Ελληνικά VS Ξένα Πανεπιστήμια

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,244 μηνύματα.
Cambridge (uk) vs ΑΠΘ (Ελλάδα). Μαντέψτε ποιο είναι το ένα και ποιο το άλλο 😑😑.

892032D5-EEA4-4A31-A8C3-B2A218C84370.jpeg
1FA8385A-1CDF-4E36-993C-7A54257380C5.jpeg
1FA8385A-1CDF-4E36-993C-7A54257380C5.jpeg
452F4CDD-4C33-48EB-A2A2-5AC4199459DD.jpeg


Or this.

41F65EE5-B8F2-407D-A5E7-0511B6B32B14.jpeg
07D2F715-023B-4081-AC6E-71EF65EA8649.jpeg
2B1A638B-BF21-4A57-B333-2A258EA41877.jpeg
82D552B6-537B-4EBA-9882-863CFFF0FD90.jpeg
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Α, οι φώτος είναι εντελώς άσχετες με το "οι αριστερομπάχαλοι κάνανε κ@λο τα πανεπιστήμια ήρθε η ώρα να μπει μια τάξη" της κυβέρνησης.
Μη δίνεις σημασία, καχύποπτη Ελληνίδα εδώ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,244 μηνύματα.
Α, οι φώτος είναι εντελώς άσχετες με το "οι αριστερομπάχαλοί κάνανε κ@λο τα πανεπιστήμια ήρθε η ώρα να μπει μια τάξη" της κυβέρνησης.
Μη δίνεις σημασία, καχύποπτη Ελληνίδα εδώ.
Αρχικά αυτό που λες ισχύει. Θέλω μα πω οι ζημιές, τα γκράφιτι, οι αφίσες κτλ από τις παρατάξεις γίνονται αρα δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε την αλήθεια. Μετά πάμε στην παιδεία των νέων στην Ελλάδα που είναι ανύπαρκτη. Είμαστε μια χώρα που το να παίρνεις αποβολές στο γυμνάσιο/ λύκειο θεωρείται μαγκιά, το να βρίζεις τους καθηγητές είναι ένα βραβείο που σε κάνει famous στο σχολείο και η έλλειψη σεβασμού είναι δεδομένη. Τέλος καμία ελληνική κυβέρνηση από το 1980 και μετά δεν έδωσε σημασία στα πανεπιστήμια, δεν τα χρηματοδότησε όπως θα έπρεπε και ούτε το προσωπικό που διδάσκει περνάει από αξιολόγηση. Δεδομένου όλων αυτών που ανάφερα λογικό να βλέπουμε αυτές τις εικόνες.

Αρα ναι οι αναρχικοί που ανέφερες είναι ένα σοβαρό πρόβλημα αλλά όχι το μοναδικό.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι η ολιστική προσέγγιση; ή ότι το κόστος ζωής δεν αυξήθηκε στην Ελλάδα;
Ότι στην Ελλάδα μας τρώει η μιζέρια, ότι οι επιχειρηματίες στην Ελλάδα πάντα γκρινιάζουν (ακόμα και πολλά να βγάζουν, κάνουν ότι είναι με τους χαμένους και ότι δεν πάει καλά η επιχείρηση),
Η διαφορά των πανεπιστημίων είναι μόνο μια. Η ανεκτικότητα της κοινωνίας στους μπαχαλακηδες των στεκιων και των παρατάξεων. Καμία άλλη για αυτήν την κατάσταση.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,017 μηνύματα.
Η διαφορά των πανεπιστημίων είναι μόνο μια. Η ανεκτικότητα της κοινωνίας στους μπαχαλακηδες των στεκιων και των παρατάξεων. Καμία άλλη για αυτήν την κατάσταση.
+ το πολιτικό κόστος, για κάθε κυβέρνηση που εκλέγεται να βάλει το μαχαίρι στο κόκκαλο
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Κοίτα για τις νέες γενιές δεν μπορώ να μιλήσω καθώς έχω απομακρυνθεί πολύ ηλικιακά. Αυτά τα παράπονα της έλλειψης σεβασμού πρέπει να ακούγονται από το 1930, οπότε μοιραία δε δίνω πολύ βάση.
Η αξιολόγηση σηκώνει κι αυτή κουβέντα. Πώς θα γίνεται, με ποια κριτήρια, αν θα είναι απολύτως αντικειμενική. Έχω κάποιους λόγους να μην εμπιστεύομαι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,244 μηνύματα.
Πάντως παρόλο που λέγεται ότι οι Ευρωπαίοι είναι ψυχροί εγώ τους βρίσκω αρκετά προσχαρους και πιστεύω γίνονται εύκολα φίλοι με κάποιον. Επίσης, νιώθω ότι δεν είναι επικριτικοί .
Έχουν έρθει στο πανεπιστήμιο μου φοιτητές από Βρετανία, Γαλλία και Σουηδία μέσω προγράμματος. Ήρθαν στη εστία πριν μια εβδομάδα 2 κοπέλες και ενασ νεαρός και μου ζήτησαν ευγενικά αν μπορούσαν να κάτσουν διπλα μου καθώς δεν είχε άλλο τραπέζι. Μου έπιασαν την κουβέντα και μιλούσαμε κανένα μισάωρο (πιστεύω τα Αγγλικά μου να ήταν Decent 😤😤).
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έχουν έρθει στο πανεπιστήμιο μου φοιτητές από Βρετανία, Γαλλία και Σουηδία μέσω προγράμματος. Ήρθαν στη εστία πριν μια εβδομάδα 2 κοπέλες και ενασ νεαρός και μου ζήτησαν ευγενικά αν μπορούσαν να κάτσουν διπλα μου καθώς δεν είχε άλλο τραπέζι. Μου έπιασαν την κουβέντα και μιλούσαμε κανένα μισάωρο (πιστεύω τα Αγγλικά μου να ήταν Decent 😤😤).
Να ας πούμε εδώ αν σε δουν μόνο σου συνήθως δε σε πλησιάζουν. Αυτό εννοώ ααχαχα
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε συμφωνώ. Στο κάτω κάτω οι μπαχαλάκηδες τι ποσοστό της κοινωνίας αντιπροσωπεύουν;
Μια γρηγορη αναδρομη στο θεμα για την την πανεπηστημιακη αστυνομια θα αντιληφθεις το ποσοστο αυτων ;)
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,017 μηνύματα.
Δε συμφωνώ. Στο κάτω κάτω οι μπαχαλάκηδες τι ποσοστό της κοινωνίας αντιπροσωπεύουν;
ένα μηδαμινό θα έλεγε κανείς...όμως, αν κάποια κυβέρνηση προχωρήσει σε εφαρμογή μέτρων εκρίζωσης του φαινομένου, θα λέγαμε πως από μεγάλο μέρος δυστυχώς της κοινωνίας δε θα ήταν ανεκτά και αποδεκτά αυτά τα μέτρα..οπότε αυτομάτως έχουμε απώλειες ψηφοφόρων.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,244 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοείς αυτών που τους υποστηρίζουν...
Εννοω αυτους που ειναι αντιθετοι με την φυλαξη τους ..
Αυτος που δεν εχει να κρυψει τιποτα και παει εκει ΜΟΝΟ για τον σκοπο που ειναι τα πανεπηστημια ,δεν εχει κανενα λογο να ειναι εναντια σε ολο αυτο ..
Ισα ισα χαρουμενος πρεπει να ειναι που επιτελους θα μπει μια ταξη απο ολα αυτα τα παρασιτα ;)
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Να ας πούμε εδώ αν σε δουν μόνο σου συνήθως δε σε πλησιάζουν. Αυτό εννοώ ααχαχα

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά εμένα και μόνη με πλησιάζουν...

Για την αστυνομία στα πανεπιστήμια, κι εμένα ρε παιδιά μου κλωτσάει αυτό το μέτρο.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά εμένα και μόνη με πλησιάζουν...

Για την αστυνομία στα πανεπιστήμια, κι εμένα ρε παιδιά μου κλωτσάει αυτό το μέτρο.
Γενικά πάντως οπότε πάω σε κάποιο μέρος με τουρίστες νιώθω πολύ ωραία σου πιάνουν την κουβέντα είναι πρόσχαροι φιλικοί και έχουν χιούμορ . Γίνεσαι γρήγορα φίλος μαζί τους.
Με όσους είναι εδώ δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο συνήθως είναι απόμακροι και κάπως "ξινοι"
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Πάντως παρόλο που λέγεται ότι οι Ευρωπαίοι είναι ψυχροί εγώ τους βρίσκω αρκετά προσχαρους και πιστεύω γίνονται εύκολα φίλοι με κάποιον. Επίσης, νιώθω ότι δεν είναι επικριτικοί .
Δεν ισχύει. Ειδικά στην Ευρώπη που έχει αυτά τα στεγανά θα υπάρχει η διάκριση στον ντόπιο και στον ξένο.
Στην Αμερική αυτό δεν ισχύει. Αν αξίζεις θα σου δοθεί η ευκαιρία. Αντιθέτως στην δήθεν πολυπολιτισμική Ευρώπη σπανίως θα δεις κάποιον ξένο να είναι πάνω από Γάλλο, Ιταλό, Γερμανό κλπ σε κάποια εταιρία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,244 μηνύματα.
Δεν ισχύει. Ειδικά στην Ευρώπη που έχει αυτά τα στεγανά θα υπάρχει η διάκριση στον ντόπιο και στον ξένο.
Στην Αμερική αυτό δεν ισχύει. Αν αξίζεις θα σου δοθεί η ευκαιρία. Αντιθέτως στην δήθεν πολυπολιτισμική Ευρώπη σπανίως θα δεις κάποιον ξένο να είναι πάνω από Γάλλο, Ιταλό, Γερμανό κλπ σε κάποια εταιρία.
Σωστά. Γενικά μόνο στις Αγγοσαξονικες χώρες θα δεις ξένους πάνω από ντόπιους αρκετά συχνά .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top