Εσύ τι θα έκανες; (ερωτικό δίλημμα)

Corona Borealis

Νεοφερμένος

Η Corona Borealis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Θα μπω κατευθείαν στο ψητό... Γνωρίζω ένα παιδι στην ηλικία μου 3 χρόνια και ξέρω ότι είναι σε σχεση. Μέχρι πρότινος δεν είχε προκύψει κάτι. Το καλοκαίρι όμως άρχισε να με φλερτάρει πολυ έντονα, δεν έγινε όμως κάτι γιατί ήξερα ότι ήταν δεσμευμένος, ωστόσο συνεχίζουμε να μιλάμε με μήνυματα. Τώρα τελευταία μου λέει ότι χώρισε και θελει να προχωρήσουμε. Και το δίλλημα είναι το εξής: από τη μια κάνουμε τις πιο ωραίες και ουσιώδεις συζητήσεις που έχω κάνει ποτε και οι απόψεις μας ταιριάζουν απόλυτα, από την άλλη ομως, όλο αυτό ξεκίνησε ενώ εκείνος ήταν ήδη σε σχέση, επομένως υπάρχει ο φόβος του "αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει".
Να προχωρήσω ή να ξεκόψω;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Θα μπω κατευθείαν στο ψητό... Γνωρίζω ένα παιδι στην ηλικία μου 3 χρόνια και ξέρω ότι είναι σε σχεση. Μέχρι πρότινος δεν είχε προκύψει κάτι. Το καλοκαίρι όμως άρχισε να με φλερτάρει πολυ έντονα, δεν έγινε όμως κάτι γιατί ήξερα ότι ήταν δεσμευμένος, ωστόσο συνεχίζουμε να μιλάμε με μήνυματα. Τώρα τελευταία μου λέει ότι χώρισε και θελει να προχωρήσουμε. Και το δίλλημα είναι το εξής: από τη μια κάνουμε τις πιο ωραίες και ουσιώδεις συζητήσεις που έχω κάνει ποτε και οι απόψεις μας ταιριάζουν απόλυτα, από την άλλη ομως, όλο αυτό ξεκίνησε ενώ εκείνος ήταν ήδη σε σχέση, επομένως υπάρχει ο φόβος του "αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει".
Να προχωρήσω ή να ξεκόψω;

Εξαρτάται πάντα την ηλικία σας, γιατί δεν την αναγράφεις πουθενά. Αν είστε νέοι προφανώς και θα το ξανακάνει. Δυστυχώς κανένας νεαρός δεν κοιτάει για serious relationship. Νομίζω και αν είστε μεγάλοι πάλι κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί το ότι θα είναι πιστός ή καιροσκόπος που θα ρίχνει ματιές και αλλού μπας και βρει κάτι "καλύτερο".

Σίγουρα, κατά την γνώμη μου καλά κάνεις και είσαι επιφυλακτική ως προς αυτό λόγω του ιστορικού του αλλά νομίζω στην προκειμένη περίπτωση αν δεν ρισκάρεις δεν θα μάθεις.
 

Corona Borealis

Νεοφερμένος

Η Corona Borealis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εξαρτάται πάντα την ηλικία σας, γιατί δεν την αναγράφεις πουθενά. Αν είστε νέοι προφανώς και θα το ξανακάνει. Δυστυχώς κανένας νεαρός δεν κοιτάει για serious relationship. Νομίζω και αν είστε μεγάλοι πάλι κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί το ότι θα είναι πιστός ή καιροσκόπος που θα ρίχνει ματιές και αλλού μπας και βρει κάτι "καλύτερο".

Σίγουρα, κατά την γνώμη μου καλά κάνεις και είσαι επιφυλακτική ως προς αυτό λόγω του ιστορικού του αλλά νομίζω στην προκειμένη περίπτωση αν δεν ρισκάρεις δεν θα μάθεις.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Είμαστε και οι δύο 23.

Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω και τι συνέβαινε μέσα στην σχέση τους. Θα μπορουσε δηλαδή να είχε ήδη τελειώσει από πλευρας του όταν με προσέγγισε + ότι δεν μου δίνει καθόλου την αίσθηση του "γυπα". Όπως και να έχει βέβαια τα γεγονότα δεν αλλάζουν...
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Είμαστε και οι δύο 23.

Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω και τι συνέβαινε μέσα στην σχέση τους. Θα μπορουσε δηλαδή να είχε ήδη τελειώσει από πλευρας του όταν με προσέγγισε + ότι δεν μου δίνει καθόλου την αίσθηση του "γυπα". Όπως και να έχει βέβαια τα γεγονότα δεν αλλάζουν...
Πράγματι όπως είπες μπορεί να το ξανακάνει. Είστε και νέοι και ολας. Μιας και δεν ξέρεις τι γινόταν μέσα στη σχέση τους, ακόμη χειρότερο.
Εγώ θα σου έλεγα, εφόσον θέλεις εσύ πραγματικά να αρχίσεις μια σχέση μαζί του, να το προσπαθήσεις, και αν βλέπεις ότι αρχίζουν τα μάτια του να κοιτάνε από εδώ και από εκεί το σταματάς.
Θα σου πρότεινα να του πεις να βγείτε και δύο τρεις φορές για καφέ, γιατί πραγματικά από κινητά και βλακείες αλλά λέει αλλά κάνει. Βγείτε να δεις πόσο πραγματικά ενδιαφέρεται.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και θα τονίσω κι εγώ το να βρεθείτε αρκετά απο κοντά πριν πάρεις την απόφαση να ξεκινήσετε. Από ότι καταλαβαίνω η επικοινωνία σας ήταν περισσότερο διαδικτυακή. Αν όντως είναι έτσι, πρέπει να δώσετε χρόνο στη ζια ζώσης επαφή για να δεις αν όντως ταιριάζετε και αν θες να επενδύσεις χρόνο και συναίσθημα στη σχέση αυτή. Στη θεωρία πολύ συχνά όλα είναι ωραία, αλλά η πράξη είναι που μετράει. Αν δεις ότι βιάζεται να προχωρήσει, πες του ότι χρειάζεσαι χρόνο να γνωριστείτε καλύτερα. Επίσης σιγουρέψου ότι έχει πράγματι χωρίσει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Είμαστε και οι δύο 23.

Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω και τι συνέβαινε μέσα στην σχέση τους. Θα μπορουσε δηλαδή να είχε ήδη τελειώσει από πλευρας του όταν με προσέγγισε + ότι δεν μου δίνει καθόλου την αίσθηση του "γυπα". Όπως και να έχει βέβαια τα γεγονότα δεν αλλάζουν...

Tι σε αφορά εσενα τι συνεβαινε στη σχέση τους; κ εγω έλεγα πολλά στο παρελθόν αλλα πλέον τελειωσαν αυτα. Ο λογος ειναι απλος .... δεν χρειαζεται η καθε επομενη να ξέρει τι εκανα με την προηγουμενη. Καταρχας για λογους σεβασμου στην προηγουμενη. Δεν θα ηθελα μια κοπελα που μου αφιερωσε χρονο απο τη ζωη της να γινεται αντικειμενο σχολιασμου.

Δευτερον.... ακομη δεν εχετε βγει για ενα καφέ και καθεσαι και αναλυεις τι θα γινει εαν έχετε σχέση. Έλεος. Καλα έγραψε ο χάκερ. Το κουραζετε πολυ το θεματάκι ορισμένες.
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Aurora, πως ξέρεις ότι δεν είναι γύπας;

Θα έλεγα να του δώσεις την ευκαιρία να δείξει τις προθέσεις του.

Νέα είσαι, οφείλεις / σε παίρνει να πειραματιστείς. Έχεις δικαίωμα και στα λάθη σου.

Απόλυτη προστασία δεν υπάρχει. Αν ξεκόψεις, μπορεί να βγεις κερδισμένη - αλλά μπορεί και να βγεις και χαμένη.

Μόνο αν τολμήσεις θα μάθεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Aurora, πως ξέρεις ότι δεν είναι γύπας;

Θα έλεγα να του δώσεις την ευκαιρία να δείξει τις προθέσεις του.

Νέα είσαι, οφείλεις / σε παίρνει να πειραματιστείς. Έχεις δικαίωμα και στα λάθη σου.

Απόλυτη προστασία δεν υπάρχει. Αν ξεκόψεις, μπορεί να βγεις κερδισμένη - αλλά μπορεί και να βγεις και χαμένη.

Μόνο αν τολμήσεις θα μάθεις.

Εμεις πως ξέρουμε οτι αυτη δεν ειναι γύπας;

Δεν δινει μονο αυτη ευκαιρια... δεν ειναι η βασιλισσα. Θα δωσει κ αυτος.

Βλέπω απο αντρικη αλληλεγγύη πάμε καλά.
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εμεις πως ξέρουμε οτι αυτη δεν ειναι γύπας;

Δεν δινει μονο αυτη ευκαιρια... δεν ειναι η βασιλισσα. Θα δωσει κ αυτος.

Βλέπω απο αντρικη αλληλεγγύη πάμε καλά.

Εκφράζουμε άποψη με βάση τα εκάστοτε πάντα γραφόμενα.

Ο θεματοθετης συνήθως έχει το τεκμήριο της αθωότητας / ειλικρίνειας. Ειδικα από τη στιγμή που πάντα "δικάζουμε", μην έχοντας τον αμφόν μύθον.....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Σέβομαι την ηλικια σου γιατι μου ριχνεις και 18 χρονια αλλα μια γυναικα που ξεκινάει εξαρχης τις απαιτησεις δεν ειναι και οτι καλυτερο για την συνέχεια. Ακομη δεν έχουν βγει ενα ραντεβού κ κάθεται αυτη και χαλιέται επειδη λέει με φέρταρε οταν ειχε σχέση.

Το πιο απλο.... σε ειδε κ θεωρησε οτι εισαι καλυτερη απο αυτην που έχει , μετά χωρισε και τωρα εδω ειναι.

Αυτη ειναι η μια εκδοχη η άλλη ειναι αυτη που σκεφτηκε. Και ρωταω τωρα εγω γιατι να πιστέψουμε την δικη της εκδοχη οτι ισχυει και οχι αυτην που έγραψα εγω , έχει κάποια αποδειξη για αυτο;

AN OXI TOTE TO Δενδροειδές γράφημα των αναλύσεων τελειωνει εκει... αν ναι.... συζητάμε αλλιώς μετά.
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Η ηλικία μου είναι άσχετη εν προκειμένω.

Αν θεωρείς πως ψυχογραφησες επαρκώς τη θεματοθετρια (τα κίνητρα της), πως είσαι σωστότερος εμού ή άλλων, σου παραχωρω λίαν ευχαρίστως τα πρωτεία / αριστεία.

Δε μπαίνουν στη ζυγαριά, ούτε και σε "πρωταθλητισμό" οι e-ικασιες μας. Οπτικές είναι - όλες ανεξάρτητες και ισοδύναμες.

Ως ηλικιακά νεότερος και πιο κοντά στη θεματοθετρια, μπορεί να είσαι ίσως πιο υποψιασμένος. Αυτό όμως δε σε κάνει κάτ ανάγκη και καλύτερο μάντη.....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Εννοείται ότι η ηλικία παιζει ρόλο... Αλλιώς σκέφτεται κάποιος στα 20 αλλιώς στα 30. Και παντα παιζει η ζυγαριά κ λόγω συναισθηματικής ωριμότητας κάποιος που έχει περασει 2-3 σχέσεις στα 30 του δεν είναι το ίδιο με έναν 20αρη που τώρα ξεκίνησε. Άλλο αν δεν το δέχεται αυτό ο 20αρης.


Μάντη δεν με κάνει σίγουρα αλλά τουλάχιστον τα βασικά στα 34 μου σχετικά με τα ραντεβου κ τις σχέσεις τα ξερω πανω κάτω.

Και σου λέω ότι όταν κάποια έχει Χ απαιτήσεις εξαρχής μετά από 1 χρόνο θα έχει 3Χ. Αν είναι δυνατόν να καθεται να σκέφτεται οτι ο άλλος τη γνώρισε εν μέσω σχέσης. Και μένα ο φίλος μου παντρευτηκε μια ενώ την είχε γνωρίσει κ αυτή ήταν σε σχέση κ τωρα ειναι 8 χρόνια μαζί.

Δεν ήξερα ότι ο τυπος έπρεπε να περιμενει όλη του τη ζωή με το κρίνο στο χέρι κ την ζώνη της αγνότητας ανέπαφη για την θεματοθετρια.
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Είναι στη φύση της γυναίκας να έχει (αυξανόμενες) απαιτήσεις. Ειναι πιο πολύπλοκες από μας.

Δε μπορούμε να αρνηθούμε στη θεματοθετρια να προβληματίζεται που ο νεαρός την πλησίασε ενώ ήταν ακόμη τύποις δεσμευμένος. Λέει πολλά για διαθέσεις, χαρακτήρα κλπ.


Προσωπικά, οι "μαϊμουδιστικες" πρακτικές (ανεξαρτήτως φύλου) με δυσφορούν. Ξεκαθαρίζεις πρώτα όμορφα κι ωραία με τον/την νυν και μετά αρχίζεις κάτι νέο. Δεν περιμένεις να εξασφαλίσεις πρώτα τη διάδοχη κατάσταση (να αρπάξεις το νέο κλαδί), προτού αφήσεις αυτή που έχεις ( το υπάρχον κλαδάκι).

Κι ο φίλος σου λογικά από μια τέτοια κατάσταση ωφελήθηκε. Για σκέψου όμως και τον προκάτοχό του που είχε πλήρη άγνοια ότι η δικιά του τον είχε αποσύρει κρυφά....
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Προσωπικά, μπορεί και να είναι λάθος η άποψη μου, θα πω τα εξής:
Αρχικά, θα είχα κι εγώ τις αμφιβολίες μου για το παλληκάρι όσο και να μου άρεσε. Πάντα θα υπήρχε η αμφιβολία ότι για να το κάνει μια φορά, θα το κάνει δύο και τρεις φορές και ούτω καθεξής. Δεύτερον, θα με προβλημάτιζε το γεγονός (αν δεν ήξερα ότι είχε χωρίσει) πόσο σίγουρο είναι ότι είναι στα χωρίσματα; Μήπως απλά είναι μια φάση; Μήπως θα τα ξανά βρούνε και θα έχω επενδύσει άδικα συναισθήματα σε μια σχέση; Μπορεί να είναι ακραία η σκέψη μου, αλλά όχι απίθανη.
Τώρα, από εκεί και έπειτα, θα προσπαθούσα να έβγαινα όσο το δυνατόν περισσότερο γινόταν, για να γνωριστούμε καλύτερα, εάν ταιριάζαμε, καλώς. Θέλω να είσαι το παρόν και το μέλλον μου, δεν με ενδιαφέρει τι έγινε με την προηγούμενη, με ενδιαφέρει τι κάνουμε εμείς.
Εάν πάλι έβλεπα ότι κάτι δεν μου κολλάει, είτε σε συμπεριφορά είτε στο οτιδήποτε, ''χάρηκα για την γνωριμία, καλή σου συνέχεια''!
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Tι σε αφορά εσενα τι συνεβαινε στη σχέση τους; κ εγω έλεγα πολλά στο παρελθόν αλλα πλέον τελειωσαν αυτα. Ο λογος ειναι απλος .... δεν χρειαζεται η καθε επομενη να ξέρει τι εκανα με την προηγουμενη. Καταρχας για λογους σεβασμου στην προηγουμενη. Δεν θα ηθελα μια κοπελα που μου αφιερωσε χρονο απο τη ζωη της να γινεται αντικειμενο σχολιασμου.

Δευτερον.... ακομη δεν εχετε βγει για ενα καφέ και καθεσαι και αναλυεις τι θα γινει εαν έχετε σχέση. Έλεος. Καλα έγραψε ο χάκερ. Το κουραζετε πολυ το θεματάκι ορισμένες.
Σεβασμός προφανώς έπαψε να υπάρχει από την στιγμή που φλέρταρε με άλλες όσο ήταν ακόμα μαζί της.
Στο θέμα μας όμως. Φιλη κορόνα προχωρά προχωρά σε θέλει όλη η χώρα. Και βλέπεις τι μέρος του λόγου είναι
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Θα μπω κατευθείαν στο ψητό... Γνωρίζω ένα παιδι στην ηλικία μου 3 χρόνια και ξέρω ότι είναι σε σχεση. Μέχρι πρότινος δεν είχε προκύψει κάτι. Το καλοκαίρι όμως άρχισε να με φλερτάρει πολυ έντονα, δεν έγινε όμως κάτι γιατί ήξερα ότι ήταν δεσμευμένος, ωστόσο συνεχίζουμε να μιλάμε με μήνυματα. Τώρα τελευταία μου λέει ότι χώρισε και θελει να προχωρήσουμε. Και το δίλλημα είναι το εξής: από τη μια κάνουμε τις πιο ωραίες και ουσιώδεις συζητήσεις που έχω κάνει ποτε και οι απόψεις μας ταιριάζουν απόλυτα, από την άλλη ομως, όλο αυτό ξεκίνησε ενώ εκείνος ήταν ήδη σε σχέση, επομένως υπάρχει ο φόβος του "αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει".
Να προχωρήσω ή να ξεκόψω;

Μπορεί απλά να μην ήταν σίγουρος ότι ήθελε να χωρίσει και το φλερτ μαζί σου τον έκανε να σιγουρευτεί για τα συναισθήματά του, εμένα δε θα με ανησυχούσε τόσο αυτό. Δεν είναι να πεις ότι κάνατε κάτι ή ότι συνέχισε να της το παίζει ερωτευμένος, νταξει ψιλοσωστά το χειρίστηκε, μάλλον απλώς δυσκολευόταν να χωρίσει πριν ξενερώσει εντελώς. Αλλού είναι η δική μου απορία. Όλες αυτές οι σκέψεις που κάνεις για σχέση, στηρίζονται κάπου; Έχει γίνει κάποια κουβέντα ή έχει δώσει δείγμα ότι θέλει σχέση μαζί σου; Γιατί από φρεσκοχωρισμένο αγόρι στα 20κατι να τα περιμένεις όλα. Μπορεί να είναι πολύ ρομαντικός μαζί σου (ειδικά εφόσον έχει υπάρξει σε μακροχρόνια σχέση), εσύ να νομίζεις ότι το πράγμα πάει σούπερ και να σου πει ένα ωραίο πρωί "να ξέρεις μου αρέσεις και περνάω πολύ καλά μαζί σου αλλά δεν είμαι έτοιμος ακόμη να ξαναμπώ σε σχέση, θέλω λίγο τον χώρο μου" και να μείνεις σύξυλη. Καλό είναι να του δώσεις μια ευκαιρία αλλά αν δε σου πει ο ίδιος ότι σε βλέπει για σχέση, μην το δένεις και κόμπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Σεβασμός προφανώς έπαψε να υπάρχει από την στιγμή που φλέρταρε με άλλες όσο ήταν ακόμα μαζί της.
Στο θέμα μας όμως. Φιλη κορόνα προχωρά προχωρά σε θέλει όλη η χώρα. Και βλέπεις τι μέρος του λόγου είναι

Και που ξέρω εγω αν τον σεβοταν η άλλη πρώτα ωστε να μην τον ωθήσει να φλερτάρει με άλλες;

Κατα τα άλλα το θεωρώ αστειο να μιλάμε για αποκλειστικοτητες σε σχέσεις κατω των 25 ετών.

Ξεκινα κάτι με κάποιον που σου αρέσει

- Να μην εισαι μπακουρης
- Να παιρνεις εμπειριες μη φτάσεις 30-35 και εισαι επισης μπακούρης και ετσι να μένεις μετά
- Να περνάς καλά και να χεις καλη ποιοτητα ζωής

Ειναι σαν τις πανελλαδικες... δεν ειναι σιγουρο οτι θα συνεχισεις με αυτο που σπουδασες ! Εισαι πολυ μικρος ακομη για να κατασταλαξεις και ειναι λογικο αυτο. Εμενα μου τη σπάγανε οι μικρο-μέγαλοι που απο τα 19 τους εβλεπες ειχαν το υφος του σοβαρου 40αρη που παριστανει τον εμπειρο ειναι και εδω μέσα ενας τέτοιος σπαστικος - αστειος τύπος αλλα δεν θα γράψω ψευδωνυμο ... αφου δεν εχεις εμπειριες ρε νιάνιαρο τι παριστάνεις ! Να ησουν κανενας με υποτροφια στο ΜΙΤ , που μένει ΜΟΝΟΣ του , και βγάζει και τα εξοδα του να πω ναι εισαι σε άλλη κλιμακα.

Ολα τα υπολοιπα... με θέλει , θα με παντρευτει , με βλέπει σοβαρα κάτω απο τα 25 ειναι σαχλαμαριτσες πιτσιρικάδων. Τα βλέπουμε οι 30αρηδες και γελάμε. Θυμομαστε και τις δικές μας σαχλαμαρες για αυτο.

"Με βλέπεις σοβαρά;;" τι σοβαρα να σε δει στα 19 και τα 20 ! Ελεος. Ξεκινηστε κάτι και αν ειναι να πάει μακρυά θα φανει μετά την 3ετια αν και απο τα 20 ειναι η εξαιρεση συνηθως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Και που ξέρω εγω αν τον σεβοταν η άλλη πρώτα ωστε να μην τον ωθήσει να φλερτάρει με άλλες;

Κατα τα άλλα το θεωρώ αστειο να μιλάμε για αποκλειστικοτητες σε σχέσεις κατω των 25 ετών.

Ξεκινα κάτι με κάποιον που σου αρέσει

- Να μην εισαι μπακουρης
- Να παιρνεις εμπειριες μη φτάσεις 30-35 και εισαι επισης μπακούρης και ετσι να μένεις μετά
- Να περνάς καλά και να χεις καλη ποιοτητα ζωής

Ειναι σαν τις πανελλαδικες... δεν ειναι σιγουρο οτι θα συνεχισεις με αυτο που σπουδασες ! Εισαι πολυ μικρος ακομη για να κατασταλαξεις και ειναι λογικο αυτο. Εμενα μου τη σπάγανε οι μικρο-μέγαλοι που απο τα 19 τους εβλεπες ειχαν το υφος του σοβαρου 40αρη που παριστανει τον εμπειρο ειναι και εδω μέσα ενας τέτοιος σπαστικος - αστειος τύπος αλλα δεν θα γράψω ψευδωνυμο ... αφου δεν εχεις εμπειριες ρε νιάνιαρο τι παριστάνεις ! Να ησουν κανενας με υποτροφια στο ΜΙΤ , που μένει ΜΟΝΟΣ του , και βγάζει και τα εξοδα του να πω ναι εισαι σε άλλη κλιμακα.

Ολα τα υπολοιπα... με θέλει , θα με παντρευτει , με βλέπει σοβαρα κάτω απο τα 25 ειναι σαχλαμαριτσες πιτσιρικάδων. Τα βλέπουμε οι 30αρηδες και γελάμε. Θυμομαστε και τις δικές μας σαχλαμαρες για αυτο.

"Με βλέπεις σοβαρά;;" τι σοβαρα να σε δει στα 19 και τα 20 ! Ελεος. Ξεκινηστε κάτι και αν ειναι να πάει μακρυά θα φανει μετά την 3ετια αν και απο τα 20 ειναι η εξαιρεση συνηθως.
Είναι αστείο να μιλάμε από τα 23 για γάμο. Για αποκλειστικότητα δεν το θεωρώ αστείο ούτε παράλογο. Βέβαια υπάρχουν και οι πιο open relationships που εκει είναι συμφωνημένο από την αρχή ο καθένας να κάνει ο,τι θέλει χωρίς πρόβλημα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Είναι αστείο να μιλάμε από τα 23 για γάμο. Για αποκλειστικότητα δεν το θεωρώ αστείο ούτε παράλογο. Βέβαια υπάρχουν και οι πιο open relationships που εκει είναι συμφωνημένο από την αρχή ο καθένας να κάνει ο,τι θέλει χωρίς πρόβλημα.

Πολύ σπάνιες. Εμενα μου έχει τυχει 2 φορές το πολύ στα 15 χρονια. Καμια γυναικα δεν κάθεται να τραβιέται στο έτσι. Θα σου πει οτι θέλει σχέση έστω και προσωρινη.

Απο την άλλη θα καταλαβαινα κάποια αν στα 22-25 μου λεγε θέλω να ζησω τη ζωη μου και με άλλους - άλλες. Στα 34 το δέχομαι τωρα που κοιτάω πισω. Στα 24 θα νομιζα οτι ειναι το χειροτερο άτομο του κοσμου. Για τα 19-22 δεν το συζητάω καν. Δεν νομιζω οτι υπάρχουν καν σοβαρές σχέσεις. Ειναι πολυ μικροι οι άνθρωποι για κάτι τέτοιο. Αλλα στην αρχη εννοειται οτι ολοι ζητάνε σχέση ακομη και απο τα 17 γιατι θέλουν αποκλειστικοτητα. Ολοι μας ειμαστε εγωιστες σε αυτο το τομεα και δεν θέλουμε να μοιραζομαστε το συντροφο μας. Αλλα δεν θα ποινικοποιησεις και το φλέρτ απο αυτη την ηλικια. Δεν ζουμε στην Σαουδικη Αραβια.

Ανοιξτε τα μυαλα σας (γενικα το λέω οχι σε σενα). Ποτε δεν θα φτάσετε στο σημειο που μπορειτε. Ολοι μας έχουμε πολλα περιθωρεια , αυτα ελεγα κ σε ενα φιλο χθες που μου λεγε οτι ειναι μονος του και δε βρισκει. Δεν έχει πλάνο - δε ψάχνεται δεν δουλευει για αυτο.

Δεν θα ρθει απο μονο του. Οπως και κάποιος που θέλει να φτιαξει το σώμα του. Θα κανει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ θυσιες και θα πηγαινει γυμναστηριο με σημειωματαριο για να γινει καλυτερος. Αν αυτο το μηνα σηκωνε 40 κιλά θα επιχειρησει για τα 50 σε 2 μηνες ακομη και αν πονάει λιγο! Αν δεν ανοιξει το μυαλο του να κάνει πράγματα που ΔΕΝ έκανε δεν θα γινει ποτέ κάτι καλυτερο. Αν συνεχιζει να ακουει τη μαμα και το μπαμπα του σε θεμα διατροφης θα μεινει οπως ειναι. Για να πετυχεις κάτι καλυτερο πρέπει να κάνεις και πράγματα που δεν έκανες.

Ετσι και στο φλέρτ.... αν δεν εχεις το φιλο ή τη φιλη να σου γνωρισει τη φιλη της... θα χρειαστει να βγεις μονος εξω να ψαχτεις.. θα φας χυλοπιτες - θα πέσεις σε σνομπ τυπισες - θα ξεφτυλιστεις - θα νιώσεις άσχημα για λιγο αλλα μετά θα επανέλθεις και στην επομενη που θα πέσεις θα πετυχεις και δεν θα εισαι μονος σου πιά.

No pain - No gain.

My name is Devil and I Believe in Fitness! :D

Life will give you another set on the Bench and you must gonna ROCK IT!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Πολύ σπάνιες. Εμενα μου έχει τυχει 2 φορές το πολύ στα 15 χρονια. Καμια γυναικα δεν κάθεται να τραβιέται στο έτσι. Θα σου πει οτι θέλει σχέση έστω και προσωρινη.

Απο την άλλη θα καταλαβαινα κάποια αν στα 22-25 μου λεγε θέλω να ζησω τη ζωη μου και με άλλους - άλλες. Στα 34 το δέχομαι τωρα που κοιτάω πισω. Στα 24 θα νομιζα οτι ειναι το χειροτερο άτομο του κοσμου. Για τα 19-22 δεν το συζητάω καν. Δεν νομιζω οτι υπάρχουν καν σοβαρές σχέσεις. Ειναι πολυ μικροι οι άνθρωποι για κάτι τέτοιο. Αλλα στην αρχη εννοειται οτι ολοι ζητάνε σχέση ακομη και απο τα 17 γιατι θέλουν αποκλειστικοτητα. Ολοι μας ειμαστε εγωιστες σε αυτο το τομεα και δεν θέλουμε να μοιραζομαστε το συντροφο μας. Αλλα δεν θα ποινικοποιησεις και το φλέρτ απο αυτη την ηλικια. Δεν ζουμε στην Σαουδικη Αραβια.

Ανοιξτε τα μυαλα σας (γενικα το λέω οχι σε σενα). Ποτε δεν θα φτάσετε στο σημειο που μπορειτε. Ολοι μας έχουμε πολλα περιθωρεια , αυτα ελεγα κ σε ενα φιλο χθες που μου λεγε οτι ειναι μονος του και δε βρισκει. Δεν έχει πλάνο - δε ψάχνεται δεν δουλευει για αυτο.

Δεν θα ρθει απο μονο του. Οπως και κάποιος που θέλει να φτιαξει το σώμα του. Θα κανει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ θυσιες και θα πηγαινει γυμναστηριο με σημειωματαριο για να γινει καλυτερος. Αν αυτο το μηνα σηκωνε 40 κιλά θα επιχειρησει για τα 50 σε 2 μηνες ακομη και αν πονάει λιγο! Αν δεν ανοιξει το μυαλο του να κάνει πράγματα που ΔΕΝ έκανε δεν θα γινει ποτέ κάτι καλυτερο. Αν συνεχιζει να ακουει τη μαμα και το μπαμπα του σε θεμα διατροφης θα μεινει οπως ειναι. Για να πετυχεις κάτι καλυτερο πρέπει να κάνεις και πράγματα που δεν έκανες.

Ετσι και στο φλέρτ.... αν δεν εχεις το φιλο ή τη φιλη να σου γνωρισει τη φιλη της... θα χρειαστει να βγεις μονος εξω να ψαχτεις.. θα φας χυλοπιτες - θα πέσεις σε σνομπ τυπισες - θα ξεφτυλιστεις - θα νιώσεις άσχημα για λιγο αλλα μετά θα επανέλθεις και στην επομενη που θα πέσεις θα πετυχεις και δεν θα εισαι μονος σου πιά.

No pain - No gain.

My name is Devil and I Believe in Fitness! :D

Life will give you another set on the Bench and you must gonna ROCK IT!
Οχι ότι διαφωνώ μαζί σου αλλά νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά Ήθελες να γράψεις σε αλλο τοπικ γιατί είναι λίγο άσχετα με το θέμα αυτα που λες. Anyway! Δεν είναι όλα ή άσπρο ή μαύρο. Πρέπει να σεβόμαστε τους ανθρώπους που ζητάνε διαφορετικά πράγματα από εμάς στις σχέσεις. Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν αποκλειστικότητα κι όσο κρατήσει ακόμα κι από τα 16 τους και υπάρχουν άνθρωποι στα 30 που δεν τους καίγεται καρφί. Όλα αποδεκτά κατόπιν συνεννόησης
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top