Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ! Αν άκουγα πτι μια απατημένη σύζυγος και η μάνα της τοπαλουδη διέπραξαν το ίδιο έγκλημα νομίζω περισσότερα ελαφρυντικά θα είχε η δεύτερη παρα η πρώτη. Το ότι δεν το έκανε δείχνει ότι έχει σώας τας φρένας σε αντίθεση με την άλλη. Έχασες το ποιντ μου. Αυτό σου λέω από πριν

Ε μπορεί ρε κορίτσι μου και να το χασα, μη μαλώσουμε τώρα για ψιλικοκό. Αρκεί που βλέπουμε το άδικο στην κερατωμένη.:)

Δηλαδή σκεψου το. Να σου πηδηξουν τον άντρα και να πας και φυλακή επειδή έκανες ψυχοπαθή εκδίκηση. Δυο φορές μαλάκας. :jester:
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Όχι, αν κάποια δεν πει ναι στον παντρεμένο, αυτός απλά θα βρει μια άλλη. Κι αν λέγανε ως δια μαγείας όλες όχι, κατά πάσα πιθανότητα απλά δεν θα έλεγε ότι είναι παντρεμένος. Τυχαίες οι αντωνυμίες, δεν θεωρώ ότι έχει να κάνει με το φύλο.
Μου φαίνεται τόσο ηλίθιο αυτό το σκεπτικό, ειλικρινά. Σε μία (μονογαμική) σχέση, υπάρχει μία δέσμευση από το ένα μέλος της προς το άλλο, καμία άλλη, κανενός άλλου. Αν αυτοί οι δύο δεν γουστάρουν να την τηρήσουν, φταίνει αυτοί και μόνο (ή το ένα μέλος μόνο, τέσπα).
Αν θα έκανα προσωπικά εν γνώσει μου κάτι με δεσμευμένο; Θέλω να πιστεύω πως όχι.
Αν θα ξένιζα αν το έκανε φίλη μου; Σαφώς.
Θα έφταιγα ή θα έφταιγε που χάλασε η σχέση; Όχι.
Καθόλου ηλίθιο.

Ο παντρεμένος δεν μπορεί να κρυφτεί όσο κι αν το θέλει. Γι αυτό κι οι περισσότεροι που έχω γνωρίσει , στο ξεκαθαρίζουν από την αρχή . Δε θέλουν αναπάντεχες εκπλήξεις.

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει , είναι ότι οι γυναίκες επιδιώκουν αρκετές φορές παντρεμένους, οικειοθελώς. Ιδιαίτερα εαν είναι κι οι ίδιες παντρεμένες, τότε ακόμη καλύτερα.

Θεωρείς δηλαδή εσύ, ότι ο παντρεμένος μπορεί να ξεγελάσει εύκολα μια γυναίκα με λίγο μυαλό στο κεφάλι της άνω των 28-πάντα-....?

Συνεπώς δεν έχει να κάνει με ηλίθιο σκεπτικό, αλλά με φιλοσοφημένο κι ολίγον τι εγωκεντρικό σκεπτικό.

Τα πράγματα λοιπόν είναι απλά. Ένας παντρεμένος είναι εντελώς άχρηστος .
Αρχικώς είναι πιασμένος. Εάν έχει παιδιά, είναι για πάντα πιασμένος.
Είναι ψεύτης
Πιθανόν να είναι άσχημος και όχι σωματικά όπως τον επιθυμώ
Κουρασμένος και μεγαάλος
και το χειρότερο, δε θα έχει τον απαιτούμενο χρόνο για εμένα. Πάντα θα έχει στο μυαλό του τα παιδιά του και τη γυναίκα του. Εγώ θα είμαι απλά η επιβεβαίωση και η καλοπέραση.

Τέτοιες σχέσεις δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνάπτονται, εκτός κι αν ψάχνει κανείς/καμία για sugar daddy/mama.

Ώρες ώρες απλά μου δημιουργείται η εντύπωση ότι οι άνθρωποι δεν σκέφτονται , καθόλου.

Οι σχέσεις χαλάνε. Τα πάντα φθείρονται. Οι άνεμοι και οι φουρτούνες διαβρώνουν τις σχέσεις. Πώς και ποιός σκέφτηκε την ατάκα αυτή ?
...ότι η σχέση πρέπει να είναι ήδη χαλασμένη για να μπει ένα τρίτο + τέταρτο + πέμπτο άτομο...

Η σχέση χαλάει κυρίως από τα τρίτα άτομα. Από άτομα που δεν καταλαβαίνουν ούτε έχουν μάθει ποια είναι η θέση τους σε κάθε περίσταση. Αυτά τα άτομα μπορεί να είναι γονείς, αδέρφια, φίλες και βάλεεεεεεε....

Άρα όταν μου την πέφτει κάποιος παντρεμένος , λέω ότι με προσβάλλει. Για ποια με πέρασε να θέλω κάτι που ήδη χρησιμοποιείται ??
Γι αυτό να τρώτε αγόρια και κορίτσια, να μη μένετε νηστικά......
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Μπορεί να μην τον ενδιαφέρουν τα σημάδια αλλά αν η ποσότητα ήταν τέτοια ώστε να τον σκότωνε ή αν έχανε όραση νομίζω δεν θα ήταν “waste”

Οι ίδιοι σφράγισαν την μοίρα τους,δεν χρειάζεται να τους βλάψει κανένας άλλος απο τους ίδιους τους εαυτούς τους.
Η μάνα δεν είναι ψυχρός δολοφόνος,ούτε κρύβει την κακία που είχε μέσα της αυτή η γυναίκα . Περνάει το βάσσανο κάθε γονιού που έχει χάσει το παιδί του . Αλλά όπως σημείωσε και ο Valder, αντιλαμβάνεται οτι δεν θα γίνει καμία ουσιαστική αλλαγή με το να πάρει εκδίκηση . Την ουσιαστική αλλαγή για την κόρη της αλλά και τις κόρες άλλων,εκείνες που θα κινδυνέψουν και εκείνες που ειδάλλως θα κινδύνευαν, την κάνει με την στάση της και την επιδίωξη της δικαίωσης με νόμιμα μέσα . Πάντως γενικά καταλαβαίνω τι λες . Αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι να σου πω προσωπικά . Απο την μια καταλαβαίνω εντελώς λογικά τα κίνητρα αλλά απο την άλλη δεν μπορώ να ταυτιστώ συναισθηματικά γιατί προφανώς δεν το βιώνω εγώ όλο αυτό . Μπορώ απλά να προσομοιάσω στο μυαλό μου πως θα πρέπει να νιώθει που δεν είναι αρκετό . Και φοβάμαι το ίδιο θα ισχύει για πολλούς ανθρώπους και δυστυχώς η ζυγαριά θα στρεφόταν εναντίον της . Γιατί ο νόμος έχει μεν μνήμη αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα δικαιώσει τις πράξεις μας . Φαντάζομαι όμως οτι θα έβρισκαν ελαφρυντικό σε αντίθεση με το "μου έκλεψε τον γκόμενο" :P .

Waste ξε-waste και άντρας να το πάθαινε αυτο το κακό, τον ίδιο πόνο θα ζούσε και τα ίδια ψυχολογικά θα είχε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ο άντρας να σηκώνει τα πάντα επειδή είναι άντρας. Εδώ μαλλιά χάνουμε από την καράφλα και κάνουμε σαν υστερικές κωλόγριες.

Παραείναι μεγάλη υπόθεση αυτή που έκανες και ως άνθρωπος με πολλά εμφανισιακά ψεγάδια, επέτρεψέ μου να σε διαψεύσω από εμπειρία.

Δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό . Δεν θεωρώ οτι ο μέσος άνδρας θα το αντιμετώπιζε το ίδιο με την μέση γυναίκα.Χωρίς να σημαίνει σε καμία περίπτωση πως αυτό αποτελεί με οποιονδήποτε τρόπο ελαφρυντικό .

Τώρα για τα μαλλιά τι να σου πω . Προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε καν ακόμα και εαν είχα αφάνα και την επόμενη μέρα ήμουν φαλακρός. Η φύση δεν έχει άσχημο και ωραίο . Εμείς δίνουμε(κακώς) τόση σημασία στα σύμβολα και στις εικόνες που παρατηρούμε. Αλλά εξαρτάται το τι αντιλήψεις έχει ο καθένας . Μια κοπέλα ίσως πάθει μικρό εγκεφαλικό εαν εμφανίσει σπυράκι στο πρόσωπο . Εμένα μου καίγεται καρφάκι .

Δεν θέλω να περάσω οτι αυτή η ανάλυση δικαιολογεί την πράξη,because it doesn't. Απλά θέλω να πω οτι πράγματι υπάρχουν διαφορές στο πόσο θα επηρεάσει το κάθε φύλο,και αυτό φαίνεται έμπρακτα απο το οτι οι προσχεδιασμένες επιθέσεις με οξύ σε άνδρες δεν είναι τόσο συχνό φαινόμενο όσο σε γυναίκες . Και προφανώς υπάρχει λόγος γι'αυτό . De facto,γυναίκα χωρίς πρόσωπο δεν μπορεί να σταθεί σύμφωνα με την κοινωνία.

Ακόμα και άσχημοι άνδρες έχουν καλύτερη αντιμετώπιση απο μια άσχημη γυναίκα . Γιατί ο άνδρας εκ της φύσεως του δεν είναι αισθητικά pleasing με την έννοια του όμορφου , αλλά πιο πολύ με την έννοια του προσεγμένου .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Όχι κοπέλα μου, δεν πάει έτσι. Δεν γίνονται συμψηφισμοί σε εγκλήματα, με άλλα επόμενα εγκλήματα. Αυτό είναι μωσαικός νόμος, οφθαλμός αντι οφθαλμού.

Ας κρατιόταν η βιτριολούσα κι ας μη της έκανε τετοιο φρικτό πράγμα. Ας την ξεφτίλιζε απλώς. Θα είχε ολο το δίκιο δικό της. Όλο όμως! Κακά τα ψέμματα, φαίνεται η άλλη ότι ήταν το σύνηθες ινστα-χάλι που συναντάμε στην κοινωνία. Γι αυτό μπορείς να την κατηγορήσεις. Αλλα οχι και να της κάνεις τετοιο κακό. Αυτό είναι ψυχοπάθεια, είναι οργή και φρίκη.

Εχασε ότι δίκια είχε και δεν είχε με το που έπεσε η πρώτη σταγόνα πάνω στην κοπελιά. Δεν θα τη δικαιολογήσουν παρά μόνο κάτι ψεκασμένες τη βιτριολούσα. Ενω αν δεν το χε κανει, θα τη δικαιολογούσε ολος ο κόσμος. Σου φαγε τον άντρα; Μπήξε δήξε αλλιώς τα γαλλικά. Και δίκιο θα είχες μαντάμ.

Σωστο! Γιαουρτάκι στη μουρη για πρωινο οτι πρέπει !

2% γιατι κάνουμε και διατροφη βεβαιως. Οπως το χε φάει ο δiευθυντης του iefimerida.gr


χαχαχαχαχα κορυφαιο.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γι αυτο τη μάνα της Τοπαλούδη δεν την είδες να εκδικείται, αλλά να ζητεί αλλαγή του νόμου. Αυτό είναι φοβερή αξιοπρέπεια. Να σου χουν στειλει το παιδι στον άλλο κόσμο και να συγκρατείς το άδικο μέσα σου και να το μετατρέπεις σε αγώνα για κοινό καλό ώστε να μην αδικηθεί αλλουνού παιδί ποτέ ξανά.

Βλέπεις τη διαφορά ανάμεσα στις 2 γυναίκες;
και μετά ξυπνησαμέεεε...

Σε κάτι χρόνια από τώρα οι εγκληματίες θα είναι ελεύθεροι.. η υπόθεση της κοπέλας ξεχασμένη ....κάπου γεμάτο αράχνες στη σοφίτα ,ένα δημοσιογραφικό-ειδησεολογικό ημερολόγιο, θα περιγράφει, πώς με αυταπάρνηση η μητέρα της Τοπαλούδη (say who?) συγκράτησε τον πόνο και τον θυμό που έβραζαν μέσα της και πάλεψε ώστε μια τέτοιας φύσης αγριότητα να μην ξανά επαναληφθεί ποτέε.

Και συνεχίζουμε το δελτίο μας με μία αιματηρή δολοφονία που έγινε τα ξημερώματα......
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό . Δεν θεωρώ οτι ο μέσος άνδρας θα το αντιμετώπιζε το ίδιο με την μέση γυναίκα.Χωρίς να σημαίνει σε καμία περίπτωση πως αυτό αποτελεί με οποιονδήποτε τρόπο ελαφρυντικό .

Τώρα για τα μαλλιά τι να σου πω . Προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε καν ακόμα και εαν είχα αφάνα και την επόμενη μέρα ήμουν φαλακρός . Η φύση δεν έχει άσχημο και ωραίο . Εμείς δίνουμε(κακώς) τόση σημασία στα σύμβολα και στις εικόνες που παρατηρούμε . Αλλά εξαρτάται το τι αντιλήψεις έχει ο καθένας . Μια κοπέλα ίσως πάθει μικρό εγκεφαλικό εαν εμφανίσει σπυράκι στο πρόσωπο . Εμένα μου καίγεται καρφάκι .

Δεν θέλω να περάσω οτι αυτή η ανάλυση δικαιολογεί την πράξη,because it doesn't. Απλά θέλω να πω οτι πράγματι υπάρχουν διαφορές στο πόσο θα επηρεάσει το κάθε φύλο,και αυτό φαίνεται έμπρακτα απο το οτι οι προσχεδιασμένες επιθέσεις με οξύ σε άνδρες δεν είναι τόσο συχνό φαινόμενο όσο σε γυναίκες . Και προφανώς υπάρχει λόγος γι'αυτό . De facto,γυναίκα χωρίς πρόσωπο δεν μπορεί να σταθεί σύμφωνα με την κοινωνία.

Ακόμα και άσχημοι άνδρες έχουν καλύτερη αντιμετώπιση απο μια άσχημη γυναίκα . Γιατί ο άνδρας εκ της φύσεως του δεν είναι αισθητικά pleasing με την έννοια του όμορφου , αλλά πιο πολύ με την έννοια του προσεγμένου .

Αδερφέ μου, ξέρω πως το λες. Οτι είναι το κύριο διαπραγματευτικό της χαρτί η φάτσα -ειδικά αμα δεν της κόβει και πουλάει μόνο το οτι είναι όμορφη ε ναι αν της το πάρεις τελείωσε μετά-, ότι καίγονται για το φαίνεσθαι ενω εμείς αμα ρυτιδιάσουμε και λίγο είμαστε αδιάφοροι, ναι οκ αυτά τα έχω υπόψη μου.

Ψυχολογικά σου λέω όμως, δε θα το άντεχες αν σου συνέβαινε. Δεν έχουμε και τοση διαφορά στο πλήγωμα με τις γυναίκες, όχι όση νομίζουμε έστω.

Φαντάσου να σου στραπατσάρει η άλλη τη φάτσα με βιτριόλι γιατί την κεράτωσες ξερω γω. Ε δε θα συνέλθεις ποτέ σαν άντρας. Δεν είναι το ίδιο ναι, αλλά δεν είναι περιέργως και πιο αμελητέο.

Είναι πολύ λεπτό νόημα αυτό που συζητάμε τώρα αλλά ξέρω τι θες να πεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και μετά ξυπνησαμέεεε...

Σε κάτι χρόνια από τώρα οι εγκληματίες θα είναι ελεύθεροι.. η υπόθεση της κοπέλας ξεχασμένη ....κάπου γεμάτο αράχνες στη σοφίτα ,ένα δημοσιογραφικό-ειδησεολογικό ημερολόγιο, θα περιγράφει, πώς με αυταπάρνηση η μητέρα της Τοπαλούδη (say who?) συγκράτησε τον πόνο και τον θυμό που έβραζαν μέσα της και πάλεψε ώστε μια τέτοιας φύσης αγριότητα να μην ξανά επαναληφθεί ποτέε.

Και συνεχίζουμε το δελτίο μας με μία αιματηρή δολοφονία που έγινε τα ξημερώματα......

Και τι θελεις να κάνει; Να καταστρέψει τον χαρακτήρα της με το να γίνει κατι που δεν είναι απλά και μόνο για να βάλει 2 καθάρματα στο χώμα και μετα να κλειστεί κι αυτή σ ενα κελί και να μαρτυρήσει;

Δεν είναι δίκαιο αυτό που έγινε. Το δίκιο της δεν το βρήκε αυτή η μάνα. Αλλά σαν άνθρωπος μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη.

Τώρα τι θα κάνει το ελληνικό κράτος από κει και πέρα, βαραίνει το ίδιο ηθικά. Γι αυτό και το αποκαλώ σάπιο κράτος.

Αλλά η μάνα για μένα ήταν αξιοπρεπέστατη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Αδερφέ μου, ξέρω πως το λες. Οτι είναι το κύριο διαπραγματευτικό της χαρτί η φάτσα -ειδικά αμα δεν της κόβει και πουλάει μόνο το οτι είναι όμορφη ε ναι αν της το πάρεις τελείωσε μετά-, ότι καίγονται για το φαίνεσθαι ενω εμείς αμα ρυτιδιάσουμε και λίγο είμαστε αδιάφοροι, ναι οκ αυτά τα έχω υπόψη μου.

Ψυχολογικά σου λέω όμως, δε θα το άντεχες αν σου συνέβαινε. Δεν έχουμε και τοση διαφορά στο πλήγωμα με τις γυναίκες, όχι όση νομίζουμε έστω.

Φαντάσου να σου στραπατσάρει η άλλη τη φάτσα με βιτριόλι γιατί την κεράτωσες ξερω γω. Ε δε θα συνέλθεις ποτέ σαν άντρας. Δεν είναι το ίδιο ναι, αλλά δεν είναι περιέργως και πιο αμελητέο.

Είναι πολύ λεπτό νόημα αυτό που συζητάμε τώρα αλλά ξέρω τι θες να πεις.

Οποιου δεν του κοβει δεν κονομάει ταξιδάκια σε ολο το κοσμο, μην εισαι αγαθούλης. Η τυπισα δεν θέλει καταρχην να μιλήσει στους αστυνομικους. Αμα βρεθει ποτέ η δραστιδα εμενα σφυριξτε μου. Τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Οποιου δεν του κοβει δεν κονομάει ταξιδάκια σε ολο το κοσμο, μην εισαι αγαθούλης. Η τυπισα δεν θέλει καταρχην να μιλήσει στους αστυνομικους. Αμα βρεθει ποτέ η δραστιδα εμενα σφυριξτε μου. Τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε.

Τι λες βρε ματσαμπλόκο που θα με πεις και αγαθούλη; Κάθε μέρα τετοιες συναντώ. Δράμι μυαλό δεν έχουν, απλά πουλάνε φάτσα και βυζάρα για να τους τα σκάνε τα αφεντικά sugar daddies.

Πονηρές και κοινωνικές είναι και πουλάνε εμφάνιση και νάζι. Αμα είχαν μυαλό θα ήσαν στη ΝΑΣΑ και θα ανακάλυπταν τη μεγάλη μαύρη τρύπα όπως εκείνη η ιδιοφυής 29χρονη κοπελιά.

Μην ταυτίζετε την κοινωνική ευελιξία και πονηριά για αναρρίχηση με την ευφυία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Τι λες βρε ματσαμπλόκο που θα με πεις και αγαθούλη; Κάθε μέρα τετοιες συναντώ. Δράμι μυαλό δεν έχουν, απλά πουλάνε φάτσα και βυζάρα για να τους τα σκάνε τα αφεντικά sugar daddies.

Πονηρές και κοινωνικές είναι και πουλάνε εμφάνιση και νάζι. Αμα είχαν μυαλό θα ήσαν στη ΝΑΣΑ και θα ανακάλυπταν τη μεγάλη μαύρη τρύπα όπως εκείνη η ιδιοφυής 29χρονη κοπελιά.

Μην ταυτίζετε την κοινωνική ευελιξία και πονηριά για αναρρίχηση με την ευφυία.

Βρε μέχρι και στο deal ειχε πάει αυτη. Ενω δεν ειχε κανενα πτυχιο δουλευε ασφαλιστρια και ηταν οικονομικα ανεξάρτητη και έκανε και τις ταξιδάρες της. Λέγε εσυ και ο καθενας τα δικά του !

Το οτι έπεσε σε αδιστακτη τυπισα κ δεν την αξιολογησε σωστα ειναι άλλο θέμα. Ξέρεις τι κουναβια ειναι οι ασφαλιστριες - ασφαλιστες σου πουλανε φικια .... εμενα μια πηγαινε να με ψησει με τις ψευτιες να τις φέρω πελατολογιο.

Απλα τυγχανει οταν βλέπουμε μια που κανει παιχνιδι απο αυτα να λεμε δεν εχει μυαλο, αυτη μπορει να καθεται σπιτι να δειχνει το μνι της σε 1000 λιγουρια στο ινστα και μετα να τσιμπάει φραγκαμε διαφημισεις. Εσυ κατσε να βγαλεις 8ωρο κ εγω με τον καθε προισταμενο απο πανω να μας σπάει τα @@.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αδερφέ μου, ξέρω πως το λες. Οτι είναι το κύριο διαπραγματευτικό της χαρτί η φάτσα -ειδικά αμα δεν της κόβει και πουλάει μόνο το οτι είναι όμορφη ε ναι αν της το πάρεις τελείωσε μετά-, ότι καίγονται για το φαίνεσθαι ενω εμείς αμα ρυτιδιάσουμε και λίγο είμαστε αδιάφοροι, ναι οκ αυτά τα έχω υπόψη μου.

Ψυχολογικά σου λέω όμως, δε θα το άντεχες αν σου συνέβαινε. Δεν έχουμε και τοση διαφορά στο πλήγωμα με τις γυναίκες, όχι όση νομίζουμε έστω.

Φαντάσου να σου στραπατσάρει η άλλη τη φάτσα με βιτριόλι γιατί την κεράτωσες ξερω γω. Ε δε θα συνέλθεις ποτέ σαν άντρας. Δεν είναι το ίδιο ναι, αλλά δεν είναι περιέργως και πιο αμελητέο.

Είναι πολύ λεπτό νόημα αυτό που συζητάμε τώρα αλλά ξέρω τι θες να πεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Και τι θελεις να κάνει; Να καταστρέψει τον χαρακτήρα της με το να γίνει κατι που δεν είναι απλά και μόνο για να βάλει 2 καθάρματα στο χώμα και μετα να κλειστεί κι αυτή σ ενα κελί και να μαρτυρήσει;

Δεν είναι δίκαιο αυτό που έγινε. Το δίκιο της δεν το βρήκε αυτή η μάνα. Αλλά σαν άνθρωπος μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη.

Τώρα τι θα κάνει το ελληνικό κράτος από κει και πέρα, βαραίνει το ίδιο ηθικά. Γι αυτό και το αποκαλώ σάπιο κράτος.

Αλλά η μάνα για μένα ήταν αξιοπρεπέστατη.
Δεν μπορεί να κάνει κάτι. Δυστυχώς...

Το δίκιο δεν το βρίσκεις ποτέ σου , άπαξ και σου σκοτώσουν το παιδί .

Απλά ήθελα να δείξω ότι τέτοιες υποθέσεις υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν, απλώς αυτή η υπόθεση έτυχε δημοσιότητας και έλαβε λίγο φως. Όμως θα ξεχαστεί, όπως πολλά άλλα....



**Αυτές τις ημέρες με έχει πιάσει το χιτλερικό μου**:kill:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι λες βρε ματσαμπλόκο που θα με πεις και αγαθούλη; Κάθε μέρα τετοιες συναντώ. Δράμι μυαλό δεν έχουν, απλά πουλάνε φάτσα και βυζάρα για να τους τα σκάνε τα αφεντικά sugar daddies.

Πονηρές και κοινωνικές είναι και πουλάνε εμφάνιση και νάζι. Αμα είχαν μυαλό θα ήσαν στη ΝΑΣΑ και θα ανακάλυπταν τη μεγάλη μαύρη τρύπα όπως εκείνη η ιδιοφυής 29χρονη κοπελιά.

Μην ταυτίζετε την κοινωνική ευελιξία και πονηριά για αναρρίχηση με την ευφυία.
Την ομορφιά, που την είδες?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
και μετά ξυπνησαμέεεε...

Σε κάτι χρόνια από τώρα οι εγκληματίες θα είναι ελεύθεροι.. η υπόθεση της κοπέλας ξεχασμένη ....κάπου γεμάτο αράχνες στη σοφίτα ,ένα δημοσιογραφικό-ειδησεολογικό ημερολόγιο, θα περιγράφει, πώς με αυταπάρνηση η μητέρα της Τοπαλούδη (say who?) συγκράτησε τον πόνο και τον θυμό που έβραζαν μέσα της και πάλεψε ώστε μια τέτοιας φύσης αγριότητα να μην ξανά επαναληφθεί ποτέε.

Και συνεχίζουμε το δελτίο μας με μία αιματηρή δολοφονία που έγινε τα ξημερώματα......

Υπάρχει και η άλλη εκδοχή :

" Κάπου γεμάτο με αράχνες στην σοφίτα,ένα δημοσιογραφικό-ειδησεολογικό ημερολόγιο,θα περιγράφει,πως με οργή η μητέρα της Τοπαλούδη, δεν συγκρατήθηκε και τους φύτεψε στο χώμα ,ώστε μια τέτοιας φύσης αγριότητα να μην ξανά επαναληφθεί ποτέ .

Και συνεχίζουμε το δελτί ομας με μια αιματηρή δολοφονία που έγινε τα ξημερώματα......"

Δεν έχω στόχο την ειρωνεία με την επανάληψη,και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις,απλώς θέλω να δείξω πόσο όμοιες αλλά και διαφορετικές εκδοχές υπάρχουν. Και οι δύο ιστορίες έχουν ένα συστατικό . Nobody cares in the end,δεν θα θυμούνται ούτε την μητέρα της ούτε την ίδια οι ξένοι. Μόνο όταν έχουν κάτι να κερδίσουν απο την υπόθεση( π.χ. υποστήριξη σε επιχειρήματα τους),γιατί η ζωή προχωράει . Αντίθετα η ζωή των εμπλεκόμενων διαφέρει δραματικά στην μια και στην άλλη υπόθεση . Δεν νομίζω οτι η κόρη της θα ήταν χαρούμενη εαν σκότωνε τα δύο ζώα . Έτσι θα κατέστρεφαν και την μητέρα της ολοκληρωτικά ,μετά απο αυτό που της έκαναν . Η επιθυμία να διαλύσεις τον άλλο είναι ισχυρή όταν σε έχει βλάψει, αλλά καμιά φορά αφήνεις το σχοινί,όχι γιατί δεν αξίζει να πονέσει ο άλλος ή επειδή είσαι αδύναμος,αλλά για να μην κάψεις τα δικά σου χέρια ή την μνήμη των δικών σου ανθρώπων .

Τις προάλλες διάβαζα για μια που σκότωσε μια συμπατριώτισσα της στην Μόρια . Αφιέρωσαν κυριολεκτικά 5 με 8 δευτερόλεπτα να ανακοινώσουν την είδηση . Δεν ασχολήθηκαν παραπάνω . Εαν ήταν ανάμεσα σε Έλληνες θα το έδειχναν κανά μισάωρο . Και δεν το κάνουμε εννοείται μόνο εμείς αυτό αλλά και άλλες χώρες . Αυτή είναι η αξία της ανθρώπινης ζωής στα social media . Αλλά δείχνει και κάτι για την κοινή γνώμη . Οτι τόσο χρόνο πιστεύουν οτι την αφορά η είδηση σε σχέση με άλλα θέματα .

Αδερφέ μου, ξέρω πως το λες. Οτι είναι το κύριο διαπραγματευτικό της χαρτί η φάτσα -ειδικά αμα δεν της κόβει και πουλάει μόνο το οτι είναι όμορφη ε ναι αν της το πάρεις τελείωσε μετά-, ότι καίγονται για το φαίνεσθαι ενω εμείς αμα ρυτιδιάσουμε και λίγο είμαστε αδιάφοροι, ναι οκ αυτά τα έχω υπόψη μου.

Ψυχολογικά σου λέω όμως, δε θα το άντεχες αν σου συνέβαινε. Δεν έχουμε και τοση διαφορά στο πλήγωμα με τις γυναίκες, όχι όση νομίζουμε έστω.

Φαντάσου να σου στραπατσάρει η άλλη τη φάτσα με βιτριόλι γιατί την κεράτωσες ξερω γω. Ε δε θα συνέλθεις ποτέ σαν άντρας. Δεν είναι το ίδιο ναι, αλλά δεν είναι περιέργως και πιο αμελητέο.

Είναι πολύ λεπτό νόημα αυτό που συζητάμε τώρα αλλά ξέρω τι θες να πεις.

Πράγματι είναι εξαιρετικά λεπτό σημείο αυτό που συζητάμε . Στον τρόπο που πληγωνόμαστε όχι,στον τρόπο που επιλέγουμε να πληγώσουμε όμως ναι . Δεν νομίζω οτι ένας άνδρας θα επέλεγε οξύ για να ξεκαθαρίσει τις διαφορές του με έναν άλλο άνδρα ,τουλάχιστον όχι στην δραματική πλειοψηφία των περιπτώσεων . Εδώ η πινελιά είναι απο γυναίκα προς γυναίκα ,και δεν είναι τυχαίο αλλά ταυτόχρονα και για αυτό είναι σοκαριστικό . Εφόσον είναι ένα χαρακτηριστικό ανεκτίμητο και συνυφασμένο με την γυναικεία ύπαρξη ,αναμένει κανείς οτι θα υπάρχει κάποιος σεβασμός ή έλεος,ειδικά απο μια άλλη γυναίκα που αντιλαμβάνεται την βαρύτητα του .

Οποιου δεν του κοβει δεν κονομάει ταξιδάκια σε ολο το κοσμο, μην εισαι αγαθούλης. Η τυπισα δεν θέλει καταρχην να μιλήσει στους αστυνομικους. Αμα βρεθει ποτέ η δραστιδα εμενα σφυριξτε μου. Τα υπολοιπα ειναι να χουμε να λέμε.

Αυτό ακριβώς . Η γυναίκα κάτι κρύβει,το γιατί δεν το ξέρω,αλλά για να σου πετάξουν οξύ και να μην τα λες καλά,πολύ φοβάμαι οτι ξύνουμε την επιφάνεια του τι έχει παιχτεί λέγοντας οτι πρόκειται απλά για ερωτική αντιζηλία. Δεν ψάχνω να βρω δικαιολογητικά και ο ένοχος είναι ήδη αποφασισμένος,απλά απο το στυλ της καταλαβαίνω οτι ήσυχη δεν ήταν,και αυτό το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για να σκεφτώ τι μπορεί να έχει παίξει και όχι να την κρίνω . Δεν μοιάζει ούτε για τυχαία επίθεση αλλά πλέον ούτε για απλή ερωτική αντιζηλία . Υπο άλλες συνθήκες θα έλεγα οτι μπορεί να είναι απλά μια μανιακή . Αλλά δεν δείχνουν αυτά τα ως τώρα στοιχεία και το ιστορικό της . Πάντως οι αστυνομικοί μαλάκες δεν είναι,και ακόμα και να μην βρουν ποιά είναι αυτή,θα ρίξει λίγο φως στην υπόθεση η έρευνα τους για το τι παίχτηκε τουλάχιστον . Επίσης εαν και ψυχολογικά δεν θα βοηθήσει ,εαν δει το πρόσωπο της και αντιληφθεί τις διαστάσεις του προβλήματος που της προκάλεσε σε περίπτωση που δεν το έχει καταλάβει ,ίσως αποφασίσει να συνεργαστεί .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Υπάρχει και η άλλη εκδοχή :

" Κάπου γεμάτο με αράχνες στην σοφίτα,ένα δημοσιογραφικό-ειδησεολογικό ημερολόγιο,θα περιγράφει,πως με οργή η μητέρα της Τοπαλούδη, δεν συγκρατήθηκε και τους φύτεψε στο χώμα ,ώστε μια τέτοιας φύσης αγριότητα να μην ξανά επαναληφθεί ποτέ .

Και συνεχίζουμε το δελτί ομας με μια αιματηρή δολοφονία που έγινε τα ξημερώματα......"

Δεν έχω στόχο την ειρωνεία με την επανάληψη,και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις,απλώς θέλω να δείξω πόσο όμοιες αλλά και διαφορετικές εκδοχές υπάρχουν. Και οι δύο ιστορίες έχουν ένα συστατικό . Nobody cares in the end,δεν θα θυμούνται ούτε την μητέρα της ούτε την ίδια οι ξένοι. Μόνο όταν έχουν κάτι να κερδίσουν απο την υπόθεση( π.χ. υποστήριξη σε επιχειρήματα τους),γιατί η ζωή προχωράει . Αντίθετα η ζωή των εμπλεκόμενων διαφέρει δραματικά στην μια και στην άλλη υπόθεση . Δεν νομίζω οτι η κόρη της θα ήταν χαρούμενη εαν σκότωνε τα δύο ζώα . Έτσι θα κατέστρεφαν και την μητέρα της ολοκληρωτικά ,μετά απο αυτό που της έκαναν . Η επιθυμία να διαλύσεις τον άλλο είναι ισχυρή όταν σε έχει βλάψει, αλλά καμιά φορά αφήνεις το σχοινί,όχι γιατί δεν αξίζει να πονέσει ο άλλος ή επειδή είσαι αδύναμος,αλλά για να μην κάψεις τα δικά σου χέρια ή την μνήμη των δικών σου ανθρώπων .
Εαν το έκανε, προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε, ούτε θα την κατέκρινα. Είμαι υπέρ της ελευθερίας και της ζωής, αλλά δικαιολογώ απόλυτα περιπτώσεις ξεσπάσματος όταν αυτά αφορούν παιδιά.

καλή , χρυσή , αλλά είπαμε, παιδιά αλλονών δεν αγγίζουμε..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βρε μέχρι και στο deal ειχε πάει αυτη.
Είναι κακό να πας στο deal?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Εαν το έκανε, προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε, ούτε θα την κατέκρινα. Είμαι υπέρ της ελευθερίας και της ζωής, αλλά δικαιολογώ απόλυτα περιπτώσεις ξεσπάσματος όταν αυτά αφορούν παιδιά.

καλή , χρυσή , αλλά είπαμε, παιδιά αλλονών δεν αγγίζουμε..

Εγώ θα στρηρίξω αυτό που λένε και οι Αμερικάνοι
"Rule of law" . Εαν είσαι σκουπιδιάρης,και σε αδίκησαν,
πρέπει να κριθούν . Εαν είσαι πρόεδρος και σε αδίκησε
ο σκουπιδιάρης πρέπει να κριθεί . Εαν σκότωσες,
πρέπει να κριθείς . Εαν σου σκότωσαν το παιδί
και επέλεξες να σκοτώσεις,πρέπει να κριθείς .
Φυσικά με τις προβλεπόμενες διαδικασίες και όχι
αυθαίρετη και στυγνή εφαρμογή των νόμων,αλλα με
κατα περίπτωση εξέταση των υποθέσεων . Κανείς
δεν πρέπει να είναι πάνω απο τον νόμο ούτε καν οι
υπεύθυνοι για την άσκηση του,εφόσον παρανομήσουν .
Άσε που προκύπτει και ένα λογικό παράδοξο
εαν και εσύ σκοτώσεις κάποιον ή κάποια, έχουν και
αυτοί γονείς . Άρα βάσει της ίδιας αρχής
πρέπει και εκείνοι να σε κυνηγήσουν . Και μπορεί
εσένα να μην σε νοιάζει ,να πάρεις την εκδίκηση σου
και όλα καλά ακόμα και εαν σε σκοτώσουν . Ωστόσο στην
πορεία θα πάρεις στον λαιμό σου και άλλους αθώους
ανθρώπους . Δεν αρκεί να ενδιαφερόμαστε μόνο για τους
αγαπημένους μας αλλά να φροντίζουμε να μην αδικούμε
και όσους δεν ξέρουμε . Γιατί θα μπορούσαν και αυτοί
να ήταν καλοί μας φίλοι . Και εαν οι πράξεις μας πάρουν
μπάλα την ζωή τους,δεν θα είμαστε χαρούμενοι,ούτε το
αγαπημένο μας πρόσωπο που το έβλαψαν και σίγουρα
πολλοί άλλοι . Δεν είμαστε μόνοι στον κόσμο .
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικά σχόλια είναι λίγο τραγικούλια και επιβεβαιώνουν ακριβώς αυτό που λέγαμε και τις προάλλες, ντροπή στους δημοσιογράφους που σκάλισαν και έβγαλαν στη φόρα όλα της τα στοιχεία.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Εγώ θα στρηρίξω αυτό που λένε και οι Αμερικάνοι
"Rule of law" . Εαν είσαι σκουπιδιάρης,και σε αδίκησαν,
πρέπει να κριθούν . Εαν είσαι πρόεδρος και σε αδίκησε
ο σκουπιδιάρης πρέπει να κριθεί . Εαν σκότωσες,
πρέπει να κριθείς . Εαν σου σκότωσαν το παιδί
και επέλεξες να σκοτώσεις,πρέπει να κριθείς .
Φυσικά με τις προβλεπόμενες διαδικασίες και όχι
αυθαίρετη και στυγνή εφαρμογή των νόμων,αλλα με
κατα περίπτωση εξέταση των υποθέσεων . Κανείς
δεν πρέπει να είναι πάνω απο τον νόμο ούτε καν οι
υπεύθυνοι για την άσκηση του,εφόσον παρανομήσουν .
Άσε που προκύπτει και ένα λογικό παράδοξο
εαν και εσύ σκοτώσεις κάποιον ή κάποια, έχουν και
αυτοί γονείς . Άρα βάσει της ίδιας αρχής
πρέπει και εκείνοι να σε κυνηγήσουν . Και μπορεί
εσένα να μην σε νοιάζει ,να πάρεις την εκδίκηση σου
και όλα καλά. Ωστόσο στην πορεία θα πάρεις στον
λαιμό σου και άλλους αθώους ανθρώπους .
Δε γίνεται να κρινόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.

Για εμένα η κρίση θα πρέπει να είναι υποδειγματική , ανάλογα την πράξη και το αίτιο αυτής.

Πάνω από την ίδια τη ζωή δεν είναι κανείς. Εαν αφαιρέσεις ζωή, εκ προ μελέτης και εκ προθέσεως, τότε η τιμωρία θα πρέπει να ισούται με την ίδια την πράξη.

Οι γονείς των δραστών δεν έχουν δικαίωμα να επιζητήσουν εκδίκηση. Το δικαίωμα το έχασαν όταν τα παιδιά τους αποφάσισαν να κάψουν το συμβόλαιο ζωής.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Την ομορφιά, που την είδες?

Γενικά μιλάω για τις κοινωνικά αναρριχώμενες. Συνήθως είναι όμορφες.


Και κακά τα ψέμματα, και η συγκεκριμένη ήταν ωραία κοπέλα. Εμένα η φάτσα της μου άρεσε όπως την έδειξαν στα διάφορα άρθρα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Δε γίνεται να κρινόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.

Για εμένα η κρίση θα πρέπει να είναι υποδειγματική , ανάλογα την πράξη και το αίτιο αυτής.

Πάνω από την ίδια τη ζωή δεν είναι κανείς. Εαν αφαιρέσεις ζωή, εκ προ μελέτης και εκ προθέσεως, τότε η τιμωρία θα πρέπει να ισούται με την ίδια την πράξη.

Οι γονείς των δραστών δεν έχουν δικαίωμα να επιζητήσουν εκδίκηση. Το δικαίωμα το έχασαν όταν τα παιδιά τους αποφάσισαν να κάψουν το συμβόλαιο ζωής.

Είναι σαν να φυσάς μια φωτιά που ανάβει άλλος . Δεν μπορείς να σταματήσεις πράξεις μίσους με πράξεις. Δημιουργείς έναν φαύλο κύκλο που ανατροφοδοτείται συνεχώς με καύσιμο την ανθρώπινη απελπισία .

Εαν λες οτι δεν έχουν δικαίωμα να επιζητούν εκδίκηση σου αντιπαραθέτω την δήλωση σου "Πάνω απο την ίδια τη ζωή δεν είναι κανείς" . Άρα ή θα συμμορφωθούμε όλοι και θα υπακούμε τους ίδιους νόμους, ή θα κάνει ο καθένας το δικό του και δεν θα υπάρχει απολύτως καμία νομιμότητα . Οι νόμοι έχουν κύρος μόνο όταν υπάρχει εκτελεστική εξουσία. Αλλά έχουν νόημα μόνο όταν οι πολίτες τους σέβονται και τους ακολουθούν . Εαν χαθεί η εμπιστοσύνη οποιασδήποτε πλευράς όλα καταρρέουν και εμείς γυρνάμε στις σπηλιές περιμένοντας πότε κάποιος πιο μεγάλος και πιο ισχυρός θα μας σκοτώσει για να πάρει τα υπάρχοντα μας . Γιατί..."η ζωή είναι πάνω απο όλα" και όχι ο νόμος :P .
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γενικά μιλάω για τις κοινωνικά αναρριχώμενες. Συνήθως είναι όμορφες.


Και κακά τα ψέμματα, και η συγκεκριμένη ήταν ωραία κοπέλα. Εμένα η φάτσα της μου άρεσε όπως την έδειξαν στα διάφορα άρθρα.
Διατηρημένες είναι και μετέπειτα πλαστικοποιημένες.

Γούστα είναι αυτά, αν και το κάλλος το έχω προσδώσει στα λεπτά χαρακτηριστικά και τα λεπτά σώματα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Διατηρημένες είναι και μετέπειτα πλαστικοποιημένες.

Γούστα είναι αυτά, αν και το κάλλος το έχω προσδώσει στα λεπτά χαρακτηριστικά και τα λεπτά σώματα.

Τωρα θα συζητήσουμε στο θέμα της κοπελιάς για το αν είναι πλαστικιά ή όχι; :jester:
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Είναι σαν να φυσάς μια φωτιά που ανάβει άλλος . Δεν μπορείς να σταματήσεις πράξεις μίσους με πράξεις. Δημιουργείς έναν φαύλο κύκλο που ανατροφοδοτείται συνεχώς με καύσιμο την ανθρώπινη απελπισία .

Εαν λες οτι δεν έχουν δικαίωμα να επιζητούν εκδίκηση σου αντιπαραθέτω την δήλωση σου "Πάνω απο την ίδια τη ζωή δεν είναι κανείς" . Άρα ή θα συμμορφωθούμε όλοι και θα υπακούμε τους ίδιους νόμους, ή θα κάνει ο καθένας το δικό του και δεν θα υπάρχει απολύτως καμία νομιμότητα . Οι νόμοι έχουν κύρος μόνο όταν υπάρχει εκτελεστική εξουσία. Αλλά έχουν νόημα μόνο όταν οι πολίτες τους σέβονται και τους ακολουθούν . Εαν χαθεί η εμπιστοσύνη οποιασδήποτε πλευράς όλα καταρρέουν και εμείς γυρνάμε στις σπηλιές περιμένοντας πότε κάποιος πιο μεγάλος και πιο ισχυρός θα μας σκοτώσει για να πάρει τα υπάρχοντα μας . Γιατί..."η ζωή είναι πάνω απο όλα" και όχι ο νόμος :P .
Τα πάντα μπορείς να σταματήσεις με τις πράξεις. Η σημασία της ροής της ζωής είναι αδιαμφισβήτητη και ασυγχώρητη. Κι έτσι όταν κάποιος πρώτος κάψει το συμβόλαιο της ζωής, η ζωή καίει και το δικό του. Άτομα που επιζητούν την εκδίκηση , ενώ γνωρίζουν ότι η μεριά τους είναι υπόλογη, είναι άτομα ασυνείδητα και εγωιστικά. Ζιζάνια σε έναν όμορφο κήπο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τωρα θα συζητήσουμε στο θέμα της κοπελιάς για το αν είναι πλαστικιά ή όχι; :jester:
όχι , δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top