Επηρεάζονται οι σχέσεις από την οικονομική κρίση;

Πόσο καιρό έχετε να κάνετε σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
  • Λιγότερο από 1 μήνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1-6 μήνες

    Ψήφοι: 2 4.4%
  • 6-12 μήνες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1-2 χρόνια

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • 2-4 χρόνια

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • πάνω από 4 χρόνια

    Ψήφοι: 4 8.9%
  • είμαι σε σχέση

    Ψήφοι: 29 64.4%

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
οφ τόπικ

''Πόσο καιρό έχετε να κάνετε σχέση;''

τι έτος έχουμε τώρα?

:redface:

εντ οφ οφτόπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το ξέρω Valder ότι μέσες - άκρες συμφωνούμε. Αλλά θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν είναι κ λίγοι και οι άνδρες που θέλουν να κάνουν τους ιππότες στις κοπέλες:).

Ναι καλύφθηκα!

Υγ. Ότι σκάω γάιδαρο δεν είναι και τίποτα καινούργιο, έτσι?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
οφ τόπικ

''Πόσο καιρό έχετε να κάνετε σχέση;''

τι έτος έχουμε τώρα?

:redface:

εντ οφ οφτόπικ

Λένι, πρέπει όλο το θέμα να γίνει σπλιτ, γιατί μόνο για το πόσοι μπάκουροι είναι εδώ μέσα δε μιλάνε και καταντήσαν να ποστάρουν όλοι στο τέλος!:P

2012 έχουμε. Έχεις χρόνια να κάνεις σχέση; Εσύ; Πάει, χάλασε ο αρσενικός πληθυσμός στα μέρη σου...:)

ΥΓ: Καλώς ξανάρθες στο στέκι. Έτσι η παλιά φρουρά να ανακαταλαμβάνει τα οχυρά της...;)

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi:
Το ξέρω Valder ότι μέσες - άκρες συμφωνούμε. Αλλά θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν είναι κ λίγοι και οι άνδρες που θέλουν να κάνουν τους ιππότες στις κοπέλες.

Ναι καλύφθηκα!

Υγ. ότι σκάω γάιδαρο δεν είναι και τίποτα καινούργιο, έτσι?

Ναι οκ τον ιππότη (μάλλον καλύτερα τζέντλεμαν) δεν τον κάνουν τα λεφτά. Τον τζέντλεμαν τον κάνει η θέλησή του να τιμά και να προστατεύει το έτερον ήμισύ του με αυθεντικό τρόπο και όχι για επίδειξη, και προφανώς όχι γιατί το θεωρεί κατώτερο από εκείνον, αλλά γιατί το νοιάζεται. Αντιστοίχως και μια "τζεντλγούμαν".:)

Άλλο σπόνσορας, άλλο τζέντλεμαν/τζεντλγούμαν.

ΥΓ: Τι να σε κάνω...τα τέλεια πακέτα ας έχουν και λίγο τσακισμένη την κορδέλα στο αμπαλάζ, το αντέχω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι οκ τον ιππότη ... δεν τον κάνουν τα λεφτά.
Τον πότη όμως, τον κάνουν τα ποτά! :drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Τον πότη όμως, τον κάνουν τα ποτά! :drunk:

Είσαι μέθυσος, μπέκρος και οινομανής! Φέρτο εδώ το μπουκάλι να το αδειάσω εγώ... εσένα σου κάνει κακό!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τον πότη όμως, τον κάνουν τα ποτά! :drunk:

Είσαι μέθυσος, μπέκρος και οινομανής! Φέρτο εδώ το μπουκάλι να το αδειάσω εγώ... εσένα σου κάνει κακό!!!:P

Δεν είναι να σας αφήνω μόνους εσάς...Είστε επικινδυνοι!!!
Γκαρσον!!!Μία απο τα ίδια στα παιδιά και το γνωστο για μένα!!!

Στο θέμα:
Οι ιππότες πεθαναν..Τους σκότωσαν τα μοιραία θηλυκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Λένι, πρέπει όλο το θέμα να γίνει σπλιτ, γιατί μόνο για το πόσοι μπάκουροι είναι εδώ μέσα δε μιλάνε και καταντήσαν να ποστάρουν όλοι στο τέλος!:P

2012 έχουμε. Έχεις χρόνια να κάνεις σχέση; Εσύ; Πάει, χάλασε ο αρσενικός πληθυσμός στα μέρη σου...:)

ΥΓ: Καλώς ξανάρθες στο στέκι. Έτσι η παλιά φρουρά να ανακαταλαμβάνει τα οχυρά της...;)


Γλυκού, thanks για τα καλά σου λόγια και το καλωσόρισμα.

:kissing:

υγ. Δεν βλέπω δυστυχώς και πολλούς από την παλιά φρουρά.


Στο θέμα: εν μέρει καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο πρωτέας.
Έχω φίλους που απέχουν συνειδητά από σχέση επειδή δεν έχουν δουλειά ή /και μένουν με τους δικούς τους ένεκα των οικονομικών συνθηκών.

Πες ότι βρίσκεις μια γυναίκα που δουλεύει και κρατάει -ακόμα- οικονομικά πώς θα την ακολουθήσεις σε εξόδους?
Θα ζητάς από τους γονείς σου?

Σίγουρα λοιπόν έχουν επηρεαστεί οι διαπροσωπικές σχέσεις από την κρίση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Για όλα τα κορίτσια που μιλάνε για "γενικεύσεις" να σημειώσω, παρακαλώ...:)

1. Γυναίκα δεν γεννιέσαι, γίνεσαι! (Σιμόν ντε Μποβουάρ)
2. Η βεβιασμένη γενίκευση, η αναγωγή δηλαδή σε ένα γενικό συμπέρασμα το οποίο βασίζεται σε ανεπαρκή αποδεικτικά στοιχεία, έχει το αντίθετό της: Την ράθυμη επαγωγή όπου το λογικό συμπέρασμα ενός επαγωγικού επιχειρήματος γίνεται μη αποδεκτό, συνήθως σαν μια σύμπτωση.

Το ερώτημα δεν είναι να εξετάσουμε την γενικότητα ή την μερικότητα αλλά να δούμε κατά πόσο οι νέες κοινωνικοπολιτικές συνθήκες επηρεάζουν τις σχέσεις των δύο φύλων, θετικότερα ή πιο αρνητικά. Η γνώμη μου σ' αυτό - πείτε το αίσθηση αν θέλετε - είναι ότι ενώ θα έπρεπε η οικονομική κρίση να οδηγήσει στη σύσφιξη των σχέσεων και την αποδυνάμωση των ματαιοτήτων προς μία νέα συνειδητότητα, απεναντίας, οδηγούμαστε σε ολοένα και περισσότερο ψυχρές λογιστικές.

Δυστυχώς, όπως έλεγε ο Μπορίς Βιαν: "Το σύστημα καθαγιάζει τη βία και τον πόλεμο και ενοχοποιεί τον έρωτα, τη φωτιά της ζωής". Αυτό το απεχθές κοινωνικό σύστημα δεν βρίσκεται πια έξω από τον άνθρωπο, αλλά έχει ενσωματωθεί μέσα στον άνθρωπο και έχει υποχρεώσει τον άνθρωπο να το αναπαράγει συνεχώς (Μαρκούζε). Το πρόβλημα δεν είναι να κατακτήσουμε πολλές μικρές ελευθερίες (ή να πηδήξουμε πολλές γκόμενες :P), αλλά να ανατρέψουμε το κομμάτι του συστήματος που έχουμε εσωτερικεύσει.

Το να είσαι περιχαρακωμένος σε μία σχέση δείχνει ανασφάλεια. Όσοι ή όσες λοιπόν προτρέχουν να διατρανώσουν "εγώ έχω σχέση" θα πρέπει παράλληλα να μας πουν, έχω σχέση και περνάω καλά και εν συνεχεία να μας πουν, έχω σχέση περνάω ουάου με δικά μου λεφτά και όχι του μπαμπά, κλπ, κλπ.

Άρα στο ερωτηματολόγιο βάλτε: "έχω σχέση, είμαι ανεξάρτητος και ερωτευμένος". Αν το αποτέλεσμα συνεχίζει να είναι 64,29% τότε...νικήσατε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να χαρακτηρίζω τις απόψεις σου. Άμα δεν θες, μη γράφεις. Καλά τα σκέφτεσαι καθόλου αυτά που λες; Σε λίγο θα μας πεις ότι μπαίνουμε και esteki για να βρούμε γκόμενα. Μπαίνουν εδώ μέσα όλα τα λιγούρια για να βρούνε γκόμενα και οι γκόμενες τους φτύνουν; εεεεεεεε;;;;;; που τα είδες αυτά;
Να τις χαρακτηρίζεις, αλλά με σεβασμό προς το συνομιλητή σου. Έχεις διαφορά να τις λες ηλιθιότητες και παπαρολογίες, απ' το να τις πεις ανεδαφικές ή άκυρες. Δεν ξέρω τι γίνεται στο e-steki, μιας και δε συμμετέχω ιδιαίτερα τακτικά εδώ, όμως σε άλλα κοινωνικά δίκτυα συμπεριλαμβανομένων και φόρουμ (βλέπε zoo, facebook, badoo κλπ) πλακώνουν ορδές λιγουριών, μπας και δουν καμια χαρά στα σκέλια τους. Ειδικά, στα διάφορα online dating sites οι γυναίκες γράφονται με αποκλειστικό σκοπό να περάσουν την ώρα τους ή να πάρουν επιβεβαίωση από τους μοναχικούς, ξελιγωμένους χρήστες που ψάχνονται και καμία δεν τα παίρνει στα σοβαρά, ενώ στα αντίστοιχα του εξωτερικού έχω ακούσει το εκ διαμέτρου αντίθετο, ότι ότι τους παρακαλάνε κιόλας.
Δεύτερον, γράφεις ότι όποιον και να ρωτήσεις εκεί έξω δεν έχει γκόμενα, δηλαδή μας λες ότι κανένας δεν έχει γκόμενα; Άιντε άιντε. Το να μου λες ότι ο Μήτσος, ο Γιώργος, ο Κωστίκας και λοιποί δεν έχουν γκόμενες αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει κανένας, δεν είναι απόδειξη. Δεν ξέρω τι σκαμπάζεις από μαθηματικά, άλλα για να λες ότι μια συνάρτηση είναι συνεχής, πρέπει να αποδείξεις ότι είναι συνεχής σε όλα τα σημεία που ορίζεται. Εγώ για παράδειγμα, άμα θες να σου απαντήσω, είχα μέχρι πριν δύο βδομάδες περίπου σχέση με μια κοπέλα, για την οποία τα καλύτερα έχω να λέω, καμιά σχέση τις ηλιθιότητες που γράφεις.
Τα μαθηματικά είναι από τα δυνατά μου σημεία. Όσο για τον παραλληλισμό σου, είναι εν πολλοίς ατυχής γιατί η προκειμένη περίπτωση δεν παραπέμπει τόσο σε απειροστικό λογισμό, όσο σε στατιστική. Στον εν λόγω κλάδο, από ένα τυχαίο δείγμα μπορούμε να εξάγουμε συμπεράσματα για όλο το σύνολο. Και εγώ δεν ισχυρίστηκα ότι το 100% των αντρών είναι μπακούρια, αλλά ένα συντριπτικά μεγάλο ποσοστό.
Αλήθεια όμως, εσύ γιατί χώρισες, για να δούμε πόση σχέση έχουν αυτά που γράφω;
Φυσικά και μπορείς να το επιλέξεις, το περιβάλλον που ζεις δεν είναι μόνο η σχολή σου. Εκτός φυσικά άμα δεν κάνεις τίποτα άλλο από σπίτι-σχολή-σπίτι. Ε τότε δεν θα βρεις γκόμενα.
Ναι, όμως ξέρεις, οι άλλες δραστηριότητες που υπονοείς απαιτούν χρόνο και χρήμα, απ' τα οποία δεν έχω σε αφθονία ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Όσοι βρήκανε γκόμενα, θέλεις να μου πεις ότι, το πετύχανε στα μπαρ, στο γυμναστήριο, στις εκδρομές, στο σκι ή στο θέατρο; Γιατί ήξερα ότι το σχολείο και το πανεπιστήμιο είναι τα προσφορότερα μέρη για το ηλικιακό μου εύρος; Μην ξεχνάμε, άλλωστε, ότι εδώ στην Ελλάδα, παίζει μείζονα ρόλο το κοννέ. Σε κάθε έκφανση της ζωής, όχι μόνο στις σχέσεις. Όπως τις φιλίες, τη δουλειά, το δημόσιο κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τρελό λολ όμως. λολ όσο δεν πάει. :P
Αυτό με τα λεφτά είναι παραμύθι. Γκόμενες με τα λεφτά τους ρίχνουν οι άσχημοι γιατί δεν έχουν άλλο τρόπο να πλησιάσουν τις κοπέλες. :P
Εμένα ο φίλος μου δεν είναι λεφτάς, συγκατοικεί με τους γονείς του, έχουμε κάτσει άπειρες φορές μέσα αντί να βγούμε για ποτό επειδή δεν έχουμε λεφτά και τώρα είναι ΚΑΙ φαντάρος. Και όχι δεν ήταν λεφτάς ούτε όταν τον πρωτογνώρισα. Κουκλάκι ζωγραφιστό και χαριτωμένο ήταν και με ριξε. :D :P
Χαχα, ίσα ίσα που με επαληθεύεις. Ο φίλος σου εντάσσεται στους τυχερούς που γεννήθηκαν με ωραία εμφάνιση. Οι γυναίκες εδώ άλλο ένα πράγμα που κοιτούν εκτός από το πορτοφόλι είναι και η εξωτερική όψη. Αν δεν είσαι κανένας άντρακλας Άδωνις ή φουσκωτός γυμνασμένος, ζήσε Μάη μου να φας σταφύλι και τον Αύγουστο τριφύλλι. Οι άσχημοι δεν έχουν άλλο όπλο στη φαρέτρα τους, για να σας πλησιάσουν, πέραν από το άλλο προσόν στο οποίο δίνετε βαρύτητα. Δηλαδή το χρήμα που εκτός από μέσο επιβίωσης αποτελεί και σύμβολο ισχύος. Από τις πολλές χυλόπιτες που έχουνε φάει, έχει υποστεί και τέτοιο πλήγμα η ψυχολογία τους, που δεν ξέρουνε πως να φερθούνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Οι γυναίκες εδώ άλλο ένα πράγμα που κοιτούν εκτός από το πορτοφόλι είναι και η εξωτερική όψη. Αν δεν είσαι κανένας άντρακλας Άδωνις ή φουσκωτός γυμνασμένος, ζήσε Μάη μου να φας σταφύλι και τον Αύγουστο τριφύλλι. Οι άσχημοι δεν έχουν άλλο όπλο στη φαρέτρα τους, για να σας πλησιάσουν, πέραν από το άλλο προσόν στο οποίο δίνετε βαρύτητα. Δηλαδή το χρήμα που εκτός από μέσο επιβίωσης αποτελεί και σύμβολο ισχύος. Από τις πολλές χυλόπιτες που έχουνε φάει, έχει υποστεί και τέτοιο πλήγμα η ψυχολογία τους, που δεν ξέρουνε πως να φερθούνε.

:eek:
Σου έχω γράψει μόνο ένα μήνυμα και αυτό αστεϊσμού για να γελάσουμε λίγο...(δεν ξέρω αν εσύ γέλασες, εγώ πάντως ΝΑΙ).


Δεν ξέρω από που να πρωτοξεκινήσω...(και απορώ πως κρατιούνται οι υπόλοιπες γυναίκες του forum)

Μας λες εν ολίγοις πως οι γυναίκες είναι όλες ανεγκέφαλες barbie που ψάχνουν είτε άντρες με μούσκουλα, είτε άντρες με λεφτά.
Το να ψάχνουν άντρες ειλικρινείς, ευγενείς, αξιοπρεπείς, έξυπνους και με χιούμορ το έχεις ήδη αποκλεισμένο. Το να θέλουν έναν άντρα που να μπορούν να εμπιστευτούν και να τις κάνει να νιώθουν γυναίκες, να τους παρέχει συναισθηματική σταθερότητα και σεβασμό, το έχεις και αυτό αποκλεισμένο.


Να σου πω λοιπόν πως δεν είναι όλες, όπως αυτές που έχεις συναντήσει, ούτε όπως αυτές που έχεις στο μυαλό σου (δηλαδή γυναίκες {γκόμενες όπως λες σε άλλο σου μήνυμα} που περιμένουν με το 50ευρώ το δικό σου να βγούν για καφέ και φαγητό, ώστε να τις αποπλανήσεις όπως αναφέρεις πιο πάνω). Υπάρχουν γυναίκες με μυαλό που παίρνουν αμέσως χαμπάρι τους τύπους σαν κι εσένα, που έχουν σαν σκοπό πως θα τις ρίξουν στο κρεβάτι. Και πίστεψέ με αυτές δεν πέφτουν ούτε με 50 ούτε με 500 ευρώ. Οπότε κάθε φορά που θα πληρώνεις αυτό το ρημάδι το 50ευρώ και δεν θα σου κάθονται στο τέλος της βραδιάς, να ζητάς τα λεφτά σου πίσω. :mad::mad::mad:

Απλά έλεος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η πλειοψηφία των νεαρών ελληνίδων στις μέρες μας είναι σαν ανεγκέφαλες barbie, όπως πολύ εύστοχα τις περιγράφεις. Οι ελάχιστες μη επιφανειακές, που δίνουν προτεραιότητα στο χαρακτήρα, είναι ήδη πιασμένες και ανευρίσκονται πολύ δύσκολα. Ακόμα και η συναισθηματική σταθερότητα και η εμπιστοσύνη που αναφέρεις συναρτώνται άρρηκτα με εξωγενείς παράγοντες, συνήθως υλιστικούς. Δεν είναι απαραίτητα θέμα έμφυτης γυναικείας ματαιοδοξίας και υπερφιαλίας, αλλά πρωτίστως αποτέλεσμα πλαισίου κοινωνικο-οικονομικών συνθηκών, στρεβλής ανατροφής από τους φορείς κοινωνικοποίησης (πλύση εγκεφάλου από τη μαμά να περιμένουν για τον τέλειο γαμπρό ή τα lifestyles που εκθειάζουν φωτομοντέλα), στερεοτυπικών καταλοίπων (και καλά παίρνουν την εκδίκησή τους για τους αιώνες φαλλοκρατικής καταπίεσης), της ανερχόμενης κοινωνικής τους θέσης (είναι ήδη ανεξάρτητες, οπότε οι περιττοί άντρες πρέπει να πληρούν πάρα πολλά κριτήρια) κλπ
Αυτό με τα 50 ευρώ το είχα γράψει σαν σχόλιο στο ποστ του Dark-Kronos και δεν αντανακλά δικές μου λάγνες βλέψεις, αλλά είναι αντικειμενικά το εκτιμώμενο κόστος ΑΝΑ πράξη. Εγώ δεν έχω το μυαλό μου στο σεξ, διαφορετικά θα βολευόμουν με τα κόκκινα σπιτάκια που αθροιστικά βγαίνουν διαπιστωμένα φθηνότερα και δε θα με ένοιαζε. Και γυναίκες δε συναντάω γενικά λόγω στερητικού περιβάλλοντος, οπότε οι εμπειρίες δεν είναι δικές μου. Χάριν όμως στο ίντερνετ μπορώ να έχω πρόσβαση στα βιώματα αρκετού κόσμου, να έχω γνώση για τα κακώς κείμενα που συμβαίνουν απέξω και να εμβαθύνω στα υποβόσκοντα αίτια της σύγχρονης, φυλετικής διάστασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Η πλειοψηφία των νεαρών ελληνίδων στις μέρες μας είναι σαν ανεγκέφαλες barbie, όπως πολύ εύστοχα τις περιγράφεις. Οι ελάχιστες μη επιφανειακές, που δίνουν προτεραιότητα στο χαρακτήρα, είναι ήδη πιασμένες και ανευρίσκονται πολύ δύσκολα.
Πρωτέα, καταρχήν αυτά που λέει η il pensiero με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη. Οι ελάχιστες μη επιφανειακές μπορεί να ανευρίσκονται πιο δύσκολα αλλά πιστεύω ότι για κάποια τέτοια αξίζει να ψάξεις λίγο περισσότερο ώστε τελικά να την ανακαλύψεις. Μπορεί να σαι μόνος καιρό αλλά αυτό δεν πρέπει να σε κάνει κ ανυπόμονο γιατί μετά :wall:
(πλύση εγκεφάλου από τη μαμά να περιμένουν για τον τέλειο γαμπρό
Πολύ άσχημη πλύση εγκεφάλου γίνεται κ από τη συντριπτική πλειονότητα των ελληνίδων γυναικών στους γιους τους.
(και καλά παίρνουν την εκδίκησή τους για τους αιώνες φαλλοκρατικής καταπίεσης), της ανερχόμενης κοινωνικής τους θέσης (είναι ήδη ανεξάρτητες, οπότε οι περιττοί άντρες πρέπει να πληρούν πάρα πολλά κριτήρια) κλπ
Οπότε οι κοπέλες δεν κάθονται γιατί θέλουν εκδίκηση και είναι τόσο ανεξάρτητες που δεν τους έχουν ανάγκη? Αν είναι ανεξάρτητες τότε γιατί θέλουν τύπους φραγκάτους?
αλλά είναι αντικειμενικά το εκτιμώμενο κόστος ΑΝΑ πράξη.
Είσαι σίγουρος ότι ΚΑΘΕ ΜΙΑ πράξη ξεχωριστά στοιχίζει 50 ευρώπουλα?? Δηλ. οι 10 πράξεις ανέρχονται στα 500? Δηλ. οι άνεργοι δεν κάνουν καθόλου σεξ?
Χάριν όμως στο ίντερνετ μπορώ να έχω πρόσβαση στα βιώματα αρκετού κόσμου, να έχω γνώση για τα κακώς κείμενα που συμβαίνουν απέξω και να εμβαθύνω στα υποβόσκοντα αίτια της σύγχρονης, φυλετικής διάστασης.
Άρα έχεις πρόσβαση κ σε βιώματα γυναικών. Είσαι σίγουρες ότι όλες αναζητούν τον τύπο με τη βαριά τσέπη κ ότι και αυτές περιμένουν ο εν λόγω τύπος να ξοδεύει πριν από κάθε πράξη 50 ευρώ?
btw: έμφυλος = ο σχετικός με το φύλο (θηλυκό / αρσενικό)
Φυλετικός = ο σχετικός με τη φυλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
είμαι σε σχέση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Και γυναίκες δε συναντάω γενικά λόγω στερητικού περιβάλλοντος, οπότε οι εμπειρίες δεν είναι δικές μου. Χάριν όμως στο ίντερνετ μπορώ να έχω πρόσβαση στα βιώματα αρκετού κόσμου,

:worry::worry:


A) Aπόκτησε δικές σου εμπειρίες.
Β) Περιόρισε το ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Η πλειοψηφία των νεαρών ελληνίδων στις μέρες μας είναι σαν ανεγκέφαλες barbie, όπως πολύ εύστοχα τις περιγράφεις.



ενας φιλος μου κινειτε στο ιδιο πνευμα οπως εσυ,
του προτεινα αφου σου καθονται ετσι οι γυναικες, γιατι δεν ασχολεισαι με αντρες που ειναι πιο ντομπροι?? :eek:
Δεν μου εχει απαντησει ακομα.....


Τωρα λαμβανοντας υποψη τον προβληματισμο σου κατι παει λαθος, δεν ξερω τι, αλλα κατι πρεπει να αλλαξεις...
Οι γυναικες ειναι αυτες που ειναι και δεν θα αλλαξουν επειδη δεν σου κανουν εσενα η εμενα.
Αλλαξε πολη, χωρα, πλανητη η μυαλο, οτι ειναι πιο αποδοτικο.
Παντως αν μεινεις στα ιδια, η κουβεντα θα ειναι ιδια ακριβως εσαει....


Σορρυ που τα λεω λιγο χυμα αλλα ειπα να γινω πρακτικος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πρακτικές σου υποδείξεις, αλλά ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν αλλάζει έτσι απλά, γιατί συνήθως είναι κωδικοποιημένος στο DNA και εγώ τυγχάνω ετεροφυλόφιλος. Το ξέρω πολύ καλά ότι οι Ελληνίδες δεν πρόκειται να αλλάξουν ή αν έστω γίνει αυτό, θα είναι σίγουρα προς το χειρότερο. Βασικά, η Ελλάδα ολόκληρη είναι πλέον lost case και σε μερικά χρονάκια θα έχει πουληθεί στους φίλους μας τους Γερμανούς. Με κάθε τρόπο οι εχθροί του έθνους προωθούν τη γενοκτονία μας, από το άνοιγμα των συνόρων, μέχρι την οικονομική αφαίμαξη που επιφέρει εξαθλίωση σε σημείο απαγορευτικό, για να δημιουργήσουν οι νέοι οικογένεια. Ακόμα και η διχόνοια των φύλων σε αυτή την κατεύθυνση εντάσσεται. Ελπίζω ολόψυχα μια μέρα να καταφέρω να ξεκουμπιστώ στο εξωτερικό, μπας και ζήσω επιτέλους σαν άνθρωπος με αξιοπρέπεια και βρω την υγειά μου σε όλους τους τομείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
:eek:
Δεν ξέρω από που να πρωτοξεκινήσω...(και απορώ πως κρατιούνται οι υπόλοιπες γυναίκες του forum)
Δεν ξέρω για τις άλλες γυναίκες του φόρουμ, προσωπικά κρατιέμαι, επειδή με τον καιρό έμαθα να αγνοώ τον κάθε κατακαημένο που δεν του κάθησε η "Χ" γκόμενα και βγάζει "χολή" για κάθε θηλυκό ον, τοσυβαλιάζοντας και χρησιμοποιώντας κλισέ της πλάκας, για να "τα βγάλει από μέσα του".

Όλοι έχουν δικαίωμα να ξεσκάνε βρε αδερφέ και ένα φόρουμ είναι καλή περίπτωση για να το κάνουν, αν και μάλλον ένα blog προσφέρεται περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Οι γυναίκες έκαναν ποτέ αυτογνωσία για το πλαίσιο συμπεριφοράς τους (με την ευρύτερη έννοια); Έψαξαν ποτέ να δουν αν οι ίδιες κάνουν κάτι λάθος; Γιατί πάντα θα πρέπει να φταίει το ανδρικό φύλο; Γενικά γιατί θα πρέπει πάντα κάποιος να φταίει; Μήπως και ως λαός μας αρέσει να μεταφέρουμε ευθύνες αλλού και σε άλλους; Την τακτική αυτή την εντοπίζω όχι μόνο στις διαπροσωπικές / ερωτικές σχέσεις αλλά και σε διάφορους τομείς της καθημερινής ζωής. Το να βάλλουμε μετά μανίας την μια άποψη δεν είναι δείγμα δημοκρατικού διαλόγου είτε μιλάει άντρας είτε μιλάει γυναίκα. Δεν πέρνω θέση στο θέμα γιατί δεν με ενδιαφέρει, όμως ο προβληματισμός μου είναι καθαρή απορία. :)

Για να απαντήσω στο θέμα, σχέση (με την έννοια που την εννοείτε και πουλάει στην κοινωνία των ηθοποιών στην οποία ζούμε) έχω κάνει σε τακτικά χρονικά διαστήματα. Άνθρωπο έχω να συναντήσω εδώ και πολύ καιρό. Προς το παρόν δεν αποτελεί προτεραιότητα της ζωής μου να ακολουθήσω την μόδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Οι γυναίκες έκαναν ποτέ αυτογνωσία; Έψαξαν ποτέ να δουν αν οι ίδιες κάνουν κάτι λάθος; Το να βάλλουμε μετά μανίας την μια άποψη δεν είναι δείγμα δημοκρατικού διαλόγου είτε μιλάει άντρας είτε μιλάει γυναίκα. Δεν πέρνω θέση στο θέμα γιατί δεν με ενδιαφέρει, όμως ο προβληματισμός μου είναι καθαρή απορία. :)


βρε nPb να πάμε πόρτα-πόρτα να τις ρωτήσουμε όλες!
Είναι ερώτημα αυτό?

Οι γκόμενες που γουστάρουν να προκαλούν μόνο και μόνο για να μπορούν να ρίχνουν χυλόπιτες στα μπαρ, έχουν κάνει ΤΟΣΗ αυτογνωσία (: είναι σωστό αυτό σαν έκφραση? :hmm:) όση και οι λιγδωμένοι 'φουσκωτοί' "μποντιμπιλντεράδες" που γυρνάνε στα κλαμπ και έχουν τα κοριτσάκια να "λιγώνονται" από τους κοιλιακούς και τις αντιμετωπίζουν ως "αναλώσιμα δοχεία μιας χρήσεως".

Το θέμα είναι τι διαλέγουμε να κάνουμε "σημαία" και να θεωρούμε ότι είναι καθολική συμπεριφορά του ενός ή του άλλου φύλου!

Και τύποι σαν το θεματοθέτη ΔΕΙΧΝΟΥΝ ότι αγνοούν την κατηγορία ανδρών του φύλου τους που αναφέρω παραπάνω ενώ παράλληλα γενικεύουν τη συμπεριφορά του φύλου μου που αναφέρω παραπάνω ως μία, αγία καθολική και αποστολική (sic) αλήθεια!
Ε, δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει διάλογος σε τέτοια βάση, για αυτό και πιο πάνω είπα ότι καλή ιδέα το φόρουμ αλλά ένα blog προσφέρεται περισσότερο για τον ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top