Επηρεάζουν οι διαφορετικές πολιτικές πεποιθήσεις τις διαπροσωπικές μας σχέσεις;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αν πάρω παράδειγμα από τον εαυτό μου, ναι, πιστεύω πως οι πολιτικές πεποιθήσεις επηρεάζουν τις ανθρώπινες σχέσεις. Τα άτομα με τα οποία κάνω στενή παρέα είναι αριστεροί. Βέβαια έχω και γνωστούς που είναι ακροδεξιά. Εντάξει, σέβομαι τις απόψεις τους και τις ιδέες τους όπως και αυτοί τις δικές μου, απλά δεν μπορώ να έχω στενότερη σχέση με αυτά τα άτομα, γιατί η συνεννόηση χάνεται. Γενικά όμως, νομίζω πως επειδή η πολιτική σχετίζεται με την ιδεολογία του καθένα, είμαι περισσότερο ανοιχτή σε άτομα που έχουμε ίδιες απόψεις. Όσον αφορά τις σχέσεις, δεν νομίζω πως θα μπορούσα το αγόρι μου να είναι χρυσαυγίτης για παράδειγμα. Γιατί απλά, πέραν του ότι δεν συμφωνώ με αυτά που λένε σε καμία περίπτωση, (δεν είναι επί του θέματος να αναλύσω την γνώμη μου για αυτούς), απλά δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι που να μπορώ και να θέλω να μοιραστώ με έναν τέτοιον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Η καλύτερή μου φίλη είναι ΧΑ κι εγώ ΜΛ-ΚΚΕ. Τα συμπεράσματα δικά σας.....8)

συμπερασμα: μονο με τους δικους σου φιλους βγαινετε εξω ολοι μαζι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προς το παρόν στο μυαλό μου υφίσταται ένα μεγάλο ΟΧΙ. Ευτυχώς, δεν έχει τύχει καν να γνωρίσω ένα άτομο με ακροδεξιές πεποιθήσεις(ή τουλαχιστον δεν το ξέρω ότι έχει:P) Να πω την αλήθεια , δεν νομίζω πως θα μπορούσα να δημιουργήσω την οποιαδήποτε σχέση με ένα άτομο αυτής της ''πλευράς''. Γενικότερα βέβαια, αποφεύγω τις πολιτικές συζητήσεις ακόμα και σε παρέα, προτιμώ να μην συμμετέχω για αρχή. Ακόμα και η συναναστροφή μέσα στο φόρουμ με ξεκάθαρους οπαδούς της Χ.Α, ίσως και της αντίστοιχης το 1800 μιας και ζουν με βάση αυτήν την εποχή, μου προκαλεί τεράστια απέχθεια..μου είναι τόσο απλό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
συμπερασμα: μονο με τους δικους σου φιλους βγαινετε εξω ολοι μαζι :P

Τι θες να πεις, ρε μεγάλε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι θες να πεις, ρε μεγάλε;:P


θα μπορουσε να εχει πολλες ερμηνειες αυτο που πεταξα, αλλα ας μεινουμε στην
"οι χα-τες δεν ενδιαφερονται για γυναικες" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με άτομα που έχουν διαφορετικές πολιτικές αντιλήψεις. Κάνω παρέα και με αριστερούς και με χρυσαυγίτες γιατί απλούστατα στην παρέα δεν καθόμαστε να λέμε για πολιτικα θέματα. Το ίδιο ισχύει και για τις σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
"οι χα-τες δεν ενδιαφερονται για γυναικες" :P

Α! Δεν το γνωρίζω αυτό που λες! ΠΑΣΟΚ ήταν ο πρώην μου, αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που χωρίσαμε! Anyway! Και μόνη πολύ καλύτερα! Ας μην αναλώνομαι σε προσωπικά!:P
Όταν, όμως, μίλησα για φίλες, αναφερόμουν σε γυναικοπαρέα. Έχω πολλές φίλες εκ των οποίων μόνο τρεις είναι ΜΛ_ΚΚΕ, όπως εγώ.
Δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση. Δεν είπες κάτι κακό και σου ζητώ συγνώμη που σου ζήτησα να μου το διευκρινίσεις. Ήθελα απλώς να καταλάβω τι εννοείς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΠΑΣΟΚ ήταν ο πρώην μου, αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που χωρίσαμε!


...ξες, το να ειναι καποιος πασοκ, ειναι μια σοβαρη αιτια για χωρισμο :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
...ξες, το να ειναι καποιος πασοκ, ειναι μια σοβαρη αιτια για χωρισμο :confused:

Δεν παίζεσαι, ρε μεγάλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top