Εμείς και τα σεξουαλικά των φίλων μας

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To ρωτησα γιατι χρησημοποιησες τη φραση "δεν εχω τετοια προβληματα" που παραπεμπει στο οτι το να μας ενοχλει αυτη η επιδειξη, ειναι καποιο ειδος προβληματος ;)

Παιδακι Α : Κατι φιλοι μου προσπαθουν να μας δειχνουν συνεχεια, ποσο ξαναμενοι ειναι.
Παιδακι Β : attention whores.
Παιδακι Γ : συμφωνω.
Παιδακι Δ : συμφωνω, δε μαρεσει να το κανουν αυτο μπροστα μου συνεχεια.
Παιδακι Ε : συμφωνω.
Παιδακι Ζ : α εγω δεν εχω τετοια προβληματα.

Αλλα αφου το ξεκαθαρισες, no biggie. :)
Παντως βλεπω, οχι μονο δεν εχεις προβλημα, αλλα το βλεπεις και σαν διασκεδαση, και θελεις να εχει αλλαγες για να μην βαριεσαι :P Ποπ κορν παιζει ; :P

Nα σα ςκανω μια ερωτηση. Το ενα ειναι αν μας ενοχλει. Οκ. εσας τις 2 δε σας ενοχλει καθολου (που εγω αμφιβαλλω, αλλα τελοσπαντων). Το θεωρειτε φυσιολογικο και ισορροπημενο ομως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι σίγουρο ότι μιλάμε όλοι για το ίδιο πράγμα;

Όπως είπε και η Νερι :P α) μιλάμε για στενούς φίλους και β) στα πλαίσια που δε θίγεται η "αισθητική" μας.

Το να φιλήσει η φίλη μου το φίλο της ή έστω ένα πικάντικο σχόλιο στη φίλη που έγλυψε το δάχτυλό της δε με ενοχλεί ιδιαίτερα, ούτε με ξενίζει, ούτε το θεωρώ αφύσικο.
Δείχνει μια ...οικειότητα. Tο ζευγάρι σε θεωρεί "δικό του άνθρωπο".

Υπάρχει βέβαια μεγάλη διαφορά από ένα ερωτικό φιλί ή πείραγμα από την ανάγκη προς επίδειξη. Που και πάλι δε θα με ενοχλούσε, απλά θα το θεωρούσα άκομψο, ανούσιο και επιφανειακό. Show-off is lame.

Το χυδαίο και το προκλητικό, είναι βέβαια πολύ διαφορετικά για τον καθένα μας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και απαράβατα όρια.

Με ενοχλεί πάντως πολύ περισσότερο να τσακώνεται φιλικό ζευγάρι μπροστά μας, παρά να ανταλλάζουν ένα θερμό φιλί. Στην πρώτη περίπτωση νιώθω άβολα και αμήχανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
To ρωτησα γιατι χρησημοποιησες τη φραση "δεν εχω τετοια προβληματα" που παραπεμπει στο οτι το να μας ενοχλει αυτη η επιδειξη, ειναι καποιο ειδος προβληματος ;)

Παιδακι Α : Κατι φιλοι μου προσπαθουν να μας δειχνουν συνεχεια, ποσο ξαναμενοι ειναι.
Παιδακι Β : attention whores.
Παιδακι Γ : συμφωνω.
Παιδακι Δ : συμφωνω, δε μαρεσει να το κανουν αυτο μπροστα μου συνεχεια.
Παιδακι Ε : συμφωνω.
Παιδακι Ζ : α εγω δεν εχω τετοια προβληματα.

Αλλα αφου το ξεκαθαρισες, no biggie. :)
Παντως βλεπω, οχι μονο δεν εχεις προβλημα, αλλα το βλεπεις και σαν διασκεδαση, και θελεις να εχει αλλαγες για να μην βαριεσαι :P Ποπ κορν παιζει ; :P

Nα σα ςκανω μια ερωτηση. Το ενα ειναι αν μας ενοχλει. Οκ. εσας τις 2 δε σας ενοχλει καθολου (που εγω αμφιβαλλω, αλλα τελοσπαντων). Το θεωρειτε φυσιολογικο και ισορροπημενο ομως ;

Καλα ε...λενε εμενα αντιδραστικη, αλλα εσυ μου βαζεις τα γυαλια!!!!!!
Ειπα δεν εχω τετοια προβληματα, ε τους υπολοιπους μια τετοια συμπεριφορα τους ενοχλει! Οταν κατι μας ενοχλει, δε σημαινει οτι εχουμε προβλημα με αυτο? Απο ο,τι ξερω, ναι..

Παμε παρακατω...:whistle:
Ειδες τι "περιεργα"(για σενα παντα) πραγματα με διασκεδαζουν?!:P..Αλλα το οτι βαριεμαι αναφεροταν σε κατι αλλο εξυπνοπουλι!:P
Και σε καθε περιπτωση, μπορει να μην εχει ποπ-κορν, αλλα θα εχει σιγουρα καφε, ποτακι και τσιγαρακι!;)

Και τελος ας παμε στο ερωτημα σου...μας θεωρεις δλδ ανισορροπες?
Νομιζω οτι το προηγουμενο ποστ μου θα πρεπε να σε καλυπτει...Δεν παρεξηγω τετοιες συμπεριφορες:) (το ωραιο ειναι οτι αμφιβαλλεις και για το τι με ενοχλει και τι οχι, ενω το δηλωνω ευθαρσως!!:P)


υ.γ Ποια απο τις πολλες προσωπικοτητες σου ενοχλειται απο μια τετοια συμπεριφορα??:P(χιουμορακι κανω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είναι σίγουρο ότι μιλάμε όλοι για το ίδιο πράγμα;



Με ενοχλεί πάντως πολύ περισσότερο να τσακώνεται φιλικό ζευγάρι μπροστά μας, παρά να ανταλλάζουν ένα θερμό φιλί. Στην πρώτη περίπτωση νιώθω άβολα και αμήχανα.

Γι αυτο ακριβως αναρωτιομουν και εγω....:)

Και σε ο,τι αφορα στο αλλο που αναφερεις...ακριβως ετσι το βλεπω και εγω....καλλιο δεκα θερμα φιλια, παρα μπροστα σε τσακωμο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νταξ, να πω κάτ;
Κι εμένα δε με ενοχλεί... μια και δύο σιγά.
Αλλά... αν με κάνουν να νιώσω, ότι είμαι ο βλάκας, που πρέπει να αντιλαμβάνεται κάαααθε φορά, ότι ο έτερος ήμισης άναψε, γιατί αυτή μίλησε με κάποια προφορά, ή γουατέβερ, και αν ειδικά ο έτερος ήμισης δεν είναι φίλος μου, ή καν τόσο λατρεμένος, λέω μπάστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νταξ, να πω κάτ;
Κι εμένα δε με ενοχλεί... μια και δύο σιγά.
Αλλά... αν με κάνουν να νιώσω, ότι είμαι ο βλάκας, που πρέπει να αντιλαμβάνεται κάαααθε φορά, ότι ο έτερος ήμισης άναψε, γιατί αυτή μίλησε με κάποια προφορά, ή γουατέβερ, και αν ειδικά ο έτερος ήμισης δεν είναι φίλος μου, ή καν τόσο λατρεμένος, λέω μπάστα.

I second that too! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Oύτε εμένα μ' ενοχλεί (ίσως γιατί μπορώ πανεύκολα να το κάνω κι εγώ, αν και συνήθως προσέχω και κρατιέμαι :redface:) για τους λόγους που είπαν οι Ισι και Νεράϊδα. Και όντως το να τσακώνονται είναι χίλιες φορές πιο άβολο από το να πεταχτεί μια -ακόμα και άκρως πρόστυχη- σπόντα!

Το θεωρώ άκρως φυσιολογικό ένα ερωτευμένο, αγαπημένο ζευγάρι να μην κάνει σαν να είναι απλά φιλαράκια ξαφνικά, μόνο και μόνο γιατί είναι μέσα σε κόζμο και ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω όλα εκείνα τα ζευγάρια που ποτέ δεν φιλιούνται ή δεν πειράζονται δημοσίως (ή που το κάνουν πολύ σπάνια), παρά κάθονται δίπλα δίπλα σαν να είναι απλά πολύ καλοί γνωστοί που βγήκαν με μια ακόμα παρέα! Δλδ μου φαίνεται αδιανόητο να κάνω ποτέ κάτι τέτοιο ενώ είμαι έξω με κάποιον που έχω σχέση!

Φυσικά αν δω πως όλη (ή σχεδόν όλη) την ώρα οι άλλοι δεν κάνουν τπτ άλλο, όσο αγαπημένοι και να μου είναι, μια παρατήρηση (αστεία πάντα ;)) θα την ακούσουν, κυρίως γιατι, μετά από κάποιο σημείο, μ' εκνευρίζει να μιλάω και οι άλλοι να είναι στον κόζμο τους κι όχι γιατί με κάνει να νιώθω αμήχανα ή μ' ενοχλεί.. :) (το πολύ πολύ αν είμαι σε σόλο φάση, να ζηλέψω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα δε λέω να είμαστε άγιοι και τυπικοί. Αλλά βογγητά ηδονής και "μ μωρό μου απόψε αυτά", συνέχεια, είναι ηλίθια.

Και, σόρι βρε Καγίρα μου, αλλά αν εσύ είσα με παρέα του αμόρε και δεν τους ξέρεις καλά... θα κάνεις κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδια, ΕΜΕΙΣ, (πριν τα ποστς σας δηλαδη) μιλαμε για αυτο που περιγραφει το Γιδι στο αρχικο. Οχι ενα χαδι, ενα φιλι, ενα πειραγμα. Μιλαμε για γλειψιματα, βογγητά κλπ. Καπου απο τον ερωτισμο περναμε στο ευτελες.

Το οτι ειναι φιλοι μας, δεν αλλαζει κατι (στο παραδειγμα του Γιδιου). Ειναι οι φιλοι μας που ανακαλυπτουμε ενα κακο χαρακτηριστικο γιαυτους που πριν δε το γνωριζαμε γιατι δεν ειχε τυχει. Big deal. Το οτι ειναι φιλοι μας, δεν δικαιολογει την αναγκη για show off. Ισα ισα που αν ειναι φιλοι, καλο θα ειναι να τους το επισημανει καποιος, στην περιπτωση που δε το κανουν συνειδητα. Τωρα αν ΑΠΛΑ υπαρχει μια τρυφεροτητα μπροστα σε πολυ φιλους, φυσικα, κανενα προβλημα. Αλλα δεν μιλαμε γιαυτο....

Και οταν δεν ειναι οι κολλητοι μας ; Τοτε τι ; Παλι φυσιολογικο το βρισκετε ;

Το θεμα της προσωπικης αισθητικης αφορα το αν θα ενοχλησει καποιο συγκεκριμενο ατομο. Ομως υπαρχει και ενας μεσος ορος, ας το πουμε ετσι, αισθητικης στο θεμα, οπως ανεφερε η Isiliel. Αλλο ενα φιλι, ενα χαδι, ενα βλεμμα, μια αγκαλια.....και αλλο τα φιλια διαρκειας "going for the guiness book record", και η αναπαρασταση του 9μιση εβδομαδες σε περιπτωση που δε το ειχαμε δει (που, ευχαριστουμε, αλλα η Κιμ ηταν καλυτερη :P ). Οταν συναντιεσαι με καποια ατομα, για καφε, φαγητο, ενα θεαμα, μια συζητηση, ο σκοπος ειναι η επικοινωνια με τους αλλους. Ουτε να συγκρινουμε ρουχα, ουτε γκομενους, ουτε να δειξουμε γνωσεις, ουτε ποιος ειναι ο πιο ερωτευμενος, ή ο πιο τυχερος. Επομενως για μενα, οτιδηποτε γινεται εστω εν μερει με τετοιο σκοπο, ειναι LAME Attention-whorism και οσοι το αρνηθουν υποκριτες ή ξερουν λιγοτερο τον εαυτο τους απο οσο νομιζουν.

Αναφερατε επισης μια συγκριση : οτι πιο πολυ σας ενοχλει ενας τσακωμος, απο ενα θερμο φιλι. Ποιο το νοημα της συγκρισης ; Να συγκριναμε τσακωμο με αυτο που ανεφερε το Γιδι, δλδ προφανες showing off, παει κι ερχεται. Τι νοημα εχει να συγκρινουμε τσακωμο (κατι ασχημο), με ενα θερμο φιλι (κατι φυσιολογικο και μη επιληψιμο) ; Ολοι συμφωνουμε σε αυτο. Εξαλλου δεν εχει και νοημα να συγκρινουμε ακομα και κατι κακο, με κατι χειροτερο. Το οτι υπαρχει χειροτερο, δεν κανει το κακο, καλυτερο.

Καλα ε...λενε εμενα αντιδραστικη, αλλα εσυ μου βαζεις τα γυαλια!!!!!! Ειπα δεν εχω τετοια προβληματα, ε τους υπολοιπους μια τετοια συμπεριφορα τους ενοχλει! Οταν κατι μας ενοχλει, δε σημαινει οτι εχουμε προβλημα με αυτο? Απο ο,τι ξερω, ναι..
Ναι ρε παιδι μου, σου εξηγησα οτι οπως το πες ηταν παρεξηγισιμο, το ξεκαθαρισες, τελος. Και ευχαριστω για το "αντιδρατικος", το θεωρω κομπλιμεντο σε ενα κοσμο απαθειας. :)
Παμε παρακατω...:whistle:
Ειδες τι "περιεργα"(για σενα παντα) πραγματα με διασκεδαζουν?!:P..Αλλα το οτι βαριεμαι αναφεροταν σε κατι αλλο εξυπνοπουλι!:P
Σε τι ; σε τι ; :P
Και τελος ας παμε στο ερωτημα σου...μας θεωρεις δλδ ανισορροπες?
Trap-question. Θελω το δικηγορο μου παρων !


Νομιζω οτι το προηγουμενο ποστ μου θα πρεπε να σε καλυπτει...Δεν παρεξηγω τετοιες συμπεριφορες:)
Το δε παρεξηγω/δε με ενοχλει κατι, δεν ταυτιζεται υποχρεωτικα με το οτι ειναι φυσιολογικο/μεμπτό/υπερβολικο/επιληψιμο. Οποτε δεν καλυπτει το προηγουμενο ποστ και ουτε αυτο :P

(το ωραιο ειναι οτι αμφιβαλλεις και για το τι με ενοχλει και τι οχι, ενω το δηλωνω ευθαρσως!!:P)
Τα κανω κατι τετοια ωραια ο ατιμος ! :P. Αμφιβαλλω, γιατι ειτε εσυ μιλας για μικροπραματα ενω το Γιδι για "κοιταξτε μας damn you! ", ή γιατι μιλαμε μεν για τον ιδιο βαθμο, αλλά δε σου ετυχε ποτέ και νομιζεις οτι δε θα σε πειραξει, ή σου ετυχε και δε σε πειραξε, αλλα δε το εζησες επανειλλημενα ωστε να αρχισει να σε ενοχλει. Pick one :P

Οι πιθανοτητες να υπαρχει ατομο που να μην εχει κανενα προβλημα με μια τετοια συμπεριφορα (και ενα παραπανω αν ειναι κατ επαναληψη), ενω την κατακρινει, θεωρω οτι ειναι απο μικρες εως μηδεν (θα ηταν...ανισορροπο ! :P ). Ή μπορει το ατoμο αυτο ουσιαστικά να μην την κατακρινει, να την θεωρει οκ και ισως κανει και τα ιδια.

υ.γ Ποια απο τις πολλες προσωπικοτητες σου ενοχλειται απο μια τετοια συμπεριφορα??:P(χιουμορακι κανω:P)
Που να μετραω τωρα, δυσκολα μου βαζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδια, ΕΜΕΙΣ, (πριν τα ποστς σας δηλαδη) μιλαμε για αυτο που περιγραφει το Γιδι στο αρχικο. Οχι ενα χαδι, ενα φιλι, ενα πειραγμα. Μιλαμε για γλειψιματα, βογγητά κλπ. Καπου απο τον ερωτισμο περναμε στο ευτελες.

Το οτι ειναι φιλοι μας, δεν αλλαζει κατι (στο παραδειγμα του Γιδιου). Ειναι οι φιλοι μας που ανακαλυπτουμε ενα κακο χαρακτηριστικο γιαυτους που πριν δε το γνωριζαμε γιατι δεν ειχε τυχει. Big deal. Το οτι ειναι φιλοι μας, δεν δικαιολογει την αναγκη για show off. Ισα ισα που αν ειναι φιλοι, καλο θα ειναι να τους το επισημανει καποιος, στην περιπτωση που δε το κανουν συνειδητα. Τωρα αν ΑΠΛΑ υπαρχει μια τρυφεροτητα μπροστα σε πολυ φιλους, φυσικα, κανενα προβλημα. Αλλα δεν μιλαμε γιαυτο....

EXACTLY αυτό εννοώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το δε παρεξηγω/δε με ενοχλει κατι, δεν ταυτιζεται υποχρεωτικα με το οτι ειναι φυσιολογικο/μεμπτό/υπερβολικο/επιληψιμο. Οποτε δεν καλυπτει το προηγουμενο ποστ και ουτε αυτο :P

Ρε συ Λορυ, μην παμε στα ακρα...ανεφερα πριν οτι και λιγο να ξεφυγουν δε θα με ενοχλησει, δεν μιλαμε να κραταω φαναρι ή, κοινως, να παιρνω ματι...Οταν λοιπον θα συμπεριφερθει μπροστα μου λιγο "καπως" ενα ζευγαρι πολυ καλων φιλων, το πολυ πολυ να τους πειραξω. Αχ...με κανεις και επαναλαμβανομαι!!!!:P

Τα κανω κατι τετοια ωραια ο ατιμος ! :P. Αμφιβαλλω, γιατι ειτε εσυ μιλας για μικροπραματα ενω το Γιδι για "κοιταξτε μας damn you! ", ή γιατι μιλαμε μεν για τον ιδιο βαθμο, αλλά δε σου ετυχε ποτέ και νομιζεις οτι δε θα σε πειραξει, ή σου ετυχε και δε σε πειραξε, αλλα δε το εζησες επανειλλημενα ωστε να αρχισει να σε ενοχλει. Pick one :P
Να σε δωσω ενα παραδειγμα, φιλοξενουσα την κολλητη μου με το αγορι της ενα σ/κ σπιτι μου. Και ενω μιλαγαμε η τετρας ...το ζευγαρακι αρχισε να φιλιεται (εκαναν και θορυβο τα ατιμα τα χειλη τους)..εμενα δε με πειραξε καθολου αλλα ενοχλησε τον φιλο μου (ο ηχος περισσοτερο απο το θεαμα). Τους πεταξα ενα μαζευτειτε (με το μοναδικο τροπο πειραγματος που εχω:P) , καναμε πλακιτσα, γελασαμε και οκ...Ειναι τοσο κακο να μην ενοχλουμαι με ο,τι ενοχλειται εστω και η πλειοψηφια?!:P


Οι πιθανοτητες να υπαρχει ατομο που να μην εχει κανενα προβλημα με μια τετοια συμπεριφορα (και ενα παραπανω αν ειναι κατ επαναληψη), ενω την κατακρινει, θεωρω οτι ειναι απο μικρες εως μηδεν (θα ηταν...ανισορροπο ! :P ). Ή μπορει το ατoμο αυτο ουσιαστικά να μην την κατακρινει, να την θεωρει οκ και ισως κανει και τα ιδια.
Δεν την κατακρινω...απλα δεν ειμαι και των ακρων (σε αυτο το θεμα):P




Πφφφφ..παλι θκατα τα εκανα με την παραθεση!!!!:eek::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Nερα-ή-δούλα-μου :P , δε παμε στα ακρα και δε φταιω που επαναληφθηκες (κι εγω αναγκαστηκα να επαναληφθω). Το τοπικ ειναι για συγκεκριμενα πραγματα που ανεφερε το Γιδι. Επι αυτων λοιπον θεωρειται οτι απανταμε.

Ποιο ειναι το "λιγο" για σενα ομως, και τι ειναι ακρο ; Μεχρι ενα ηχηρο φιλι ; Ειναι το ιδιο αν γινει 10 δευτερολεπτα 1 φορα, και το ιδιο αν γινεται συνεχεια ; Αυτο που περιεγραψε το Γιδι τελοσπαντων, ειναι υπερβολη για σενα ή οχι ;

Ειναι τοσο κακο να μην ενοχλουμαι με ο,τι ενοχλειται εστω και η πλειοψηφια?!
Οχι βρε. Απλα θα εμπιπτεις σε μια απο τις περιπτωσεις που ανεφερα :P

ΥΓ: τελικα δεν ειπες σε τι αναφεροταν το "βαριεμαι" :P
ΥΓ: με τα quotes δε ξερω πως καταφερνεις να μη το εχεις μαθει ακομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Nερα-ή-δούλα-μου :P , δε παμε στα ακρα και δε φταιω που επαναληφθηκες (κι εγω αναγκαστηκα να επαναληφθω). Το τοπικ ειναι για συγκεκριμενα πραγματα που ανεφερε το Γιδι. Επι αυτων λοιπον θεωρειται οτι απανταμε.

Ποιο ειναι το "λιγο" για σενα ομως, και τι ειναι ακρο ; Μεχρι ενα ηχηρο φιλι ; Ειναι το ιδιο αν γινει 10 δευτερολεπτα 1 φορα, και το ιδιο αν γινεται συνεχεια ; Αυτο που περιεγραψε το Γιδι τελοσπαντων, ειναι υπερβολη για σενα ή οχι ;

Οχι βρε. Απλα θα εμπιπτεις σε μια απο τις περιπτωσεις που ανεφερα :P

ΥΓ: τελικα δεν ειπες σε τι αναφεροταν το "βαριεμαι" :P
ΥΓ: με τα quotes δε ξερω πως καταφερνεις να μη το εχεις μαθει ακομα :P

Πφφφφ....συγκεκριμενα???????? Και αυτα που εγραψα εγω ηταν δλδ οφφ και δεν το καταλαβα?!
Θα φαω τις ξανθες μπουκλες μου ετσι που το πας!:P
Οχι δε θα με ενοχλουσε. Ειλικρινα...Τωρα εαν ημουν μαζι τους καθε μερα και ειχαμε μπαλαμουτιασματα συνεχεια μπροστα μου....ε αυτο ειναι υπερβολη...
Και για να μη με ρωτησεις παλι το ιδιο πραγμα...ΓΕΝΙΚΑ ειμαι ανεκτικη αρκετα σε τετοιου ειδους συμπεριφορες. (ειναι κατι σαν το σεξ σε δημοσιο χωρο, που αλλους τους ενοχλει και αλλους οχι)
Νταξ Λορυ???:)

Υ.Γ 1.Το "βαριεμαι" καλο μου το ειχα γραψει σχετικα με το αν με πειραζει να μου λενε οι φιλοι μου τα γκομενικα τους. Οτι δε με ενοχλει αρκει να μην επαναλαμβανουν τα ιδια και τα ιδια...γιατι βαριεμαι! Θελω ποικιλια!
Εχεις προβλημα και με αυτο?! Ή εχεις σκοπο να το αμφισβητησεις με αυτη την τετραγωνη λογικη που εχεις?!:P
Υ.Γ 2. Η αληθεια για τα quote βρισκεται παλι στο οτι βαριεμαι να κατσω να το μαθω...:redface:
Σε κατι τετοια με πιανει η τεμπελια μου, ασε που βιαζομαι γενικα!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν πολύσυζητάω τα σεξουαλικά μου γενικά.... Πολύ σπάνια και αυτό αν το αναφέρει κάποια από τις φίλες μου το θέμα και γίνει συζήτηση!!!
Θυμάμαι βέβαια ένα φιλικό ζευγάρι πριν 4 ή 5 περίπου χρόνια όπου μπορούσε να φιλιέται επι 10 λεπτά μέσα στα μούτρα σου και να μη σε υπολογίζει καν! Επίσης,(τότε ήμουν μόνη μου εγώ) να περιμένω στο μπαλκόνι να ετοιμαστούν και εκείνοι μέσα να κάνουν... Και τί να τους έλεγα??? Ήξερα καλά πως αν μίλαγα θα μου έλεγαν ότι ζηλεύω που δεν έχω σχέση και αντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!!!! Απλά, την έκανα με ελαφρά...
Δεν μου έχει τύχει κανένα περίεργο περιστατικό τελευταία με τις φίλες ή τους φίλους μου!:clapup:
Γενικά, είμαι τις άποψης ότι όταν είσαι σε μια παρέα με το ταίρι σου, πρέπει να φέρεσαι φυσιολογικά! Δεν λέω να δώσεις και το φιλάκι σου αλλά όχι λές και θα πάει ταξίδι και τον χαιρετάς... Για οτιδήποτε άλλο μπορείς να το κάνεις όταν θα είστε μόνοι πριν ή μετά!!!! Ή έστω αν δεν γίνεται αλλιώς (πχ σε διακοπές κλπ) δεν χρειάζεται να το ξέρει και ο άλλος στο διπλανό δωμάτιο τί κάνεις...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...κι αν όντως θα παει ταξίδι και τον χαιρετάς κατ' εξακολούθηση;



(αστειάκι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
...κι αν όντως θα παει ταξίδι και τον χαιρετάς κατ' εξακολούθηση;



(αστειάκι...)

:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ πάντως το θεωρώ ανυπαρξία σεβασμού προς την προσωπική μου ζωή και το σύντροφο μου να ξέρουν οι άλλοι λεπτομέριες για τη σεξ ζωή μας.

Για κάτι μικρό, ασήμαντο ή περιστασιακό νταξ. Για μία σχέση που έχω σε εκτίμηση είμαι τάφος (εκτός αν ας πούμε προκύψει κάποιο πρόβλημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε εμένα με ενοχλεί.
Αυτό που με ενοχλεί είναι όταν εμποδίζει την επικοινωνία, δηλαδή δεν μπορούμε να μιλήσουμε επειδή συνέχεια φιλιούνται.
Αν είναι εφικτή η επικοινωνία, δεν πα να είναι και ο ένας πάνω στον άλλον, δεν με ενοχλεί καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α για μισό γιατί έχουμε μπλέξει δύο θέματα...
Άλλο δε με ενοχλεί να ερωτοτροπούν δύο φίλοι μου κι άλλο συζητάω με όλους τι κάνω στην κρεβατοκάμαρά μου (και στην κουζίνα και στο σαλόνι και στην ταράτσα,...you get the point... :P)

Όταν ήμουν 16-17 τα συζητάγαμε με τις φίλες, αλλά και πάλι όχι και με κάθε λεπτομέρεια... δε βρίσκαμε το λόγο μάλλον.
Τώρα πια η σεξουαλική συζήτηση με τις φίλες περιορίζεται στον εξής διάλογο:

-Περνάς καλά;
-Τέλεια.
-Ωραία!


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ούτε εμένα με ενοχλεί.
Αυτό που με ενοχλεί είναι όταν εμποδίζει την επικοινωνία, δηλαδή δεν μπορούμε να μιλήσουμε επειδή συνέχεια φιλιούνται.
Αν είναι εφικτή η επικοινωνία, δεν πα να είναι και ο ένας πάνω στον άλλον, δεν με ενοχλεί καθόλου.

Αυτό γεια σου :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top