Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Γνωρίζετε καμία καλή και οικονομικη γραφίδα για να την χρησιμοποιώ για σημειώσεις πάνω σε ppt presentations;
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
400; Τζιζους.....
Μα το e-ink είναι ψιλοκαινούρια τεχνολογία ειδικά όταν το πήρα πριν από 2 χρόνια, μετά άμα θες και μεγάλη οθόνη + να είναι λεπτεπίλεπτο για να βολεύει η κατασκευή, όλα αυτά πληρώνονται έξτρα
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Έκλαψα με το πιασωκολέ αλλά πέρα από την πλάκα, ζηλεύω. Πολύ καλό. Και σίγουρα θα αξίζει τα λεφτά του.
Να πω την αλήθεια πάντως δεεεν είναι σαν να γράφεις σε χαρτί όσο και να διαφημίζουν ότι ισχύει το αντίθετο, ειδικά την αίσθηση που σου δίνει το ballpoint pen + χαρτί α4 δεν την αγγίζει η οθόνη του ταμπλετ και η πένα του, βέβαια εγώ είμαι λίγο ψείρας με αυτά ενοχλούμαι με την παραμικρή παρέκκλιση από την συνήθειά μου

Σε όλα τα υπόλοιπα αξίζει, 25 ώρες διάρκεια μπαταρίας, 4-5 ώρες η φόρτιση απο 0 στα 100, μικρό βάρος που δεν σε κουράζει στο κράτημα (400g), επεξεργαστής είναι σάπιος πάντως... φάση κινητού android 2012 οπότε δεν μπορείς να κάνεις swipe 10 σελίδες το δευτερόλεπτο πχ είναι πιο αργό από αυτό.

Αν κάποιος έχει σκοπό να διαβάζει βιβλία δηλαδή να αγοράσει ενα e-reader(δεν γράφεις με αυτό μόνο διαβάζεις) με κάπως μεγάλη οθόνη, πιστεύω θα τον βολέψει πολύ, η αίσθηση είναι σαν να διαβάζεις βιβλίο γιατί η οθόνη είναι στατική δεν έχει τάση που έχουν οι οθόνες των κινητών και των υπολογιστών, οπότε το μάτι δεν κουράζεται από αυτό. Επίσης μια τέτοια επιλογή είναι πολύ πιο οικονομική από αυτό που έχω εγώ (που εν τέλει και εγώ που έπαψα να κρατάω σημειώσεις έκει σαν e-reader το χρησιμοποιώ πλέον και όχι σαν e-ink) φάση γύρω στα 200 ευρώ που με 15 βιβλία να διαβάσεις το έχεις αποσβέσει άνετα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Να πω την αλήθεια πάντως δεεεν είναι σαν να γράφεις σε χαρτί όσο και να διαφημίζουν ότι ισχύει το αντίθετο, ειδικά την αίσθηση που σου δίνει το ballpoint pen + χαρτί α4 δεν την αγγίζει η οθόνη του ταμπλετ και η πένα του, βέβαια εγώ είμαι λίγο ψείρας με αυτά ενοχλούμαι με την παραμικρή παρέκκλιση από την συνήθειά μου
Τίποτα δεν θα είναι σαν να γράφεις σε χαρτί. Εκτός αν πάμε στο iPad που υπάρχουν ορισμένα screen protectors cut out ιδανικά για την αίσθηση χαρτιού όταν γράφεις με το apple pencil. Ακόμη και ο ήχος να ξέρεις είναι… chef’s kiss

Σε όλα τα υπόλοιπα αξίζει, 25 ώρες διάρκεια μπαταρίας, 4-5 ώρες η φόρτιση απο 0 στα 100, μικρό βάρος που δεν σε κουράζει στο κράτημα (400g), επεξεργαστής είναι σάπιος πάντως... φάση κινητού android 2012 οπότε δεν μπορείς να κάνεις swipe 10 σελίδες το δευτερόλεπτο πχ είναι πιο αργό από αυτό.
25 ώρες; Ουάου. Πάντως ο επεξεργαστής λίγο απογοήτευση όπως τον περιγράφεις. Εννοώ για 400 ευρώ, it should at least be quicker.

Αν κάποιος έχει σκοπό να διαβάζει βιβλία δηλαδή να αγοράσει ενα e-reader)(δεν γράφεις με αυτό μόνο διαβάζεις) με κάπως μεγάλη οθόνη, πιστεύω θα τον βολέψει πολύ, η αίσθηση είναι σαν να διαβάζεις βιβλίο γιατί η οθόνη είναι στατική δεν έχει τάση που έχουν οι οθόνες των κινητών και των υπολογιστών, οπότε το μάτι δεν κουράζεται από αυτό. Επίσης μια τέτοια επιλογή είναι πολύ πιο οικονομική από αυτό που έχω εγώ (που εν τέλει και εγώ που έπαψα να κρατάω σημειώσεις έκει σαν e-reader το χρησιμοποιώ πλέον και όχι σαν e-ink) φάση γύρω στα 200 ευρώ που με 15 βιβλία να διαβάσεις το έχεις αποσβέσει άνετα
Χμμμ, το έχω ακουστά. Βοηθάει; Μπορείς να κάνεις και σημειώσεις επάνω ας πούμε; Μπορείς να κατεβάσεις ότι θέλεις και να στο ανοίξει ως αρχείο;
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Τίποτα δεν θα είναι σαν να γράφεις σε χαρτί. Εκτός αν πάμε στο iPad που υπάρχουν ορισμένα screen protectors cut out ιδανικά για την αίσθηση χαρτιού όταν γράφεις με το apple pencil. Ακόμη και ο ήχος να ξέρεις είναι… chef’s kiss


25 ώρες; Ουάου. Πάντως ο επεξεργαστής λίγο απογοήτευση όπως τον περιγράφεις. Εννοώ για 400 ευρώ, it should at least be quicker.


Χμμμ, το έχω ακουστά. Βοηθάει; Μπορείς να κάνεις και σημειώσεις επάνω ας πούμε; Μπορείς να κατεβάσεις ότι θέλεις και να στο ανοίξει ως αρχείο;
Μωρέ αυτό υπόσχεται ότι θα δίνει καλύτερη αίσθηση από τα screen protectors τηου iPad, έτσι λένε τουλάχιστον οι reviewers του, εγώ δεν είχα την τιμή να γράψω σε iPad ακόμα χαχα

Ο επεξεργαστής όντως είναι απογοήτευση και εγώ θα ήθελα να μεταπηδαει φουλ γρήγορα άλλωστε αυτό θα του δίνει ακόμα περισσότερο την αίσθηση βιβλίου, φάση ξεφυλλισμα αλλά μάλλον απέχουμε λίγο καιρό η λίγες εκατοντάδες ευρώ από κάτι τέτοιο

Για το τελευταίο που με ρωτάς όχι με το eReader μόνο διαβάζεις δεν σημειώνεις,
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Μωρέ αυτό υπόσχεται ότι θα δίνει καλύτερη αίσθηση από τα screen protectors τηου iPad, έτσι λένε τουλάχιστον οι reviewers του, εγώ δεν είχα την τιμή να γράψω σε iPad ακόμα χαχα
Ααα το έχεις ψάξει καλά :happy:

Ναι ούτε εγώ είχα την τιμή, από άλλους το έβλεπα και το άκουγα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ο επεξεργαστής όντως είναι απογοήτευση και εγώ θα ήθελα να μεταπηδαει φουλ γρήγορα άλλωστε αυτό θα του δίνει ακόμα περισσότερο την αίσθηση βιβλίου, φάση ξεφυλλισμα αλλά μάλλον απέχουμε λίγο καιρό η λίγες εκατοντάδες ευρώ από κάτι τέτοιο
Βασικά, το θεωρώ λίγο scam να μην τηρείται κάτι τέτοιο. Πες μου τουλάχιστον ότι έχει sound effect των σελίδων :lol:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ααα το έχεις ψάξει καλά :happy:

Ναι ούτε εγώ είχα την τιμή, από άλλους το έβλεπα και το άκουγα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Βασικά, το θεωρώ λίγο scam να μην τηρείται κάτι τέτοιο. Πες μου τουλάχιστον ότι έχει sound effect των σελίδων :lol:
Χαχα το μόνο real paperwriting effect που έχει είναι ότι με την τριβή κατά την γραφή η μύτη της πένας τρώγεται και πρέπει να την αλλάξεις (σου δίνει άλλες δέκα μαζί με την αγορά του)
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Χαχα το μόνο real paperwriting effect που έχει είναι ότι με την τριβή κατά την γραφή η μύτη της πένας τρώγεται και πρέπει να την αλλάξεις (σου δίνει άλλες δέκα μαζί με την αγορά του)
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ…. Ουάου! So tempting, hyperealistic. Εκεί αποφάσισαν να δώσουν έμφαση :lol:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ…. Ουάου! So tempting, hyperealistic. Εκεί αποφάσισαν να δώσουν έμφαση :lol:
Χαχα ούτε εγώ βρίσκω κάποιο πρακτικό λόγο που συμβαίνει αυτό. Μάλλον απλά θέλουν να κερδίσουν περισσότερα χρήματα με τον κόσμο που θα τελειώσει όλες τις μύτες και θα αγοράσει ανταλλακτικά...

Και η μαμά πένα που αγοράζεις δεν έχει μηχανισμό από πίσω να λειτουργεί σαν γόμα δλδ να την γυρνάς την πένα ανάποδα και να σβήνει αυτό που γράφεις, αυτό το έχει μόνο συγκεκριμένη πένα που κοστίζει 50€, είπαμε πιασοκωλέ κατάσταση τελείως
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Χαχα ούτε εγώ βρίσκω κάποιο πρακτικό λόγο που συμβαίνει αυτό. Μάλλον απλά θέλουν να κερδίσουν περισσότερα χρήματα με τον κόσμο που θα τελειώσει όλες τις μύτες και θα αγοράσει ανταλλακτικά...

Και η μαμά πένα που αγοράζεις δεν έχει μηχανισμό από πίσω να λειτουργεί σαν γόμα δλδ να την γυρνάς την πένα ανάποδα και να σβήνει αυτό που γράφεις, αυτό το έχει μόνο συγκεκριμένη πένα που κοστίζει 50€, είπαμε πιασοκωλέ κατάσταση τελείως
Συγγνώμη αλήθεια αλλά όσα περισσότερα διαβάζω τόσο πιο πολύ χτυπιέμαι από τα γέλια. Η γόμα υποτίθεται πρέπει να υπάρχει στο pen που δίνεται. Δηλαδή εσύ σβήνεις με το δάχτυλο; Δεν μπορώ ρε φίλε :lol: 50 ευρώ για μια γόμα.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Συγγνώμη αλήθεια αλλά όσα περισσότερα διαβάζω τόσο πιο πολύ χτυπιέμαι από τα γέλια. Η γόμα υποτίθεται πρέπει να υπάρχει στο pen που δίνεται. Δηλαδή εσύ σβήνεις με το δάχτυλο; Δεν μπορώ ρε φίλε :lol: 50 ευρώ για μια γόμα.
Όντως σβήνεις με το δάκτυλο, πατάς πάνω στην οθόνη την ώρα που γράφεις να βγάλει την γραμμή εργαλείων και σπαμμαρω undo αν θέλω να σβήσω κακογραμματα η παίρνεις γόμα που σβήνει selection πάνω στην οθόνη που την επιλέγεις με την μύτη της πένας

Νταξει εγώ μετά από κάνα χρόνο χρήσης πήρα μια πένα που κάνει στα περισσότερα einks /tablets /κινητά και έχει αυτό γωμα από πίσω οπότε κάνω και έτσι την δουλειά μου, αν και το undo βολικό είναι να σου πω την αλήθεια
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Το undo είναι παρά πολύ χρήσιμο. Το περίμενα να υπάρχει. Αν συνηθίσεις στο undo το χρησιμοποιείς και παραπάνω από την ίδια την γόμα :P
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Το undo είναι παρά πολύ χρήσιμο. Το περίμενα να υπάρχει. Αν συνηθίσεις στο undo το χρησιμοποιείς και παραπάνω από την ίδια την γόμα :P
Εκεί είμαστε λίγο άτυχοι που δεν υπάρχει undo στο κανονικό paperwriting αν και αν υπήρχε ο ψυχαναγκασμος θα με έκανε να το σπαμμαρω για το παραμικρό γράμμα που δεν βρίσκεται σε τέλεια στοίχηση 😂
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Με αυτά που διαβάζω, είμαι ευτυχής που έμαθα τυφλό σύστημα στο PC :P
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι, όντως, και who knew ότι θα ήταν διασκεδαστικό το να εξασκείσαι στο να πληκτρολογείς γρήγορα. :pc:
Άσε, φέτος έμαθα και τώρα μού φαίνεται απελπιστικά αργό όταν γράφω στο κινητό (αλλά βολεύει επειδή ξαπλώνεις :laugh:).

Πάντως αν ήξερα τυφλό όσο ήμουν στο πανεπιστήμιο, θα εσκαγα μύτη με το λάπτοπ στις διαλέξεις και θα τα έγραφα όλα τσακ -τσακ-τσακ. +Όλες οι σημειώσεις μου θα ήταν searchable!
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πάντως αν ήξερα τυφλό όσο ήμουν στο πανεπιστήμιο, θα εσκαγα μύτη με το λάπτοπ στις διαλέξεις και θα τα έγραφα όλα τσακ -τσακ-τσακ. +Όλες οι σημειώσεις μου θα ήταν searchable!
Σίγουρα βοηθάει, όταν γράφεις μεγάλα κείμενα, αλλά πιστεύω ότι το χειρόγραφο θα ήταν πιο αξιόπιστο, στην περίπτωση που χρειαζόταν να κάνεις πράξεις ή σχεδιαγράμματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top