Ελληναράδες Youtubers...ως πότε;

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχει παραγίνει το κακό τελευταία με κανάλια όπως του Men of Style ή με τυπάκια σαν το Χατζηιερεμία το Δασκαλάκη κ.λπ.
Ποια είναι η άποψή σας;

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Δεν παρακολουθώ καθόλου youtubers. Το youtube το έχω για γενικότερη προβολή videos.
Πολύ σπάνια θα δω Σοφία Μουτίδου αν μου πουν οι φίλοι ότι έβγαλε κάποιο πολύ καλό (κατά τα άλλα δε θα δω πάνω από 2 βίντεο της σε μια μέρα γιατί με κουράζει) ή κανέναν Astronio.

Σε αυτούς που πόσταρες δεν έχω δει ούτε 1 βίντεό τους, αλλά μιας που έριξα μια ματιά στο post σου, στο 2ο μου φάνηκε αστείο έτσι όπως κάνει την τροφαντούλα make up artist με το ριχτό. :lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχει παραγίνει το κακό τελευταία με κανάλια όπως του Men of Style ή με τυπάκια σαν το Χατζηιερεμία το Δασκαλάκη κ.λπ.
Ποια είναι η άποψή σας;


Για τους MOS εφοσον ειναι άμπαλοι κάποιοι κ έχουν ανάγκη απο καθοδηγηση για ραντεβου.... αντι να μπαινουν εδω μεσα ή αλλού κ να μας ζαλίζουν... τι να της στειλω ποτε να της στειλω και άχ βάχ ας πηγαίνουν σε αυτους να τους κάνουν σεμινάρια και να τους μαθαίνουν πράγματα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Για τους MOS εφοσον ειναι άμπαλοι κάποιοι κ έχουν ανάγκη απο καθοδηγηση για ραντεβου.... αντι να μπαινουν εδω μεσα ή αλλού κ να μας ζαλίζουν... τι να της στειλω ποτε να της στειλω και άχ βάχ ας πηγαίνουν σε αυτους να τους κάνουν σεμινάρια και να τους μαθαίνουν πράγματα.
Το θέμα όμως είναι τι γίνεται όταν δεν αρκούνται απλώς στο να πουλήσουν την πραμάτια τους και προχωρούν παραπέρα (εμπόριο ελπίδας, πολιτική σπέκουλα κ.λπ.)...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμένα με εκνευρίζουν οι περισσότεροι YouTubers και δεν ακολουθώ κανέναν. Λεφτά προσπαθούν να βγάλουν και ανεβάζουν ότι βλακεία τους κατέβει. Μπαίνω μόνο για να δω ότι βίντεο μου κινήσει την περιέργεια ή όταν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο.
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μόλις τα περισσότερα παιδιά (γιατί αλήθεια, μετά τα 17 δεν τους βλέπει σχεδόν κανείς) μάθουν αγγλικά, θα πάνε στους ξένους creators , που ναι μεν και αυτοί λεφτά θέλουν να βγάλουν , αλλά τουλάχιστον είναι original ιδέες, είτε είναι ''αστεία'' σκετς ή μαγειρική ή makeup tutorials κτλπ. Και καταλήγουμε εν τέλει, μόνο τα 12χρονα να βλέπουν ελληνικό youtube ή 23χρονοι μαντραχαλάδες που σου λένε ότι δεν έχεις humor εάν δεν βλέπεις netwix ή Μαλιάτση. Επειδή μεγάλωσα ουσιαστικά με το youtube, ποτέ μου δεν έχω δει κάτι πρωτότυπο από ελληνικό κανάλι, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Δεν έχω ακουστά μερικά κανάλια, αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση βλέπω ''γνώριμες'' φάτσες... Στην θέση σας δεν θα καθόμουν να ασχοληθώ καθόλου. Οι ίδιες περσόνες κάθονται και κατακρίνουν την τηλεόραση ενώ παράλληλα ανεβάζουν τέτοια βίντεο...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Προσωπικά δε μου κάνει καθόλου εντύπωση που το youtube έχει γεμίσει με άχρηστο υλικό από κάθε καρυδιάς καρύδι. Ακόμη και επιτυχία να έχουν 2-3 βιντεάκια σου, όταν αποκτάς subscribers και πρέπει με το ζόρι μια φορά την εβδομάδα να βγάλεις ένα καινούργιο βίντεο (because... $$$), ε, είναι θέμα χρόνου να στερέψεις από ιδέες και να αρχίσεις να αναμασάς τα ίδια. Είναι σαν να πρέπει να μιλήσεις απλά για να μιλήσεις κι όχι γιατί έχεις κάτι ουσιώδες να πεις. Γι' αυτό είναι λίγοι οι καλλιεργημένοι youtubers που συνήθως βγάζουν ένα υλικό συγκεκριμένης θεματολογίας και κάποια στιγμή σταματάνε (π.χ. The Skeptic Theory).
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Τι σημασία έχει εάν υπάρχουν Ελληναράδες youtubers ή γενικώς low quality content creators ;
Αυτό είναι το ωραίο του internet,οτι μπορείς να επιλέξεις όποτε θες ,ποιόν και γιατί θα τον δεις. Αυτό που χρειάζεται είναι περισσότερος έλεγχος στην πρόσβαση από μικρά παιδιά.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
"Ε φίλε βλέπεις Νετγουιξ;"
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το θέμα όμως είναι τι γίνεται όταν δεν αρκούνται απλώς στο να πουλήσουν την πραμάτια τους και προχωρούν παραπέρα (εμπόριο ελπίδας, πολιτική σπέκουλα κ.λπ.)...

Τι να γίνει δηλαδή? Οποιοσδήποτε άνθρωπος έχει αποκτήσει κοινό είναι ελεύθερος να προπαγανδίζει και ότι πολιτικές απόψεις θέλει. Τουλάχιστο ο αλγόριθμος του youtube είναι αρκετά καλός και δεν σου πετάει τέτοιες μαλακίες από ένα σημείο και μετά. Εγώ σχεδόν ποτέ δεν έχω προτεινόμενα τέτοιων βίντεο, οπότε είναι σαν να μην υπάρχουν όλοι αυτοί. Πάντως όλοι αυτοί πρέπει να έχουν αρκετά μεγάλο κοινό, γιατί όποτε πάω σε υπολογιστή που δεν έχει το λογαριασμό μου και το youtube ξέρει απλά την τοποθεσία μου όλοι αυτοί είναι φάτσα φόρα.

Ένα πράγμα πάντως που έχω να παρατηρήσω είναι αυτή η άθλια αντιαισθητικότητα τους. Ειδικά αυτός ο χοντρός με τα μανίκια και τα τατουάζ στα δάχτυλα, έχουν αντιγράψει ρε φίλε όλοι αυτοί την αισθητική των ράπερς από τα γκέτο της Αμερικής και το βλέπω και παντού στην Ελλάδα αυτό σήμερα.

Σε κάνει να αντιλαμβάνεσαι λίγο το cultural shift που έρχεται στην χώρα μας τα επόμενα χρόνια και είναι να βάζεις τα κλάματα. Εισαγωγή πολιτισμού από τα γκέτο...
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Χρήσιμο το Youtube, έχω δει πολλές φάσεις προ δεκαετίας που τις είχα ξεχάσει ή δεν τις ήξερα καν.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ένα πράγμα πάντως που έχω να παρατηρήσω είναι αυτή η άθλια αντιαισθητικότητα τους. Ειδικά αυτός ο χοντρός με τα μανίκια και τα τατουάζ στα δάχτυλα, έχουν αντιγράψει ρε φίλε όλοι αυτοί την αισθητική των ράπερς από τα γκέτο της Αμερικής και το βλέπω και παντού στην Ελλάδα αυτό σήμερα.

Σε κάνει να αντιλαμβάνεσαι λίγο το cultural shift που έρχεται στην χώρα μας τα επόμενα χρόνια και είναι να βάζεις τα κλάματα. Εισαγωγή πολιτισμού από τα γκέτο...
Επίδειξη χρημάτων χρυσά chains, εγκληματικές δραστηριότητες, biches να χορεύουν (υποβάθμιση του γυναικείου φύλου).
άλλο ένα σημείο της πολιτισμικής παρακμής της εποχής μας.

πάντως αυτοί μάλλον μάλλον κοροϊδεύουν την τραπ, είχαν βγάλει και ένα κομμάτι παρωδία.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Εγώ γενικά απεχθάνομαι τους Ελληνάρες, δε χρειάζεται να είναι στο youtube.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

H κοροιδία δεν μου αρέσει... Έλεος ρε Σάκη σιγά μην είναι αυτή η οθόνη σου.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή κυριολεκτικά παρακολουθούσα όλους τους youtubers,είτε άξιζαν,είτε ήταν άθλιοι.Με τα χρόνια σταμάτησα να βλέπω σχεδόν τα πάντα.Πλέον δε βλέπω κυριολεκτικά κανέναν,τους έχω σιχαθεί.Αλλά δεν είναι και τόσο κακό να υπάρχουν.Υπάρχουν επιλογές για όλους.Αν θέλεις να παρακολουθήσεις τρασίλα,θα παρακολουθήσεις τρασίλα.Αν θέλεις πιο ποιοτικό υλικό,θα παρακολουθήσεις πιο ποιοτικό υλικό.Είναι απλό.

Μιας και ανοίξαμε αυτό το θέμα.Δε ξέρω ποιος από εδώ έβλεπε έναν συγκεκριμένο γλοιώδη youtuber στα 13-14 αλλά αφού κατάλαβε οτι είναι ό,τι να ναι σταμάτησε να τον βλέπει.Κατηγορείται για σεξουαλική παρενόχληση.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Μιας και ανοίξαμε αυτό το θέμα.Δε ξέρω ποιος από εδώ έβλεπε έναν συγκεκριμένο γλοιώδη youtuber στα 13-14 αλλά αφού κατάλαβε οτι είναι ό,τι να ναι σταμάτησε να τον βλέπει.Κατηγορείται για σεξουαλική παρενόχληση.
Μιας και ανοίξαμε αυτό το θέμα.Δε ξέρω ποιος από εδώ έβλεπε έναν συγκεκριμένο γλοιώδη youtuber στα 13-14 αλλά αφού κατάλαβε οτι είναι ό,τι να ναι σταμάτησε να τον βλέπει.Κατηγορείται για σεξουαλική παρενόχληση.

Άνοιξα να διαβάσω το θέμα θεωρώντας ότι θίχτηκε αυτό το ζήτημα.

Καλά δε μας εκπλήσσει η διαστροφή της ανθρώπινης φύσης..εδώ για ιδιαίτερους της μεγάλης οθόνης έχουν αποκαλυφθεί τραγικά γεγονότα.

Γενικότερα, να βγαίνει και ο Ελληνάρας προς τα εξω που αντικατοπτρίζει ξεκάθαρα το στυλ της ήσσονος προσπάθειας, της εύκολης λύσης και πλέον και της κακοποίησης.

Είναι ντροπή να εργαστείς ως καθαριστής ως πωλητής/εργάτης/σερβιτόρος, αλλά δεν συνιστά ντροπή η ανέλιξη μέσα απο το τίποτα. Η ποιότητα της ράτσας μας γίνεται διακριτή από πολύ μικρά μέχρι πολύ εμφανή δείγματα.

Η τελευτάία παράγραφος, για να μη θίγουμε μόνο την αριστεία του ελληνικού πολιτισμού και την υπερηφάνειά μας ως -Ευρωπαικαχαχα- χωρας.

P.S όχι δε βγάζω δηλητήριο, μιλάω για το μέσο Έλληνα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Πάντως όπως και να έχει ο συγκεκριμένος youtuber είχε δείγματα ότι κάτι δε πήγαινε καλά μαζί του εξαρχής.Έτυχε να παρακολουθήσω ένα podcast ενός youtuber τις προάλλες και μιλούσαν για αυτόν το 2017.Ο τύπος έβριζε άτομα που έκανε κολάμπ μαζί τους λέγοντας "είστε μια τρίχα από τα @ρχίδι@ μου" ή τους έλεγε "you are nothing,I'm almost nothing".Επίσης την έπεφτε σε κοπέλα με χυδαίο τρόπο.Και επειδή τα καμώματα του έχουν αναφερθεί και από άλλους,ο τυπάς είχε κάνει patreon για να τρώει λεφτά από 13χρονα.Με τι αντάλλαγμα;Να τους στείλει το κινητό του ή να τους στέλνει φώτος του.Για όνομα του θεού.
Το αστείο και εξοργιστικό της υπόθεσης είναι οτι ενώ έχουν μαθευτεί τόσα για αυτόν και προφανώς η κοπέλα φαίνεται οτι δε λέει ψέματα,αυτός απειλεί με μυνήσεις καθώς και η νυν κοπέλα του που απορώ αν την χειραγωγεί επίσης και την έχει κάνει σαν τα μούτρα του.Ξεφτίλας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top