Ευρωεκλογές 2024

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Σπαρτιάτες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νίκη

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Νέα Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέρα 25

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα πατώσει περισσότερο από τις εθνικές εκλογές. Τόσο πολύ που μπορεί να μπει πάλι θέμα αρχηγίας.
Και όμως δημοσκοπικά ξεπερνάει το ΠΑΣΟΚ μέχρι στιγμής. Αλλά φυσικά απέχει πολύ από ποσοστά 2019...

Κατά τα άλλα, θα ψηφίσω με επιστολική ψήφο έτσι από περιέργεια.
Εγώ αναρωτιέμαι γιατί δε καθιερώνουν τόσα χρόνια και την ηλεκτρονική ψήφο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,178 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,178 μηνύματα.
Σε πολλές χώρες την έχουν καθιερώσει εδώ και χρόνια και δε τέθηκε νομίζω ποτέ θέμα εγκυρότητας των αποτελεσμάτων. Η Εσθονία από το 2007 την έχει καθιερώσει.
Αν διαχρονικά έχουν γίνει νοθείες στις ψηφοφορίες με φυσική παρουσία φαντάσου πόσο πιο εύκολο θα είναι σε ηλεκτρονικές ψηφοφορίες. Δεν χρειάζεται να γίνεται κάτι ξεκάθαρο. Θα μπορούσε ίσως με coding ας πούμε 1/5 ψήφους στο τάδε κόμμα να προσμετρώνται στο λευκό και τέτοια κολπάκια. Ένα παράδειγμα σε λέω (δεν είμαι και του επιστημονικού χώρου της πληροφορικής).

Θα ήταν μακράν πιο πρακτικές και οικολογικές και θα έλυναν πολλά ζητήματα βαβούρας και γραφειοκρατίας αλλά θα ήταν ιδανικές για έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο. Όχι για τον δικό μας.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Μου ήρθε sms σήμερα ότι το υλικό της επιστολικής ψήφου είναι στο δρόμο!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
κι εμένα αλλά γιατί δεν το φέρνουν σπίτι και πρέπει να πάω να το πάρω :angry:
 

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Το νούμερο που είναι ο κάθε υποψήφιος ευρωβουλευτής πού το βρίσκουμε; Γιατί απ' όσο ξέρω στην επιστολική ψήφο ψηφίζεις με νούμερα, δεν σταυρώνεις ονόματα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.
Το νούμερο που είναι ο κάθε υποψήφιος ευρωβουλευτής πού το βρίσκουμε; Γιατί απ' όσο ξέρω στην επιστολική ψήφο ψηφίζεις με νούμερα, δεν σταυρώνεις ονόματα.
Νομίζω ότι κάθε υποψήφιος θα έχει έναν αύξοντα αριθμό. Και απλά θα κυκλώσεις αυτούς που επιθυμείς...

Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος, μα αυτό θεωρώ ότι ισχύει...
 

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Νομίζω ότι κάθε υποψήφιος θα έχει έναν αύξοντα αριθμό. Και απλά θα κυκλώσεις αυτούς που επιθυμείς...

Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος, μα αυτό θεωρώ ότι ισχύει...
Ναι, αλλά αυτόν τον αριθμό πού τον βρίσκεις; Πάει αλφαβητικά;
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 837 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.
Σε δύο κόμματα που είχα δει πάντως δεν έλεγε νούμερο.
Δεν ξέρω. Αυτό είχα διαβάσει ότι θα ισχύει. Αυτό που παραπάνω (σου) είπα...

Θα μάθουμε...Όλο και κάποιος πιο σχετικός θα περάσει από ΄δω...
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
ΕΛΤΑ. Όνομα και εξυπηρέτηση. :kill:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,178 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,178 μηνύματα.
Ναι. Τους έχω μεγάλη εμπιστοσύνη. :down:
Νομίζω συστημένα στέλνονται (και στείλτε τα έτσι και εσείς πίσω) ως επίσημα έγγραφα. Οι κανονικές αποστολές συνήθως στέλνονται όπου να'ναι.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Με acs ήρθε σήμερα το δικό μου.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,178 μηνύματα.
Top