Η απόδραση του Παλαιοκώστα από τις φυλακές Κορυδαλλού

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
(ποσα χρηματα θα πουλιοταν ολη αυτη η ιστορια για σεναριο λετε?:D)

Λες να έπιανε το Prison Break σε τζίρο? Πάντως ειλικρίνα, καλύτερο marketing για το season 3 δεν μπορούσε να γίνει στον ANT1...
Επίσης, αν ήμουν ο Παλαιοκώστας και έβλεπα σήμερα το ράδιο αρβύλα, θα είχα κυριολεκτικά πεθάνει από ανακοπή με τέτοιο γέλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Οι Αμερικάνοι απέδειξαν για μια ακόμα φορά ότι δεν έχουν καθόλου φαντασία.Για παράδειγμα πήγαν και έβαλαν το παλικαράκι να βάψει στο σώμα του τα σχέδια της φυλακής για να μπορέσει να αποδράσει.Σιγά κύριος,που νομίζεις ότι ζεις,στην εποχή του Λούκυ Λουκ και των Ντάλντον;Σε λίγο θα μας πουν ότι θα σκάψει και τούνελ.Ρε που ζείτε ρεεεεεε....Α ρε Παλαιοκώστα πρωτοπόρε και πρωτοδιδάξαντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, εδώ που τα λέμε μερικοί κι από αυτούς πάνε γυρεύοντας (τους διαδηλωτές εννοώ). Δεν εγκρίνω τη ρίψη χημικών πάνω σε μαθητές και καθηγητές, αλλά όταν έχεις την απαίτηση να μπούνε 1000 άτομα στη Βουλή να "επιδόσουν" ψήφισμα, ε δε γίνεται, πως να το κάνουμε. Να ποδοπατηθεί ο κόσμος θέλεις; Σαφώς και θα τους σταματούσαν. Αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό. Τις ποινικές υποθέσεις δεν την χειρίζονται οι πιτσιρικάδες (ως επί το πλείστον ηλίθιοι) που κάνουν τις χαμαλοδουλειές στα ΜΑΤ και στους ειδικούς φρουρούς. Οι αστυνομικοί που συμμετέχουν σε επιχειρήσεις σύλληψης ποινικών επιπέδου Παλαιοκώστα είναι ως επί το πλείστον έμπειροι βαθμοφόροι, δεν είναι μ@λ@κες και σαφώς έχουν και την ωριμότητα και τη σοβαρότητα να έχουν κάθε δικαίωμα για χρήση των μέσων που τους δίνει το κράτος για το έργο τους. Ούτε μεταγωγή, ούτε σύλληψη ποινικού γίνεται χωρίς πλήρη εξάρτυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Και μετά μου λέτε ότι η απόδραση Παλαιοκώστα δεν ήταν στημένη. Για δείτε αυτό:

https://www.sport24.gr//ast/cov/im/image001_b.jpg


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Τι να πούμε? Θαυμάζουμε την αναισθησία των Ελληνικών Αρχών. Πάντως φαίνεται ότι το σωφρονιστικό μας σύστημα μάλλον έχει αποτύχει. Δεν εξηγείται αλλιώς. Υπάρχει τόσο μεγάλη διαφθορά και εγκληματικότητα. Το γεγονός αυτό απλώς καταμαρτυρεί για μία ακόμη φορά την έλλειψη μέτρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δες και λίγο cinema - μαύρα μεσάνυχτα ή άλλο σχετικό και θα μάθεις πώς. Εξάλλου, η έννοια της κινηματογραφικής απόδρασης δεν υφίσταται πλέον. Και τανκ να έμπαινε μέσα, δε θα μου έκανε εντύπωση.

Θεωρώ πως η τηλεόραση θα με έβγαζε περισσότερο εκτός πραγματικότητας, παρά πως θα με βοηθούσε "να μάθω πώς". Το να λαμβάνουμε τηλεοπτικά σενάρια ως βάσεις συλλογισμού για πραγματικά γεγονότα, είναι κατά τη γνώμη μου αβάσιμο. Δε φταίει ο εγκληματίας, επαναλαμβάνω, αν οι αρμόδιοι είναι ανίκανοι, διεφθαρμένοι ή οτιδήποτε άλλο.

Ο λόγος που αρνούμαι στα ΜΑΤ να φέρουν όπλα είναι γιατί έρχονται σε σώμα με σώμα επαφή με μικροταραξίες (και με διαδηλωτές ενίοτε) και το πόσο εύκολο είναι να γίνει μια μ@λ@κία δεν περιγράφεται.
Οι ειδικοί φρουροί δεν γίνεται να μην έχουν όπλο γιατί συνήθως φυλάνε στόχους. Δε μπορεί να στοχοποιείται η πιο υποβαθμισμένη ομάδα της Ελληνικής Αστυνομίας (χαμηλοί μισθοί κλπ.) εξ'αιτίας ενός γεγονότος. Να πάρουμε τα νυστέρια κι απ'τους χειρούργους, τότε, επειδή κάποτε ένας τον έσφαξε πάνω στην εγχείρηση.
Από κει και πέρα, σου ξαναλέω ότι δεν αναφέρομαι για κανένα λόγο στη θανατική ποινή. Ούτως ή άλλως και σε χώρες που εφαρμόζεται η θανατική ποινή δύσκολα θα την εφαρμόσουν σε άνθρωπο που δεν έκανε έγκλημα κατά της ζωής (δολοφονία). Εκτός κι αν ο Παλαιοκώστας έχει σκοτώσει και μου διαφεύγει. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δε μπορείς όταν δραπετεύει ο Παλαιοκώστας να βάλεις πάνω απ'ολα το θεωρητικότατο δικαίωμα στη ζωή του. Του ρίχνεις με σκοπό να τον σταματήσεις κι αν τον πάρει στραβά, τον πήρε, τι να κάνουμε, ένας λιγότερος. Δεν είναι ούτε σκύλος, ούτε διαδηλωτής για να τον απωθήσεις με το taser. Είναι ένας εγκληματίας του κοινού ποινικού δικαίου με πάρα πολλά στη δικογραφία του.
Να μετανοήσει ο Ριτζάι και ο Παλαιοκώστας; Έλα! Οκ, να τον αφήσουμε σπίτι του, τότε, να σκεφτεί καλύτερα τη μετάνοιά του. Εγώ πάντως στη θέση του θα έκανα τη φυλακούλα μου, θα πήγαινα εφετείο, με καλή διαγωγή θα μείωνα την ποινούλα μου και παράλληλα θα πουλούσα σενάρια στην παραγωγή του Prison Break. :D

Δε βάζεις πάνω από όλα το θεωρητικό δικαίωμα στη ζωή του εγκληματία, αλλά όταν μπορεί να γίνει κι αλλιώς, όταν μπορεί η Πολιτεία και η κοινωνία να δείξει περισσότερη ανθρωπιά, τότε θα έπρεπε να το κάνει, και όχι να αρκεστεί σε εύκολες λύσεις.

Τί να κάνουμε, ένας λιγότερος; Έτσι κάνεις, όμως, την κοινωνία πιο σκληρή, ποιο απάνθρωπη (και περισσότερο απ' όλους, τους ομοίους του).

Δεν ξέρω για τον Παλαιοκώστα ή τον Ριζάι ή για τον κάθε Παλαιοκώστα και Ριζάι, αλλά εφόσον κάποιος έχει την παραμικρή πιθανότητα να μετανοήσει, τότε δε θα έπρεπε να του στερηθεί η ευκαιρία με έναν θάνατο που θα μπορούσε να αποφευχθεί.

Ποιος λέει ότι τα tasers χρησιμοποιούνται μόνο κατά διαδηλωτών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Και μετά μου λέτε ότι η απόδραση Παλαιοκώστα δεν ήταν στημένη. Για δείτε αυτό:

https://www.sport24.gr//ast/cov/im/image001_b.jpg


:P

..κλεμμένο από Ράδιο Αρβύλα:P:P... το είδα χθες και πέθανα στο γέλιο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και σου βάζω το δίλημμα...τον έχεις στα 50 μέτρα και προσπαθεί να διαφύγει, εσύ είσαι μπάτσος. Τον αφήνεις για να μην τον τραυματίσεις, ίσως και θανάσιμα; Εγώ, πάντως, θα του έριχνα. Μπορεί ορισμένα πραγματα εκ του ασφαλούς να ακούγονται σωστά, αλλά δεν εφαρμόζονται και μοιάζουν περισσότερο με ηθικολογήματα όταν έχεις να διαχειριστείς τέτοιες καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δε θα του έριχνα. Αλλά παραείμαι φοβητσιάρης και συναισθηματικός για να γίνω αστυνομικός.:P Και εν πάση περιπτώσει, τον πετυχαίνεις στα 50 μέτρα; Λίγοι έχουν snipers (με συγχωρείς που δεν κατέχω την ελληνική ορολογία, αλλά στο θέμα των όπλων είμαι λίγο αμαθής).
Η μόνη περίπτωση στην οποία πιθανώς θα δικαιολογούσα την ενέργεια αυτή, είναι η απόδραση ενός κατά συρροή δολοφόνου ή κάποιου που έχει ιστορικό με ευθύνη για το θάνατο πολλών ανθρώπων -τελοσπάντων, όταν έχει κάνει κάτι το φρικτό-, που έχει ελάχιστες πιθανότητες να καταλάβει τα λάθη του. Αλλά δε μπορείς να σκοτώσεις έναν κλέφτη. Ένας τέτοιος φόνος, εξάλλου, δείχνει στους υπόλοιπους φυλακισμένους ότι ο αστυνομικός αυτός, η Πολιτεία, το όλο σύστημα, δε δείχνει οίκτο, δε δείχνει σεβασμό προς την ανθρώπινη ζωή (θα μου πεις, πολλοί αδίστακτοι δολοφόνοι δεν είναι άνθρωποι, αλλά ούτε το εκλαμβάνουν όλοι έτσι, και πολύ περισσότερο, οι συγκρατούμενοί του, ούτε μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την έλλειψη ανθρωπιάς οποιουδήποτε ανθρώπου). Κι έτσι κι αυτοί θα κάνουν το ίδιο. Με τη συσσώρευση τέτοιων αρνητικών αντιλήψεων και συναισθημάτων, και τα υπόλοιπα κακοποιά στοιχεία τείνουν προς το χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Και σου βάζω το δίλημμα...τον έχεις στα 50 μέτρα και προσπαθεί να διαφύγει, εσύ είσαι μπάτσος. Τον αφήνεις για να μην τον τραυματίσεις, ίσως και θανάσιμα; Εγώ, πάντως, θα του έριχνα. Μπορεί ορισμένα πραγματα εκ του ασφαλούς να ακούγονται σωστά, αλλά δεν εφαρμόζονται και μοιάζουν περισσότερο με ηθικολογήματα όταν έχεις να διαχειριστείς τέτοιες καταστάσεις.

ναι να του ριξεις...και εγω μαζι σου ειμαι αλλα ελα σου που σε αυτο μπιπ-κρατος θα καταδικαστεις αν τον τραυματισεις θανασιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ναι να του ριξεις...και εγω μαζι σου ειμαι αλλα ελα σου που σε αυτο μπιπ-κρατος θα καταδικαστεις αν τον τραυματισεις θανασιμα
Αν είσαι αστυνομικός σημαίνει πως έχεις και το θάρρος να ρίχνεις και να τραυματίζεις ανθρώπους . . .Ναι και εγώ θα του έριχνα (το τονίζω άν ήμουν αστυνομικός )Ίσως όχι για να τον σκοτώσω αλλά να τον ακινητοποιήσω. . .Με μία σφαίρα στο ποδι θα ήταν μια χαρά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι αλλα αν αστοχησεις εεε??? τι γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Εντάξει θα ρίξω αν είμαι σιγουρη για εμένα και το σημαδι μου. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ισως λοιπον και αυτοι να μην ηταν-ειναι σιγουροι για το σημαδι τους;).Κοιταξε οπως ειπα και πριν ειναι αυτο το ...κρατος που δεν αφηνει το περιθωριο στον ειδικο φρουρο και γενικα στον καθε αστυνομικο να πυροβολησει για το <<παραμικρο>> σε αντιθεση με αλλες χωρες...(οταν λεω παραμικρο το βαζω σε εισαγωγικα για να μην περεξηγηθω-δολοφονια 16χρονου κτλ κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κατ'αρχήν μη μπλέκουμε ένα ατύχημα στο οποίο σαφώς και ήταν παράνομη η οπλοχρησία με την περίπτωση να κυνηγάς τον πλέον καταζητούμενο εγκληματία της χώρας. Τι πάει να πει δεν θα πυροβολούσες; Όταν έχει πάνω του τόσες ληστείες, μια απαγωγή με πολλά εκατομμύρια λύτρα, δυο αποδράσεις με ελικόπτερο κλπ. κλπ. το ζητούμενο είναι να κάτσει απέναντι στη Δικαιοσύνη. Δε με αφορά η σωματική του ακεραιότητα τη συγκεκριμένη στιγμή. Και ως μπάτσο, δεν θα έπρεπε να με αφορά. Όταν έχεις πάνω στην πλάτη σου τόσα πράγματα και πας να προσθέσεις άλλο ένα, πρέπει να περιμένεις και το ενδεχόμενο να πας από σφαίρα μπάτσου, δε γίνεται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν έχει δύο αποδράσεις με ελικόπτερο στο ιστορικό του, σημαίνει ότι κάτι δεν έκαναν καλά οι υπεύθυνοι. Γιατί να πληρώσει ο οποιοσδήποτε την ανικανότητα των Αρχών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε μ'ενδιαφέρει φίλε μου ποιοι υπεύθυνοι φταίνε. Με ενδιαφέρει ότι έχει πάνω του σωρεία παραπτωμάτων κι ακόμη κι αν κάνει αγαθοεργίες (με τα λεφτά άλλων), πρέπει να συλληφθεί κι αυτή είναι η βασική προτεραιότητα, ούτε η ζωή του, ούτε η σωματική του ακεραιότητα. Χωρίς πόδι, χωρίς χέρι, χωρίς κεφάλι, το μόνο για το οποία θα φρόντιζα αν ήμουν καλός μπάτσος θα ήταν να μπει πίσω απ'τα σίδερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
να μπει πίσω απ'τα σίδερα.

Να μείνει πίσω από τα σίδερα, θα έλεγα.

Δε σε ενδιαφέρει καθόλου ο αντίκτυπος τέτοιων πρακτικών στην κοινωνία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Συμφωνω με crook.Γενικα σε εναν ιδεατο κοσμο δε θα υπηρχαν φυλακες παρα μονο ψυχιατρικες κλινικες,οπου οι ανθρωποι δε θα χαναν απολυτα την ελευθερια τους και θα μπορουσαν επιπλεον να αντιμετωπισουν τις μανιες που τους καταδιωκουν.Δυστυχως ομως δε ζουμε σε μια ουτοπια,γιαυτο πρεπει να αρκεστουμε στις φυλακες.Παρολα αυτα δε πιστευω πως θα ταν συνετο να διακινδυνευουμε τη ζωη του προαναφερθεντος δραστη.Εξαλλου η δουλεια του αστυνομικου ειναι να συλλαμβανει,όχι να σκοτωνει και να πυροβολει για να ''εξασκησει''τα καθηκοντα του επαγγελματος του.Να πυροβολησω και να τον ακινητοποιησω μπορω να το κανω και γω.Το να τον συλλαβουν σωο και αβλαβη,με ανεπηρεαστη σωματικη ακεραιοτητα ειναι η δουλεια των αστυνομικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας άλλος αντίκτυπος από μια τέτοια σύλληψη στην κοινωνία, πέρα από το αίσθημα ότι υπάρχει ένα κράτος που διασφαλίζει την ασφάλεια.
Τέτοιες "πρακτικές" ποιες είναι; Η χρήση του όπλου στην προσπάθεια σύλληψης ενός καταζητούμενου με μια δικογραφία ναααααα με το συμπάθειο; Δεν είναι καμιά αξιοσημείωτη πρακτική αυτό. Είναι η πλέον λογική πράξη ενός οργάνου της τάξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top