Είχατε ποτέ σχέση με τσιγκούνη ή "ανοιχτοχέρη";

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το οτι πειρε τα μισα ρεστα δεν παει να πει οτι ειναι τσιφουτης.. Οτι οτι δεν θελει να κανει bungee jumping επειδη προσεχει τα οικονομικα του... Μπορει να ενοουσε οτι προτιμαει με αυτα τα χ ευρο (δεν εχω ιδεα ποσο κανει) θα μπορουσε να κανει η να αγορασει το ταδε που ξερει οτι του αρεσει και το θελει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
9.μου ειπε στην αρχη να κερασει αλλα εγω του ειπα οχι επεμεινε λιγο αλλα μετα το αφησε....
Γιά πόσο έπρεπε να επιμένει ώστε να σε κεράσει χωρίς να σε προσβάλει;
:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μάρω μου το μόνο που μου φαίνεται λίγο κουλό από τα όσα ανέφερες, είναι η φάση με τα 5 και 6 ευρώ... Δηλαδή θα μου χτύπαγε άσχημα κι εμένα- οκ, να μη σε κοροιδεύουν, αλλά σε πρώτο ραντεβού είσαι βρε φίλε, άστο να πάει. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Κάτσε βρε Μάρω μια φορά έχετε βγει! Περίμενε πριν το κρίνεις το παιδί! Μπορεί να έτυχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Mάρω: Δεν μπορώ να βγάλω γνώμη για το αν είναι τσιγγούνης ή όχι... Ειλικρινά δεν ξέρω. Και (για να κάνω εγώ το δικηγόρο του διαβόλου :P) δεν ξέρουμε και σε τι φάση τον πέτυχες. Εννοώ, έχει τύχει κάποιες (λίγες) φορές να μου κάνουν και μένα αυτό το λάθος ή "λάθος" (δεν ξέρω τι είναι ας μας πει μια σερβιτόρα με το χέρι στην καρδιά :P) και τις μισές να το αφήσω να πέσει κάτω και τις άλλες μισές να το "κάνω θέμα" (γιατί είχα τα νεύρα μου που ήρθε ψηλά ο λογαριασμός του κινητού, γιατί πάχυνα και το συνειδητοποίησα εκείνη την ημέρα, γιατί ο καφές που μου έφερε ήταν μάπα, γιατί περιμένα να αδιαθετήσω και μου φταίγαν όλα, για άκυρους λόγους γενικά). Οπότε δωσε του ένα ακόμα περιθώριο αν σε ενδιαφέρει το παιδί :)


ΑΝ παρόλαυτά δεν αποδειχτεί "παρεξηγημένος" αλλά...τσιφούτης, άποψή μου είναι ότι η τσιγγουνιά δεν θεραπεύεται (και όσο πιο "κατοχικό" σύνδρομο έχει κανείς τόσο πιο έντονο είναι το πρόβλημα) αλλά με υπομονή και επιμονή (και γκρίνια :P) μπορεί να χαλιναγωγηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν είναι κακό να μιλάμε για τα λεφτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
'

Κηδείες με ξένα κόλυβα δεν γίνονται.

Γίνονται; ( γενικό )


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μάρω μου το μόνο που μου φαίνεται λίγο κουλό από τα όσα ανέφερες, είναι η φάση με τα 5 και 6 ευρώ... Δηλαδή θα μου χτύπαγε άσχημα κι εμένα- οκ, να μη σε κοροιδεύουν, αλλά σε πρώτο ραντεβού είσαι βρε φίλε, άστο να πάει. :/

Οχι οχι λαθος καταλαβες Καλυψω μου...αυτο είχε συμβει...δεν εγινε στο ραντεβου μας.:)

Κάτσε βρε Μάρω μια φορά έχετε βγει! Περίμενε πριν το κρίνεις το παιδί! Μπορεί να έτυχε.
Ναι ακριβως αυτο λεω και εγω...γι'αυτο ειπα παραπανω οτι θα ξαναβγω μαζι του και μετα βλεπουμε...:)

Το οτι πειρε τα μισα ρεστα δεν παει να πει οτι ειναι τσιφουτης.. Οτι οτι δεν θελει να κανει bungee jumping επειδη προσεχει τα οικονομικα του... Μπορει να ενοουσε οτι προτιμαει με αυτα τα χ ευρο (δεν εχω ιδεα ποσο κανει) θα μπορουσε να κανει η να αγορασει το ταδε που ξερει οτι του αρεσει και το θελει....
Παντως ανοιχτοχερη δεν τον λες...
Ναι εχεις δικιο σε αυτο που λες...αν και νομιζω απο οτι καταλαβα με την κουβεντα μαζι του οτι θα του αρεσε να δοκιμασει αλλα δεν το κανει λογω χρηματων...

Γιά πόσο έπρεπε να επιμένει ώστε να σε κεράσει χωρίς να σε προσβάλει;
:hmm::/:
Ειπα και παραπανω οτι δεν με πειραξε καθολου που πληρωσαμε ο καθενας τα δικα του...ισα ισα...απλα το ανεφερα ως ενδειξη μαζι με τα παραπανω για οτι οικονομικη κουβεντα εχουμε κανει...:)

'

Κηδείες με ξένα κόλυβα δεν γίνονται.

Γίνονται; ( γενικό )
Αν καταλαβα σωστα τι θελεις να πεις...εχεις δικιο.:)

Δεν είναι κακό να μιλάμε για τα λεφτά. :)
Ειναι ακομα νωρις να μιλησουμε για την οικονομικη του κατασταση...αν και οταν επεμενε να με κερασει εθεσε ως προφαση το γεγονος οτι εκεινος δουλευει ενω εγω οχι...

Mάρω: Δεν μπορώ να βγάλω γνώμη για το αν είναι τσιγγούνης ή όχι... Ειλικρινά δεν ξέρω. Και (για να κάνω εγώ το δικηγόρο του διαβόλου :P) δεν ξέρουμε και σε τι φάση τον πέτυχες. Εννοώ, έχει τύχει κάποιες (λίγες) φορές να μου κάνουν και μένα αυτό το λάθος ή "λάθος" (δεν ξέρω τι είναι ας μας πει μια σερβιτόρα με το χέρι στην καρδιά :P) και τις μισές να το αφήσω να πέσει κάτω και τις άλλες μισές να το "κάνω θέμα" (γιατί είχα τα νεύρα μου που ήρθε ψηλά ο λογαριασμός του κινητού, γιατί πάχυνα και το συνειδητοποίησα εκείνη την ημέρα, γιατί ο καφές που μου έφερε ήταν μάπα, γιατί περιμένα να αδιαθετήσω και μου φταίγαν όλα, για άκυρους λόγους γενικά). Οπότε δωσε του ένα ακόμα περιθώριο αν σε ενδιαφέρει το παιδί :)


ΑΝ παρόλαυτά δεν αποδειχτεί "παρεξηγημένος" αλλά...τσιφούτης, άποψή μου είναι ότι η τσιγγουνιά δεν θεραπεύεται (και όσο πιο "κατοχικό" σύνδρομο έχει κανείς τόσο πιο έντονο είναι το πρόβλημα) αλλά με υπομονή και επιμονή (και γκρίνια :P) μπορεί να χαλιναγωγηθεί.

Παιδια περιμενω να τον βγουμε αλλη μια φορα...τοτε ισως εχω πιο σαφη εικονα...θα σας ενημερωσω για το αν ειναι ή οχι ή ακομα το ψαχνω:D:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ κατάλαβα ότι ακόμα δεν έχει αποσαφηνιστεί αν ο κύριος είναι τσιγγούνης ή όχι, ώστε να θεραπευτεί. :)
Με το ότι δεν είναι κακό να μιλάμε για τα λεφτά, εννοούσα το ταμπού που υπάρχει ειδικά στα πρώτα ραντεβού, σχετικά με το να μιλάμε για τιμές και κόστη. Δεν είναι κακό να πει ο άλλος "α όχι και 8 ευρώ για έναν καπουτσίνο", γιατί απλά θα έχει δίκιο. ;)


Σημείωση συντονισμού: Τα μηνύματα από την προηγούμενη σημείωση μέχρι το παρόν ποστ έχουν μεταφερθεί από το θέμα "Θεραπεύεται η τσιγκουνιά?".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
παιδια τελικα δεν ειναι τσιγκουνης....απλα προσεχει γενικως...
σκεφτομαι θετικα γιατι ειναι πολυ καλος...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εδω κολλαει η σημειωση...

"Αυτο το μηνυμα εχει γραφτει πριν 1 χρονο περιπου και ο χρηστης μπορει να εχει αλλαξει γνωμη απο τοτε."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μας βγηκε τσιγγουνης βρε? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ευτυχως εγω δεν ειχα αλλα μου ελεγε η ξαδερφη μου οτι ειχε βγει ραντεβου με ενα παιδι και οταν ηρθε ο λογαριασμος της λεει:"το τσαι σου κανει 2.20."ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα που βγηκαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δε συμφωνώ οτι πρέπει αναγκαστικά οι άντρες να πληρώνουν. Το έχουμε καλύψει νομίζω στο θέμα Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
καλα, να σας πω το πιο κουλο?
μου χε μυρισει σταφυλι και ηθελα απεγγνωσμενα να το φαω.
το παιδι που τα ειχαμε τοτε, πηγε και μου βρηκε :)

του χρωσταγα κατι λεφτα, οποτε μετα το σταφυλι πηγα να του τα δωσω, ηταν καπου 15 ευρω.

και που ειπε, οτι του χρωσταγα 15,80. προσεθεσε το σταφυλι.



να αναφερω και τον πιο large της δικης μου εμπειριας?

άσε , το έχω
σου έκανε δώρο 1 ρώγα για κάθε κιλό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
με τσιγκουνη ποτε,με ανοιχτοχερηδες ναι.
μικρη τσαντιζομουν και αισθανομουν λες και δεν ειχα εγω χαρτζιλικι πχ ωστε να με κερνανε μονο οι αλλοι,μεγαλωνοντας καταλαβα τι παιζει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Τι ποιό τριγγούνη απο μένα;:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
σε τσιγκούνη δεν έχω πέσει ποτε,συνήθως σε πολύ ανοιχτοχέρηδες πέφτω,θυμάμαι ένας είχαμε βγει για ποτό και αφού ήπιαμε 3-4 ποτά ο καθένας και δεν με άφησε να πληρώσω τίποτα,επειδή δεν είχα τότε αμάξι είπα να πάρω taxi και πήγε να πληρώσει και το taxi,βεβαια δεν τον αφίσα.πάντως έχω τη γνώμη ότι άμα ο άλλος σε καλεί να βγείτε για πρώτη φορα πρέπει να πληρώσει αυτός,μονο και μονο από ευγένεια,μετά μισά μισά η μια φορα ο ένας ,μια φορα ο άλλος.αλλα σίγουρα δεν υπάρχει ότι χειρότερο να έχεις άνδρα που να μετράει και τα 20 λεπτά,πολύ σπαστικό και spuxofthoro,δεν λέω να είναι και σπάταλος αλλα μια μέσε κατάσταση είναι το καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λοιπόν θα τα γράφω σιγά σιγά να γελάμε.
Ο ίδιος άνθρωπος, την φιλοξενούσε στο σπίτι. Κάθε μέρα σημείωνε πόσες ώρες η κοπελιά έβλεπε τηλεόραση, και στο τέλος της βδομαδας της έλεγε πχ "Αυτή τη βδομάδα χάλασες 11 ώρες ρεύμα!" και κάτι τέτοια. Όταν ερχόταν ο λογαριασμός της ΔΕΗ έκανε τους υπολογισμούς του και της ζητούσε το μεριδιό της.

Α! Της είχε πει, όταν πηγαινε τουαλέτα το βράδυ, να μην τραβούσε καζανάκι όταν έκανε πιπί, παρά μόνο όταν έκανε κακάκια, για να μην χαλάνε τσάμπα νερό.

Και ένα άλλο φοβερό που θυμάμαι. Είχαμε πάει σε μία ταβέρνα, ήμουν κι εγώ εκεί, και όταν ήρθε ο λογαριασμός, το διαιρέσαμε δια 4. Ε εκείνος πετάχτηκε και ειπε "Εγώ δεν έφαγα σαλάτα!".

Το περίεργο ξέρεις ποιο είναι? Ότι αυτό το παιδί είχε λεφτά. Ακόμα θα χει δηλαδή. Δεν είχε οικονομικό πρόβλημα δηλαδή.

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 60 έως 66 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top