Ευρωεκλογές 2014

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Προβάδισμα του ΣΥΡΙΖΑ γλυκούληδες. :devil:
μίλησε κανείς για μπλε;



στις περιφέρεειες είναι σχεδόν ολη μπλε

ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ: Αφού τόσο πολύ την ενοχλούν τα άκρα τη ΝΔ, πως ανέχεται στελέχη της ΕΠΕΝ και κάθε είδους χουντικό για βουλευτή της;


δεν τους ανέχομαι αυτοί ανέχονται την νδ, Η νδ εχει δεξια στοιχεία σε καμία περιπτωση όμως δεν εχει ακροδεξια στοιχεία. Η βουλευτές αυτές όπως λες για να μπουνε στην νδ κινηθήκαν ιδιολογικά προς το κεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στις ευρωεκλογες τον πηρε επιτελους η ΝΔ. Περιμενω πως και πως την μερα που θα φυγουν αυτοι οι σιχαμενοι που κατεστρεψαν τοσους και τοσους ανθρωπους. Ειδικα τον ιδιωτικο τομεα τα σιχαματα τον τσακισαν... Εχω κοντινους μου ανθρωπους που αναγκαστηκαν να κλεισουν τις επιχειρησεις τους (ο θειος μου ειχε μικρη βιοτεχνια) και βρεθηκαν στον δρομο... 2000+ εχουν αυτοκτονησει και σχεδον ολοι ειναι εργαζομενοι του ιδιωτικου τομεα. Για παρα πολλους ειναι θεμα βεντετας πλεον. Και ευχομαι πραγματικα οτι χειροτερο για αυτα τα σκουπιδια. Μακαρι η σημερινη μερα να ειναι η αρχη του τελους τους.

Στον Πειραια στο μεταξυ αποδειχτηκε περιτρανα το τι προβατα ειναι οι κατοικοι του. Βγαλανε τον μαφιοζο δημαρχο και οι απογονοι απο κατω φωναζαν ειναι τρελος ο προεδρος. Πραγματικα για γελια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Στις ευρωεκλογες τον πηρε επιτελους η ΝΔ. Περιμενω πως και πως την μερα που θα φυγουν αυτοι οι σιχαμενοι που κατεστρεψαν τοσους και τοσους ανθρωπους. Ειδικα τον ιδιωτικο τομεα τα σιχαματα τον τσακισαν... Εχω κοντινους μου ανθρωπους που αναγκαστηκαν να κλεισουν τις επιχειρησεις τους (ο θειος μου ειχε μικρη βιοτεχνια) και βρεθηκαν στον δρομο... 2000+ εχουν αυτοκτονησει και σχεδον ολοι ειναι εργαζομενοι του ιδιωτικου τομεα. Για παρα πολλους ειναι θεμα βεντετας πλεον. Και ευχομαι πραγματικα οτι χειροτερο για αυτα τα σκουπιδια. Μακαρι η σημερινη μερα να ειναι η αρχη του τελους τους.

Στον Πειραια στο μεταξυ αποδειχτηκε περιτρανα το τι προβατα ειναι οι κατοικοι του. Βγαλανε τον μαφιοζο δημαρχο και οι απογονοι απο κατω φωναζαν ειναι τρελος ο προεδρος. Πραγματικα για γελια:P

Περιμένεις τον ΣΥΡΙΖΑ να σώσει τον ιδιωτικό τομέα ; lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Η βουλευτές αυτές όπως λες για να μπουνε στην νδ κινηθήκαν ιδιολογικά προς το κεντρο.

Έδωσαν και πανελλήνιες εξετάσεις; :P



τι άλλο θα δούμε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περιμένεις τον ΣΥΡΙΖΑ να σώσει τον ιδιωτικό τομέα ; lol

Kαι που αναφερθηκα εγω για το Συριζα? Η επιθεση μου αφορα καθαρα το κομμα των σιχαμενων που υποστηριζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η διαφορά 3% είναι πολύ μικρή αν σκεφτείς τι νόμους πέρασε η κυβέρνηση. Επιπλέον το ΠΑΣΟΚ βγήκε ενισχυμένο. Ο pentium εχει κάθε λόγο να πανηγυρίζει.


Αρκετοί ψηφοφόροι είναι ηλίθιοι... καθώς σχεδόν 17% ψηφίσε κόμματα εκτός ευρωβουλής. Τόσο μυαλό θέλει να καταλάβετε κάποιοι ότι ψηφίζουμε κόμματα που θα μπουν στην ευρωβουλής για να μην πάει η ψήφος χαμένη.

Μιλούσα με κάτι άτομα προηγουμένως που προσπαθούσαν να χτυπήσουν το σύστημα ψηφίζοντας ΑΝΤΑΡΣΥΑ και μου την έλεγαν γιατί ψήφισα ΠΟΤΑΜΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δειχνει οτι μειωνεται η εμπιστοσυνη. Ισως να χαλαρωσει τα μετρα λιτοτητας ο αλητης και προδοτης (συμφωνα με τους υποστηρικτες του παντα). Αν δεν αλλαξει την πολιτικη του στις επομενες εκλογες θα φυγει ολο το συναφι τους με ελικοπτερα...

Ποταμι αν επιτρεπεται γιατι ψηφισες; Γιατι εμενα προσωπικα μου φαινεται εντελως γελοια επιλογη. Ενα κομμα διχως θεσεις στην ουσια που βασιζεται στην δημοφιλια του Θοδωρακη στους νεους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ποταμι αν επιτρεπεται γιατι ψηφισες; Γιατι εμενα προσωπικα μου φαινεται εντελως γελοια επιλογη. Ενα κομμα διχως θεσεις στην ουσια που βασιζεται στην δημοφιλια του Θοδωρακη στους νεους...

Ψήφιζα Θεοδωράκη γιατί από τα κόμματα που αναμενόταν να μπουν στη Βουλή με αντιπροσώπευε περισσότερο. Το κόμμα είχε ξεκάθαρες θέσεις απλώς τα ΜΜΕ δεν τις πρόβαλαν.

Τον Σύριζα τον απέκλεισα εξαρχής λόγω Γλέζου, το ΚΚΕ γιατί αντιμετωπίζει του ψηφοφόρους ως πρόβατα, τους Ανεξάρτητοι Έλληνες ως λαϊκιστές και την Ελιά για τις πολιτικές της επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Να σας πω τι συμβαίνει με τις εκλογές :P

Οι περισσότεροι ψηφοφόροι του (παλιού) ΠΑΣΟΚ πήγαν στον ΣΥΡΙΖΑ.
Κάποιοι από τους ψηφοφόρους της ΝΔ πήγαν στην ΧΑ.

Οπότε ήταν δεδομένη η νίκη του ΣΥΡΙΖΑ. Πλέον είναι το νέο ΠΑΣΟΚ:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,049 μηνύματα.
Ποια νικη του ΣΥΡΙΖΑ; Κουκλάκια είναι όλα αυτά, ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΟΤΑΜΙ, στο χερι του ίδιου παίχτη του κουκλοθέατρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Να σας πω τι συμβαίνει με τις εκλογές :P

Οι περισσότεροι ψηφοφόροι του (παλιού) ΠΑΣΟΚ πήγαν στον ΣΥΡΙΖΑ.
Κάποιοι από τους ψηφοφόρους της ΝΔ πήγαν στην ΧΑ.

Οπότε ήταν δεδομένη η νίκη του ΣΥΡΙΖΑ. Πλέον είναι το νέο ΠΑΣΟΚ:hehe:

Οι παλιοί ψηφοφόροι του Πασοκ είναι το γνωστό κράτος...λαμογιών. :/: Κρίμα. Ο Σύριζα γιατί τους δέχτηκε, αφού ευαγγελίζεται την Αλλαγή; Δουλευόμαστε;

Ποια νικη του ΣΥΡΙΖΑ; Κουκλάκια είναι όλα αυτά, ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΟΤΑΜΙ, στο χερι του ίδιου παίχτη του κουκλοθέατρου.

Αφού εκκλησιάζονται στο ίδιο κανάλι: Μega, Σκάϊ...καταλαβαίνουμε ποιοι τους στηρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ψήφιζα Θεοδωράκη γιατί από τα κόμματα που αναμενόταν να μπουν στη Βουλή με αντιπροσώπευε περισσότερο. Το κόμμα είχε ξεκάθαρες θέσεις απλώς τα ΜΜΕ δεν τις πρόβαλαν.

Τον Σύριζα τον απέκλεισα εξαρχής λόγω Γλέζου, το ΚΚΕ γιατί αντιμετωπίζει του ψηφοφόρους ως πρόβατα, τους Ανεξάρτητοι Έλληνες ως λαϊκιστές και την Ελιά για τις πολιτικές της επιλογές.


φυσικά είναι γνωστό πως το ποτάμι και θέσεις έχει και τα πάντα αλλά τα ΜΜΕ του κάνουν πόλεμο και δε το προβάλλουν :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ευνοήθηκε περισσότερο το ποτάμι από τα υπόλοιπα κοινοβουλευτικά κόμματα από τα ΜΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Αρκετοί ψηφοφόροι είναι ηλίθιοι... καθώς σχεδόν 17% ψηφίσε κόμματα εκτός ευρωβουλής. Τόσο μυαλό θέλει να καταλάβετε κάποιοι ότι ψηφίζουμε κόμματα που θα μπουν στην ευρωβουλής για να μην πάει η ψήφος χαμένη.

Ο καθενας ψηφιζει με την προοπτικη το κομμα που ψηφιζει να μπει στην (Ευρω-)Βουλη. Το αν θα μπει ειναι αλλουνου παππα ευαγγελιο.
Τωρα το γιατι αυτη η "χαμενη" ψηφος ειναι λιγοτερο εξυπνη(ή πιο ηλιθια οπως ειπες) απο το να ριξεις ποταμι δεν μπορω να το καταλαβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παντως προσωπικα βλεπω οτι η δεξαμενη ψηφοφορων για τον ΣΥΡΙΖΑ μαλλον εχει τελειωσει. Παρα το γεγονος οτι σημειωσε νικη τα ποσοστα του φαινεται να ειναι τα ιδια πανω κατω. Απλα της ΝΔ επεσαν πολυ. . . Επιπλεον ο ΣΥΡΙΖΑ δεν φαινεται να βρισκει συμμαχουν καθως το ΚΚΕ ειναι πιο φανατισμενο εναντιον της απο οτι με την κυβερνηση, ΝΔ με τιποτα οπως ουτε ΧΑ, ΔΗΜΑΡ--->στην ουσια τελειωσε, ποταμι-->δεν φαινεται διατεθειμενο να συνεργαστει και επιπλεον θεωρω πως αργα ή γρηγορα θα περασει η μοδα του και μενουν οι ΑΝΕΛΛ που εχουν διαφωνιες σε εθνικα θεματα κτλ που φαινεται δυσκολο να γεφυρωθουν+το γεγονος οτι η δυναμη τους συνεχως μειωνεται... Αρα ειναι προφανες οτι το ΣΥΡΙΖΑ ουτε συμμαχους εχει αλλα ουτε ψηφοφορους απο αλλες παραταξεις που να φαινονται διατεθειμενοι να στραφουν προς αυτον.
Αντιθετα η ΧΑ φαινεται να εχει συνεχη ανοδικη πορεια καθως ειμαι σιγουρος πως οσο θα μεγαλωνει η δυσαρεσκεια των ψηφοφορων της ΝΔ για την πολιτικη της τοσο περισσοτεροι θα πηγαινουν στην ΧΑ που ειναι θεωρητικα σε ιδεολογικο επιπεδο (με βαση την σημερινη εικονα που προβαλει) πιο κοντα στην δεξια ΝΔ. Αλλωστε και τα στοιχεια δειχνουν οτι η ανοδος της ΧΑ οφειλεται κυριως στην μετατοπιση ψηφοφορων απο την ΝΔ σε αυτην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ευνοήθηκε περισσότερο το ποτάμι από τα υπόλοιπα κοινοβουλευτικά κόμματα από τα ΜΜΕ.


hmm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ψηφισα Δημαρ...εκτιμω πολυ παραπανω τον κουβελη απο πρωην πασοκους που τωρα γινανε συριζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Kαι που αναφερθηκα εγω για το Συριζα? Η επιθεση μου αφορα καθαρα το κομμα των σιχαμενων που υποστηριζεις.

Ε ποιον άλλον περιμένεις να σου λύσει το προβλημα του ιδιωτικού τομέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στην Ξάνθη και στην Κομοτηνή βγήκε πρώτο το κόμμα στις ευρωεκλογές της μειονότητας και συνολικά τρίτο στην Αν. Μακ. & Θράκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άκουσα ότι τα ακροδεξιά κόμματα (τύπου ΧΑ μάλλον) σε πολλές χώρες πήραν μεγάλα ποσοστά..
Μόνο εμένα με ανησυχεί αυτό; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top