To θεμα ειναι να μη σου γινει αυτοσκοπος
αμα το λες τωρα θελω τετια σχεση και βαζεις κανονες με το μυαλο σου καηκες
αυτα προκυπτουν και τοτε βλεπεις πος εισαι σε φαση και ο αλλος η η αλλη ειναι προθυμοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trobas :
To θεμα ειναι να μη σου γινει αυτοσκοπος
αμα το λες τωρα θελω τετια σχεση και βαζεις κανονες με το μυαλο σου καηκες
αυτα προκυπτουν και τοτε βλεπεις πος εισαι σε φαση και ο αλλος η η αλλη ειναι προθυμοι

Μα τέτοια σχέση έχει ακριβώς ένα κανόνα....Δεν μπορείς να το παραβλέψεις κι εσύ να κάνεις όνειρα θερινής νυκτός με παιδιά και γάμους...Είναι καθαρά σαρκική και την αποδέχεσαι...Αν δεν μπορείς, δεν κάνεις!Τα πράγματα είναι πολύ απλά! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Ναι, θα έκανα, αλλά για ''περιορισμένο'' χρονικό διάστημα... αλλά όπως είπατε, υπάρχουν πολλές πιθανότητες να δημιουργηθούν αισθήματα μεταξύ αυτών που κάνουν σχέση για sex...
Η ξαδέλφη μου, δυστηχώς για μια τέτοια σχέση που είχε κάνει ο σύντροφος της (για sex, διότι αυτή τότε ήταν 15 χρονών και ''φοβόταν'' να κάνει sex, και επειδή αυτός δεν ήθελε να τη πιεζει [24 χρονών], έκανε μια τέτοια σχέση), της στέρησε τα πάντα... γιατί ο σύντροφος της, μόλις ζήτησε απο τη κοπέλα που είχε αυτή τη ''σχέση'' να χωρίσουν, εκείνη πήγε να αυτοκτονήσει, και εκείνος, επειδή δεν είχε κεφάλι να υψώσει στους γονείς της, μετά απο αυτό το συμβάν, τη παντρεύτηκε, και χώρισε τη ξαδέλφη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top