Ελληνικές σειρές 2023 - 2024

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,262 μηνύματα.
Η Μάγισσα κακά τα ψέμματα έχει ωραίο storyline. Ως τώρα έχω δει και τα δύο επεισόδια και δεν μπορώ να πω δεν με άρεσαν. Εν αντιθέσει με τους Πανθέους η πλοκή για την ώρα εκτυλίσσεται σε νορμάλ ρυθμούς και όχι σε αργούς. Εν τάξει με χαλάει λίγο η game of thrones φάση αλλά είναι ωραίο.

Οι Πανθέοι τα ίδια. Έχουμε καταλάβει πως ο Αχιλλέας είναι τρομερά ερωτευμένος με την Μάρμω, δεν χρειάζεται να σπαταλάμε μισό επεισόδιο κάθε μέρα για αυτό...
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όλες οι ελληνικές σειρές έχουν το ίδιο καλούπι για σενάριο. Όλες προβλέψιμες. Κρυφά ερωτικά τρίγωνα που θα ζήλευε και ο Ίψεν. Όταν γίνεται ένας φόνος, όλοι είχαν κίνητρο και όλοι είναι ύποπτοι. Κάθε ένας πρωταγωνιστής κρύβει πάντα και από ένα ένοχο μυστικό. Ατέλειωτο μπλα - μπλα χωρίς νόημα (ειδικά στις καθημερινές σειρές). Τελευταία πουλάει και λίγο πολιτική. Καλή διασκέδασή μας.

1695830743806.png
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
εγώ η μοναδική σειρά που βλέπω είναι η επανάληψη των μελισσών στο ΜΑΚtv👀

τώρα ακριβώς
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια σειρά που όντως άξιζε και φάνηκε ότι άξιζε με τα 40αρια τηλεθέασης και την αγάπη του κόσμου
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Δεν πρόλαβα να παρακολουθήσω Μάγισσα ακόμα, καθώς είμαι φανατικός του Κάνε ότι κοιμάσαι τα δευτερότριτα και δεν έχει νόημα να το πιάσω απόψε χωρίς να έχω δει τα 2 πρώτα επεισόδια, οπότε θα το δω μέσα στο σ/κ. Είδα μόνο την πρώτη σκηνή (το όραμα της μάγισσας) το οποίο είναι μονόπλανο και μου άρεσε αρκετά, με μέγα φάουλ τις οπλομαχίες που μου φάνηκαν παιδικά αστείες. Δυστυχώς, εμένα ανέκαθεν η χρονική περίοδος αυτή (τουρκοκρατία, φουστανέλες κλπ) μου έβγαζε από καλλιτεχνικής άποψης μια κριντζιά. Δεν έχω δει ελληνικό έργο που να διαδραματίζεται το 1821 και να μη βγαίνει κάπως άβολο ή στομφώδες ή αθέλητα κωμικό.

Το τραγούδι που παίζει στο τρέιλερ μόλις έσκασε στο spotify. Τι μαγική φωνή που έχει αυτή η κοπελίτσα, η Αλκυόνη. I'm in love! <3

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,751 μηνύματα.
Ένα θα πω. Σαν τη Νησί δεν θα δούμε ξανά άλλη σειρά στην Ελληνική τηλεόραση. Πραγματικά η ερμηνεία όλων των ηθοποιών ήταν σε άλλο επίπεδο και αυτό φάνηκε από την τηλεθέαση η οποία δεν έπεφτε ποτέ κάτω από το 45%. Ακόμα θυμάμαι το συγκλονιστικό τέλος της σειράς, τέλος που έκανε τηλεθέαση σχεδόν 60%. Μακάρι να ήταν όλες οι σειρές τόσο ποιοτικές.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Πάντως μη βλέπετε μάγισσα με γονείς,
είναι μέσα στην τσόντα😵
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Τελικά η καλύτερη σειρά φέτος είναι οι ψυχοκόρες..
Κακώς ο Αντ1 δεν το έβαλε κανονικά και το έχει στο +

Γιούλικα Σκαφιδά είσαι μία πανέμορφη θεότητα❣️
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,551 μηνύματα.
Γενικότερα δεν βλέπω καινούριες ελληνικές σειρές αλλά σκέφτομαι να δω το Έτερος Εγώ και είμαι ενθουσιασμένη για τη Φόνισσα.


Αν ξέρετε κάποια άλλη ελληνική σειρά μυστηρίου/θρίλερ, πείτε :)
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Γενικότερα δεν βλέπω καινούριες ελληνικές σειρές αλλά σκέφτομαι να δω το Έτερος Εγώ και είμαι ενθουσιασμένη για τη Φόνισσα.


Αν ξέρετε κάποια άλλη ελληνική σειρά μυστηρίου/θρίλερ, πείτε :)
Η φόνισσα είναι ταινία
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,551 μηνύματα.

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Συμφωνώ με @Εριφύλη! Σκαφιδά, θεότητα!

Παρακολουθώ λίγο την Παραλία, μ' αρέσουν όλοι οι ηθοποιοί, και μάλλον λιγότερο η πρωταγωνίστρια...όχι γτ είναι κακή στον ρόλο της, απλά οι υπόλοιποι είναι πιο πειστικοί. Αγαπώ το τηλεοπτικό ζευγάρι Λογοθέτη-Σκαφιδά (από το Νησί) και είναι καλογυρισμένη, με ωραία μουσική.

Αναμένω πως και πως το Milky Way (!), φαίνεται ως στιγμής η πιο υποσχόμενη σειρά, μαζί με το Famagusta που ανέφερε ο Γιάννης. Οι υπόλοιπες κινούνται στο ίδιο τετριμμένο μοτίβο, με μόνη εξαίρεση τις Ψυχοκόρες (δεν αναφέρομαι στον Όρκο, το Κάνε ότι κοιμάσαι κτλ.)

Υπομονή ένα μήνα !!
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Συμφωνώ με @Εριφύλη! Σκαφιδά, θεότητα!

Παρακολουθώ λίγο την Παραλία, μ' αρέσουν όλοι οι ηθοποιοί, και μάλλον λιγότερο η πρωταγωνίστρια...όχι γτ είναι κακή στον ρόλο της, απλά οι υπόλοιποι είναι πιο πειστικοί. Αγαπώ το τηλεοπτικό ζευγάρι Λογοθέτης-Σκαφιδά (από το Νησί) και είναι καλογυρισμένη, με ωραία μουσική.

Αναμένω πως και πως το Milky Way (!), φαίνεται ως στιγμής η πιο υποσχόμενη σειρά, μαζί με το Famagusta που ανέφερε ο Γιάννης. Οι υπόλοιπες κινούνται στο ίδιο τετριμμένο μοτίβο, με μόνη εξαίρεση τις Ψυχοκόρες (δεν αναφέρομαι στον Όρκο, το Κάνε ότι κοιμάσαι κτλ.)

Υπομονή ένα μήνα !!
Η Γιούλικα είναι και γαμώ τις ηθοποιούς..
Είναι και κουκλάρα, πεθαίνω😌💘
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,262 μηνύματα.
Είναι όντως κούκλα. Αν δεν κάνω λάθος έπαιξε την κόρη στην σειρά τα καλύτερα μας χρόνια.
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top