Ευρωεκλογές 2019

Ποιό κόμμα θα ψηφίσετε στις Ευρωεκλογές 2019;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • ΑΝ.ΕΛ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Ποτάμι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία ξανά

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο/Λευκό

    Ψήφοι: 3 12.0%

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι θα ήταν ενδιαφέρον γιατί για κάποιους το να πάνε να ψηφίσουν είναι και δύσκολο, μπορεί να μην έχουν μέσο, μπορεί να είναι άρρωστοι κλπ. Τζάμπα ταλαιπωρούν τον κόσμο και τις εφορευτικές επιτροπές όταν όλα πια είναι ηλεκτρονικά.


Εδώ ο ΣΥΡΙΖΑ τρέμει στην ιδέα να ψηφίζουν οι Έλληνες του εξωτερικού γιατί θα πάρει πόδι και θες και ηλεκτρονικά.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν η διαφορά είναι μικρή αύριο, τότε πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές. Οι παροχές είναι πολλές και η διαφορά έχει προοπτικές να μειωθεί και άλλο λόγω κόκκινης συσπείρωσης. Aν η διαφορά είναι μεγάλη μάλλον παμε για Οκτώβρη καθώς το παιχνίδι για το ΣΥΡΙΖΑ ήδη θα έχει χαθεί.


Το αντίθετο Ακικο. Αν η διαφορά είναι μικρή, τότε ο Συριζα με πρόσχημα ότι είναι μικρή θα εξαντλήσει την τετραετία δίνοντας περισσότερα επιδόματα και δωράκια. Αντιθέτως, αν η διαφορά είναι μεγάλη, τότε θα γνωρίζει ότι έχει χάσει πλέον και τις εθνικές εκλογές οπότε θα τελειώσει γρήγορα το παραμύθι.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ηλίθια απορία: σταματάνε τη διαδικασία για lunch break? :P δηλαδή αν πάω τώρα παίζει να πρέπει να περιμένω αρκετά? ασχετα από ουρές..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τελικά σε μια από τις δύο αίθουσες που ήμουν μόλις έφτασα έκλεισαν την πόρτα για κανένα τέταρτο.

Εύχομαι όλο το πεταμένο χαρτί να ανακυκλωθεί.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.
Τελικά σε μια από τις δύο αίθουσες που ήμουν μόλις έφτασα έκλεισαν την πόρτα για κανένα τέταρτο.

Εύχομαι όλο το πεταμένο χαρτί να ανακυκλωθεί.


Ναι σιγά που θα το ανακυκλώσουν.Λες και ξέρει η Ελλάδα τι σημαίνει ανακύκλωση,στην Γερμανία το 80% των σκουπιδιών ανακυκλώνεται ενώ στην Ελλάδα το 15% με το ζόρι.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι σιγά που θα το ανακυκλώσουν.Λες και ξέρει η Ελλάδα τι σημαίνει ανακύκλωση,στην Γερμανία το 80% των σκουπιδιών ανακυκλώνεται ενώ στην Ελλάδα το 15% με το ζόρι.


Είναι σκέτα χαρτιά αυτά, οπότε θεωρώ ότι διευκολύνεται η διαδικασία. :ermm:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αδερφή μου είναι εφορευτική και ρώτησε για το χαρτί και της είπαν πως ανακυκλώνεται. Τώρα το χέρι μου στη φωτιά δεν το βάζω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.
Η αδερφή μου είναι εφορευτική και ρώτησε για το χαρτί και της είπαν πως ανακυκλώνεται. Τώρα το χέρι μου στη φωτιά δεν το βάζω.


Α καλό αυτό!Απο συμμετοχή τι σου είπε;Έχει η όχι;
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει πολλή. Κι εγώ που πήγα είδα πολύ κόσμο. Η μητέρα μου περίμενε κανά μισάωρο στην ουρά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Εμένα και μια φίλη μου μας κλήτευσαν να είμαστε μέλη της εφορευτικής(στο ίδιο μάλιστα εκλογικό κέντρο). Εγώ πήρα απαλλαγή και δεν πήγα, η φίλη μου πήγε και ήταν η μόνη μαζί με τον δικαστικό αντιπρόσωπο :hehe: Τελικά ξαπόστειλαν μπάτσους και βρήκαν και τους υπόλοιπους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,875 μηνύματα.
Εμένα και μια φίλη μου μας κλήτευσαν να είμαστε μέλη της εφορευτικής(στο ίδιο μάλιστα εκλογικό κέντρο). Εγώ πήρα απαλλαγή και δεν πήγα, η φίλη μου πήγε και ήταν η μόνη μαζί με τον δικαστικό αντιπρόσωπο :hehe: Τελικά ξαπόστειλαν μπάτσους και βρήκαν και τους υπόλοιπους.


Εσυ πηγές τελικά;

Η Deutsche Welle έκανε πρόβλεψη για τους νικητές ανα χώρα.

Γερμανία: CDU/CSU
Ισπανία: psoe
Ελλάδα: Ν.Δ.
Ιταλία: lega
Ολλανδία: Σοσιαλιστές
Αγγλία: brexit party
Αυστρία: κεντροδεξιό κόμμα
Γαλλία: Μακρον (αν και νομίζω ότι θα χάσει από την Λεπέν).

Να πούμε ότι οι Έλληνες του εξωτερικού έχουν είδη ψηφίσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top