Ελληνικές σειρές 2023 - 2024

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αν παρακολουθείς μόνο μία σειρά δεν το βρίσκω κουραστικό. Βέβαια για μένα η ιδανική διάρκεια επεισοδίου είναι 30 άντε 45 λεπτά. Μετά με κουράζει λίγο.
Αχ που είναι οι εποχές Avenida Brasil...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Αν παρακολουθείς μόνο μία σειρά δεν το βρίσκω κουραστικό. Βέβαια για μένα η ιδανική διάρκεια επεισοδίου είναι 30 άντε 45 λεπτά. Μετά με κουράζει λίγο.
Αχ που είναι οι εποχές Avenida Brasil...
Βασικά εξ αρτάται. Εγώ είμαι φουλ ψυχαναγκαστικός με αυτά. Εάν χάσω ένα επεισόδιο απλά τα παρατάω τελείως. Θυμάμαι που έβλεπα το Έρωτας Μετά με την Λασκαράκη. Είδα τα πρώτα 5 επεισόδια, έχασα ένα, το άφησα. Δεν μπορώ με τίποτα και δυστυχώς σε αυτήν την ηλικία είναι το μόνο σίγουρο πως δεν μπορείς να κρατήσεις σταθερή ρουτίνα γιατί τα πάντα τυχαίνουν.
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Κι εγώ λίγο... Παρακολουθούσα ένα ουκρανικό από το ertflix. Κάπου δεν πρόλαβα και έχασα ένα επεισόδιο, κατέβηκε δηλαδή γιατί τα ανεβάζουν για ορισμένο διάστημα, και το άφησα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Κι εγώ λίγο... Παρακολουθούσα ένα ουκρανικό από το ertflix. Κάπου δεν πρόλαβα και έχασα ένα επεισόδιο, κατέβηκε δηλαδή γιατί τα ανεβάζουν για ορισμένο διάστημα, και το άφησα.
Αυτό είναι αθλιότητα. Και το ANT1 Plus και όλα. Όλα αυτά που προβλήθηκαν στην τηλεόραση και τελείωσαν πρέπει να είναι δωρεάν ανεβασμένα σε κάποια πλατφόρμα.

Η τέχνη είναι περιουσία του λαού.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,580 μηνύματα.
Θυμάμαι που έβλεπα το Έρωτας Μετά με την Λασκαράκη. Είδα τα πρώτα 5 επεισόδια, έχασα ένα, το άφησα
Μετά άλλαξε τελείως, μέχρι τη μέση είναι φλασμπακ πως φτάσανε στο σήμερα και μετά μετατρέπεται κάτι σε αστυνομικό θρίλερ με το να βρουν αν η Άννα είναι ζωντανή και αν είναι ποιος την απήγαγε
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,944 μηνύματα.
Σου αρέσει μια σειρά και θα σταματήσεις να τη βλέπεις επειδή προβάλλεται καθημερινά :hmm:;
Γιατί με τόσα επειδόσια θα έχει ξεχειλωμένο σενάριο κακό μοντάζ και οι δεύτεροι ηθοποιοί θα είναι κομπάρσοι.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Μετά άλλαξε τελείως, μέχρι τη μέση είναι φλασμπακ πως φτάσανε στο σήμερα και μετά μετατρέπεται κάτι σε αστυνομικό θρίλερ με το να βρουν αν η Άννα είναι ζωντανή και αν είναι ποιος την απήγαγε

Πολύ μου άρεσε αυτή η σειρά. <3

Παραλία δεν είδα και δεν ξέρω αν με ψήνει να την δω, ομολογώ, πάντως, πως έχει εξαιρετικό καστ. Το καλύτερο ίσως για φέτος μαζί με τους Πανθέους του ΣΚΑΙ.
Περιμένω εναγωνίως πρεμιέρα του Κάνε ότι κοιμάσαι την επόμενη εβδομάδα καθώς και τη Μάγισσα γιατί μου έχει εξάψει τρελά την περιέργεια. :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Πάντως ρε παιδιά με τις πρεμιέρες τι παίζει φέτος; Μας τις φυλάνε για έκπληξη; Μόνο το Millky Way έχει ανακοινώσει ακριβή ημερομηνία. 2 Νοέμβρη. Όλα τα άλλα το έχουν αφήσει στο αόριστο. Ξέρει κανείς τίποτα;

Πάντως εισακούσθησαν οι προσευχές μου. Η Μάγισσα θα είναι δύο φορές την εβδομάδα. Μακάρι και τα υπόλοιπα. Ήταν στα χαμηλότερα των επιλογών μου για εφέτος μιας που δείχνει μεν τα λαογραφικά στίγματα της εποχής αλλά δεν επικεντρώνεται στα ιστορικά γεγονότα. Επικεντρώνεται αποκλειστικά στο storyline των ηρώων που θα εκτυλιχτεί. Θα του ρίξω ως τόσο μία ματιά μιας που κάπου πήρε το μάτι μου πως θα είναι η σειρά με τα περισσότερα έξοδα ever.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πανθέους του ΣΚΑΙ
και εγώ θέλω να το δω αυτό. Και «ωραία» εποχή και φοβεροί ηθοποιοί. Μόνο που ακούς Κάτια Δανδουλάκη και Αιμίλιο Χειλάκη λες ΝΑΙ με τα χίλια.
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Γιατί με τόσα επειδόσια θα έχει ξεχειλωμένο σενάριο κακό μοντάζ και οι δεύτεροι ηθοποιοί θα είναι κομπάρσοι.

Είναι σειρά της ερτ, οπότε το πιθανότερο είναι να ακολουθήσουν το βιβλίο, να μη βάλουν γεμίσματα και να τελειώσει πριν ξεχειλώσει.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,944 μηνύματα.
Είναι σειρά της ερτ, οπότε το πιθανότερο είναι να ακολουθήσουν το βιβλίο, να μη βάλουν γεμίσματα και να τελειώσει πριν ξεχειλώσει.
Κακά τα ψέματα. Το budget θα ειναι απλησίαστο αν δεν βάλουν γεμίσματα. 1, 2 εβδομάδες θα έχει ψηλά standard για να προσελκύσει κόσμο και μετά θα χαμηλώσει σε όλους τους τομείς.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Μόνο που ακούς Κάτια Δανδουλάκη και Αιμίλιο Χειλάκη λες ΝΑΙ με τα χίλια.

Και πόσοι άλλοι! Σαράντης, Καρβούνη, Καλλιμάνη, Χατζόπουλος, Κουρλαμπάς, Συριόπουλος! Dream team στην κυριολεξία.
Βέβαια φοβάμαι πολύ την αισθητική του ΣΚΑΙ γιατί, κακά τα ψέματα, είναι ένα κανάλι που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι οι προπαγναδίστικες ειδήσεις του και κάτι ηλίθια ριάλιτι. Αλλά θα δούμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Και πόσοι άλλοι! Σαράντης, Καρβούνη, Καλλιμάνη, Χατζόπουλος, Κουρλαμπάς, Συριόπουλος! Dream team στην κυριολεξία.
Βέβαια φοβάμαι πολύ την αισθητική του ΣΚΑΙ γιατί, κακά τα ψέματα, είναι ένα κανάλι που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι οι προπαγναδίστικες ειδήσεις του και κάτι ηλίθια ριάλιτι. Αλλά θα δούμε.
Πάνθεοι είναι από τα σίγουρα που θα δω. Ελπίζω βέβαια να μην είναι καθημερινή σειρά. Εκτός των άλλων, όταν ακούω πως μία σειρά είναι καθημερινή, με την μία στο μυαλό μου συνδέεται με αργή πλοκή και ξενερώνω μέχρι εκεί που δεν πάει.

Όσο για τον ΣΚΑΙ, εμένα γενικά με φοβίζει η όλη φάση. Μετά τις Άγριες Μέλισσες και το Κόκκινο Ποτάμι άρχισαν τα διάφορα Σασμός, Έρωτας Φυγάς, Τα καλύτερα μας χρόνια και τώρα η κατάσταση ξέφυγε τελείως. Αυτή τη σεζόν θα έχουμε πάνω από 5 σειρές εποχής. Αυτά δεν με πολυαρέσουν γιατί χρόνια κάναμε να απαγκιστρωθεί η ελληνική τηλεόραση από τα σαχλοριάλιτυ και τώρα το πάνε στο άλλο άκρο. Δημιουργούν μία φούσκα που θα σκάσει όταν ο κόσμος θα βαρεθεί και άιντε πάλι από την αρχή. Ήδη το η Παραλία της ΕΡΤ πλέον είναι στο 10% τηλεθέαση (που παίζουν Δρόσω και Κωνσταντής από Άγριες Μέλισσες).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,751 μηνύματα.
Σίγουρα θα βλέπω το Ναυάγιο που θα προβάλεται στο Mega. Είναι βασισμένο στην Ιστορία του πλοίου Ηράκλειο που βυθίστηκε στην περιοχή της Φαλκονερας και παίζει μέσα ο Μιχάηλ Ταμπακάκης που είναι εξαιρετικός ηθοποιός.

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Πρεμιέρες:

18 Σεπτεμβρίου, Πανθέοι. ΣΚΑΙ
25 Σεπτεμβρίου, Μάγισσα. ANT1
2 Οκτωβρίου, Ναυάγιο (MEGA) και Προξενιό της Ιουλίας (ALPHA)
2 Νοέμβρη, Milky Way (MEGA).

Δυστυχώς πάλι βιάστηκα να πανηγυρίσω. Η Μάγισσα που θα ήσαν δύο φορές την εβδομάδα λένε θα γίνει τρεις ή και τέσσερις. Άλλη μία φορά που για χάρη του ανταγωνισμού στην ελληνική τηλεόραση, η ποσότης υπερνικά της ποιότητος. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνουν τις σειρές τους τόσο κουραστικές και γιατί το κοινό επιβραβεύει αυτή την νοοτροπία. Αλλά θα με πεις, εδώ και το τέρμα νεανικό First Dates μετά τα υψηλά νούμερα του μία φορά την εβδομάδα γλυκάθηκαν και το έκαναν σχεδόν καθημερινό χαλώντας το τελείως.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Πρεμιέρες:

18 Σεπτεμβρίου, Πανθέοι. ΣΚΑΙ
25 Σεπτεμβρίου, Μάγισσα. ANT1
2 Οκτωβρίου, Ναυάγιο (MEGA) και Προξενιό της Ιουλίας (ALPHA)
2 Νοέμβρη, Milky Way (MEGA).

Δυστυχώς πάλι βιάστηκα να πανηγυρίσω. Η Μάγισσα που θα ήσαν δύο φορές την εβδομάδα λένε θα γίνει τρεις ή και τέσσερις. Άλλη μία φορά που για χάρη του ανταγωνισμού στην ελληνική τηλεόραση, η ποσότης υπερνικά της ποιότητος. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνουν τις σειρές τους τόσο κουραστικές και γιατί το κοινό επιβραβεύει αυτή την νοοτροπία. Αλλά θα με πεις, εδώ και το τέρμα νεανικό First Dates μετά τα υψηλά νούμερα του μία φορά την εβδομάδα γλυκάθηκαν και το έκαναν σχεδόν καθημερινό χαλώντας το τελείως.

Ανυπομονώ για mily way. Έχω ακούσει τα καλύτερα.

Για Μάγισσα άκουσα ότι μόνο για την πρώτη εβδομάδα θα είναι 4 επεισόδια, ώστε να συστηθεί η σειρα στο κοινό. Μετά θα την βαλουν κανονικά 2. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για περισσότερα επεισόδια, αν και το θεωρώ πιθανό.

Σε λίγα λεπτά έχει έναρξη 2ης σεζόν του Κάνε ότι κοιμάσαι! :dance3:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Ανυπομονώ για mily way. Έχω ακούσει τα καλύτερα.

Για Μάγισσα άκουσα ότι μόνο για την πρώτη εβδομάδα θα είναι 4 επεισόδια, ώστε να συστηθεί η σειρα στο κοινό. Μετά θα την βαλουν κανονικά 2. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για περισσότερα επεισόδια, αν και το θεωρώ πιθανό.

Σε λίγα λεπτά έχει έναρξη 2ης σεζόν του Κάνε ότι κοιμάσαι! :dance3:
Εγώ ανυπομονώ για το Milky Way καθώς αναμένεται να είναι η πρώτη τηλεοπτική εκπροσώπηση της δικιάς μου γενιάς στην τηλεόραση και θα είναι και οκτώ επεισόδια (δεν θα κουράσει). Βέβαια, αυτό για εμένα είναι δίκοπο μαχαίρι μιας που είμαι σκληρός επικριτής της γενιάς μου και θεωρώ περισσότερο θα με απογοητεύσει για το πως καταντήσαμε οι νέοι αλλά και πάλι ανυπομονώ.

Για Μάγισσα άκουσα πως γενικά θα είναι και λίγα επεισόδια. Αυτό με κέντρισε το ενδιαφέρον μιας που δεν θέλω να ξαναζήσουμε Άγριες Μέλισσες 2 (που οκ καλή σειρά αλλά τα 150 επεισόδια ανά κύκλο είναι τραγικά πολλά και την χάλασαν αρκετά).

Δεν το ξέρω αυτό που λες. Το Έρωτας Φυγάς με ψιλοάρεσε όπως το έβλεπα στις επαναλήψεις αλλά έχασα τελείως τον πρώτο κύκλο οπότε δεν θα καθίσω να το δω. Για την ώρα με ενδιαφέρουν Milky Way, Μάγισσα και το σιγουράκι οι Πανθέοι (αυτό και καθημερινά αν είναι θα κάνω προσπάθεια να το δω). Ίσως δω και τι παίζει με Ναυάγιο και κρίνω τι θα κάνω.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Καλά θα πάει αυτό. Προβλέπω να χάνεται ένα και να τα παρατάω πάλι όλα μετά.

Εγώ θα έλεγα να περιμένουμε να δούμε ποιο από όλα αυτα που θα παίζουν στις 21.00 θα το φάει η μαρμάγκα (ποντάρω στους Πανθέους).
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,263 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να περιμένουμε να δούμε ποιο από όλα αυτα που θα παίζουν στις 21.00 θα το φάει η μαρμάγκα (ποντάρω στους Πανθέους).
Καλά και τόσο νωρίς αν είναι ειδικά, πάει, είχαμε. Αν όλα γίνουν όπως τα έχω στο μυαλό μου τότε από Οκτώβρη θα έχω αρκετά υπερφορτωμένο πρόγραμμα εφέτος.

Αυτό που με εκνευρίζει είναι πως γενικά η τηλεόραση είναι δομημένη για νοικοκυρές και με τίποτα για νεολαία. Το ΣΚ δεν αξιοποιείται καθ'όλου και το βάζουν καθημερινές που όλοι τρέχουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top