Ερωτεύτηκα τη φίλη μου

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εμένα η γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει να χαλας μια φιλία για χάρη ενός έρωτα. Ο έρωτας είναι κάτι πρόσκαιρο. Γρήγορα αρχίζει, γρηγορα τελειώνει. Η φιλία όμως είναι αλλιώς. Θα κρατήσει για πολύ καιρό. Ίσως και για πάντα αν έχετε την οριμότητα να την κρατήσετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα η γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει να χαλας μια φιλία για χάρη ενός έρωτα. Ο έρωτας είναι κάτι πρόσκαιρο. Γρήγορα αρχίζει, γρηγορα τελειώνει. Η φιλία όμως είναι αλλιώς. Θα κρατήσει για πολύ καιρό. Ίσως και για πάντα αν έχετε την οριμότητα να την κρατήσετε. :)
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αυτά δεν μπορούν να συνυπάρχουν.
Άλλωστε ο έρωτας χωρίς φιλία είναι κενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
..άμα ερωτευτείς, δεν μπορείς να μείνεις απλώς φίλος.
Κι αν μπορείς, τότε προφανώς δεν είσαι ερωτευμένος όπως νομίζεις. Εκτός αν στο μεταξύ σου φύγει ο έρωτας, οποτε καταλήγουμε πάλι στην πρώτη πρόταση.
Τελεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
..άμα ερωτευτείς, δεν μπορείς να μείνεις απλώς φίλος.
Κι αν μπορείς, τότε προφανώς δεν είσαι ερωτευμένος όπως νομίζεις. Εκτός αν στο μεταξύ σου φύγει ο έρωτας, οποτε καταλήγουμε πάλι στην πρώτη πρόταση.
Τελεία.
Αν δεν μπορείς να είσαι και φίλος, τότε δεν είσαι πραγματικά ερωτευμένος, απλά σου γυάλισε.
"Τελεία."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Girls, νομίζω πως το παιδί μιλάει για μετά.
Λέει δηλαδή πως όταν τελειώσει αυτός ο έρωτας είναι πιθανό να τη χάσει και από φίλη.
Τελεία & παύλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Girls, νομίζω πως το παιδί μιλάει για μετά.
Λέει δηλαδή πως όταν τελειώσει αυτός ο έρωτας είναι πιθανό να τη χάσει και από φίλη.
Τελεία & παύλα. :P
Ο κολλητός μου είναι πρώην σχέση μου.
Αν υπάρχει φιλία κατά τη διάρκεια του έρωτα, δεν καταλαβαίνω γιατί να χαθεί μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ο κολλητός μου είναι πρώην σχέση μου.
Αν υπάρχει φιλία κατά τη διάρκεια του έρωτα, δεν καταλαβαίνω γιατί να χαθεί μετά.
Γιατί πολύ απλά τα αισθήματα να μη βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο.
Aka, να τον/την θέλεις ακόμα αλλά αυτός-η όχι. Τότε απλά θέλεις να ξεκολλήσεις για να συνεχίσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν δεν μπορείς να είσαι και φίλος, τότε δεν είσαι πραγματικά ερωτευμένος, απλά σου γυάλισε.
"Τελεία."
Αυτό που είπα εγώ, δεν αναιρεί αυτό που λες εσύ, οπότε συμφωνούμε.
Τελεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Γιατί αρχίζει η παρακμή στο 3ο έτος;:hmm:

ε να μωρέ , ξέρεις πώς είναι αυτά , έχεις πατώσει στις πρώτες εξεταστικές , έχεις πάει σε κανένα εράσμους , βρίσκεις και καμιά δουλειά του ποδαριού , ερωτεύεσαι φοιτήτρια από άλλη σχολή και δεν έχεις χρόνο να πατήσεις στην δική σου , νιώθεις ότι είσαι πια πολύ μεγάλος και κουλ και ώριμος για να είσαι στο αμφιθέατρο κάθε μέρα στις 8 με το τοστάκι , τον καφέ και την κασετίνα σου , και θέλεις να ψαχτείς στην βιβλιοθήκη με αμερικάνικους τόμους , προσωπικό χάζεμα σε ατελείωτη βιβλιογραφία , αναζήτηση μιας καλής διπλωματικής , αγοράζεις την πρώτη σου μηχανή , αποφασίζεις να τρως υγιεινά , λαδερά στην λέσχη και λαΐκή το σάββατο αντί για σουβλάκια και φραπέ , ένα απόγευμα επισκέπτεσαι την διαδακτορικιά που σε βοηθάει στα μαθήματα στο γραφείο της και την βοηθάς να βγάλει τα ρούχα της , η δικιά σου κλαίει όταν της το σφυρίζουν , θες να φύγεις εξωτερικό γιατί όλα εδώ είναι χάλια , ο αγαπημένος σου καθηγητής σου βρίσκει θέση στο Λονδίνο , αναρωτιέσαι αν θα αντέξεις τον καιρό , οι γονείς σου γερνάνε , η μηχανή είναι πια αδύναμη και θες περισσότερα γκάζια , μαζεύεις τα μαθήματα των πρώτων ετών να ξεμπερδεύεις και κάνεις σκονάκια σαν σχολιαρόπαιδο , βγάζεις το σκουλαρίκι και χτυπάς τατουάζ , χαλάς το μηνιάτικο σου σε βότκες και γκαλερί τέχνης , αλλά δεν καταλαβαίνεις πια την τέχνη , δεν είσαι και σίγουρος αν την καταλάβαινες ποτέ , η δικιά σου σε παρατάει , η διδακτορικιά σε τραβάει , πουλάς τα βιβλία από όσα μαθήματα πέρασες και τα δίνεις προστάντζα μαζί με το τσοντάρισμα της μάνας για το εξωτερικό , ο καιρός είναι πια χάλια και εδώ , το γυρίζεις στην κλασσική μουσική , κόβεις τα κάπνισμα , ξενυχτάς χωρίς να έχεις βγει , το πτυχίο πλησιάζει , χρειάστηκε τόση παρακμή και πόση άραγε θα χρειαστεί ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zoro

Νεοφερμένος

Ο zoro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλύτερα να μετανοιώσεις για κάτι που έκανες, παρά για κάτι που δεν έκανες! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Για να τα έχουν 3 χρόνια σημαίνει ότι ήδη έχει αρχίσει η παρακμή. Go for it!
Προσπάθησε να μάθεις τι την ενοχλεί σε αυτόν και δείξτης με τρόπο ότι εσύ δεν είσαι έτσι.

Συμφωνώ απόλυτα με τη Λία. 3 χρόνια όταν είσαι 20 σημαίνει οτι έχει αρχίσει η ρουτίνα και η βαρεμάρα. Οπότε έμπαινε!!

:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Υποθέτω οτι όταν προτείνουμε τέτοια πράγματα σε άλλους δε μας πειράζει να μας τα κάνουν κιόλας.

Να γιατί έχει φτάσει εδ'ω που έχει φτάσει η κοινωνία μας. Ο θάνατός σου, η ζωή μου.:mad:

Edit: Λία οι απόψεις που έχεις εσύ για τις σχέσεις δεν μπορούν να συμβαδίσουν με τις απόψεις της πλειοψηφίας γιατί είναι διαφορετικός ο ορισμός για αρχή. Εσύ θεωρείς την πολυγαμικότητα λογική και ευπρόσδεκτη, αλλά οι περισσότεροι δεν την αποδέχονται. Μην προσπαθείς λοιπόν να περάσεις τις απόψεις σου περί σχέσεων σαν κάτι το απόλυτα λογικό γιατί δυστυχώς στην πλειοψηφία όλα αυτά φαίνονται αλλόκοτα.

Κάποτε είχα διαβάσει "κανένας τρίτος δεν μπορεί να μπει ανάμεσα σε μια αγγελικά πλασμένη σχέση". Συμφωνώ. Μπορεί όμως να της δημιουργήσει προβλήματα. Και η ηθική μας δε (θα έπρεπε να) μας επιτρέπει να προκαλούμε προβλήματα σε ανθρώπους οικιοθελώς για να κάνουμε το κέφι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υποθέτω οτι όταν προτείνουμε τέτοια πράγματα σε άλλους δε μας πειράζει να μας τα κάνουν κιόλας.

Βεβαίως. Αν ο boyfriend μου είναι τόσο επιρρεπής και θα πέσει σαν ώριμο μήλο με την πρώτη που θα τον φλερτάρει, να το καταλάβω όσο είναι καιρός να μη χάνω και το χρόνο μου. Eiμαι θερμή υποστηρήκτρια της ελεύθερης αγοράς άλλωστε. Αν είναι καλύτερα με κάποια άλλη, να πάει μαζί της, να μείνω κι εγώ single ώστε να βρω κάποιον που να είναι καλύτερα μαζί μου. Όχι επειδή δεν τον φλερτάρουν άλλες για να μη ...χαλάσουν τη σχέση μας, αλλά επειδή προτιμά εμένα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Από τη δική μου εμπειρια, κι απ όσα ζευγάρια ξέρω, όσα ζευγάρια ξεκίνησαν την πρώτη τους (κανονική) σχέση και η σχέση αυτή έγινε μακροχρόνια, χώρισαν είτε στα 3 είτε στα 4, βαριά στα 6 χρόνια. Σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά είναι ελάχιστες και δακτυλοδεικτούμενες!!! Αυτά περί σχέσεων.
Στο θέμα μας τώρα, εγώ θεωρώ οτι όταν κάποιος θέλει κάτι, πρέπει να το κυνηγάει. Ντάξει δεν είναι και παντρεμένη η κοπελιά αλλά και να ήταν, μια προσπάθεια δε θα ρίξει τον φίλο μας και στο βούρκο της ακολασίας! Αν είσαι πραγματικά ερωτευμένος, πάλεψέ το μέχρι τέλους. Έτσι κι αλλιώς είναι πολύ πιο βασανιστικό να βλέπεις αυτήν/αυτόν που θέλεις με κάποιον άλλον και αν όντως υπάρχει έρωτας, η φιλία δεν υφίσταται ;) Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη!!!

Και φυσικά αν ήμουν σε μια σχέση όπου ο φίλος μου θα προτιμούσε κάποια άλλη, θα το δεχόμουν και θα χώριζα. Αυτό που εγώ δεν θεωρώ σωστό είναι να είσαι με κάποιον ενώ εκείνος έχει σχέση! Αν δηλαδή το "τρίτο" πρόσωπο εκφράσει την επιθυμία του, θα πρέπει να ξεκαθαρίσει οτι, αν θέλει και η κοπέλα να είναι μαζί του, να φύγει από τη σχέση που είναι για να φτιάξουν τη δικιά τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Βεβαίως. Αν ο boyfriend μου είναι τόσο επιρρεπής και θα πέσει σαν ώριμο μήλο με την πρώτη που θα τον φλερτάρει, να το καταλάβω όσο είναι καιρός να μη χάνω και το χρόνο μου. Eiμαι θερμή υποστηρήκτρια της ελεύθερης αγοράς άλλωστε. Αν είναι καλύτερα με κάποια άλλη, να πάει μαζί της, να μείνω κι εγώ single ώστε να βρω κάποιον που να είναι καλύτερα μαζί μου. Όχι επειδή δεν τον φλερτάρουν άλλες για να μη ...χαλάσουν τη σχέση μας, αλλά επειδή προτιμά εμένα. ;)

Από τη δική μου εμπειρια, κι απ όσα ζευγάρια ξέρω, όσα ζευγάρια ξεκίνησαν την πρώτη τους (κανονική) σχέση και η σχέση αυτή έγινε μακροχρόνια, χώρισαν είτε στα 3 είτε στα 4, βαριά στα 6 χρόνια. Σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά είναι ελάχιστες και δακτυλοδεικτούμενες!!! Αυτά περί σχέσεων.
Στο θέμα μας τώρα, εγώ θεωρώ οτι όταν κάποιος θέλει κάτι, πρέπει να το κυνηγάει. Ντάξει δεν είναι και παντρεμένη η κοπελιά αλλά και να ήταν, μια προσπάθεια δε θα ρίξει τον φίλο μας και στο βούρκο της ακολασίας! Αν είσαι πραγματικά ερωτευμένος, πάλεψέ το μέχρι τέλους. Έτσι κι αλλιώς είναι πολύ πιο βασανιστικό να βλέπεις αυτήν/αυτόν που θέλεις με κάποιον άλλον και αν όντως υπάρχει έρωτας, η φιλία δεν υφίσταται ;) Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη!!!

Και φυσικά αν ήμουν σε μια σχέση όπου ο φίλος μου θα προτιμούσε κάποια άλλη, θα το δεχόμουν και θα χώριζα. Αυτό που εγώ δεν θεωρώ σωστό είναι να είσαι με κάποιον ενώ εκείνος έχει σχέση! Αν δηλαδή το "τρίτο" πρόσωπο εκφράσει την επιθυμία του, θα πρέπει να ξεκαθαρίσει οτι, αν θέλει και η κοπέλα να είναι μαζί του, να φύγει από τη σχέση που είναι για να φτιάξουν τη δικιά τους :)

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά σε αυτό το θέμα. Ας μην επαναλαμβανόμαστε. Ο καθένας έχει τη δική του ηθική καλώς ή κακώς κι ας ζήσει με αυτήν και με τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό, ο καθένας έχει τις δικιές του απόψεις και τη δική του ηθική. Το ζήτημα δεν είναι να τις βγάλουμε έξω (τις ηθικές) και να τις μετρήσουμε, εδώ τουλάχιστον, αλλά να βοηθήσουμε τον φίλο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Κανένας δεν μπορεί να χαλάσει μια υγιή σχέση, αυτά είναι παρηγοριά στον άρρωστο για να μεταθέτουν οι πικραμένοι τις ευθύνες αλλού. Αν πράγματι η σχέση της κοπέλας είναι υγιής, ο,τι και να κάνει, δεν πρόκειται να καταφέρει να τη χωρίσει. Ποτέ δεν φταίει το 3ο πρόσωπο.

σωστη ...... εμπαινε γιουτσο που λενε ...
σκεψου αν την γουσταρεις πραγματικα ..... και κανε τις κινησεις σου ...
δειξε οτι πλεον δεν εισαι 'φιλος' αλλα υποψηφιος γαμπρος...
κανε κινησεις να δεις τι παιζει ....
τωρα 3 χρονια σχεσεις οταν εισαι 20 σημαινει να χαμε να λεγαμε.....
αντε φιλε. ... μαλλον σε θελει και αυτη ...... αλλα κανε γρηγορα γιατι η κοπελα ..... μπορει να βρει αλλον ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
xaxa...λοιπόν αυτή τη βδομάδα με κάλεσε στο πατρικό της σπίτι για να με γνωρίσει καλύτερα !
Και κάτι άλλο ..όταν συζητάμε είναι σαν να σκέφτεται άλλα πράγματα και μου απαντάει αλαμπουρνέζικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
xaxa...λοιπόν αυτή τη βδομάδα με κάλεσε στο πατρικό της σπίτι για να με γνωρίσει καλύτερα !
Και κάτι άλλο ..όταν συζητάμε είναι σαν να σκέφτεται άλλα πράγματα και μου απαντάει αλαμπουρνέζικα.

λοιπόν , αγαπητέ , ελεύθερο το πεδίο 8)
μόλις βγήκα από το άλλο φόρουμ που είμαι γραμμένη και ήρθα βιαστικά να σου πω ότι πήρε το μάτι μου φρέσκο τόπικ με τίτλο <<Ερωτεύτηκα τον φίλο μου>>
και πάνω που μπήκα να γράψω πόσο συγκλονιστικό δεν είναι αυτό και το περίεργο θα ήταν να ερωτευτεί την ντουλάπα της , βλέπω τελευταίο ποστ :

xaxaxaxa... λεπόν το weekend τον κάλεσα στο πατρικό μου για να πιούμε τσάι με μπισκότα και ότι προκύψει !
Και κάτι άλλο.................όταν λέμε βλακείες είναι σαν να σκέφτεται σοβαρά πράγματα , πράγμα περίεργο γιατί γενικά είναι στόκος και μου απαντάει με επισημότητα . Θεέ μου τον αγαπώ <3 <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Λοιπόν μου είπε πως με αυτόν τα έχουνε εδώ και 3 χρόνια είναι συνομίλικοι 20σάρηδες και οι 2 φοιτητές στην ίδια πόλη και γνωρίζονται από τη 3η Λυκείου...εγώ ρωτάω αξίζει να κάνω υπομονη μέχρι να τον χωρίσει ή να ψάξω γι' άλλη ?

Σίγουρα θα αρχίζουν να εμφανίζονται προβλήματα στη σχέση τους ...
Διαρκεί ένας εφηβικός περισσότερα από τρια χρόνια γιατί έχω ακούσει το max είναι 3 χρόνια και ότι οι μεγάλοι έρωτες ποτέ δεν παντρεύονται !

Να ψάξω γι' άλλη...ε ? διότι ίσως αργότερα έχω προβλήματα καψούρας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ξέρεις πως τα δεδομένα είναι πολύ λίγα έτσι???
Ότι είναι φοιτητές στην ίδια πόλη κι ότι τα χουν 3 χρόνια, δεν λέει και πολλά...
Το θέμα είναι πως τα πάνε γενικά, αν περνάει η κοπέλα καλά μαζί του, αυτός μαζί της, μαλώνουν, βρίσκονται συχνά, τον αναφέρει αυτή, τους βλέπεις να μιλάνε συχνά από το τηλ όταν είσαι μαζί της???(Μπορώ να συνεχίσω με παρόμοια ερωτήματα αλλά θέλω να φάω κατσίκι την Κυριακή)
Επίσης, πως είναι η συμπεριφορά της μαζί σου, φιλική, όχι και τόσο, ιδιαίτερη, ίσως να νιώθει και κάτι παραπάνω??

Κάτσε και ζύγισέ τα όλα αυτά και δες αν σε παίρνει να κάνεις κίνηση...
Γιατί ή θα σε παίρνει και θα την κάνεις ή όχι και τότε παράτα τα... Αν πεις ότι θα περιμένεις να τον χωρίσει τελείωσε η ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top