Ζωή στην Αμερική

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Συνήθως και η ελληνοαμερικανική πρεσβεία δε μπορεί να βοηθήσει σε τέτοια θέματα;
Αυτό δεν γνωρίζω, αλλά σκέψου είναι αρκετοί άνθρωποι που θέλουν να μεταναστεύσουν για εργασία εκεί και η κυβέρνηση τα τελευταία χρόνια έχει δυσκολέψει πολύ με τα κριτήρια για τη βίζα. Τώρα αν πας για σπουδές είναι πιο εύκολο να πάρεις φοιτητική βίζα. Έχει και λοταρία όπου δίνει πράσινη κάρτα κάθε χρόνο, αλλά έχεις πολύ λίγες πιθανότητες να κερδίσεις τη λοταρία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

να πας σαν τουρίστας με τουριστική και να ψάξεις εκεί για δουλειά
Έχω ακούσει μια περίπτωση στο JFK ( John F.Kennedy International Airport) στο έλεγχο κάλεσαν μια Ελληνίδα εργαζομένη του αεροδρομίου να πάει να ελέγξει το κινητό ενός Έλληνα γιατί το Μετανάστων υποψιάζοταν ότι ηρθε με τουριστική με σκοπό να μείνει μόνιμα Αμερική. Ο Έλληνας είχε φροντίσει να διαγράψει οτιδήποτε που θα αποκαλύπτε ότι βρήκε μια δουλειά στη Αμερική χωρίς να έχει φροντίσει να πάρεις τη ανάλογη βιζα, αλλά η εργαζόμενη μπήκε στο Facebook του και βρήκε πόστ στο τοίχο του από φίλους που έλεγαν Καλη τυχή εκεί περά, τελικά το μετανάστων τον ξαπόστειλε πίσω στη Ελλάδα.
Τώρα αυτό είναι μια μεμονωμένη περίπτωση, αλλά είναι ένα ρίσκο που αν σου κάτσει είναι 50%-50% αν καταφέρεις να περάσεις το έλεγχο στο αεροδρομίο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Μα εννοείται αυτό. Θα το μάντευα πριν το πεις καν. Είναι οι μόνοι που είναι τόσο συντηρητικοί όσο εσύ. Θα είχες και όπλο να πυροβολείς όποιον δε σού άρεσε, τέλειο ε; :laugh:

Στην ερώτηση του θέματος: Αν μού δινόταν η ευκαιρία να ζήσω λίγα χρόνια στην Αμερική, θα το έκανα. Είμαι άνθρωπος που, αν και όχι κοινωνική, μού αρέσει η πολυπολιτισμικότητα και μού αρέσει να μαθαίνω πράγματα από ανθρώπους από όλες τις φυλές οπότε πιστεύω θα έκανα φίλους από διάφορες εθνικότητες. Συμφωνώ επίσης και σε αυτό που είπε πιο πάνω ο Φώτης, οτι στην Αμερική δεν είναι κομπλεξικοί όπως στην Ευρώπη, δε σε σχολιάζουν για τα ρούχα ή την εμφάνισή σου. Εξάλλου είναι τόσο μεγάλος ο πληθυσμός που χάνεσαι στο πλήθος, δεν ασχολείται κανείς με κανέναν. Πιστεύω οτι θα έβρισκα τρόπους να ενσωματωθώ στην κοινωνία. Βλέπω σε σειρές ή ταινίες κάποιες μικρές πόλεις με σπιτάκια με αυλές και θάλασσα ή ποτάμι και μού αρέσει πολύ, πιστεύω οτι εκεί θα ήμουν ευτυχισμένη.
Οχι τα οπλα τα φοβαμαι 😂😂

Απλα το τεξας εχει μελλον απο οικονομικη αποψη καθως πολλες πολυεθνικές μετακομίζουν εκει.

Αυτο ειναι αληθεια που λεμε για την Αμερικη κανεις δεν σε σχολιαζει για τα ρουχα που φορας, αν εισαι ψηλος, κοντος, χοντρος κτλ. Στην Ελλαδα το κουτσομπολιό παει σύννεφο κάτι που με εξοργίζει. Στην Αμερική εχει παει πολλες φορες ο Πατερας μου λογω δουλειας και του ειχε κανει εντύπωση ότι κάνεις δεν ασχολείται με κανέναν, μέσα στα Walmart ειχε δει ατομα με περιεργο ντύσιμο όμως κάνεις δεν έδινε σημασία, εδώ θα τον βγάζαμε βίντεο αν βλέπαμε καποιον περίεργο στο Super market. Μάλιστα αρκετοι πανε super market με τις παντόφλες και σανδάλια πράγμα που στην Ευρώπη δεν θα γινόταν ΠΟΤΕ . Ρατσισμό μπορει να εχουν οχι σαν την Ευρωπη, οι μαυροι πλεον εχουν δουλειες με μεγαλους μισθους, καριέρα και οικογένειες πράγμα που στην Ευρώπη δεν θα γινόταν ποτε.

Η Αμερικανική εξοχή είναι καταπληκτική όντως!! Εύχομαι να καταφέρεις να πας, όπως και εγώ το εύχομαι για εμένα 😂😂
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Το σύστημα υγείας από όσο ξέρω είναι γενικά σκατά σε όλη την χώρα. Ναι δουλειές έχει παντού για υπαλλήλους, αφού η Αμερική είναι επιχειρηματική χώρα, αλλά δεν εννοώ αυτό το πράγμα. Εννοώ πως σαν υπάλληλος έχεις περισσότερα benefits στην Ευρώπη και όχι στην Αμερική. Το δημόσιο σύστημα υγείας έχει και αυτό πάρα πολλά προβλήματα και δεν αποτελεί κάποια τρομερή λύση, απλά αν είσαι άπορος στην Ευρώπη τουλάχιστο θα έχεις μια βασική περίθαλψη σε ένα δημόσιο νοσοκομείο, ενώ στην Αμερική όχι αν δεν σε καλύπτει η ασφαλιστική σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο καλύτερος τρόπος για να μεταναστεύσεις εκεί είναι να σπουδάσεις κάτι ώστε να βγάλεις φοιτιτική βίσα και να βρεις μετά δουλειά εκεί, να είσαι αρκετά skilled σε κάποιον τομέα ώστε να κανονίσεις να σε προσλάβει κάποια Αμερικάνικη εταιρία και να σου βγάλουν αυτοί εργασιακή βίζα, να πας σαν τουρίστας με τουριστική και να ψάξεις εκεί για δουλειά, ή να είσαι μεξικανός και να περάσεις παράνομα τα σύνορα.
Εγώ βασικά μιλούσα περισσότερο για θέματα περίθαλψης και εξυπηρέτησης, νομίζω ότι είναι αρκετά καλά σ'αυτό το κομμάτι, τώρα εντάξει ο σκοπός είναι να παω εκεί και να είμαι εξασφαλισμενος όσον αφορά τουλάχιστον τα βασικά για αρχή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό δεν γνωρίζω, αλλά σκέψου είναι αρκετοί άνθρωποι που θέλουν να μεταναστεύσουν για εργασία εκεί και η κυβέρνηση τα τελευταία χρόνια έχει δυσκολέψει πολύ με τα κριτήρια για τη βίζα. Τώρα αν πας για σπουδές είναι πιο εύκολο να πάρεις φοιτητική βίζα. Έχει και λοταρία όπου δίνει πράσινη κάρτα κάθε χρόνο, αλλά έχεις πολύ λίγες πιθανότητες να κερδίσεις τη λοταρία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έχω ακούσει μια περίπτωση στο JFK ( John F.Kennedy International Airport) στο έλεγχο κάλεσαν μια Ελληνίδα εργαζομένη του αεροδρομίου να πάει να ελέγξει το κινητό ενός Έλληνα γιατί το Μετανάστων υποψιάζοταν ότι ηρθε με τουριστική με σκοπό να μείνει μόνιμα Αμερική. Ο Έλληνας είχε φροντίσει να διαγράψει οτιδήποτε που θα αποκαλύπτε ότι βρήκε μια δουλειά στη Αμερική χωρίς να έχει φροντίσει να πάρεις τη ανάλογη βιζα, αλλά η εργαζόμενη μπήκε στο Facebook του και βρήκε πόστ στο τοίχο του από φίλους που έλεγαν Καλη τυχή εκεί περά, τελικά το μετανάστων τον ξαπόστειλε πίσω στη Ελλάδα.
Τώρα αυτό είναι μια μεμονωμένη περίπτωση, αλλά είναι ένα ρίσκο που αν σου κάτσει είναι 50%-50% αν καταφέρεις να περάσεις το έλεγχο στο αεροδρομίο.
Δηλαδή πρέπει να πάρω μια υποτροφία για πανεπιστήμιο στις ΗΠΑ και μετά να βρω δουλειά εκεί, μμμ δύσκολο, δε ξέρω αν με τα προγράμματα exchange που λένε γίνεται πιο εύκολα ή για το ίδρυμα κρατικών υποτροφιών. Είναι και ανάλογα τη φήμη του πανεπιστημίου βέβαια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Σε αντιθεση με αυτο που πιστευει πολυς κοσμος, το Τεξας δεν ειναι η τυπικη συντηρητικη νοτια πολιτεια. Καμια σχεση με Αλαμπαμα, Μιζουρι, Μισσισιπι στο θεμα συντηρητισμου και ρατσισμου. Μαλιστα, ενω ειναι μεν Ρεπουμπλικανικη πολιτεια, η διαφορα μπλε-κοκκινων ειναι μικρη, οπως φαινεται και απο τις τελευταιες εκλογες.
Με τις δημογραφικες αλλαγες πλεον μπορει να γινει και Δημοκρατικη. Σιγουρα παντως ειναι purple state.
Εγώ βασικά μιλούσα περισσότερο για θέματα περίθαλψης και εξυπηρέτησης, νομίζω ότι είναι αρκετά καλά σ'αυτό το κομμάτι, τώρα εντάξει ο σκοπός είναι να παω εκεί και να είμαι εξασφαλισμενος όσον αφορά τουλάχιστον τα βασικά για αρχή.
Νομιζω ειναι πλεον προυποθεση να δειξεις οτι εχεις εισοδημα ωστε να μπορεις να εξασφαλισεις τα προς το ζην
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλό το Τέξας, αλλά οι πόλεις του είναι απάλευτες, χωρίς αυτοκίνητο δεν επιβιώνεις και το καλοκαίρι έχεις θέμα. Προσωπικά στην Αμερική θα μπορούσα να ζήσω μόνο σε 5-6 πόλεις που έχουν καλές συγκοινωνίες και μπορείς να ζήσεις σε γειτονιά με όλα τα απαραίτητα, καταστήματα κλπ (SF, NY κτλ) Πόλεις τύπου Houston και Dallas απλά δεεεεν, Αθήνα και πάλι Αθήνα:bleh:
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Καλό το Τέξας, αλλά οι πόλεις του είναι απάλευτες, χωρίς αυτοκίνητο δεν επιβιώνεις και το καλοκαίρι έχεις θέμα. Προσωπικά στην Αμερική θα μπορούσα να ζήσω μόνο σε 5-6 πόλεις που έχουν καλές συγκοινωνίες και μπορείς να ζήσεις σε γειτονιά με όλα τα απαραίτητα, καταστήματα κλπ (SF, NY κτλ) Πόλεις τύπου Houston και Dallas απλά δεεεεν, Αθήνα και πάλι Αθήνα:bleh:
Ελπίζω να αστειεύεσαι...η Αθήνα καλύτερη από μια πόλη των ΗΠΑ;;; πως γίνεται αυτό;
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το καλύτερη είναι υποκειμενικό, εγώ βρίσκω καλύτερες τις πυκνοδομημένες πόλεις όπου μπορείς να κινηθείς ελεύθερα με τα ΜΜΜ και στο δρόμο να βλέπεις ζωή και κίνηση, και όχι strip malls. Κάποιος άλλος μπορεί να προτιμά να μένει σε προάστιο 30 μίλια από το Downtown, το οποίο downtown μετά τις 5 ερημώνει.

Η Αθήνα, παρά τα προβλήματά της, είναι πόλη ΖΩΝΤΑΝΗ. Επίσης τη θεωρώ καλύτερη από πολλές πολλές πόλεις των ΗΠΑ, βλέπε Βαλτιμόρη, Detroit κα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλύτερα ειναι να τα δουμε απο οσους πηγαν ηδη εκει και ειδαν

https://www.news247.gr/kosmos/treis...i-toys-makria-apo-tin-ellada.6307634.amp.html

https://www.ekirikas.com/archive_ne...oyn_ston_e_k_h_ellada_pou_afisan_piso-162789/

 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ωραία η ιστορία του παππού αλλά πολλά έχουν αλλάξει 50 χρόνια μετά.
Επίσης οι περισσότεροι στη Νέα Υόρκη είναι, τυχαίο;:D
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Το καλύτερη είναι υποκειμενικό, εγώ βρίσκω καλύτερες τις πυκνοδομημένες πόλεις όπου μπορείς να κινηθείς ελεύθερα με τα ΜΜΜ και στο δρόμο να βλέπεις ζωή και κίνηση, και όχι strip malls. Κάποιος άλλος μπορεί να προτιμά να μένει σε προάστιο 30 μίλια από το Downtown, το οποίο downtown μετά τις 5 ερημώνει.

Η Αθήνα, παρά τα προβλήματά της, είναι πόλη ΖΩΝΤΑΝΗ. Επίσης τη θεωρώ καλύτερη από πολλές πολλές πόλεις των ΗΠΑ, βλέπε Βαλτιμόρη, Detroit κα.
Καλα με το πεθαμένο Detroit δεν.ασχολείται κάνεις πλέον. Ομως η Αθηνα μπροστά σε Dallas, Houston, Austin, New york, Newark, Seattle κτλ ειναι ένα αστείο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία η ιστορία του παππού αλλά πολλά έχουν αλλάξει 50 χρόνια μετά.
Επίσης οι περισσότεροι στη Νέα Υόρκη είναι, τυχαίο;:D
Και η Ελλαδα εχει αλλαξει 50 χρόνια μετα...
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μπροστά στη Νέα Υόρκη οι περισσότερες πόλεις του πλανήτη είναι ένα αστείο. Το Newark δεν αξίζει καν να αναφέρεται ανάμεσα στις άλλες, σαν πόλη είναι απλά απαράδεκτη.
Dallas, Houston για μένα θα ήταν κόλαση, άσε που θα γινόμουν τετράπαχος γιατι θα πήγαινα παντού με το αμάξι:lol:. Τεσπα, όπως είπα είναι υποκειμενικό το ζήτημα του ποιά πόλη είναι ''καλύτερη'', για εμένα είναι το San Francisco, για εσένα το Houston π.χ. 2 πόλεις δηλαδή που δεν έχουν τίποτα κοινό.

Προσοχή, δεν μιλάμε για ευκαιρίες κλπ., αναφέρομαι στις πόλεις αποκλειστικά σαν ''περιβάλλον''.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Μπροστά στη Νέα Υόρκη οι περισσότερες πόλεις του πλανήτη είναι ένα αστείο. Το Newark δεν αξίζει καν να αναφέρεται ανάμεσα στις άλλες, σαν πόλη είναι απλά απαράδεκτη.
Dallas, Houston για μένα θα ήταν κόλαση, άσε που θα γινόμουν τετράπαχος γιατι θα πήγαινα παντού με το αμάξι:lol:. Τεσπα, όπως είπα είναι υποκειμενικό το ζήτημα του ποιά πόλη είναι ''καλύτερη'', για εμένα είναι το San Francisco, για εσένα το Houston π.χ. 2 πόλεις δηλαδή που δεν έχουν τίποτα κοινό.

Προσοχή, δεν μιλάμε για ευκαιρίες κλπ., αναφέρομαι στις πόλεις αποκλειστικά σαν ''περιβάλλον''.
Το Dallas και το Houston έχουν τεράστια παρκα και ποδήλατο δρόμους ώστε να γυμναστείς λεξεις που στην Αθήνα είναι άγνωστες. Δεν θα σχολιάσω το γεγονός ότι η Αθηνα εχει γεμισει με Πακιστανους κτλ.
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τι να τα κάνω τα πάρκα αν πρέπει να οδηγήσω 20 χλμ. για να πάρω ένα καρβέλι ψωμί; Επίσης και στο πάρκο να θέλω να πάω πάλι πρέπει να οδηγησω. Θέλω να σου πω πως πρόκειται για ένα ολόκληρο περιβάλλον που καλλιεργεί τον ανθυγιεινό τρόπο ζωής, και σίγουρα είναι διαφορετικά αν ζήσεις όντως εκεί.

Τεσπα, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Τι να τα κάνω τα πάρκα αν πρέπει να οδηγήσω 20 χλμ. για να πάρω ένα καρβέλι ψωμί; Επίσης και στο πάρκο να θέλω να πάω πάλι πρέπει να οδηγησω. Θέλω να σου πω πως πρόκειται για ένα ολόκληρο περιβάλλον που καλλιεργεί τον ανθυγιεινό τρόπο ζωής, και σίγουρα είναι διαφορετικά αν ζήσεις όντως εκεί.

Τεσπα, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.
Ε καλά που είναι το κακό στο ότι πρέπει να οδηγήσεις και λίγο; πας μετα στο πάρκο και κάνεις την γυμναστική σου. Παντοπωλεία και μάρκετ έχει παντού, για ΗΠΑ μιλάμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπροστά στη Νέα Υόρκη οι περισσότερες πόλεις του πλανήτη είναι ένα αστείο. Το Newark δεν αξίζει καν να αναφέρεται ανάμεσα στις άλλες, σαν πόλη είναι απλά απαράδεκτη.
Dallas, Houston για μένα θα ήταν κόλαση, άσε που θα γινόμουν τετράπαχος γιατι θα πήγαινα παντού με το αμάξι:lol:. Τεσπα, όπως είπα είναι υποκειμενικό το ζήτημα του ποιά πόλη είναι ''καλύτερη'', για εμένα είναι το San Francisco, για εσένα το Houston π.χ. 2 πόλεις δηλαδή που δεν έχουν τίποτα κοινό.

Προσοχή, δεν μιλάμε για ευκαιρίες κλπ., αναφέρομαι στις πόλεις αποκλειστικά σαν ''περιβάλλον''.
Μιλάτε για το Νιουαρκ του Νιού Τζερσι που είναι ακριβώς απέναντι απ'το Μανχάταν;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Το Newark είναι φανταστική πολη σίγουρα καλύτερη απο την Αθήνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι να τα κάνω τα πάρκα αν πρέπει να οδηγήσω 20 χλμ. για να πάρω ένα καρβέλι ψωμί; Επίσης και στο πάρκο να θέλω να πάω πάλι πρέπει να οδηγησω. Θέλω να σου πω πως πρόκειται για ένα ολόκληρο περιβάλλον που καλλιεργεί τον ανθυγιεινό τρόπο ζωής, και σίγουρα είναι διαφορετικά αν ζήσεις όντως εκεί.

Τεσπα, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.
Εε το κακό με την οδήγηση ποιο είναι??
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε καλά που είναι το κακό στο ότι πρέπει να οδηγήσεις και λίγο; πας μετα στο πάρκο και κάνεις την γυμναστική σου. Παντοπωλεία και μάρκετ έχει παντού, για ΗΠΑ μιλάμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μιλάτε για το Νιουαρκ του Νιού Τζερσι που είναι ακριβώς απέναντι απ'το Μανχάταν;
Το Newark ειναι φανταστικη πόλη
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Ε καλά που είναι το κακό στο ότι πρέπει να οδηγήσεις και λίγο;
Εε το κακό με την οδήγηση ποιο είναι??
Μπορεί να μην έχει τη οικονομική άνεση να πάρει αυτοκίνητο, μπορεί να μην θέλει να κολλήσει σε κίνηση, να μην το έχει με τη οδήγηση, μπορεί να μη οδηγάνε λόγω άσχημων γεγονότων ( τροχαία) και άλλους παραγόντες.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εε το κακό με την οδήγηση ποιο είναι??
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το Newark ειναι φανταστικη πόλη
Ναι απλά επειδή στις ΗΠΑ υπάρχουν κάποιες πόλεις που έχουν κοινό όνομα, εσείς μιλάτε για το Νιουαρκ του Νιού Τζερσι έτσι;
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Μπορεί να μην έχει τη οικονομική άνεση να πάρει αυτοκίνητο, μπορεί να μην θέλει να κολλήσει σε κίνηση, να μην το έχει με τη οδήγηση, μπορεί να μη οδηγάνε λόγω άσχημων γεγονότων ( τροχαία) και άλλους παραγόντες.
Στην Αμερική έχουν καλά και μεγάλα αυτοκίνητα δεν παθαίνουν τίποτα, ειδικά αυτά τα αγροτικά που έχουν στο Τέξας, εκεί όλοι ξέρουν να οδηγούν απ'τα 18
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Στην Αμερική έχουν καλά και μεγάλα αυτοκίνητα δεν παθαίνουν τίποτα, ειδικά αυτά τα αγροτικά που έχουν στο Τέξας, εκεί όλοι ξέρουν να οδηγούν απ'τα 18
Από τα 16 οδηγουν, αλλά προσπαθώ να σου πω ότι μπορεί να μην τους αρέσει η οδήγηση κτλ που ανέφερα παραπάνω. Ειδικά στη Αμερική αναγκαστικά χρειάζεται αυτοκίνητο, που έχουν τεράστιες αποστάσεις. Μια εναλλακτική λύση είναι να πάρεις Uber όταν δεν σε καλύπτει τα ΜΜΜ της κάθε πολιτείας.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top