Ερωτική διάθεση για τον φίλο μου

Pasport

Νεοφερμένος

Ο Pasport αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλή μου αρχή, έψαχνα αρκετό καιρό να βρω κάποιο site ώστε να ακούσω τις απόψεις ανθρώπων που δεν ξέρω και ίσως έχουν την ίδια σκέψη ή κατάσταση με εμένα.
Ας αρχίσω λοιπόν λέγοντας ότι το τελευταίο διάστημα έχω μια περίεργη ερωτική έλξη στο μυαλό μου φυσικά για έναν φίλο μου ο οποίος γενικότερα και μου έχει δείξει και όχι ότι θα μπορούσε να συμβεί κάτι παραπάνω μεταξύ μας…είναι φυσικά σε σχέση και τις περισσότερες συζητήσεις μας τις κάνουμε για γκόμενες κλπ…τόσο από την πλευρά του τόσο και από την πλευρά μου, αυτό όμως που με έχει κάνει να σκέφτομαι διαφορετικά είναι ο τρόπος που με προσεγγίζει…με αγκαλιάζει με χαϊδεύει και γενικότερα στο παρελθόν μου έχει εκφράσει λόγια τα οποία δείχνουν αρκετή τρυφερότητα και αγάπη για το πρόσωπο μου, γνωριζόμαστε λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι έχω δεθεί αρκετά μαζί του, γενικότερα κάνω διάφορες σκεψεις στο μυαλό μου όπως ο καθένας μπορεί να φανταστεί…
Ο προβληματισμός μου είναι ότι φοβάμαι να το πω…δεν θέλω σε καμία περίπτωση με το να το πω να τσακωθώ μαζί του ή να χαλάσει η εικόνα μου απέναντι του…προσπαθώ εδώ κ αρκετό καιρό να αποβάλω την οποιαδήποτε σκέψη που κάνω στο μυαλό μου και να επικεντρωθώ σε κάτι άλλο μόνο κ μόνο για να μην εκτεθώ… ελπίζω να καταλάβατε και περιμένω τις απαντήσεις σας…
Να σημειώσω ότι δεν είμαι gay…και γενικότερα δεν εχω αισθανθεί κάτι αντίστοιχο με άλλο φίλο μου…
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Αν κρίνω από μένα, δεν θα με χάλαγε να μου κάνει ερωτική εξομολόγηση ένας φίλος μου, ούτε να διαπιστώσω ότι είναι gay/bi ή οτιδήποτε. Έχω και ένα σχετικό παράδειγμα στο μυαλό, έναν φίλο, που με έχει σκάσει τόσα χρόνια. Δεν λέει να το βγάλει από μέσα του. Πάντως, δεν θα χάλαγε η φιλία μας.

Προσκαλώ να μας πει και την γνώμη του ο @giannhs2001
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Οχι φίλε σορρυ δεν μπορεί ο καθένας να φανταστεί τι σκέψεις κανεις εσυ με έναν άλλο άντρα... Σορρυ. Πάντως το να μην εισαι γκέυ η έστω αμφιφυλοφιλος δηλαδή να γουστάρεις κ τα δυο φυλα μην το αποκλείεις. Προσωπικά δεν έχω σκεφτεί ποτε ερωτικές σκηνές με άντρες. Ποτε όμως από τότε που με θυμάμαι. Από την άλλη οπότε έβλεπα απο μικρός γυναίκες ένιωθα σαν να με δια περνάει ηλεκτρικό ρευμα... Αυτά.
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εφόσον γνωρίζεστε και υπάρχει αμοιβαία έλξη, που είναι το πρόβλημα;
 

Pasport

Νεοφερμένος

Ο Pasport αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εφόσον γνωρίζεστε και υπάρχει αμοιβαία έλξη, που είναι το πρόβλημα;

Δεν μπορώ να ξέρω αν οντως ο τρόπος που το βλέπω εγώ ισχύει το ίδιο κ από την μερια του, ίσως σαν άνθρωπος λειτουργεί έτσι απλά μου έχει εκφράσει πολλά περισσότερα από αυτά που μπορεί να εκφράσει ένας φίλος σε έναν άλλον…στο παρελθόν δεν είχα δώσει σημασία γτ λέω εντάξει οκ σιγα έτσι εκφράζεται…έλα όμως που από την απλή κουβέντα πέρασε στην σκέψη μου περισσότερο κ τώρα βρίσκομαι να σκέφτομαι αυτά που ανέφερα…και ξανά λέω ο μόνος λόγος που δεν το λέω είναι γτ φοβάμαι μην σπάσουμε για αυτό που μπορεί να πω…
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Αν κρίνω από μένα, δεν θα με χάλαγε να μου κάνει ερωτική εξομολόγηση ένας φίλος μου, ούτε να διαπιστώσω ότι είναι gay/bi ή οτιδήποτε. Έχω και ένα σχετικό παράδειγμα στο μυαλό, έναν φίλο, που με έχει σκάσει τόσα χρόνια. Δεν λέει να το βγάλει από μέσα του. Πάντως, δεν θα χάλαγε η φιλία μας.

Προσκαλώ να μας πει και την γνώμη του ο @giannhs2001
Τι γνώμη θες να ακούσεις Νταμ Νταμ μπόι; Εμένα θα με χαλαγε. Από μικρός έχει ξεκαθαριστεί για εμένα ποιες είναι οι προτιμήσεις μου. Δεν θα με χαλαγε να έχω ομοφυλόφιλο ή αμφιφυλόφιλο φίλο, δεν κρίνω κανέναν από αυτό, θα με χαλαγε να με την πέσει όμως.

Τώρα για τον θεματοθετη. Αν είναι να τον ενθαρρύνω τότε το μόνο που θα του πω είναι ότι εγώ και μια ζωή να τον ήξερα τον άλλον και να τον είχα σαν αδερφό μου δεν πρόκειται να τον χαιδευα ή να τον αγκάλιαζα ( όχι την φιλική αγκαλιά του τυπικού χαιρετίσματος ). Οπότε ας το πάρει για καλό.
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ξέρω αν οντως ο τρόπος που το βλέπω εγώ ισχύει το ίδιο κ από την μερια του, ίσως σαν άνθρωπος λειτουργεί έτσι απλά μου έχει εκφράσει πολλά περισσότερα από αυτά που μπορεί να εκφράσει ένας φίλος σε έναν άλλον…στο παρελθόν δεν είχα δώσει σημασία γτ λέω εντάξει οκ σιγα έτσι εκφράζεται…έλα όμως που από την απλή κουβέντα πέρασε στην σκέψη μου περισσότερο κ τώρα βρίσκομαι να σκέφτομαι αυτά που ανέφερα…και ξανά λέω ο μόνος λόγος που δεν το λέω είναι γτ φοβάμαι μην σπάσουμε για αυτό που μπορεί να πω…
Καταλαβαίνω ότι αγχώνεσαι, αλλά ίσως δεν χρειάζεται να το υπερανυλύεις τόσο.
Αν δεν αρπάξεις την ευκαιρία τώρα, μπορεί μετά να έχεις απωθημένα. Και από τη δίκη μου εμπειρία, αυτά χάνονται ακόμη πιο δύσκολα…

Γι’αυτό ήμουν ανέκαθεν φαν των άμεσων λύσεων.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Νομίζω οτι το σημαντικότερο σε αυτή την ιστορία είναι οτι ο φίλος είναι σε σχέση και πιστεύω οτι αυτό πρέπει να το σεβαστείς. Αν κάποια στιγμή χωρίσει, έχεις το ελεύθερο να κάνεις την πρότασή σου. Ως τότε, δεν νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι.
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Νομίζω οτι το σημαντικότερο σε αυτή την ιστορία είναι οτι ο φίλος είναι σε σχέση και πιστεύω οτι αυτό πρέπει να το σεβαστείς. Αν κάποια στιγμή χωρίσει, έχεις το ελεύθερο να κάνεις την πρότασή σου. Ως τότε, δεν νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι.
Α συμφωνώ. Μου διέφυγε αυτή η λεπτομέρεια. Προσωπικά δεν θα χωνόμουν, αλλά αν είσαι τόσο ερωτευμένος…
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν θα με χαλαγε να έχω ομοφυλόφιλο ή αμφιφυλόφιλο φίλο, δεν κρίν
Δεν ρωτάει αν θα σε χάλαγε να σου την πέσει. Για ερωτική εξομολόγηση λεει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Pasport Λοιπον φιλε μου, το τελευταίο που ειπες ομοφοβία δείχνει. Μας το σημειώνεις για να σου πουμε τι; Να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο οτι εισαι bisexual; Αν ναι, ξαναδιαβασε το ποστ σου και σκέψου τι θα έλεγες αν κάποιος αλλος έγραφε αυτα που έγραφες εσυ.
Τι φοβάσαι να παραδεχτείς; Αφου γνωρίζεις οτι σε ελκύει. Φοβάσαι μην μαθευτεί;
Επίσης, θα σου έλεγα οτι απο την στιγμή που εχει σχέση, καλο θα ηταν να το σεβαστείς και να έχεις στο μυαλό σου οτι μπορεί και να εισαι bicurious. Αν, απο την αλλη, θες να του πεις οπωσδήποτε πως νιώθεις, πες του τα παντα. Η συνέχεια θα εξαρτηθεί απο την αντίδραση και την συμπεριφορά του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλή μου αρχή, έψαχνα αρκετό καιρό να βρω κάποιο site ώστε να ακούσω τις απόψεις ανθρώπων που δεν ξέρω και ίσως έχουν την ίδια σκέψη ή κατάσταση με εμένα.
Ας αρχίσω λοιπόν λέγοντας ότι το τελευταίο διάστημα έχω μια περίεργη ερωτική έλξη στο μυαλό μου φυσικά για έναν φίλο μου ο οποίος γενικότερα και μου έχει δείξει και όχι ότι θα μπορούσε να συμβεί κάτι παραπάνω μεταξύ μας…είναι φυσικά σε σχέση και τις περισσότερες συζητήσεις μας τις κάνουμε για γκόμενες κλπ…τόσο από την πλευρά του τόσο και από την πλευρά μου, αυτό όμως που με έχει κάνει να σκέφτομαι διαφορετικά είναι ο τρόπος που με προσεγγίζει…με αγκαλιάζει με χαϊδεύει και γενικότερα στο παρελθόν μου έχει εκφράσει λόγια τα οποία δείχνουν αρκετή τρυφερότητα και αγάπη για το πρόσωπο μου, γνωριζόμαστε λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι έχω δεθεί αρκετά μαζί του, γενικότερα κάνω διάφορες σκεψεις στο μυαλό μου όπως ο καθένας μπορεί να φανταστεί…
Ο προβληματισμός μου είναι ότι φοβάμαι να το πω…δεν θέλω σε καμία περίπτωση με το να το πω να τσακωθώ μαζί του ή να χαλάσει η εικόνα μου απέναντι του…προσπαθώ εδώ κ αρκετό καιρό να αποβάλω την οποιαδήποτε σκέψη που κάνω στο μυαλό μου και να επικεντρωθώ σε κάτι άλλο μόνο κ μόνο για να μην εκτεθώ… ελπίζω να καταλάβατε και περιμένω τις απαντήσεις σας…
Να σημειώσω ότι δεν είμαι gay…και γενικότερα δεν εχω αισθανθεί κάτι αντίστοιχο με άλλο φίλο μου…
Δεν εισαι Gay αλλα θέλεις να πας με τον φίλο σου??😑😑
Προτείνω να βρεις καμια γκόμενά και να συνεχίσεις την ζωή σου, οι φίλοι ειναι διπλα μας για να περναμε ωραια μαζι τους και να μην είμαστε μόνοι μας αλλά μέχρι εκεί. . Και εγω εχω εναν πολυ καλο φιλο/ συμφητιτη περναμε πολυ χρονο μαζι ομως ποτε δεν θα μπορούσα να τον δω πέρα από φίλο. Για σχέσεις κοιτάω μόνο κοπέλες 😁😁.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ουσιαστικά το ίδιο είναι. Και πάλι Χ θα έριχνα σε τέτοια περίπτωση όπως και να έχει.
Δεν είναι το ιδιο. Μία τυχαία που θα στην πεσει δεν σημαίνει οτι έχει και συναισθήματα για σενα για να σου κανει ερωτικη εξομολόγηση 🧏‍♀️
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Δεν εισαι Gay αλλα θέλεις να πας με τον φίλο σου??😑😑
Προτείνω να βρεις καμια γκόμενά και να συνεχίσεις την ζωή σου, οι φίλοι ειναι διπλα μας για να περναμε ωραια μαζι τους και να μην είμαστε μόνοι μας αλλά μέχρι εκεί. . Και εγω εχω εναν πολυ καλο φιλο/ συμφητιτη περναμε πολυ χρονο μαζι ομως ποτε δεν θα μπορούσα να τον δω πέρα από φίλο. Για σχέσεις κοιτάω μόνο κοπέλες 😁😁.
Αφου σου λεει ο ανθρωπος γουσταρει τον φιλο του, τι να την κανει τη γκομενα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Ποτέ δεν αφήνουμε τους φίλους μας, για γκόμενες! :pfff:
Δεν το εννοούσα έτσι 🤣🤣
Μιλαω για το ερωτικο κομματι που τον βλεπει!! Φυσικα και δεν αφηνουμε τους φιλους μας οταν βρουμε κοπέλα η οταν κανουμε την δικη μας οικογένεια καθως οι φιλοι μας ειναι μερος της οικογενειας μας!!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Pasport

Νεοφερμένος

Ο Pasport αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά να απαντήσω λίγο γενικά σε όλους, δεν είπα ότι δεν μαρεσουν οι γυναίκες, αντιθετως είχα και μια σχέση με κοπέλα 3.5 χρόνια και ήμασταν πολύ κομπλέ και δεν ειχα καν αυτές τις σκεψεις, το τελευταίο διάστημα με ότι λόγια μου έχει αναφέρει τα οποία ξανά λέω δεν λέγονται από εμένα αλλά από εκείνον δεν μου τα έχει πει άλλος φίλος στο παρελθόν…μιλάμε για λόγια του στυλ σε θέλω στην ζωή μου και μου είσαι σημαντικός και σαφως και διαφορά αλλα, έχω σκεφτεί πολλές φορές να απομακρυνθώ για να αποφύγω όλη αυτή την κατάσταση αλλα δυστυχώς με ελκύει το ενδιαφέρον του….ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν κ εκείνος μπορεί να σκέφτεται το ίδιο για εμένα, γενικότερα είμαι πολύ σοβαρό άτομο και δεν ειχα ποτε τέτοιες σκεψεις ή διαθέσεις…απλά για κάποιο λόγο με όλα αυτά μου έχει δημιουργηθεί αυτή η ερωτική επιθυμία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top