Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.

Δεν είμαστε στα καλά μας. Πραγματικά έχω σοκαριστεί. Σε τί κοινωνία ζούμε που μπορεί κάποιος με ευκολία να καταστρέψει τη ζωή κάποιου ανθρώπου;
 

Στέφανος-Ιάσωνας

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος-Ιάσωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Νομίζεις ότι αυτά συμβαίνουν μόνο στις Ασιατικές χώρες αλλά δυστυχώς η ανθρώπινη διαστροφή δεν περιορίζεται σε εθνικότητες. Συνήθως, πρόκειται για "ερωτικό" έγκλημα ζήλειας, απ'οτι έχω καταλάβει. Ο πρώην για να εκδικηθεί την κοπέλα, της καταστρέφει την ζωή για πάντα. Και δυστυχώς είναι από τα εγκλήματα που δεν υπάρχει πρόνοια, που είναι και η μόνη λύση. Τα θύματα δεν γίνονται ποτέ καλά. Τα σημάδια μένουν και στο σώμα και στην ψυχή τους. Ειλικρινά, τραγικό. Εύχομαι να μην συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο! Είναι πράγματι απανθρωπο!
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Με τόσες πληροφορίες που έχουν δημοσιευτεί, τη βρίσκεις και εύκολα. Ενδιαφέρον θα έχει να δούμε το κίνητρο. Μιλάμε για απύθμενο μίσος.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικές διαφορές ή ψυχική ασθένεια.

Θα ετεινα προς το πρώτο, αλλά το γεγονός ότι περίμενε στο ασανσέρ με κάνει να αναρωτιέμαι αν είχε δει τη γυναίκα να σταθμεύει το αυτοκίνητό της και έτρεξε γρήγορα εκεί ή αν απλά περίμενε κάποιον τυχαίο να του πετάξει βιτριολι. :/
 

kastoras

Νεοφερμένος

Ο kastoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Και να την πιασουν αντε να κανει λιγο φυλακη και θα βγει σχετικα συντομα. Η αλλη καταστραφηκε για μια ζωή.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Το λογικό είναι ότι πρόκειται για προσωπική διαφορά (πιθανόν ερωτική αντιζηλία). Οι αστυνομικοί που αναλαμβάνουν τέτοιες υποθέσεις ξέρουν τι λένε και δεν πέφτουν έξω.
Η μαυροφορεμένη μασκοφόρος που έριξε το βιτριόλι στο πρόσωπο της 34χρονηςΙωάννας χρησιμοποίησε για να μπεί και να βγεί απο το κτήριο της ασφαλιστικής εταιρείας στην Θησέως, το μόνο τυφλό σημείο απο τις κάμερες. Ένδειξη οτι όχι μόνο είχε σχεδιάσει αριστοτεχνικά το σχεδιό της αλλά γνώριζε και μυστικά για τον χώρο.
[...]
Το προφίλ της μαυροφορεμένης μασκοφόρου

Οι έμπειροι αναλυτές της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Αθηνών και του Τμήματος Καλλιθέας προσπαθούν να συνθέσουν το προφίλ της μαυροφορεμένης γυναίκας με τη μάσκα που επιτέθηκε στην 34χρονη Ιωάννα και έριξε βιτριόλι στο όμορφο πρόσωπό της.

Σε πρώτη φάση, αναζητούν μέσα από κάμερες το δρομολόγιό της. Αν χρησιμοποίησε αυτοκίνητο, ταξί, μηχανάκι ή αν έφυγε με τα πόδια από το σημείο της φρικτής επίθεσης στο κτήριο της ασφαλιστικής εταιρείας επί της οδού Θησέως στην Καλλιθέα όπου εργάζεται η 34χρονη.

Αυτό που θεωρούν σίγουρο είναι ότι η μυστηριώδης γυναίκα παρακολουθούσε ημέρες τον στόχο της πριν προχωρήσει στην τελευταία και φυσικά πιο φρικαλέα φάση του σατανικού της σχεδίου. Γνώριζε τι ώρα πήγαινε καθημερινά στο γραφείο της και έτσι ήταν πολύ εύκολο να την πετύχει την κατάλληλη στιγμή και να επιτεθεί χωρίς το παραμικρό περιθώριο λάθους. Και τα κατάφερε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Κάτι σε παράνομο μου μυρίζεται και μένα. Κάπου έμπλεξε αυτή που δεν έπρεπε.

Εγω το χα πει παλαιοτερα και σε φιλους μου... που μου λέγανε κάτι μλκιες με παντρεμενες
τους λέω μάγκες μακρυά .... ΜΑΚΡΥΑ... θέλετε να κάνετε κάτι... πάτε βγαλτε τα βιτσια σας αλλού.
Με ασφάλεια και χωρις σκοτουρες. Οι έξυπνοι - περπατημένοι με καταλαβαν πού....

ο μονος τροπος να πας με παντρεμενη αν εισαι free man ειναι σε swingers που συνειδητοποημένα σου λένε εμεις θέλουμε φάσεις με άλλους.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Κάτι σε παράνομο μου μυρίζεται και μένα. Κάπου έμπλεξε αυτή που δεν έπρεπε.

Εγω το χα πει παλαιοτερα και σε φιλους μου... που μου λέγανε κάτι μλκιες με παντρεμενες
τους λέω μάγκες μακρυά .... ΜΑΚΡΥΑ... θέλετε να κάνετε κάτι... πάτε βγαλτε τα βιτσια σας αλλού.
Με ασφάλεια και χωρις σκοτουρες. Οι έξυπνοι - περπατημένοι με καταλαβαν πού....

ο μονος τροπος να πας με παντρεμενη αν εισαι free man ειναι σε swingers που συνειδητοποημένα σου λένε εμεις θέλουμε φάσεις με άλλους.
Δεν είναι μόνο δική της ευθύνη εάν πήγε με παντρεμένο. Ο κατεστραμμένος γάμος είναι η αιτία εμφάνισης του τρίτου προσώπου και όχι το αποτέλεσμα. Έχει και ο σύζυγος ευθύνη. Και φυσικά, δεν αξίζει σε κανέναν να πάθει κάτι τέτοιο.

Επιβεβαιώνεται σιγά σιγά αυτό που έγραψα παραπάνω, ότι δηλαδή γνωρίζονταν. Πιστεύω ότι είναι διστακτική στο να αποκαλύψει περισσότερα για την ώρα, ίσως γιατί ντρέπεται ( ; )
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,217 μηνύματα.
Πόσο σκατόψυχος και δειλός πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο σε έναν άλλον άνθρωπο ;
Ελπίζω πραγματικά να αναρρώσει η κοπέλα και το ζώο που το έκανε να χωθεί όσο πιο βαθιά μέσα στη φυλακή γίνεται.

Οποιαδήποτε και εαν είναι η διαφορά σου με τον άλλο είναι αδιανόητο και τριτοκοσμικό το συμβάν . Δεν είναι καν στο πλαίσιο της ερωτικής ζήλιας, είναι καθαρά νοητική αρρώστια και μίσος .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο δική της ευθύνη εάν πήγε με παντρεμένο. Ο κατεστραμμένος γάμος είναι η αιτία εμφάνισης του τρίτου προσώπου και όχι το αποτέλεσμα. Έχει και ο σύζυγος ευθύνη. Και φυσικά, δεν αξίζει σε κανέναν να πάθει κάτι τέτοιο.

Επιβεβαιώνεται σιγά σιγά αυτό που έγραψα παραπάνω, ότι δηλαδή γνωρίζονταν. Πιστεύω ότι είναι διστακτική στο να αποκαλύψει περισσότερα για την ώρα, ίσως γιατί ντρέπεται ( ; )

Οταν μπλέκεις με τα σκατά δεν εχει σημασια ποιος θα εχει την ευθυνη. Και να τις πιάσουν σου λεω εγω.... 5 ετη φυλακη το πολύ. Η ζημια που εγινε δεν φτιάχνεται ομως.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Ας έκανε ότι ήθελε η κοπέλα με τον παντρεμένο. Αυτά συμβαίνουν και με παντρεμένους και με παντρεμένες. Φούρφουλο είναι η κοινωνία από αυτά.

Ναι οκ, αν το εξετάσεις από μόνο του είναι απρεπές να μπλέκεις με άντρα αλληνής, αλλά έτσι είναι, σου επιβεβαιώνει ότι παντρεύτηκες λάθος άντρα, κι εσυ τι κάνεις; Πας και τρως και τη ζωή της και τη δική σου. Απόλυτη ανοησία.

Αμα σου τρώει το ταίρι ο τρίτος, φταίς εσυ και το ταίρι σου. Ο τρίτος είναι το σύμπτωμα, όχι η αιτία.

Ο μόνος που θα τη βγάλει καθαρός είναι ο τυπάς που δεν χώριζε τη γυναίκα του για να πάει να ξενοκοιτάξει.

Όσο γι αυτήν που έπραξε τετοια φρίκη, στο πιο βαθύ κελί χωρίς ήλιο, μόνο με νερό και παξιμάδια.

ΥΓ: Ας μην πάθαινε τίποτα κακό η κοπελιά, κι ας την έκρινε όλη η χώρα για τα ατοπήματά της. Εδω όμως ήταν εξαιρετικά άδικο αυτό που της συνέβη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Ρε παιδια μη λέμε ανεκδοτα για κελιά , ουτε 5 χρονια δε θα κατσει στη φυλακη με το υπάρχον συστημα αμα βρεθει.

Η καταστροφη έγινε. Τωρα ποιος εχει την ευθυνη και αν ειναι ανοησια εχει καμια σημασια;

Εγω παντα το έχω στο μυαλο μου αυτο οταν βγαινω έξω (εβγαινα) να μη πειραξω γυναικα αλλου γιατι αν γινει φάση θα πρέπει να βγαλεις οπλο μετά αλλιως θα σε πιάσουν 4-5 θα σε λιώσουν στο ξύλο. Πάνε βγαλε ακρη μετά εσύ. Αν ηταν σωστο δικαιο και για το οτι δεν υπάρχει παιδεια... στη νεολαια.

Δε δουλευει ετσι το συστημα , δεν ξεκινάς απο τον άλλον ξεκινας απο σενα... κατα ποσο καλυπτεσαι για να μη σε βρει ο άλλος ανοιχτο να σου κάνει κακο. Κάθε μερα με τους ρουφιάνους που κυκλοφορουν αυτο προσέχω. Κυκλοφορει κακος κοσμος , κομπλεξκος και ύπουλος. Μερικοι αμα κινηθεις πιο έξυπνα απο αυτους απλα θα περάσουν το υπολοιπο τους για να σε εκδικηθουν. Το γιατι σκέφτονται έτσι δεν εχει σημασια , σημασια εχει οτι σκέφτονται και πρέπει να τους αντιμετωπισεις. Ειναι λύκοι ντυμένοι προβατα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Δεν νομίζω να τρώει μόνο 5 χρόνια για πρόκληση μόνιμης σωματικής βλάβης από πρόθεση ,ηλεκτρική καρέκλα θέλει αυτή κανονικά ........
Νομικοί εμφανιστείτε :mpliaks:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Τα εκτισημα μετρανε
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν νομίζω να τρώει μόνο 5 χρόνια για πρόκληση μόνιμης σωματικής βλάβης από πρόθεση ,ηλεκτρική καρέκλα θέλει αυτή κανονικά ........
Νομικοί εμφανιστείτε :mpliaks:
Αν σκεφτούμε ότι η δολοφονία από πρόθεση τρως ισόβια δηλαδή πρέπει να εκτισεις 25 έτη αλλά συχνά λόγω ελαφρυντικών και καλής διαγωγής βγαίνουν στα 10 χρόνια, τότε η ποινή για σωματική βλάβη θα διαρκέσει λιγότερο από 10 χρόνια στην πράξη.
 

kastoras

Νεοφερμένος

Ο kastoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ουτε καν 5 (εκτίσημα) για 2-3 το κοβω μαζι με προφυλάκιση. Νομοι της πλάκας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Ουτε καν 5 (εκτίσημα) για 2-3 το κοβω μαζι με προφυλάκιση. Νομοι της πλάκας.

Αλλά ασχολούνται αν η εισαγγελέας λειτουργησε με αυθορμητισμο..... στειλανε στο προισταμενο της αναφορά να διωχθει πειθαρχικά. Γενικα έχουμε γεμισει νούμερα.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διάβασα/Άκουσα ότι υπάρχουν πιθανότητες να σωθεί το μάτι της κοπέλας! :flowers:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω παντα το έχω στο μυαλο μου αυτο οταν βγαινω έξω (εβγαινα) να μη πειραξω γυναικα αλλου γιατι αν γινει φάση θα πρέπει να βγαλεις οπλο μετά αλλιως θα σε πιάσουν 4-5 θα σε λιώσουν στο ξύλο. Πάνε βγαλε ακρη μετά εσύ. Αν ηταν σωστο δικαιο και για το οτι δεν υπάρχει παιδεια... στη νεολαια.

Αυτό πραγματικά έχω πόσα χρόνια που το αναρωτιέμαι. Πας και γαμάς γυναίκα αλλουνού άντρα που δεν ξέρεις και δεν σκέφτεσαι καν ότι λίγο ανισόρροπος να είναι ο άλλος και να το μάθει μέσα στην ψυχική φόρτιση μπορεί άνετα να σε περιμένει σε καμιά γωνία με ένα μαχαιράκι και να σε τελειώσει σε δευτερόλεπτα. Πόσο ηλίθιο ρίσκο απλά για να γαμήσεις.
 

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Γιατί είναι τόσο σκατένιοι οι άνθρωποι;

Σε αυτήν που της έριξε το οξύ, τι τιμωρία αξίζει; Ποια είναι η συνέπεια του να καταστρέφεις μία ζωή;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top