Ερωτικός σχολιασμός άλλων γυναικών μεταξυ αντρών

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,940 μηνύματα.
Μα αμα εισαι παθολογικά καχύποπτος δεν θα μπορέσεις και να αξιολογήσεις ορθά τις εκατέρωθεν συμπεριφορές... θα βλέπεις κάτι και θα νομιζεις δαίμονες και φαντάσματα.

Εν παση περιπτώση. Οι ακρότητες δεν οδηγούν πουθενά.
Η ζήλεια και η καχυποψία πάνε πακέτο. Μα δεν μιλάω για αυτά τα άτομα που έχουν παθολογικό πρόβλημα, αλλά για ζευγάρια που έχουν δώσει δικαίωμα στην πράξη να χαθεί η εμπιστοσύνη. ( ώρες ώρες ειλικρινά νομίζω πως πνεουμε σε άλλο μήκος κύματος🤔)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
Η ζήλεια και η καχυποψία πάνε πακέτο. Μα δεν μιλάω για αυτά τα άτομα που έχουν παθολογικό πρόβλημα, αλλά για ζευγάρια που έχουν δώσει δικαίωμα στην πράξη να χαθεί η εμπιστοσύνη. ( ώρες ώρες ειλικρινά νομίζω πως πνεουμε σε άλλο μήκος κύματος🤔)

Καλά με πολλές πνέω σε άλλο μήκος κύματος γιατι δεν κοροϊδευα εγω ποτέ καταλαβες ; δεν ελεγα φουμαρα και δεν ημουν απατεωνάκος. Για αυτο και έχω χάσει πολλες περιπτώσεις οσο περιεργο και αν σου ακουγεται.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο πηγάζει αυτή η έλλειψη εμπιστοσύνης, κυρίως υποσυνείδητο. Και πολλές φορές το υποσυνείδητο έχει δίκιο.
Οι περισσότεροι τέτοιοι φαίνονται οικογενειάρχες στα μάτια του κόσμου και σωστοί αλλά από πίσω γίνεται της πο****....
Ο συγκεκριμένος είναι λίγο φως φανάρι με την κλαψουρα και το love bombing ότι ετοιμάζει πουστια, αν δεν την έχει ήδη κάνει ακόμη.
Δεν αντιλέγω, απλά δεν σημαίνει οτι είναι και υγιές. Για κανέναν απο τους δύο.
Αφενός για μια κοπέλα γιατί έτσι δεν ευχαριστιέται τίποτα αλλά μόνιμα ανησυχεί, και αφετέρου για τον άντρα γιατί είναι μόνιμα υπό αμφισβήτηση και έλεγχο το οποίο τον κουράζει και του σπάει τα νεύρα.

Σε τέτοιο καθεστώς για εμένα σχέση δεν υφίσταται και καλό θα ήταν να διαλυθεί οτι υπάρχει γενικά.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,940 μηνύματα.
Καλά με πολλές πνέω σε άλλο μήκος κύματος γιατι δεν κοροϊδευα εγω ποτέ καταλαβες ; δεν ελεγα φουμαρα και δεν ημουν απατεωνάκος. Για αυτο και έχω χάσει πολλες περιπτώσεις οσο περιεργο και αν σου ακουγεται.
Παιδί μου δε λέω για τη σχέση σου με τα υποψήφια φλερτ.... Για την κατανόηση των εδώ μηνυμάτων κάνω λόγο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
Είναι μορφή οτι ψάχνει να σε τζάσει αργά ή γρηγορα :P

otan den υπάρχει εμπιστοσυνη δεν υπάρχουν γεροί δεσμοί είτε επειδη κάποιος απο τους δύο έχει θέμα παθολογικό ο άνθρωπος και δεν δένεται ειτε γιατί σιγα σιγα ξεθωριάζει και οπου να ναι θα αντικατασταθείς.
Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να το παρατήσει το άθλημα η άλλη, γιατί έχει χάσει κάθε τι ωραίο περιλαμβάνει η σχέση. Ο σκοπός είναι να γυρνάς σε μια αγκαλιά να χαλαρώνεις μετά απο μια κουραστική μέρα, όχι να κάθεσαι κάθε λεπτό της ημέρας και να σκέφτεσαι : "με απατάει;".

Δεν λεω οτι ο κόσμος είναι αγγελικά πλασμένος προς Θεού. Αλλά πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία. Εαν σου κάτσει μαλάκας, σου έκατσε μαλάκας, οτι και να κάνεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
Παιδί μου δε λέω για τη σχέση σου με τα υποψήφια φλερτ.... Για την κατανόηση των εδώ μηνυμάτων κάνω λόγο.

Έχουν άμεση συσχέτιση ότι γράφω εδω είμαι και έξω. Απλά εγω τα λέω έξω απο τα δόντια δεν χαϊδευω αυτάρες... και αυτα ενοχλούν γιατι σπάνε το ρομάτζο που έχει η καθεμια στο μυαλό της.

Το μεγαλυτερο κόλπο ειναι να εισαι λαοπλάνος και να σπέρνεις μύθους... ουυυ καθε μηνα με αλλη θα είσαι.
Δεν θα εισαι ουτε μήνα μονος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να το παρατήσει το άθλημα η άλλη, γιατί έχει χάσει κάθε τι ωραίο περιλαμβάνει η σχέση. Ο σκοπός είναι να γυρνάς σε μια αγκαλιά να χαλαρώνεις μετά απο μια κουραστική μέρα, όχι να κάθεσαι κάθε λεπτό της ημέρας και να σκέφτεσαι : "με απατάει;".

Δεν λεω οτι ο κόσμος είναι αγγελικά πλασμένος προς Θεού. Αλλά πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία. Εαν σου κάτσει μαλάκας, σου έκατσε μαλάκας, οτι και να κάνεις.

Ελα μωρε τώρα... ηδονίζονται να νιώθουν οτι δεν είναι σίγουρο... οχι όλες αλλα οι περισσότερες αλλιώς θα χώριζαν. Σιγα τωρα και εσύ ! Για αυτα ζουν για αυτο κ ασχολούνται. Ειπαμε... ο λαοπλάνος και ο επιτηδειος κερδιζει σήμερα ΄οχι το καλό παιδί που "δεν δινει δικαιωματα". Ασε τωρα κοντευουμε 40 τωρα θα τις μαθουμε.

Δεν ειναι τυχαίο που οι περισσοτερες θυμούνται αυτον που έκανε ghosting... αυτον που φέρθηκε κωλοπαιδαρίστικα... με αυτους κολλανε... κολλάνε τωρα με το σωστο παιδί.

Χεσε με τωρα εντάξει τοσα διαζυγια γυρω μας.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,728 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω, απλά δεν σημαίνει οτι είναι και υγιές. Για κανέναν απο τους δύο.
Σίγουρα δεν είναι.
αφετέρου για τον άντρα γιατί είναι μόνιμα υπό αμφισβήτηση και έλεγχο το οποίο τον κουράζει και του σπάει τα νεύρα.
Αυτός δεν το ξέρει ακόμη ότι τα έχει δει😂 στον χαβα του είναι.
Σε τέτοιο καθεστώς για εμένα σχέση δεν υφίσταται και καλό θα ήταν να διαλυθεί οτι υπάρχει γενικά.
Σίγουρα. Η κοπέλα φαίνεται να θέλει κάτι σταθερό, ο άλλος απλά την παρκαρε και συνεχίζει.
Διαφορετικοί στόχοι δηλαδή. Καλύτερα να κάνουν μια κουβέντα για το μέλλον τους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
Θελω να μου πείτε πόσα θρεντς εχουν ανοιξει εδω το τελευταιο χρόνο και είχαν να λένε .... για εναν σωστό τίμιο ειλικρινές και πιστό αγόρι που βρήκαν κάποιες και ειναι ευτυχιθσμένες για αυτο.

Υπάρχει κάποιο ; :P

ενα.... ΕΝΑ ΘΡΕΝΤ

που να λέει η αλλη τι θα κανω για να μην τον χάσω που ειναι τόσο σωστό παλικάρι. Αν μου βρειτε ενα εγω θα χάσω στοιχημα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
Ελα μωρε τώρα... ηδονίζονται να νιώθουν οτι δεν είναι σίγουρο... οχι όλες αλλα οι περισσότερες αλλιώς θα χώριζαν. Σιγα τωρα και εσύ ! Για αυτα ζουν για αυτο κ ασχολούνται. Ειπαμε... ο λαοπλάνος και ο επιτηδειος κερδιζει σήμερα ΄οχι το καλό παιδί που "δεν δινει δικαιωματα". Ασε τωρα κοντευουμε 40 τωρα θα τις μαθουμε.

Δεν ειναι τυχαίο που οι περισσοτερες θυμούνται αυτον που έκανε ghosting... αυτον που φέρθηκε κωλοπαιδαρίστικα... με αυτους κολλανε... κολλάνε τωρα με το σωστο παιδί.

Χεσε με τωρα εντάξει τοσα διαζυγια γυρω μας.
Είναι ψυχολογικό το φαινόμενο και καιρό γνωστό.
Σιγά μην πάει η άλλη να ασχοληθεί τώρα με το ήσυχο παιδί, ή σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί τώρα ο άλλος με το ήσυχο κορίτσι. Ναι θα κολλήσουν μεν γιατί ξέρουν οτι με αυτούς τους τύπους/τύπισσες μπορούν να κάνουν κάτι σοβαρό, αλλά καταβάθος τον μαλάκα που θα τις ψήνει συνεχώς ψάχνουν, όπως και οι άντρες την γυναίκα που θα τους τραβάει(χωρίς να το αντιλαμβάνονται).

Οι γάμοι είναι άλλο θέμα τώρα, πολύ τραγικό. Η πλειοψηφία των παλιών γενεών παντρεύτηκε γιατί έτσι ήταν η μόδα κυριολεκτικά. Το κακό είναι οτι δεν ασχολούνταν καν με το να ψαχτούν μαλάκας ήταν ο πρώτος που έτυχε ; Ε αυτόν θα παντρεύονταν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σίγουρα δεν είναι.

Αυτός δεν το ξέρει ακόμη ότι τα έχει δει😂 στον χαβα του είναι.
Εε κάτι θα καταλάβει πιστεύω απο τα συμφραζόμενα στο ύφος της θεματοθέτριας :bleh:.
Σίγουρα. Η κοπέλα φαίνεται να θέλει κάτι σταθερό, ο άλλος απλά την παρκαρε και συνεχίζει.
Διαφορετικοί στόχοι δηλαδή. Καλύτερα να κάνουν μια κουβέντα για το μέλλον τους.
Σε αυτό θα συμφωνήσουμε πλήρως.
Καλώς ή κακώς είδε τα μηνύματα και ενοχλήθηκε. Απο την στιγμή που οι αμφιβολίες έχουν δημιουργηθεί, το πιο τίμιο και σωστό σε αυτή την φάση θα ήταν να το συζητήσουν και να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Να του θέσει χωρίς συναισθηματισμούς το ερώτημα εαν τον ελκύει αρκετά ή όχι.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,940 μηνύματα.
Θελω να μου πείτε πόσα θρεντς εχουν ανοιξει εδω το τελευταιο χρόνο και είχαν να λένε .... για εναν σωστό τίμιο ειλικρινές και πιστό αγόρι που βρήκαν κάποιες και ειναι ευτυχιθσμένες για αυτο.

Υπάρχει κάποιο ; :P

ενα.... ΕΝΑ ΘΡΕΝΤ

που να λέει η αλλη τι θα κανω για να μην τον χάσω που ειναι τόσο σωστό παλικάρι. Αν μου βρειτε ενα εγω θα χάσω στοιχημα.
Μα αν είναι πιστό , τίμιο, ειλικρινές και η σχέση βαδίζει μια χαρά, γιατί να στείλει η άλλη εδώ;
Από ανασφάλεια μην κάνει κάτι λάθος και της φύγει;αν είναι και αυτή εντάξει , υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για να μη χάσουν ο ένας τον άλλον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
@Samael Εμ αυτο σου λέω... οι μαλάκες τις έλκουν όχι τα σωστά παιδιά για αυτο και οι τόσες διενέξεις.

Δεν είδες ο άλλος που έπεσε στα μαλακά σήμερα, έκανε παιδιά με αυτες τις δυο και μετά τις έδερνε κιολας σου λέει θα με υποστηρίξουν να μη πάω φυλακή γιατι ειμαι ο πατέρας των παιδιών τους.

Και οντως ως ενα βαθμο του βγήκε - τον υποστήριξαν αυτες η μια πήρε πισω τη μήνυση το 2017 και η άλλη ειπε οτι δεν το έχει ξανακάνει. Να δεις τι βρώμικο που μπορεί να γίνει το μυαλό.

Η δύναμη συχνά κινείται εκτος ηθικής. Δεν σημαινει οτι όποιος έχει μια ωραια γυναίκα διπλα του είναι και ηθικός μπορει να ειναι δυνατός σε κάποια θέματα αλλα όχι απαραίτητα ηθικός και σωστός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα αν είναι πιστό , τίμιο, ειλικρινές και η σχέση βαδίζει μια χαρά, γιατί να στείλει η άλλη εδώ;
Από ανασφάλεια μην κάνει κάτι λάθος και της φύγει;αν είναι και αυτή εντάξει , υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για να μη χάσουν ο ένας τον άλλον.

Μωρε καημό το έχω να δω ένα τέτοιο θρεντ σου λέω....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλώς ή κακώς είδε τα μηνύματα και ενοχλήθηκε. Απο την στιγμή που οι αμφιβολίες έχουν δημιουργηθεί, το πιο τίμιο και σωστό σε αυτή την φάση θα ήταν να το συζητήσουν και να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Να του θέσει χωρίς συναισθηματισμούς το ερώτημα εαν τον ελκύει αρκετά ή όχι.

Kαι μόνο που θα του θέσει τέτοιο ερώτημα ενω δεν ειναι διατεθειμένη να την κάνει.... που η συγκεκριμενη απο οσο βλέπω - ουτε με σφαίρες - τουλάχιστον αυτην εδω τη χρονική συγκυρία.... μπαίνει σε ευάλωτη θέση μέσα στη σχέση σαν να ζητάει επιβεβαιωση και να μην είναι σίγουρη για το τι προσφέρει και ποιά ειναι.

Σιγα μην εκανα εγω τέτοιες κουβέντες. Ειπαμε ερωτας ερωτας αλλα δεν θα κάτσω να μας γαμήσεις κιόλα....

πλέον έχει φρένα και όρια. Δεν ειναι όπως παλιά γιατι σε πατάνε μετά. Σε αποδομούν.

Προσωπικά θα εκανα το κοροϊδο αλλα θα την φυλούσα και μόλις επιανα μια αφορμή θα έλεγα

ακου κοπελιά ... αυτα τα χαριεντίσματα δεν με ταιριάζουν αν εσυ είσαι έτσι με τις φιλες σου ή με φιλους λέτε για άλλους πρόστυχα να μου το πεις τωρα που είναι νωρις να το ξέρω. Και τον αφηνεις/ την αφηνεις να σκεφτεί μερικές μέρες.

Μετα η αποφαση ειναι δική σου.

Τα παλιά που ξέρανε εχουνε τελειώσει. Υπο την έννοια οτι δεν θα κάνεις το καλό παιδί (μαλάκας) εσύ για να κρατήσεις μια σχέση η οποια δεν ειναι για να κρατιέται.

Θα ειναι όπως πρέπει η άλλη ή ο άλλος αλλιώς καλυτερα μόνος σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,940 μηνύματα.
@Samael Εμ αυτο σου λέω... οι μαλάκες τις έλκουν όχι τα σωστά παιδιά για αυτο και οι τόσες διενέξεις.

Δεν είδες ο άλλος που έπεσε στα μαλακά σήμερα, έκανε παιδιά με αυτες τις δυο και μετά τις έδερνε κιολας σου λέει θα με υποστηρίξουν να μη πάω φυλακή γιατι ειμαι ο πατέρας των παιδιών τους.

Και οντως ως ενα βαθμο του βγήκε - τον υποστήριξαν αυτες η μια πήρε πισω τη μήνυση το 2017 και η άλλη ειπε οτι δεν το έχει ξανακάνει. Να δεις τι βρώμικο που μπορεί να γίνει το μυαλό.

Η δύναμη συχνά κινείται εκτος ηθικής. Δεν σημαινει οτι όποιος έχει μια ωραια γυναίκα διπλα του είναι και ηθικός μπορει να ειναι δυνατός σε κάποια θέματα αλλα όχι απαραίτητα ηθικός και σωστός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Μωρε καημό το έχω να δω ένα τέτοιο θρεντ σου λέω....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Kαι μόνο που θα του θέσει τέτοιο ερώτημα ενω δεν ειναι διατεθειμένη να την κάνει.... που η συγκεκριμενη απο οσο βλέπω - ουτε με σφαίρες - τουλάχιστον αυτην εδω τη χρονική συγκυρία.... μπαίνει σε ευάλωτη θέση μέσα στη σχέση σαν να ζητάει επιβεβαιωση και να μην είναι σίγουρη για το τι προσφέρει και ποιά ειναι.

Σιγα μην εκανα εγω τέτοιες κουβέντες. Ειπαμε ερωτας ερωτας αλλα δεν θα κάτσω να μας γαμήσεις κιόλα....

πλέον έχει φρένα και όρια. Δεν ειναι όπως παλιά γιατι σε πατάνε μετά. Σε αποδομούν.

Προσωπικά θα εκανα το κοροϊδο αλλα θα την φυλούσα και μόλις επιανα μια αφορμή θα έλεγα

ακου κοπελιά ... αυτα τα χαριεντίσματα δεν με ταιριάζουν αν εσυ είσαι έτσι με τις φιλες σου ή με φιλους λέτε για άλλους πρόστυχα να μου το πεις τωρα που είναι νωρις να το ξέρω. Και τον αφηνεις/ την αφηνεις να σκεφτεί μερικές μέρες.

Μετα η αποφαση ειναι δική σου.

Τα παλιά που ξέρανε εχουνε τελειώσει. Υπο την έννοια οτι δεν θα κάνεις το καλό παιδί (μαλάκας) εσύ για να κρατήσεις μια σχέση η οποια δεν ειναι για να κρατιέται.

Θα ειναι όπως πρέπει η άλλη ή ο άλλος αλλιώς καλυτερα μόνος σου.
Τώρα καταλαβαίνεις γιατί όσο μεγαλώνουμε ταιριάζουμε όλο και με λιγότερους. Αυξάνονται τα κριτήρια καταλληλότητας και οι απαιτήσεις / προσδοκίες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
Τώρα καταλαβαίνεις γιατί όσο μεγαλώνουμε ταιριάζουμε όλο και με λιγότερους. Αυξάνονται τα κριτήρια καταλληλότητας και οι απαιτήσεις / προσδοκίες.

ή απλά κάποιοι ωριμάζουν και προχωράνε ενω άλλοι άλλες μένουν τα ίδια και χειρότερα .... ;)

εγω πχ απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα δεν εχω καμία όρεξη να ασχοληθώ....με γκρινιες και τέτοιες ανασφάλειες θελω ηρεμια και εξ ολοκληρου χρονο για ποιοτικές δραστηριότητες.

Το θεωρω αδιανόητο να μπλέξω σε μια σχέση και να εχω να αντιμετωπισω όλα αυτα που διαβάζουμε για αυτο κ εγραψα το μεσημέρι οτι με κόβω να μένω για καιρόοοοο μονος μου.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
@Samael Εμ αυτο σου λέω... οι μαλάκες τις έλκουν όχι τα σωστά παιδιά για αυτο και οι τόσες διενέξεις.

Δεν είδες ο άλλος που έπεσε στα μαλακά σήμερα, έκανε παιδιά με αυτες τις δυο και μετά τις έδερνε κιολας σου λέει θα με υποστηρίξουν να μη πάω φυλακή γιατι ειμαι ο πατέρας των παιδιών τους.

Και οντως ως ενα βαθμο του βγήκε - τον υποστήριξαν αυτες η μια πήρε πισω τη μήνυση το 2017 και η άλλη ειπε οτι δεν το έχει ξανακάνει. Να δεις τι βρώμικο που μπορεί να γίνει το μυαλό.

Η δύναμη συχνά κινείται εκτος ηθικής. Δεν σημαινει οτι όποιος έχει μια ωραια γυναίκα διπλα του είναι και ηθικός μπορει να ειναι δυνατός σε κάποια θέματα αλλα όχι απαραίτητα ηθικός και σωστός.
Ίσως να υπήρχε μια εποχή, και ακόμα υπάρχει αυτό το φαινόμενο, που οι γυναίκες λάμβαναν λάθος τα σημάδια της αρρενωπότητας σε έναν άντρα. Οι περισσότερες έχουν ξυπνήσει ευτυχώς και τις κακοποιητικές συμπεριφορές τις κόβουν εξαρχής.

Λόγου χάρη, εαν ο άλλος συχνά πιάνεται στα χέρια για ψήλου πήδημα με άλλους άντρες, είναι φως φανάρι οτι θα σε πάρει και εσένα η μπάλα κάποια στιγμή γιατί είναι βίαιος χαρακτήρας. Δεν είναι αρρενωπό χαρακτηριστικό, είναι τοξικό χαρακτηριστικό. Red flag κατευθείαν.

Δυστυχώς όμως τα πράγματα δεν είναι συνήθως τόσο απλά και υπάρχουν πολλά φαινομενικά "καλά παιδιά" που ξαφνικά εμφανίζουν τον πραγματικό τους εαυτό. Αλλά εντάξει αυτό δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας, και χρειάζεται άλλο χειρισμό με την συμμετοχή όλης της κοινωνίας. Ούτε και αυτή που ψάχνει το "κακό παιδί" όμως σημαίνει οτι θέλει να φάει ξύλο. Ένας ρόλος της αρέσει επί της ουσίας, αλλά σε επίπεδο χαρακτήρα μόνο.

Τώρα να πω ψέματα οτι δεν έχω ακούσει και για άλλες τελειωμένες περιπτώσεις που θέλουν ο άλλος να είναι φυλακόβιος, μπλεγμένος με όπλα και ναρκωτικά ; Δυστυχώς και αυτά τα έχω ακούσει, αλλά οκει εκεί δεν κάνω κάποιο σχόλιο γιατί ξεκάθαρα παίζουν το κεφάλι τους κορώνα γράμματα εκείνες. Είναι άτομα με σοβαρά ψυχολογικά θέματα που δεν έχουν λύσει και μιλάμε για ακραίες περιπτώσεις. Οι γυναίκες που θέλουν το "κακό παιδί", εννοούν κυρίως οτι δεν θέλουν κάποιον άβγαλτο και ξενέρωτο που μπορεί και ξέρει πως να τις εξιτάρει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
Ίσως να υπήρχε μια εποχή, και ακόμα υπάρχει αυτό το φαινόμενο, που οι γυναίκες λάμβαναν λάθος τα σημάδια της αρρενωπότητας σε έναν άντρα. Οι περισσότερες έχουν ξυπνήσει ευτυχώς και τις κακοποιητικές συμπεριφορές τις κόβουν εξαρχής.

Λόγου χάρη, εαν ο άλλος συχνά πιάνεται στα χέρια για ψήλου πήδημα με άλλους άντρες, είναι φως φανάρι οτι θα σε πάρει και εσένα η μπάλα κάποια στιγμή γιατί είναι βίαιος χαρακτήρας. Δεν είναι αρρενωπό χαρακτηριστικό, είναι τοξικό χαρακτηριστικό. Red flag κατευθείαν.

Δε ξέρω φίλε δεν κάνω με τέτοια άτομα παρέα.
Δυστυχώς όμως τα πράγματα δεν είναι συνήθως τόσο απλά και υπάρχουν πολλά φαινομενικά "καλά παιδιά" που ξαφνικά εμφανίζουν τον πραγματικό τους εαυτό. Αλλά εντάξει αυτό δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας, και χρειάζεται άλλο χειρισμό με την συμμετοχή όλης της κοινωνίας. Ούτε και αυτή που ψάχνει το "κακό παιδί" όμως σημαίνει οτι θέλει να φάει ξύλο. Ένας ρόλος της αρέσει επί της ουσίας, αλλά σε επίπεδο χαρακτήρα μόνο.

Δε μιλάμε για ξύλο , μιλάμε για ενα κακό παιδί που γενικά δεν φέρεται με αβρότητα και σωστά. Το ξύλο ειναι ποινικό... δεν μιλάμε εδω πέρα για ποινικές συμπεριφορές.

Τώρα να πω ψέματα οτι δεν έχω ακούσει και για άλλες τελειωμένες περιπτώσεις που θέλουν ο άλλος να είναι φυλακόβιος, μπλεγμένος με όπλα και ναρκωτικά ; Δυστυχώς και αυτά τα έχω ακούσει, αλλά οκει εκεί δεν κάνω κάποιο σχόλιο γιατί ξεκάθαρα παίζουν το κεφάλι τους κορώνα γράμματα εκείνες. Είναι άτομα με σοβαρά ψυχολογικά θέματα που δεν έχουν λύσει και μιλάμε για ακραίες περιπτώσεις. Οι γυναίκες που θέλουν το "κακό παιδί", εννοούν κυρίως οτι δεν θέλουν κάποιον άβγαλτο και ξενέρωτο που μπορεί και ξέρει πως να τις εξιτάρει.

Καλα αυτες ειναι μπακατέλες εντελώς... κάτι αμορφωτες εκει που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα. Οποτε μπλέκουν και με τους αντίστοιχους.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,764 μηνύματα.
Ειδα μια συνομιλία με τον συνάδελφο και φιλο του. Σε μια τελευταία συνομιλία του έγραφε του συναδέλφου του "καυλα η Σοφία" "ωραία φωνη". (Κάνουν meetings μέσω υπολογιστή). Παλιότερα σε μια άλλη συνομιλία αποκάλεσε μια πιστόλι. Σε μια αλλη συνομιλία, ρωταγε τον συνάδελφο του "ποια τον κουνάει πιο καλά?" και καλά μεταξύ σοβαρού και αστείου για 2 κοπέλες συναδέλφους τους.

Τι είναι το πιστόλι;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,753 μηνύματα.
Σε αυτό θα συμφωνήσουμε πλήρως.
Καλώς ή κακώς είδε τα μηνύματα και ενοχλήθηκε. Απο την στιγμή που οι αμφιβολίες έχουν δημιουργηθεί, το πιο τίμιο και σωστό σε αυτή την φάση θα ήταν να το συζητήσουν και να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Να του θέσει χωρίς συναισθηματισμούς το ερώτημα εαν τον ελκύει αρκετά ή όχι.
Πώς ακριβώς ξεκαθαρίζουν τα πράγματα ; Σίγουρα θα την διαβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά, ότι την θέλει σαν τρελός, ότι χάριν αστεϊσμού είπε ό,τι είπε με τους συναδέλφους (για τις συναδέλφους...), κ.λπ. και...θα βγει και από πάνω, γιατί η κοπελιά έψαξε...

Θέλω να πω, με απλά λόγια, ότι ό,τι ακριβώς συμβαίνει στο μυαλό του ίσως να το πει, ίσως και όχι. Ποντάρω στο δεύτερο...
 

ROM32

Δραστήριο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Είναι η πρώτη μου σχέση μετά από μακροχρονια σχέση που ειχα. Ουσιαστικά βαδίζω στα τύφλα. Βλέπω καλά δείγματα αλλά θέλω να είμαι βέβαιη. Το θέμα είναι τι σημαίνει για έναν άντρα αυτο...
Γι'αυτό τίποτε δεν σημαίνει, για σένα σημαίνει πολλά όμως, δείχνει ότι δεν έχεις ρεαλιστική οπτική των πραγμάτων και αυτό είναι πρόβλημα.
 

darkhappysong

Νεοφερμένος

Η darkhappysong αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πώς ακριβώς ξεκαθαρίζουν τα πράγματα ; Σίγουρα θα την διαβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά, ότι την θέλει σαν τρελός, ότι χάριν αστεϊσμού είπε ό,τι είπε με τους συναδέλφους (για τις συναδέλφους...), κ.λπ. και...θα βγει και από πάνω, γιατί η κοπελιά έψαξε...

Θέλω να πω, με απλά λόγια, ότι ό,τι ακριβώς συμβαίνει στο μυαλό του ίσως να το πει, ίσως και όχι. Ποντάρω στο δεύτερο...
Συμφωνώ. Θα βγω μείον αν φανεί ότι έψαξα και δε θα παραδεχτεί τίποτα. Όπως και το έκανε, δεν παραδέχτηκε τίποτα καθώς έκανα μια μικρή κουβέντα γύρω γύρω σχετικά με αυτο και το αρνήθηκε, ότι δεν είναι στη φύση του. Προφανώς και ξέρει ότι δεν μπορεί να μου το πει γιατί θα θυμωσω άσχημα. Το θέμα είναι αν συνεχίζω υπολογιζοντας όλα τα άλλα που είναι σπαθί ή αν κολλήσω στο θέμα εδώ και κόψω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top