Εύρεση εργασίας ως φοιτήτρια

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγώ μίλησα και παραπάνω για μεγάλα παιδιά, μωρό δεν θα πρόσεχα ποτέ
Και τα πιο μεγάλα παιδιά θέλουν αρκετή προσοχή ειδικά τα αγόρια αν είναι υπερκινητικα. Οπότε καλό είναι αν θες να ασχοληθείς με παιδιά κάνε καλύτερα μαθήματα.
Για την προσοχή παιδιών πρέπει να ειναι κάποια προσεγμένη και υπεύθυνη για αυτή την δουλειά και χωρίς επιπολαιοτητες
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Σε λίγο μπαίνει Σεπτέμβρης και εγώ είχα πει ότι θέλω να βρω μία δουλειά. Αλλά δεν ξέρω πού και τι να ψάξω. Δεν θέλω να μπλέξω με καφετέρειες είναι η αλήθεια, ψάχνω κάτι άλλο, ας είναι και 8ωρη, δεν με πειράζει. Αλλά δεν έχω ιδέα προς τα πού να κατευθυνθώ, όσον αφορά την σχολή μου σκέφτομαι να κάνω μια διετή αναστολή οπότε δεν θα είναι εμπόδιο. Εσάς ποια ήταν η πρώτη σας δουλειά;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,085 μηνύματα.
Γιατί δεν πας να δουλέψεις σε κάποιο θέατρο να κόβεις εισιτήρια ή να είσαι ταξιθέτρια;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Αν έχεις τους κατάλληλους γνωστούς, όχι.
Δεν έχω κανέναν γνωστό στο θέατρο, αν είχα θα έπαιζα ήδη σε παραστάσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν έχω κανέναν γνωστό στο θέατρο, αν είχα θα έπαιζα ήδη σε παραστάσεις
Και δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα έβαζα μέσο για τίποτα
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε λίγο μπαίνει Σεπτέμβρης και εγώ είχα πει ότι θέλω να βρω μία δουλειά. Αλλά δεν ξέρω πού και τι να ψάξω. Δεν θέλω να μπλέξω με καφετέρειες είναι η αλήθεια, ψάχνω κάτι άλλο, ας είναι και 8ωρη, δεν με πειράζει. Αλλά δεν έχω ιδέα προς τα πού να κατευθυνθώ, όσον αφορά την σχολή μου σκέφτομαι να κάνω μια διετή αναστολή οπότε δεν θα είναι εμπόδιο. Εσάς ποια ήταν η πρώτη σας δουλειά;
Φύλαξη παιδιών σε ενδιαφέρει;

Ειναι πολύ δύσκολο να βρουν έμπιστος ανθρώπους να ειναι όλη μέρα με τα παιδιά τους .

Προωθήσεις προϊόντων...
Φυλλάδια...

Η σχολή σου αν δεν κάνω λάθος είναι μονο οσο αφορά το θέατρο;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Φύλαξη παιδιών σε ενδιαφέρει;

Ειναι πολύ δύσκολο να βρουν έμπιστος ανθρώπους να ειναι όλη μέρα με τα παιδιά τους .

Προωθήσεις προϊόντων...
Φυλλάδια...

Η σχολή σου αν δεν κάνω λάθος είναι μονο οσο αφορά το θέατρο;
Ναι με ενδιαφέρει το babysitting πολύ. Αλλά ζητάνε επαγγελματίες λίγο που είδα. Και μεγάλη εμπειρία. Ναι η σχολή μου είναι θεατρικών σπουδών
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ειναι πολύ δύσκολο να βρουν έμπιστος ανθρώπους να ειναι όλη μέρα με τα παιδιά τους .
Καλα όχι μόνο αυτό αλλά πρέπει γενικά να υπάρχει μια εμπιστοσύνη μεταξύ εσένα και των γονιών. Υπάρχουν περιπτώσεις που ενώ η babysitter πρόσεχε το παιδί, ήρθε ο πατέρας σπίτι και την παρενόχλησε σεξουαλικα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι με ενδιαφέρει το babysitting πολύ. Αλλά ζητάνε επαγγελματίες λίγο που είδα. Και μεγάλη εμπειρία. Ναι η σχολή μου είναι θεατρικών σπουδών
Μπορείς να ξεκινήσεις από γνωστούς έπειτα εσύ πιστεύεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις;

Λέμε babysitting αλλά θέλει πολύ προσοχή και υπευθυνότητα όλο αυτό.
Ξέρεις δηλαδή τα βασικά πραγματα ;

Έπειτα κορίτσια σαν και εσενα που δεν έχουν βγάλει δηλαδή μια αντίστοιχη σχολή έχουν κάνει ταχύρυθμα πρώτων βοηθειών όσο αφορά τα παιδιά και αυτό ήταν ικανό να ξεκινήσουν να δουλεύουν ;)

Σκέψου το και ψάξε αρχικά από δωρεάν τέτοια προγράμματα που βγαίνουν κατά περιόδους σε δήμους και περιφέρειες .

Μετά έχουμε πολλές επώνυμες πλέον εταιρείες που προωθείς τα προϊόντα τους μέσω φεις ή κάποια άλλη πλατφόρμας.

Δεν χρειάζεται κεφάλαιο πάρα μόνο να έχεις ένα αντίστοιχο κύκλο γνωριμιών.
Στην ηλικία που είσαι εσύ προωθήσεις σε καλλυντικά νομίζω είναι ότι καλύτερο γιατί θα σου προσφέρει ένα καλό χαρτζιλίκι από το σπίτι σου.
Ψαξου λίγο στο τομέα των πωλήσεων ειδικά αν το έχεις με την αμεσότητα και την επικοινωνία μπορείς να βγάζεις ένα καλό μηνιαίο πόσο!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αυτό που έκανα εγώ όταν κατάλαβα ότι η σχολή μου δεν είναι για εμένα και ότι ήθελα να ασχοληθώ με κάτι άλλο επαγγελματικά ήταν μέσω του προγράμματος European solidarity corps να κάνω internship σε μια ΜΚΟ στη Σλοβακία (ναι, το ξέρω την έχετε ακούσει 93837382 φορές την ιστορία). Ψάξε το γιατί πέρα ότι είναι γαμάτη εμπειρία, μπορείς να βρεις οργανισμούς σχετικούς με τη σχολή σου και καλύπτουν αρκετά από τα έξοδα σου. Στη φάση που είσαι στο προτείνω ανεπιφύλακτα, και πολλές επιλογές θα έχεις διότι υπάρχουν διάφοροι οργανισμοί και τα περισσότερα έξοδα σου καλυμμένα και στο βιογραφικό σου θα μπει καί θά αποκτήσεις την εμπειρία τού να ζήσεις σε μία ξένη χώρα αλλά σε ένα ασφαλές πλαίσιο. Αν έχεις απορίες απλά googlαρε το καί αν πάλι έχεις απορίες ρωτα στο eurodesk της Ελλάδας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορείς να ξεκινήσεις από γνωστούς έπειτα εσύ πιστεύεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις;

Λέμε babysitting αλλά θέλει πολύ προσοχή και υπευθυνότητα όλο αυτό.
Ξέρεις δηλαδή τα βασικά πραγματα ;

Έπειτα κορίτσια σαν και εσενα που δεν έχουν βγάλει δηλαδή μια αντίστοιχη σχολή έχουν κάνει ταχύρυθμα πρώτων βοηθειών όσο αφορά τα παιδιά και αυτό ήταν ικανό να ξεκινήσουν να δουλεύουν ;)

Σκέψου το και ψάξε αρχικά από δωρεάν τέτοια προγράμματα που βγαίνουν κατά περιόδους σε δήμους και περιφέρειες .

Μετά έχουμε πολλές επώνυμες πλέον εταιρείες που προωθείς τα προϊόντα τους μέσω φεις ή κάποια άλλη πλατφόρμας.

Δεν χρειάζεται κεφάλαιο πάρα μόνο να έχεις ένα αντίστοιχο κύκλο γνωριμιών.
Στην ηλικία που είσαι εσύ προωθήσεις σε καλλυντικά νομίζω είναι ότι καλύτερο γιατί θα σου προσφέρει ένα καλό χαρτζιλίκι από το σπίτι σου.
Ψαξου λίγο στο τομέα των πωλήσεων ειδικά αν το έχεις με την αμεσότητα και την επικοινωνία μπορείς να βγάζεις ένα καλό μηνιαίο πόσο!
Επίσης, ψάξε στην inditex και στα hm ή εναλλακτικά εγώ είχα βρει δουλειά στα hm για τό καλοκαίρι μέσω της Randstad
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ψάξω για babysitting, έχω καμία ελπίδα, 20 χρονών, χωρίς προϋπηρεσία να με πάρουν;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ψάξω για babysitting, έχω καμία ελπίδα, 20 χρονών, χωρίς προϋπηρεσία να με πάρουν;
δηλαδη τι ,,δεν θα ξαναπας σχολη?
τα babysitting ειναι δυσκολα και ειναι και πρωινα.
κοιτα για ταμειας στα ιδιοκτητα βενζιναδικα shell, BP για απογευματινη βαρδια.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
δηλαδη τι ,,δεν θα ξαναπας σχολη?
τα babysitting ειναι δυσκολα και ειναι και πρωινα.
κοιτα για ταμειας στα ιδιοκτητα βενζιναδικα shell, BP για απογευματινη βαρδια.
Δεν μου αρέσουν αυτά.
Για αυτό είπα για babysitting.
Στη σχολή δεν πάω ούτως ή άλλως, μόνο μια μέρα που είναι το υποχρεωτικό
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν αυτά.
Για αυτό είπα για babysitting.
Στη σχολή δεν πάω ούτως ή άλλως, μόνο μια μέρα που είναι το υποχρεωτικό
ενταξει δεν σ'αρεσουν ..και σε ποιον αρεσει η προσωρινη δουλεια...
εχεις υπομονη για τα μωρακια..τα μωρακια δεν χαμογελανε μονο ,,γκρινιαζουν και κλαίνε ενιοτε
και οι μανες μονιμως γρινιαζουν
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
ενταξει δεν σ'αρεσουν ..και σε ποιον αρεσει η προσωρινη δουλεια...
εχεις υπομονη για τα μωρακια..τα μωρακια δεν χαμογελανε μονο ,,γκρινιαζουν και κλαίνε ενιοτε
και οι μανες μονιμως γρινιαζουν
Δεν με ενοχλεί. Είναι η μοναδική δουλειά που μπορώ να κάνω προς το παρόν. Δεν θέλω να συναναστρέφομαι με κόσμο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί. Είναι η μοναδική δουλειά που μπορώ να κάνω προς το παρόν. Δεν θέλω να συναναστρέφομαι με κόσμο
ενταξειιιι... επελεξε μεγαλουλια παιδακια να τα μαθεις να ζωγραφιζουν που εχεις και το εξαιρετικο ταλαντο..τους αρεσει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
ενταξειιιι... επελεξε μεγαλουλια παιδακια να τα μαθεις να ζωγραφιζουν..τους αρεσει.
Ναι εγώ να επιλέξω 😂
Το θέμα είναι ότι σε τόσο μικρή ηλικία και χωρίς προϋπηρεσία έχω καμιά πιθανότητα να με πάρουν οι γονείς;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Ναι εγώ να επιλέξω 😂
Το θέμα είναι ότι σε τόσο μικρή ηλικία και χωρίς προϋπηρεσία έχω καμιά πιθανότητα να με πάρουν οι γονείς;
ε βεβαια και εχεις .. οι γονεις θελουν ενα συγκροτημενο και υπευθυνο ατομο ..και κυριως να ειναι αποδεκτο απο τα παιδια.
θα τα παιρνεις στις 12 απο το νηπιαγωγειο και θα τα αποσχολεις μεχρι τις 6
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
ε βεβαια και εχεις .. οι γονεις θελουν ενα συγκροτημενο και υπευθυνο ατομο ..και κυριως να ειναι αποδεκτο απο τα παιδια.
θα τα παιρνεις στις 12 απο το νηπιαγωγειο και θα τα αποσχολεις μεχρι τις 6
Δηλαδή να επικοινωνήσω μαζί τους; Ή θα δουν 20 χρονών και θα με απορρίψουν κατευθείαν;😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top