Ζέστη και καύσωνας: Άνοιξη - Καλοκαίρι 2024

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Όπως έχουμε threads για χιόνια, πιστεύω από φέτος και η ζέστη πρέπει να έχει το thread της. :)

Έχουμε μέσα Απριλίου και φτάνει τους 30oC!

Εγώ άναψα air condition πρώτη φορά για φέτος προχθές το βράδυ για 3 ώρες κάπου ξημερώματα. Μεχρι στιγμής αντεχω δεν το ξανα άναψα.
Το καθάρισα πριν κάνα 2μηνο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Θα κάνω Πάσχα στη θάλασσα φέτος; :clapup:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.
Θα γίνω μίζερη, παρόλο που μ’αρέσει το καλοκαίρι, εύχομαι να μην έχουμε καύσωνα και να είναι ανυπόφορα για να μην υποφέρουν άστεγοι, αδέσποτα, άνθρωποι που δεν έχουν την δυνατότητα/πολυτέλεια της χρήσης του AC ή άνθρωποι που δουλεύουν σε αντίξοες συνθήκες.

αν και όπως φαίνεται θα έρθουν σίγουρα πολύ ψηλές θερμοκρασίες
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Screenshot_2024-04-15-18-24-14-195_com.android.chrome.jpg

15 Απριλίου με 33 βαθμούς...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Για να ετοιμάστουμε σιγά σιγά.... η κόλαση βράζει και θα ανέλθουν.
1000055271.jpg
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,485 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Θα σας το χαλάσω, αλλά μεγάλη εβδομάδα προβλέπονται βροχές, καθώς και από αυτη τη Τετάρτη ή θερμοκρασία θα πέσει σιγά σιγά έως το Σαββατοκύριακο, πλην 10 βαθμούς+

Θα είμαστε δηλαδή στα φυσιολογικά, με μέγιστη 16-20 βαθμούς Κελσίου.

Χειμωνιακιδες χαμογελάστε.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Θα σας το χαλάσω, αλλά μεγάλη εβδομάδα προβλέπονται βροχές, καθώς και από αυτη τη Τετάρτη ή θερμοκρασία θα πέσει σιγά σιγά έως το Σαββατοκύριακο, πλην 10 βαθμούς+

Θα είμαστε δηλαδή στα φυσιολογικά, με μέγιστη 16-20 βαθμούς Κελσίου.

Χειμωνιακιδες χαμογελάστε.
Ευτυχως..Δε παλευεται ζεστη απο τωρα
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,485 μηνύματα.
Θα σας το χαλάσω, αλλά μεγάλη εβδομάδα προβλέπονται βροχές, καθώς και από αυτη τη Τετάρτη ή θερμοκρασία θα πέσει σιγά σιγά έως το Σαββατοκύριακο, πλην 10 βαθμούς+

Θα είμαστε δηλαδή στα φυσιολογικά, με μέγιστη 16-20 βαθμούς Κελσίου.

Χειμωνιακιδες χαμογελάστε.
Χάλασέ το μας !!!

Δεν παλεύεται, από τώρα, αυτό το πράγμα...
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ευτυχως..Δε παλευεται ζεστη απο τωρα
Βέβαια μιλάω τώρα για θερμοκρασίες Θεσσαλονίκης, φαντάζομαι όσο πιο κάτω θα είναι θα πάει πες 22-24 η μέγιστη.

Αλλά θα φύγει αυτή η μαλακια της αφρικανικής σκόνης
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Θα σας το χαλάσω, αλλά μεγάλη εβδομάδα προβλέπονται βροχές
Έλα μαέστρο δώστο. @fockos
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Θα κάνω Πάσχα στη θάλασσα φέτος; :clapup:
Οχι. :hehe:
Συμφωνα με τον μετερεωλογο του οπεν...τη μεγαλη βδομαδα θα εχουμε βροχες και πτωση της θερμοκρασιας..θα ερθει στα σωστα επιπεδα.



Που νομιζες οτι θα μου κανεις μπανιο το Πασχα/.
ΜΟΥΣΙΤΣΑ!
1713198104224.png
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Πάλι καλά που θα πέσει. Όσο και αν μου αρέσει ο καλός καιρός και σκεφτόμουν ότι ίσως να κάνω Πάσχα στη θάλασσα, αυτή η ζέστη δεν παλεύεται με τί-πο-τα.
 

melmel

Νεοφερμένος

Η melmel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Με τρομάζει το γεγονός ότι οσο περνούν τα χρόνια η διάρκεια της ζέστης επιμηκύνεται. Φέτος ξεκινήσαμε δυναμικά από Απρίλιο(αρχές) και θα τελειώσουμε πότε; Νοέμβρη όπως πέρσι;
8 μήνες καλοκαιρι it is😀

και πες εδώ εμείς το’χουμε στο αίμα μας και την παλεύουμε. Άλλες χώρες υποφέρουν.. Διαβασα πρόσφατα πως πλημμύρισαν κάτι παραθαλάσσιες περιοχές της Ρωσίας(αν θυμάμαι καλα) επειδή ανέβηκε η στάθμη της θάλασσας από το λιώσιμο των πάγων.
Και ποσα άλλα

Δεν είναι απλώς μια Οχι-στην-ώρα-της και υπερβολική ζεστη αλλά μια κλιματική αλλαγή την οποία ή θα αποτρέψουμε ή θα μας καταστρέψει.

Ωστόσο πιστεύω πως κάποια πράγματα είναι και αναπόφευκτα. Η φύση μεταβάλλεται (κοινώς κανει ο,τι γουσταρει) και οποιος επιβιώσει επιβίωσε. όμως κάτι τετοιο δεν αποτελεί δικαιολογία για να μένουμε άπραγοι…
Αυτό που πρέπει να γίνει και εξαρτάται από όλους μας είναι η ανθρώπινη δραστηριότητα να μην επηρεάζει σε τόσο υψηλό βαθμό το κλίμα και τη φυση γενικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,065 μηνύματα.
Ζεσταινόμουν τόσο πολύ που το σώμα ζητάει μπάνιο και ξανα μπάνιο.

Ειναι απο τις λίγες φορές που εχω πιάσει τον εαυτο μου να σκέφτομαι οτι δεν αντέχω.

Φέρτε δυο μέτρα χιόνι γαμώ. Θα μετακομίσω Ισλανδία δεν παλεύεται αλλιώς.

Εκει θα χω και τα δυο αγαπημενα μου πράγματα: Σκοτάδι, χειμώνα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,291 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μπορώ την ζεστη, μου αρέσουν οι χαμηλές θερμοκρασίες. Όμως 30 βαθμούς από αρχές Απριλίου είναι πολύ warning για το μέλλον του πλανήτη καθώς φέτος στην Ελλάδα δεν βιώσαμε καθόλου χειμώνα ενώ θεωρώ νωρίς το να ανοίξω κλιματισμό από τώρα. Αν όμως δεν πέσει η θερμοκρασία τις επόμενες ημέρες θα κατεβάσω το κοντομάνικα καθώς δεν παλεύεται.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μπορώ την ζεστη, μου αρέσουν οι χαμηλές θερμοκρασίες. Όμως 30 βαθμούς από αρχές Απριλίου είναι πολύ warning για το μέλλον του πλανήτη καθώς φέτος στην Ελλάδα δεν βιώσαμε καθόλου χειμώνα ενώ θεωρώ νωρίς το να ανοίξω κλιματισμό από τώρα. Αν όμως δεν πέσει η θερμοκρασία τις επόμενες ημέρες θα κατεβάσω το κοντομάνικα καθώς δεν παλεύεται.
Κοιτα φωτη και λοιποι..

Πλεον δεν πρεπει να εχετε τα χειμερινα και τα καλοκαιρινα ρουχα ξεχωριστα...ΟΛΑ ΚΑΤΩ..και βασικα μιλαω πολυ σοβαρα,Εγω ηδη φοραω καλοκαιρινα..βεβαια εχω 2 κρεβατοκαμαρες..πολλες ντουλαπες..σε καποιες εχω τα χεομερινα..σε καποιες τα καλοκαιρινα..και ετσι ΠΛΕΟΝ βολευομαι.Το Πασχα θα εχιε βροχες..τσουπ...την καπαρντινα μου..Οποτε φροντιστε να φτιαξετε χωρο για να τα εχετε ολα κατω.Ετσι θα πηγαινει πια ο καιρος.ΑΝΩΜΑΛΑ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μπορώ την ζεστη, μου αρέσουν οι χαμηλές θερμοκρασίες. Όμως 30 βαθμούς από αρχές Απριλίου είναι πολύ warning για το μέλλον του πλανήτη καθώς φέτος στην Ελλάδα δεν βιώσαμε καθόλου χειμώνα ενώ θεωρώ νωρίς το να ανοίξω κλιματισμό από τώρα. Αν όμως δεν πέσει η θερμοκρασία τις επόμενες ημέρες θα κατεβάσω το κοντομάνικα καθώς δεν παλεύεται.
Καλά, εγώ εδώ και καιρό είμαι με κοντό μανίκι. Ίσως η πρώτη φορά που ακόμα και Μάρτιο ήμουν έτσι.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Κοιτα φωτη και λοιποι..

Πλεον δεν πρεπει να εχετε τα χειμερινα και τα καλοκαιρινα ρουχα ξεχωριστα...ΟΛΑ ΚΑΤΩ..και βασικα μιλαω πολυ σοβαρα,Εγω ηδη φοραω καλοκαιρινα..βεβαια εχω 2 κρεβατοκαμαρες..πολλες ντουλαπες..σε καποιες εχω τα χεομερινα..σε καποιες τα καλοκαιρινα..και ετσι ΠΛΕΟΝ βολευομαι.Το Πασχα θα εχιε βρχες..τσουπ...την καπαρτινα μου..Οποτε φροντηστε να φτιαξετε χωρι για να τα εχετε ολα κατω.Ετσι θα πηγαθνει πια ο καιρος.ΑΝΩΜΑΛΑ.
Και εγώ έτσι έχω τη ντουλάπα μου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top