Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Το ΛΑΟΣ στις επόμενες εκλογές θα ξεπεράσει το ΚΚΕ.
Τρίτη δύναμη στην Ελλάδα.

Άντε εβίβα!

Eλπιζω πως οχι, γιατι οι ακροδεξιοι στην χωρα μας δεν ειναι πολυ καλα στηλωμενοι....







....ακομα.:jumpy:


Εμενα αλλο με καιει τωρα.. Ο Ηλιας βγηκε τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
αχ παλι καλα που ο συριζα ειναι στη βουλη!!ειχα πολυ αγχος!!δεν τα πηγε και τελεια αλλα υπηρχε κινδυνος να μην μπει καν στη βουλη οποτε...
:xixi:
-----------------------------------------


ειναι αυτη ερωτηση?
με στεναχωρει να βγαινει κτ τετοιο απ το στομα ενος νεου ανθρωπου!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ειναι αυτη ερωτηση?
με στεναχωρει να βγαινει κτ τετοιο απ το στομα ενος νεου ανθρωπου!:(:(:(
Kαταρχήν δεν υποστηρίζω ΛΑΟΣ και κατά δεύτερον οι πόλιτικές πεποιθήσεις δεν πάνε με την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
αχ παλι καλα που ο συριζα ειναι στη βουλη!!ειχα πολυ αγχος!!δεν τα πηγε και τελεια αλλα υπηρχε κινδυνος να μην μπει καν στη βουλη οποτε...
:xixi:

Το θέμα ήταν να μπει για να μην βγάλει αυτοδυναμία το ΠΑΣΟΚ. Αφού έβγαλε, και που μπήκε, δεν αλλάζει κάτι.

ειναι αυτη ερωτηση?
με στεναχωρει να βγαινει κτ τετοιο απ το στομα ενος νεου ανθρωπου!:(:(:(

Αν αυτό σε στεναχωρεί, το ότι πολύ περισσότεροι νέοι αυτή τη στιγμή χοροπηδούνε και φωνάζουν πιστεύοντας ότι θα αλλάξει κάτι σε αυτήν την χώρα, πώς ακριβώς σε κάνει να νιώθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Kαταρχήν δεν υποστηρίζω ΛΑΟΣ και κατά δεύτερον οι πόλιτικές πεποιθήσεις δεν πάνε με την ηλικία.

Σου την ειπε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αχ παλι καλα που ο συριζα ειναι στη βουλη!!ειχα πολυ αγχος!!δεν τα πηγε και τελεια αλλα υπηρχε κινδυνος να μην μπει καν στη βουλη οποτε...
:xixi:
-----------------------------------------



ειναι αυτη ερωτηση?
με στεναχωρει να βγαινει κτ τετοιο απ το στομα ενος νεου ανθρωπου!:(:(:(


Κι εμένα με στεναχωρούν οι μαλακίες που βγαίνουν απ'το στόμα ενός νέου ανθρώπου (Τσίπρας), αλλά δεν κάνω κι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Άποψη σου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σαφώς...Μόνο που εγώ μπορώ να τη στηρίξω. Εσύ μπορείς να μου πεις με σοβαρότητα δέκα λόγους για να μην ψηφίσω ΛΑΟΣ κι άλλους δέκα για να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ και μάλιστα με αναγωγή στο γνωστό σεναριάκι της...ηλικίας; Γιατι ειλικρινά αυτό το νεοφασισμο της μοντερνιάς δεν τον αντιλαμβάνομαι. Δεν ψήφισα ΛΑΟΣ αλλά ειλικρινά σου μιλάω, με την παπαρολογία της "ηλικίας", αν ήταν να το ψηφίσω, θα ήσουν ελάχιστος για να με αποτρέψεις. Δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν είπα για ηλικία .Ο μόνη αιτία που μπορεί να κάνει έναν νέο να μην ψηφίσει ΛΑΟΣ είναι επειδή όπως λένε είμαστε πιο έξυπνοι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν είπα για ηλικία .Ο μόνη αιτία που μπορεί να κάνει έναν νέο να μην ψηφίσει ΛΑΟΣ είναι επειδή όπως λένε είμαστε πιο έξυπνοι .
προσωπικα πιστευω οτι η αιτια που μπορει να κανει ενα νεο να μην ψηφισει ΛΑΟΣ ειναι η ουσιαστικη πολυπλευρη παιδεια..και η δυνατοτητα αποκρυπτογραφησης των μεν "φιλολαικων" λαϊκιστικων δε(να μην πω εθνικοσοσιαλιστικων) μηνυματων που εκφραζουν τα στελεχη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εσύ μπορείς να μου πεις με σοβαρότητα δέκα λόγους για να μην ψηφίσω ΛΑΟΣ κι άλλους δέκα για να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ και μάλιστα με αναγωγή στο γνωστό σεναριάκι της...ηλικίας;

Σου δίνω εγώ όσους λόγους θέλεις να μην ψηφίσεις ΛΑΟΣ. :hmm:

Είναι λαϊκιστές, μερικά από τα μέλη τους είναι πρώην χρυσαυγίτες-νεοναζιστές-χουντικοί, ο Καρατζαφέρης προέτρεπε στο παρελθόν χρυσαυγίτες-νεοναζιστές-χουντικούς να ενωθούν μαζί του που σημαίνει ότι έχουν το ίδιο ιδεολογικό υπόβαθρο, είναι στρατόκ@υλοι και έχουν επεκτατικές τάσεις. :hmm:

Ο ΣΥΡΙΖΑ αντίθετα σέβεται τη διαφορετικότητα, είναι ενεργός στους αγώνες (πχ διαδηλώσεις το δεκέμβρη) και πιστεύω θα λειτουργούσε ως καλή αντιπολίτευση :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν είπα για ηλικία .Ο μόνη αιτία που μπορεί να κάνει έναν νέο να μην ψηφίσει ΛΑΟΣ είναι επειδή όπως λένε είμαστε πιο έξυπνοι .

Σορρυ αλλα αυτο δεν ειναι επειχηρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν έχει να κάνει τόσο με την εξυπνάδα του αρχηγού (πρωθυπουργού, προέδρου, βασιλιά,..κοκ) αλλά με την διπλωματία που προωθεί στις τελεσίδικες αποφάσεις των Μ.Δυνάμεων. Αλλά, συνήθως οι Μ.Δυνάμεις σε ότι προωθούν ως πολιτική μέσω μόνιμου οικονομικού ελέγχου είναι σαφείς και επιδιώκουν την υλοποίησή της από τους "διορισμένους" αξιωματούχους τους (πρωθυπουργούς) στο ακέραιο...αλλιώς, εν μια νυκτί θα εξαφανίσουν το Γιώργο ή τον Κώστα ή τον οποιονδήποτε "αξιωματούχο" τους... Θυμίζω ότι παλιότερα με το θέμα Οτσαλάν, ο Πάγκαλος ξηλώθηκε μέσα σε μια νύχτα από την καρέκλα του Υπουργού Εξωτερικών (κυβέρνηση Σημίτη) με...εντολές των ΗΠΑ (όπως ειπώθηκε εκ των υστέρων) για "άγνωστους" λόγους. Οι εκλογές, θέλω να πιστεύω ότι είναι η βιτρίνα της ωμής πολιτικής βίας...αφού έτσι και αλλιώς στους μεγάλους πολιτικούς κύκλους είναι γνωστό ποιο κόμμα θα είναι η επόμενη κυβέρνηση από τις 5 Οκτωβρίου, λόγω συμφερόντων.
Εχμ.. ναι δικη μου παραλειψη. Λεγοντας ''εξυπνος'' εννοω με διορατικοτητα, διπλωματης, που να αντιλαμβανεται διακρατικες σχεσεις και οικονομικα συμφεροντα και που να μπορει να κουμανταρει τους υπουργους του. Και νομιζω οτι αν υπηρχε τετοιος πολιτικος θα μπορουσε, αν οχι να δρα εναντια στη θεληση των μεγαλων, τουλαχιστον να μην παραβλεπει τελειως τα δικα μας συμφεροντα..

+1000

Σχετικά με τα ποστ πιο πάνω για το δικό μου:

Είτε πάω να ψηφίσω, είτε όχι πάλι δεν έχω σημασία γι αυτόυς(όχι ότι μπορώ να ψηφίσω). Θα κοιτάξουν το συμφέρον τους με εμένα ή χωρίς εμένα. Απλώς αν πάω να ψηφίσω τους ενισχύω την εντύπωση ότι δεν έχω πάρει χαμπάρι και τους δίνω το ελεύθερο να κάνουν τα δικά τους. Αν απέχω τους δηλώνω ότι ξέρω τι κάνουν. Τουλάχιστον ξέρουν ότι δεν είμαι τόσο τούβλο όσο ήμουν στην αρχή. Είναι και αυτό ένα ξεκίνημα. :)
Καλα, εχεις την αισθηση οτι μας νομιζουν χαζους, οτι δεν καταλαβαινουμε τις βρωμιες τους και οσα κρυβουν κατω απ το χαλι; Απλα, το παιζουν δηθεν καλοι και παναγιες για να μην αναγκαστουν να παραδεχτουν στα ισα τη διαφθορα τους.
Συνεχιζω να επιμενω οτι δεν ειναι λυση να αδιαφορουμε, ετσι τους δινουμε πολυ περισσοτερα δικαιωματα να κανουν του κεφαλιου τους.

Και nPb, επειδη φτιαχνουν τον κοσμο χωρις να με ρωτησουν, εγω το μονο που μπορω να κανω ειναι να απογοητευτω, να παραιτηθω και να τους αφησω να αλωνιζουν; Με αλλα λογια, ολοι καποτε θα πεθανουμε, γιατι λοιπον να μην πεθανουμε τωρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν είναι αντιφατικό το 85% των Ελλήνων να μην εμπιστεύεται τα κόμματα (σύμφωνα με το πιο πρόσφατο Ευρωβαρόμετρο και να σχηματίζεται κυβέρνηση με αυτοδυναμία;

Επίσης, άκουσα ότι δίνονται μπόνους 40 έδρες στο πρώτο κόμμα, πώς το βλέπετε αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σου δίνω εγώ όσους λόγους θέλεις να μην ψηφίσεις ΛΑΟΣ. :hmm:

Είναι λαϊκιστές, μερικά από τα μέλη τους είναι πρώην χρυσαυγίτες-νεοναζιστές-χουντικοί, ο Καρατζαφέρης προέτρεπε στο παρελθόν χρυσαυγίτες-νεοναζιστές-χουντικούς να ενωθούν μαζί του που σημαίνει ότι έχουν το ίδιο ιδεολογικό υπόβαθρο, είναι στρατόκ@υλοι και έχουν επεκτατικές τάσεις. :hmm:

Ο ΣΥΡΙΖΑ αντίθετα σέβεται τη διαφορετικότητα, είναι ενεργός στους αγώνες (πχ διαδηλώσεις το δεκέμβρη) και πιστεύω θα λειτουργούσε ως καλή αντιπολίτευση :hmm:
καλα θα τρελαθουμε τελειως?!?!Στο ΣΥΡΙΖΑ ειναι ανθελληνες...κ διαδηλωσεις το Δεκεμβρη εννοεις που καποιοι με αφορμη την δολοφονια ενος παιδιου εκαψαν ολη την Αθηνα??Ελληναρες...Κ μολις αποδειχτηκε οτι η σφαιρα τελικα ειχε εξοστρακιστει δν ξαναμιλησε κανεις...Ψευτοαναρχικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Σαφώς...Μόνο που εγώ μπορώ να τη στηρίξω. Εσύ μπορείς να μου πεις με σοβαρότητα δέκα λόγους για να μην ψηφίσω ΛΑΟΣ κι άλλους δέκα για να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ και μάλιστα με αναγωγή στο γνωστό σεναριάκι της...ηλικίας; Γιατι ειλικρινά αυτό το νεοφασισμο της μοντερνιάς δεν τον αντιλαμβάνομαι. Δεν ψήφισα ΛΑΟΣ αλλά ειλικρινά σου μιλάω, με την παπαρολογία της "ηλικίας", αν ήταν να το ψηφίσω, θα ήσουν ελάχιστος για να με αποτρέψεις. Δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί αυτό;

Ποιος νεοφασισμο της μοντερνιας? Εισαι υπερβολικος. Δεν ψηφιζουν μονο οι νεοι ΣΥΡΙΖΑ και ουτε ευθυνεται ο ΣΥΡΙΖΑ αν οι νεοι εχουν μια ροπη προς αυτον. Καλως η κακως δεν ειναι της παρουσης, αλλα ισως να φταινε περισσοτερο κατι τυποι σαν τον Λαζοπουλο-που εχουν εξουσια στην κοινη γνωμη- οπου ταυτιζουν τον ΣΥΡΙΖΑ με τους νεους, παρα ο ιδιος ο ΣΥΡΙΖΑ οπου απλα "οραματιζεται"(?) μια ενωμενη αριστερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
βγήκε το ΠΑΣΟΚ ,να δούμε τι θα κάνουν και αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Δεν είναι αντιφατικό το 85% των Ελλήνων να μην εμπιστεύεται τα κόμματα (σύμφωνα με το πιο πρόσφατο Ευρωβαρόμετρο και να σχηματίζεται κυβέρνηση με αυτοδυναμία;

Επίσης, άκουσα ότι δίνονται μπόνους 40 έδρες στο πρώτο κόμμα, πώς το βλέπετε αυτό;


Οχι στο πρωτο..
Οσον αφορα το δευτερο, δεν εχουμε απλη αναλογικη στο κοινοβουλιο.
-----------------------------------------
βγήκε το ΠΑΣΟΚ ,να δούμε τι θα κάνουν και αυτοί.

οτι καναν και οι προηγουμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Το ΛΑΟΣ είχε την Σαρρή στα ψηφοδέλτια .Τέλος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top