Επίσκεψη στη σχέση σου που μένει με τη μητέρα του

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχω μία σχέση εδώ και περίπου ένα χρόνο.Το αγόρι μου πρόσφατα ολοκλήρωσε τις σπουδές του και επέστρεψε στο πατρικό του, όπου μένει με τη μητέρα του. Επειδή τα οικονομικά του δεν είναι πολύ καλά, δεν θα μπορέσει να έρθει σύντομα να με δει και θα βρεθούμε στην καλύτερη των περιπτώσεων τέλη Μαίου. Έτσι, μου πρότεινε να πάω εγώ μέσα στον επόμενο μήνα και να με φιλοξενήσει σπίτι του. Η μητέρα του γενικά γνωρίζει την ύπαρξη μου και του είπε και η ίδια ότι μπορώ να μείνω σπίτι τους για κάποιες μέρες.
Από τη μία θέλω να πάω γιατί ήδη μου έχει λείψει και μέχρι τον Μάιο είναι πολύς καιρός, αλλά από την άλλη με τρομάζει κάπως η ιδέα να είμαι στο ίδιο σπίτι με τη μάνα του. :redface: Πιστεύω ότι μια χαρά διακριτική θα είναι η γυναίκα, αλλά οι μαμάδες με τους μοναχογιούς τους είναι λίγο περίεργες όπως και να το κάνουμε. Από τη στιγμή, όμως, που αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος για να βρεθούμε πρέπει να κάνω την καρδιά μου πέτρα.
Πιστεύετε ότι την πρώτη φορά θα ήταν καλύτερο να μην πάω για πολλές μέρες για να δω πως θα πάει;Τι στάση θα πρέπει να κρατήσω απέναντι στη μητέρα του;Κι αν δεν με συμπαθήσει, τι κάνω;Αν νιώσω άβολα;
Πλιζ χελπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,047 μηνύματα.
Έχω μία σχέση εδώ και περίπου ένα χρόνο.Το αγόρι μου πρόσφατα ολοκλήρωσε τις σπουδές του και επέστρεψε στο πατρικό του, όπου μένει με τη μητέρα του. Επειδή τα οικονομικά του δεν είναι πολύ καλά, δεν θα μπορέσει να έρθει σύντομα να με δει και θα βρεθούμε στην καλύτερη των περιπτώσεων τέλη Μαίου. Έτσι, μου πρότεινε να πάω εγώ μέσα στον επόμενο μήνα και να με φιλοξενήσει σπίτι του. Η μητέρα του γενικά γνωρίζει την ύπαρξη μου και του είπε και η ίδια ότι μπορώ να μείνω σπίτι τους για κάποιες μέρες.
Από τη μία θέλω να πάω γιατί ήδη μου έχει λείψει και μέχρι τον Μάιο είναι πολύς καιρός, αλλά από την άλλη με τρομάζει κάπως η ιδέα να είμαι στο ίδιο σπίτι με τη μάνα του. :redface: Πιστεύω ότι μια χαρά διακριτική θα είναι η γυναίκα, αλλά οι μαμάδες με τους μοναχογιούς τους είναι λίγο περίεργες όπως και να το κάνουμε. Από τη στιγμή, όμως, που αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος για να βρεθούμε πρέπει να κάνω την καρδιά μου πέτρα.
Πιστεύετε ότι την πρώτη φορά θα ήταν καλύτερο να μην πάω για πολλές μέρες για να δω πως θα πάει;Τι στάση θα πρέπει να κρατήσω απέναντι στη μητέρα του;Κι αν δεν με συμπαθήσει, τι κάνω;Αν νιώσω άβολα;
Πλιζ χελπ :P
Προφανώς και θα πας. Ναι, καλό θα ήταν να μην πας πρώτη φορά για πολλές μέρες, καθώς δεν μπορείς να ξέρεις τι κλίμα μπορεί να δημιουργηθεί. Όσο πρόσχαρη και να είναι μαζί σου η ...πεθερά σου, εσύ θα πρέπει να είσαι ευγενική με το χαμόγελο αλλά συγκρατημένη. Μην ανοιχτείς σε κουβέντα για προσωπικά θέματα. Να βοηθάς σε μικρές δουλειές π.χ. στρώσιμο κρεβατιού. Μην ξεχάσεις να της πας και κάποιο μικρό δωράκι. Καλή ...επιτυχία!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πόσο σοβαρά βλέπεις αυτή τη σχέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πόσο σοβαρά βλέπεις αυτή τη σχέση;

Εντάξει, δεν το πάμε και για γάμο! :P Μια νορμάλ σχέση είναι και κάποια στιγμή λογικά θα τελειώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Δεν ξέρω...Το θεωρώ αρκετά "τολμηρό" (με την έννοια του ρίσκου), πριν γνωρίσεις καν τη μητέρα του, να πας να μείνετε μαζί (υποθέτω είσαι πολύ ερωτευμένη με το αγόρι αυτό). Εφ'όσον -προς το παρόν τουλάχιστον- δεν υπάρχουν σκέψεις για γάμο, δεν βλέπω το λόγο να υποστείς αυτή τη, μικρή μεν, αλλά δοκιμασία. Ακόμα και το καλύτερο σενάριο να επικρατήσει σχετικά με την ανησυχία σου αν θα γίνεις αποδεκτή από την "πεθερά", είσαι έτοιμη να μοιραστείς τις προσωπικές καθημερινές σου στιγμές και συνήθειες βιώνοντας το άγχος οτι θα παρακολουθείσαι και θα... "αξιολογείσαι"?
Στη θέση σου, θα το σκεφτόμουν καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αν η πεθερά είναι συριζαία δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για την τήρηση κανόνων αστικής ευγένειας (δεν πιστεύουν σε αυτά τα πράγματα στον Σύριζα), οπότε μπορείς κάλλιστα μέχρι και να κόβεις τα νύχια των ποδιών σου πάνω στο τραπέζι την ώρα που τρώτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ δεν θα πήγαινα, μου φαίνεται λιγάκι πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το καταλαβαίνω ότι είναι μεγάλο βήμα...Αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχει άλλος τρόπος να συναντηθούμε και πλέον έχουμε σχέση από απόσταση, τι θα κάνουμε;Θα βρισκόμαστε μόνο όταν θα μπορεί να έρθει αυτός σε μένα και αν;Με τρομάζει αρκετά αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να συναντηθούμε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αφού θα σπαταλήσεις και εσύ έναν Χ αριθμό χρημάτων για να πας να τον δεις, γιατί δεν του λες ότι θα καλύψεις με αυτά τα χρήματα τα δικά του εισιτήρια ώστε να έρθει αυτός ξανά και να είστε και οι 2 πιο άνετα σπίτι σου;

Υποθέτω ότι μετά από περίπου 1 χρόνο δεν υπάρχουν ντροπές ή ενδοιασμοί για τέτοιες συζητήσεις, και επειδή υπάρχει πάντα το σενάριο να πας 1, να μην...καλοπεράσεις, και αυτό να δημιουργήσει διάφορα πρακτικά και ηθικά ζητήματα μες στην σχέση, δεν είναι πιο βιώσιμο με τα χρήματα που θα πήγαινες εσύ, να καλύπτεις ένα κομμάτι των δικών του εξόδων ώστε να έρχεται με μεγαλύτερη συχνότητα;
Εγώ αυτό θα έκανα. Εγώ γενικά είμαι δύσκολη να πάω να μείνω σε ξένους ανθρώπους γιατί νιώθω ότι κρίνομαι συνέχεια. Ένα λόγο παραπάνω που μιλάμε για μεγάλους ανθρώπους με τις δικές τους συνήθειες, τι δουλειά έχω εγώ εκεί; Να προκύψει λόγος να με γνωρίσουν και να πάω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού θα σπαταλήσεις και εσύ έναν Χ αριθμό χρημάτων για να πας να τον δεις, γιατί δεν του λες ότι θα καλύψεις με αυτά τα χρήματα τα δικά του εισιτήρια ώστε να έρθει αυτός ξανά και να είστε και οι 2 πιο άνετα σπίτι σου;

Υποθέτω ότι μετά από περίπου 1 χρόνο δεν υπάρχουν ντροπές ή ενδοιασμοί για τέτοιες συζητήσεις, και επειδή υπάρχει πάντα το σενάριο να πας 1, να μην...καλοπεράσεις, και αυτό να δημιουργήσει διάφορα πρακτικά και ηθικά ζητήματα μες στην σχέση, δεν είναι πιο βιώσιμο με τα χρήματα που θα πήγαινες εσύ, να καλύπτεις ένα κομμάτι των δικών του εξόδων ώστε να έρχεται με μεγαλύτερη συχνότητα;
Εγώ αυτό θα έκανα. Εγώ γενικά είμαι δύσκολη να πάω να μείνω σε ξένους ανθρώπους γιατί νιώθω ότι κρίνομαι συνέχεια. Ένα λόγο παραπάνω που μιλάμε για μεγάλους ανθρώπους με τις δικές τους συνήθειες, τι δουλειά έχω εγώ εκεί; Να προκύψει λόγος να με γνωρίσουν και να πάω. :P

Γλυκιά μου Ερινύς έχεις τετράγωνη λογική! Μπράβο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γλυκιά μου Ερινύς έχεις τετράγωνη λογική! Μπράβο σου!

Naaah, not even close. Απλά είχα σχέση από απόσταση για πάρα πολύ καιρό, έχω δει και έχω ζήσει τέτοια σενάρια, και μόλις πάρεις το κολάι αρχίζεις υποσυνείδητα και σκέφτεσαι λίγο πιο συνδυαστικά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εάν η μαμά του δεν είναι καμιά στρίγκλα ή καμιά ανακατόστρα και είναι εντάξει με την σχέση σας, γιατί να μην πας?!

Εάν είναι μια σοβαρή γυναίκα, δεν θα σας ενοχλήσει καθόλου.

Εάν δεν την ξέρεις και πολύ καλά, τώρα είναι η ευκαιρία για να την μάθεις. Φαντάσου να είναι μια πολύ καλή, έξυπνη γυναίκα, που μπορεί να κάνει πολύ ωραίες συζητήσεις. Μπορεί να τα πάτε και μια χαρά στο μέλλον.

Δεν είναι όλες οι πεθερές, ίδιες :D .Πήγαινε να την γνωρίσεις και εκείνη, ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί στο τέλος να βγει ένας πολύ καλός άνθρωπος που θα σε συμπαθήσει, και εσύ το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Όταν βλέπω τη λέξη "πεθερά" ακουγεται ακόμα πιο τρομακτικό! :P
Παίζουν και άλλοι προσωπικοί του λόγοι που δεν μπορεί να έρθει, οπότε και να του έλεγα να του πληρώσω εγώ τα έξοδα πάλι θα ήταν δύσκολο...
Ναι μεν με αγχώνει η γνωριμία και συναναστροφή με τη μάνα του αλλά από την άλλη έχω και μια περιέργεια να δω πως είναι η ζωή του εκεί, να γνωρίσω τους φίλους του...Και από τη στιγμή που και η ίδια του έχει πει ότι όποτε θέλω μπορώ να πάω, πόσο χάλια μπορεί να είναι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θα μπορουσες να στειλεις την μητερα του κανενα τριημερο καπου εκει κοντα για να εχετε την ησυχια σας και μετα να επιστρεψεις πισω. :hehe: Eγω στην θεση σου δεν θα πηγαινα παντως, το θεωρω πολυ γρηγορο ολο αυτο ειδικα αν δεν εχουμε ανταλλαξει καμια κουβεντα μαζι της, δεν ξερω. Αν δεν εισαι ατομο που ντρεπεται να πας και αμα δεις πως ειναι οκ απεναντι σου καθισε καμια βδομαδα αλλιως βρες μια δικαιολογια για να φυγεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν πας πάντως, να έχεις κάποιο escape plan. Πιστευτό plan κατά προτίμηση, όχι "πέθανε η θεία μου από την Μουσουνίτσα και κηδεύεται σε 5 ώρες, ίσα προλαβαίνω να φτάσω, γεια σας φεύγω, ευχαριστώ για όλα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καλά, πιστεύω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις και το αγόρι σου προσπαθεί ή τουλάχιστον οφείλει να σε "προστατέψει" κάπως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά, πιστεύω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις και το αγόρι σου προσπαθεί ή τουλάχιστον οφείλει να σε "προστατέψει" κάπως! :P

Κι αυτός σε δύκολη θέση θα είναι αν ο μη γένοιτο συμβεί κάτι. Από την μία έχει εσένα, που προφανώς σε νοιάζεται και νιώθει πράγματα για σένα για να είστε μαζί 1 χρόνο και να σε προσκαλεί σπίτι του, από την άλλη έχει την μάνα του, ναι οκ δεν έχουν όλα τα αγόρια Οιδοπόδειο ούτε είναι όλες οι μάνες κολλημένες με τους γιους τους, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι μία δυνατή σχέση.
Μην βασίζεσαι σ' αυτό δηλαδή, αυτός πιο δύσκολα απ όλους θα είναι! :P

https://www.e-steki.gr//www.pinterest.com/pin/create/extension/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όπως σε κόβω αν ακούσεις ποτέ τη μάνα του πάντως να σε αποκαλεί "η νύφη μου" μη παραξενευτείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Con_Boo

Νεοφερμένος

Η Con_Boo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για τι απόσταση μιλάμε??
Εγώ όπως το σκέφτομαι, πρώτη φορά δεν θα πήγαινα να μείνω, θα το έπαιζα πιο διπλωματικά.. Θα πήγαινα για επίστεψη - αλλιώς μονοήμερη - να γνωρίσω μάνα, πατέρα, αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά! Βέβαια αν μιλάμε για μια απόσταση Αθήνα-Νησιωτική Ελλάδα ή Καλαμάτα-Αλεξ/πολη τότε το παραπάνω είναι λίγο δύσκολο να γίνει! Σε αυτή τη περίπτωση ίσως έβρισκα κάποιο ξενοδοχείο για μία διανυκτέρευση και ανάλογα το πως θα έβλεπα τους γονείς θα δρούσα! Αν έβλεπα την συμπεριφορά οκ, θα πήγαινα να μείνω την επόμενη φορά.. αλλιώς θα περίμενα τον Μάιο! :/:

(Ξέρω ότι ακούγεται μεγάλη ταλαιπωρία όλο αυτό, αλλά για μένα είναι αναγκαίο κακό.. και δεν έχω και κανένα θέμα με την ταλαιπωρία όταν είναι κάτι που θέλω πολύ να κάνω ;) )

Αν όλα τα παραπάνω δεν μπορούσαν να γίνουν με τίποτα, το μέγιστο επιτρεπόμενο όριο διαμονής στο σπίτι του φίλου μου θα ήταν για 2 διανυκτερεύσεις!!

Στην τελική όμως η ζωή είναι μικρή, πάρε τα ρίσκα σου και κάνε αυτό που θες!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Για τι απόσταση μιλάμε??
Εγώ όπως το σκέφτομαι, πρώτη φορά δεν θα πήγαινα να μείνω, θα το έπαιζα πιο διπλωματικά.. Θα πήγαινα για επίστεψη - αλλιώς μονοήμερη - να γνωρίσω μάνα, πατέρα, αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά! Βέβαια αν μιλάμε για μια απόσταση Αθήνα-Νησιωτική Ελλάδα ή Καλαμάτα-Αλεξ/πολη τότε το παραπάνω είναι λίγο δύσκολο να γίνει! Σε αυτή τη περίπτωση ίσως έβρισκα κάποιο ξενοδοχείο για μία διανυκτέρευση και ανάλογα το πως θα έβλεπα τους γονείς θα δρούσα! Αν έβλεπα την συμπεριφορά οκ, θα πήγαινα να μείνω την επόμενη φορά.. αλλιώς θα περίμενα τον Μάιο! :/:

(Ξέρω ότι ακούγεται μεγάλη ταλαιπωρία όλο αυτό, αλλά για μένα είναι αναγκαίο κακό.. και δεν έχω και κανένα θέμα με την ταλαιπωρία όταν είναι κάτι που θέλω πολύ να κάνω ;) )

Αν όλα τα παραπάνω δεν μπορούσαν να γίνουν με τίποτα, το μέγιστο επιτρεπόμενο όριο διαμονής στο σπίτι του φίλου μου θα ήταν για 2 διανυκτερεύσεις!!

Στην τελική όμως η ζωή είναι μικρή, πάρε τα ρίσκα σου και κάνε αυτό που θες!! :clapup:

Μένω σε νησί και αυτός Αθήνα, που σημαίνει ότι σχεδόν ένα 24ωρο θα το φάω στο πλοίο πήγαινε-έλα. Το να ταξιδεύω 1 μέρα για να μείνω εκεί μόνο 2 βράδια μου φαίνεται μεγάλη ταλαιπωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top