Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
...........................................................................................

Πάνο, απευθύνομαι σε εσένα για να σε ρωτήσω τα ποιο κάτω.


1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Συνονόματε, σε γουστάρω (ελπίζω να μη θεωρηθώ....ομοφυλόφιλος) που φυλάς τον κώλο σου και δεν αφήνεις ούτε καρφίτσα....αλλά ο βασικός λόγος είναι που δεν το "παιζεις" προοδευτικούρα του κώλου, εάν με εννοείς! ;)

μα και οι διαστροφες διαφορετικοτητα ειναι....
Υπό αυτή την έννοια, τίποτα δεν είναι πανομοιότυπο άρα ο "όρος" έπρεπε να πάψει να υφίσταται εν τη γεννέση του, μας γκαστρώσανε πια οι.....διαφορετι-κοτιστές που προσπαθούν να γίνουν όμοιοι! :confused:

Και αλήθεια, δεν βλέπω κάποιο άλλο......είδος ("διαφορετικών") να διαρρηγνύει τα ιμάτια του, παρά μόνον το συγκεκριμένο! Μήπως τελικά ρε μάγκες η "διαφορετικότητα" όπως την ορίζετε σεις και οι ειδικοί ψυχολόγοι επί παντός του επιστητού και δη στητού, αρχίζει και τελειώνει μέσα στο βρακί σας; :hmm:

Κάντε μου τη χάρη.... (πληθυντικός ευγενείας)​

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Τα οποια παρα φυσει ειναι?Βοηθησε με λιγο διοτι ειλικρινα δεν καταλαβαινω σε τι ακριβως αναφερεσαι.
Αναφέρομαι στην αίρεση της ηδονής και στην ηδονή της αίρεσης, και αχ!κύριε Πάνο μουου... (αλα Ματσούκα) μην με ρωτήσετε γιατί ¨αίρεση¨...
Αίρεση και πάλι αίρεση, και όχι αναίρεση...:redface:

υγ. (Αφροδισιακός πληθυντικός ευγενείας, για να μην με επιπλήξει ο....από πάνω μου daemon... πάνω μου σ'έχω Σατανα! :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπό αυτή την έννοια, τίποτα δεν είναι πανομοιότυπο άρα ο "όρος" έπρεπε να πάψει να υφίσταται εν τη γεννέση του, μας γκαστρώσανε πια οι.....διαφορετι-κοτιστές που προσπαθούν να γίνουν όμοιοι!
σωστα,,ο καθε ανθρωπος και καθε πλασμα γυρω μας ειναι διαφορετικο απο το αλλο..

ανθρωποι με ιδιαιτερη ευφυια υπαρχουν πχ,,και λοιδορουνται απο το εκπαιδευτικο συστημα συχνα ,και απο τη κοινωνια που οτι δεν ειναι ομοιο της το ζηλευει..

δεν εχω δει τοση παλη για την υπερασπιση αυτης της δημιουργικης διαφορετικοτητας..

μονο η σεξουλικη ελευθερια-οτητα μας ενδιαφερει,,οτι κοινως περιστρεφεται γυρω απο το πρωκτο και τα γεννητικα μας οργανα,,οπου δεν θελουμε ως κοινωνια να μπαινει κανενας φραγμος και οριο.

οι ιδιοι που υπερασπιζονται την ομοφυλοφιλια,,στην τοσο φιλευλευθερη Ολλανδια-που ειναι προτυπο για του γκευ για την ανεκτικοτητα(λεγε με αδιαφορια) με πολυ ιδια επιχειρηματα προσπαθουν να περασουν και την παιδοφιλια ως φυσιολογικη...και να ανεχτουμε και αυτην την διαφορετικοτητα.

τυχαιο? δε νομιζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
μονο η σεξουλικη ελευθερια-οτητα μας ενδιαφερει,,οτι κοινως περιστρεφεται γυρω απο το πρωκτο και τα γεννητικα μας οργανα,,οπου δεν θελουμε ως κοινωνια να μπαινει κανενας φραγμος και οριο.

οι ιδιοι που υπερασπιζονται την ομοφυλοφιλια,,στην τοσο φιλευλευθερη Ολλανδια-που ειναι προτυπο για του γκευ για την ανεκτικοτητα(λεγε με αδιαφορια) με πολυ ιδια επιχειρηματα προσπαθουν να περασουν και την παιδοφιλια ως φυσιολογικη...και να ανεχτουμε και αυτην την διαφορετικοτητα.

τυχαιο? δε νομιζω..
Ναι μας ενδιαφέρει η σεξουαλική ελευθερία, μετά από μια εποχή όπου η σεξουαλικότητα του ανθρώπου καταπιεζόταν και οι άνθρωποι ήταν γεμάτοι ανασφάλειες και κόμπλεξ για αυτή. Στο 2011 είμαστε, αυτό έλλειπε!

Σε τι ωφελούν οι φραγμοί και τα όρια πάνω στην έκφραση της σεξουαλικότητας από τη στιγμή που δεν γίνεται κάτι παράνομο και βλαπτικό για το άτομο και την κοινωνία; Και μη μου αρχίσεις πάλι τις χαζομάρες περί βλαπτικότητας της ομοφυλοφιλίας, σου έχω απαντήσει περί αυτού σε άλλο παρόμοιο θέμα.

Έχεις πάει στην Ολλανδία, έχεις γνωρίσει τις αντιλήψεις εκ των έσω αυτής της κοινωνίας για την ομοφυλοφιλία και τη θέση της επί της παιδοφιλίας, ή απλά διάβασες πριν κάμποσο καιρό για το σάλο που αναπτύχθηκε περί του κόμματος παιδόφιλων που ιδρύθηκε στην Ολλανδία και κατέληξες στο σούπερ συμπέρασμα για τις θέσεις του μέσου Ολλανδού επί των θεμάτων; :confused:

Συνεπώς Άγγελε, μας προτείνεις να απαγορευτεί δια νόμου η ομοφυλοφιλία ως επικίνδυνη για το άτομο και την κοινωνία; Ή επιτρέπεις στους ομοφυλόφιλους να εκφράσουν τη σεξουαλικότητά τους, αλλά είσαι υπέρ του να κρύβονται; Λογικά η νομοθεσία θα πρέπει να απαγορεύει συμπεριφορές που είναι επικίνδυνες για το άτομο και την κοινωνία... :hmm:

Χαίρομαι πάντως που επιτέλους ένας επιστήμονας ψυχολόγος μπήκε στη συζήτηση και ξεκαθαρίζει τις θέσεις τις επιστήμης του για την ομοφυλοφιλία. Αν και έχω αναφερθεί κι εγώ πάνω σε αυτή την πτυχή του θέματος, σε δημοσιεύσεις μου.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συνεπώς Άγγελε, μας προτείνεις να απαγορευτεί δια νόμου η ομοφυλοφιλία ως επικίνδυνη για το άτομο και την κοινωνία;
οχι,,απλα να μην παρουσιαζεται ως κατι φυσιολογικο και μη βλαπτικο..

Έχεις πάει στην Ολλανδία, έχεις γνωρίσει τις αντιλήψεις εκ των έσω αυτής της κοινωνίας για την ομοφυλοφιλία και τη θέση της επί της παιδοφιλίας, ή απλά διάβασες πριν κάμποσο καιρό για το σάλο που αναπτύχθηκε περί του κόμματος παιδόφιλων που ιδρύθηκε στην Ολλανδία και κατέληξες στο σούπερ συμπέρασμα για τις θέσεις του μέσου Ολλανδού επί των θεμάτων;
παντως η παιδοφιλια και ο σεξοτουρισμος ειναι πολυ μεγαλυτερος στην Ολλανδια απο την Ελλαδα..η πολλη "προοδος" φταιει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
οχι,,απλα να μην παρουσιαζεται ως κατι φυσιολογικο και μη βλαπτικο..


παντως η παιδοφιλια και ο σεξοτουρισμος ειναι πολυ μεγαλυτερος στην Ολλανδια απο την Ελλαδα..η πολλη "προοδος" φταιει..



Είναι χρήσιμο να εξετάσουμε βαθύτερα τα αίτια που ευθύνονται για την στάση των Ολλανδών.
Ισως, από παιδαγωγικής μεριάς, να πιστεύουν ότι εμπεδώνεται καλύτερα η άποψη για ένα θέμα, όταν η πράξη έρχεται να γεφυρώσει το χάσμα με την θεωρία.

Αλλά, θα θέσω ακόμα μια άποψη.

Ισως στα πλαίσια της αδελφικότητας ως πολίτες μιας παγκόσμιας κοινωνίας και στον βωμό της σύσφιξης των σχέσεων, να συμβάλλει τα μέγιστα μια ομοφυλοφιλική δραστηριότητα !
Και τέλος ίσως, εκτός από ομοφοβικότητα – αναχρονιστικότητα – αλεργικότητα (λέω στην σκέψη εισχώρησης ανεπιθύμητου αντικειμένου εις την κοπρανοεξαγωγικής χρήσης κοιλότητα) και μερικά άλλα που ενδεχομένως μου διέφυγαν, ίσως να έχουμε σκουριασμένα μυαλά.:(

Γιατρέ μου, είναι και αυτό πάθηση ;:redface::hmm: Ανίατη ίσως ; :eek:

Τρέλα μιγάλ’ θα πρίπ’ να σι δέρν’ ωρε γιατρέ! Υστερις ιγουώ, αποζητάου γιατριά!
Ι-χά ! τ’ίχα κι διν ίχα μωρέ!

Μι πούλσε ου κουμπογιαννήτς ωρέ! Μι πούλσε…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αυτό που με βρίσκει αντίθετο είναι η προσπάθεια να περάσουν στα παιδιά πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό, το όμορφο ακόμα-ακόμα, μέσω των ΜΜΕ που κυριαρχούνται πλέον απο ομοφυλόφιλους. Βλέπω θά'λεγα όχι μόνο μια πλήρη ελευθερία στα πάνελ όλων σχεδόν αυτών των εκπομπών, να εκφερουν γνώμες και να δίνουν συμβουλές, μα αισθάνομαι πως θέλουν να περάσουν που ίσως και να τό'χουν κατορθώσει, δε ξέρω, τη δικτακτορία της ομοφυλοφυλίας.

Κατά τα άλλα νομίζω πως είτε λόγω dna είτε κάποιων συγκυριών αυτοί οι άνθρωποι έγιναν στη πορεία ομοφυλόφιλοι. Δε τους αντιπαθώ και μάλιστα επειδή οι ζωές τους λόγω αυτού του πάθους είναι πονεμένες και ιδιαίτερα χτυπημένες και ταπεινωμένες στις περισσότερες περιπτώσεις, τους κατανοώ και δε τους χλευάζω. Οταν όμως βλέπω κάποιους να είναι προκλητικοί, θρασείς αλλά ακόμα είρωνες και προσβλητικοί, μου είναι έντονα απεχθείς.

Οποιοι όμως χλευάζουν, βρίζουν και καταπιάνονται διαρκώς και σε κάθε ευκαιρία, γενικά εναντίον αυτών των προσώπων, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι, είτε με πόθους που δεν εκπληρώθηκαν, είτε που κάποτε εκπληρώθηκαν και για πολλούς και διάφορους λόγους διακόπηκαν, μα το πάθος τους είναι άσβεστο και ενεργό.

Η είναι πρόσωπα τα λεγόμενα "κακιές κρυφές" που προσπαθούν να ξορκίσουν απο πάνω τους και να ξεκαρφωθούν με αυτό το τρόπο απ τη κρυφή ερωτική ζωή τους, μα με την τόση μανία που δείχνουν σα κατήγοροι, βγάζουν ολοφάνερα την αλήθεια τους και μόνο. Την αλήθεια που με λύσσα προσπαθούν να κρύψουν, γιατί ο κοινωνικός τους περίγυρος, ο εγωισμός, η ντροπή, η οτιδήποτε άλλο, δε τους επιτρέπει να ζούν φανερά όπως οι άλλοι, το πάθος τους αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αυτό που με βρίσκει αντίθετο είναι η προσπάθεια να περάσουν στα παιδιά πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό, το όμορφο ακόμα-ακόμα, μέσω των ΜΜΕ που κυριαρχούνται πλέον απο ομοφυλόφιλους. Βλέπω θά'λεγα όχι μόνο μια πλήρη ελευθερία στα πάνελ όλων σχεδόν αυτών των εκπομπών, να εκφερουν γνώμες και να δίνουν συμβουλές, μα αισθάνομαι πως θέλουν να περάσουν που ίσως και να τό'χουν κατορθώσει, δε ξέρω, τη δικτακτορία της ομοφυλοφυλίας.

Κατά τα άλλα νομίζω πως είτε λόγω dna είτε κάποιων συγκυριών αυτοί οι άνθρωποι έγιναν στη πορεία ομοφυλόφιλοι. Δε τους αντιπαθώ και μάλιστα επειδή οι ζωές τους λόγω αυτού του πάθους είναι πονεμένες και ιδιαίτερα χτυπημένες και ταπεινωμένες στις περισσότερες περιπτώσεις, τους κατανοώ και δε τους χλευάζω. Οταν όμως βλέπω κάποιους να είναι προκλητικοί, θρασείς αλλά ακόμα είρωνες και προσβλητικοί, μου είναι έντονα απεχθείς.

Οποιοι όμως χλευάζουν, βρίζουν και καταπιάνονται διαρκώς και σε κάθε ευκαιρία, γενικά εναντίον αυτών των προσώπων, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι, είτε με πόθους που δεν εκπληρώθηκαν, είτε που κάποτε εκπληρώθηκαν και για πολλούς και διάφορους λόγους διακόπηκαν, μα το πάθος τους είναι άσβεστο και ενεργό.

Η είναι πρόσωπα τα λεγόμενα "κακιές κρυφές" που προσπαθούν να ξορκίσουν απο πάνω τους και να ξεκαρφωθούν με αυτό το τρόπο απ τη κρυφή ερωτική ζωή τους, μα με την τόση μανία που δείχνουν σα κατήγοροι, βγάζουν ολοφάνερα την αλήθεια τους και μόνο. Την αλήθεια που με λύσσα προσπαθούν να κρύψουν, γιατί ο κοινωνικός τους περίγυρος, ο εγωισμός, η ντροπή, η οτιδήποτε άλλο, δε τους επιτρέπει να ζούν φανερά όπως οι άλλοι, το πάθος τους αυτό.
Μας έχουν πει πολλά, αλλά εσύ τα λες με ιδιαίτερο τρόπο. Βάζεις περιτύλιγμα. Γι’αυτό και εγώ θα χαρακτηρίσω ως καμουφλαρισμένη ευαισθησία τα λεχθέντα σου και αυτό γιατι ευαισθητοποιείσαι μονομερώς. Μου θυμίζεις δε, τον δούρειο ίππο. Γιατι ενώ διακατέχεσαι από συμπάθεια προς τους ταπεινωμένους ομοφυλόφιλους και την ζωή τους, δεν απαντάς στην ουσία του θέματος που συζητάμε.
Γιατι για να απαντήσεις, θα πρέπει πρώτα από όλα να αποδείξεις την δική σου ανωτερότητα.

Ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις ότι εμείς που λέμε ξεκάθαρα την θέση μας έχουμε κρυφές επιθυμίες ;
Μας γνωρίζεις καλά;
Δεν θα συνεχίσω γιατι θέλω να επικεντρώσω στο θέμα. Και ευθαρσώς θα σου κάνω μια ερώτηση, την οποία έκανα και στον Πάνο, όμως δίχως απάντηση.

1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του)

Καλές οι ευαισθησίες μας, αλλά καλύτερο θα είναι να είμαστε και ειλικρινείς, γιατι τότε οι νέοι θα έχουν να ωφεληθούν από εμάς και όχι όταν ωρυόμεθα. Εξ άλλου, ένας ομοφυλόφιλος έχει επιλέξει τον δρόμο του, αλλά ένας νέος θα πρέπει να γνωρίζει καλλά που οδηγούν τα μονοπάτια που ενδεχομένως από κάποια λάθη ακολουθήσει.

Τελειώνοντας θέλω να σου προτείνω λίγη προσοχή όταν γράφεις δημόσια και αυτό γιατι δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μας έχουν πει πολλά, αλλά εσύ τα λες με ιδιαίτερο τρόπο. Βάζεις περιτύλιγμα. Γι’αυτό και εγώ θα χαρακτηρίσω ως καμουφλαρισμένη ευαισθησία τα λεχθέντα σου και αυτό γιατι ευαισθητοποιείσαι μονομερώς. Μου θυμίζεις δε, τον δούρειο ίππο. Γιατι ενώ διακατέχεσαι από συμπάθεια προς τους ταπεινωμένους ομοφυλόφιλους και την ζωή τους, δεν απαντάς στην ουσία του θέματος που συζητάμε.
Γιατι για να απαντήσεις, θα πρέπει πρώτα από όλα να αποδείξεις την δική σου ανωτερότητα.
Ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις ότι εμείς που λέμε ξεκάθαρα την θέση μας έχουμε κρυφές επιθυμίες ;
Μας γνωρίζεις καλά;
Δεν θα συνεχίσω γιατι θέλω να επικεντρώσω στο θέμα. Και ευθαρσώς θα σου κάνω μια ερώτηση, την οποία έκανα και στον Πάνο, όμως δίχως απάντηση.

1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του)

Καλές οι ευαισθησίες μας, αλλά καλύτερο θα είναι να είμαστε και ειλικρινείς, γιατι τότε οι νέοι θα έχουν να ωφεληθούν από εμάς και όχι όταν ωρυόμεθα. Εξ άλλου, ένας ομοφυλόφιλος έχει επιλέξει τον δρόμο του, αλλά ένας νέος θα πρέπει να γνωρίζει καλλά που οδηγούν τα μονοπάτια που ενδεχομένως από κάποια λάθη ακολουθήσει.

Τελειώνοντας θέλω να σου προτείνω λίγη προσοχή όταν γράφεις δημόσια και αυτό γιατι δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.
Γκλουπ! Έχω μείνει άναυδη...:worry:
Τί ήταν αυτό που σε ώθησε να κάνεις ψυχογράφημα (κακής ποιότητας θεωρώ) στην απάντηση , τα κίνητρα και τον χαρακτήρα του Έρημου νησιού;;;
Έγραψε τη θέση του και την κοσκινίζεις με περίσσια άρνηση και επιθετικότητα...
Το ¨μας¨ του α' πληθυντικού πού αναφέρεται;;; Ποια ομάδα εκπροσωπείς με αυτό το ¨μας¨ ή απλά πρόκειται για σύνδρομο μεγαλομανίας;; (φαντάζομαι αφού ψυχαναλύεις , θα το δέχεσαι κιόλας...)
Και βάζεις και όρους στη συζήτηση ¨για να απαντήσεις πρέπει να αποδείξεις την δική σου ανωτερότητα¨...:worry: Γκλουπ! Μίλησε ο άνθρωπος για δική του ανωτερότητα;;; Που βάζεις το γάντι του μποξ και τον προτρέπεις να την αποδείξει κιόλας;;; Για να κουλάρουμε λίγο λέω εγώ...
Έχεις ακούσει κιόλας από τον γραπτό λόγο του ανθρώπου ότι ωρυόταν (υπερφυσικές ικανότητες) και του καταλογίζεις από πάνω και έλλειψη ειλικρίνειας....:worry:
Στην τελική, ας μη κρατάμε και όλοι το φλάμπουρο του μη ρατσιστή, αυτός ο υπερβάλλων ζήλος θα μας φάει, και τελείως απενοχοποιημένα ως προς αυτό, εξέφρασε ο άνθρωπος τους ενδοιασμούς του...
¨δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.¨, λες , αλλά το πράττεις ομοιοπαθητικά...
1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ; ρωτας..

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του) διευκρινίζεις...

ό,τι κάνει μια νέα να το δοκιμάσει στο ...αιδοίο της... ή στον πρωκτό της αντίστοιχα... (σου απαντώ στη γλώσσα που θέτεις..)
Υποσημείωσις, η πρώτη ομοφυλοφιλική φορά δεν έχει απαραίτητα νεανική ηλικία...
Τα ίδια συναισθήματα, οι ίδιες ορμές, εκφρασμένες από άλλα όργανα...
Ή, πιο cult απάντηση, ¨τον τρώει ο κώλος του¨...
έτσι απλά χωρίς πολλά ψυχαναλυτικά
Φιλικά,:) πραγματικά,:) αλλά γιατί να ψιλαφίζουμε τις λέξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους..δικαίωμα τους είναι το τι θα κάνουν στην προσωπική τους ζωή αρκεί στην κοινωνία να μην είναι προκλητικοί (το ίδιο ισχύει και για τους straight).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Γκλουπ! Έχω μείνει άναυδη...:worry:...................................
1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ; ρωτας..

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του) διευκρινίζεις...

ό,τι κάνει μια νέα να το δοκιμάσει στο ...αιδοίο της... ή στον πρωκτό της αντίστοιχα... (σου απαντώ στη γλώσσα που θέτεις..)

  • Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

Η ερώτηση που απευθύνεται καθαρά σε άνδρες, έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από όσο απέδειξες ότι διαθέτεις. Δεν είναι τυχαίο ότι απέφυγαν να την απαντήσουν. Εσύ όμως… :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
η έλξη, οι απογοήτευση από σχέσεις με ετεροφυλόφιλους..παίζουν πολλά ρόλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του)
Η πολύ έντονη σεξουαλική έλξη για το ίδιο φύλο, τι άλλο;
Αν γνωρίζεις κανένα βαθύτερο νόημα για το ομοφυλοφιλικό πρωκτικό, θα είχε ενδιαφέρον να μας το εκθέσεις...

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
  • Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

Η ερώτηση που απευθύνεται καθαρά σε άνδρες, έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από όσο απέδειξες ότι διαθέτεις. Δεν είναι τυχαίο ότι απέφυγαν να την απαντήσουν. Εσύ όμως… :(


Mαξιμε, η αναπτυξη τους θεματος εχει αγγιξει αισιως τις 39 σελιδες και επιμενεις να κανεις ερωτησεις που εχουν απαντηθει πολλακις.
Και εκτος τουτου υποτιμας απαντησεις που διδονται επειδη δεν ικανοποιουν τις δικες σου θεσεις, οι οποιες βεβαια ειναι γνωστες.
Κοινως, το εχουμε εμπεδωσει...
Οταν επαναλαμβανομαστε ολοι και "ακουμε" δε μονο ο,τι μας αρεσει, παυει η συζητητηση να ειναι παραγωγικη.

Και στην τελικη, γιατι πρεπει ανδρας να σου δωσει μια απαντηση? Περιμενεις απαντηση δλδ απο καποιον ομοφυλοφιλο? Οι υπολοιποι που δεν ειμαστε ουτε ομοφυλοφιλοι αλλα ουτε και ανδρες, σημαινει οτι δεν μπορουμε και να γνωριζουμε, επειδη δεν εχουμε ιδια εμπειρια, αρα κακως εχουμε και αποψη...?!
Σε παρακαλω...
Δε γεννηθηκε κανεις γνωριζοντας περι ομοφυλοφιλιας. "Ρωτωντας πας στην πολη".
Εν παση περιπτωσει, ανετρεξε στις προηγουμενες σελιδες του θεματος και θα εχεις την απαντηση σου για ακομα μια φορα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
  • Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

Η ερώτηση που απευθύνεται καθαρά σε άνδρες, έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από όσο απέδειξες ότι διαθέτεις. Δεν είναι τυχαίο ότι απέφυγαν να την απαντήσουν. Εσύ όμως… :(
Πραγματικά, και επαναλαμβάνω φιλικά, προτείνω να μπουν μέσα τα υποδεκάμετρα του βάθους, του πλάτους και του εύρους,
και να προσπαθήσουμε να είμαστε όλοι λίγο πιο δεκτικοί στην οιαδήποτε άποψη, είτε συνάδει, είτε όχι με την δική μας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τελειώνοντας θέλω να σου προτείνω λίγη προσοχή όταν γράφεις δημόσια και αυτό γιατι δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.
Βγάλ' τη σκούφια σου και βάρα μας ωρέ Μάξιμε. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
  • Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

Η ερώτηση που απευθύνεται καθαρά σε άνδρες, έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από όσο απέδειξες ότι διαθέτεις. Δεν είναι τυχαίο ότι απέφυγαν να την απαντήσουν. Εσύ όμως… :(

Ερώτηση με ...βάθος; Είναι αυτό κάποιο υπονοούμενο; :hmm::clapup:

Λοιπόν θα επιχειρήσω μια σύντομη απάντηση, στηριζόμενος σε κάποια πράγματα που έχω δει:

Κάποτε, σ' ένα φτηνό τσοντοπεριοδικό, το οποίο πουλούσα στο περίπτερο που δούλευα, διάβασα μια αγγελία με το εξής περίπου περιεχόμενο: "Είμαι 37 χρονών και βαρέθηκα πια να χώνω κεριά στον κώλο μου (sic), θέλω έναν άντρα δεν μπορώ άλλο να κρύβομαι". Είχε κάτι το δραματικό τούτη η αγγελία που έκανε το στομάχι μου να σφιχτεί. Πόσο προσπάθησε άραγε αυτός ο άνθρωπος να συμπλεύσει με τα θέλω του κάθε Μάξιμου, να προσαρμοστεί στις νουθεσίες και στα θέσφατά του και πόσο δυστυχισμένο τον έκανε αυτό...:/:

Ένας γνωστός μου ομοφυλόφιλος, μου είχε πει: "Δεν είναι για μένα ένα βίτσιο, όπως όταν πιάνει ο άλλος τη γκόμενα και τη δένει για να τη βρει, εμένα είναι η ζωή μου, από μικρός αισθανόμουν γυναίκα και μόνο έτσι (δλδ με πέος εντός του πρωκτού μου) τη βρίσκω". Έλεγε αλήθεια, το έβλεπα στα μάτια του...

Τι άλλο θέλεις να σου απαντήσουμε εμείς ρε Μάξιμε τελικά; Πώς να ξέρει ένας άνδρας ή μια γυναίκα; Ρώτησες ποτέ κανέναν ομοφυλόφιλο γι' αυτό; Τι σου είπε;

Αρχική Δημοσίευση από ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ:
Όποιοι όμως χλευάζουν, βρίζουν και καταπιάνονται διαρκώς και σε κάθε ευκαιρία, γενικά εναντίον αυτών των προσώπων, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι, είτε με πόθους που δεν εκπληρώθηκαν, είτε που κάποτε εκπληρώθηκαν και για πολλούς και διάφορους λόγους διακόπηκαν, μα το πάθος τους είναι άσβεστο και ενεργό.

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος:
Ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις ότι εμείς που λέμε ξεκάθαρα την θέση μας έχουμε κρυφές επιθυμίες ;

Πραγματικά, για να συμφωνήσω με τον νέο μας συνομιλητή, απαντώντας ταυτόχρονα και στην ερώτησή σου Μάξιμε, για εσάς με τους οποίους συζητάμε εδώ, δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, αφού δεν σας γνωρίζω προσωπικά κι έτσι δεν είχα τη δυνατότητα να σας κοιτάξω στα μάτια και να δω κάτι περισσότερο ή λιγότερο από αυτά που δηλώνετε. Το ίδιο ισχύει και για όλους τους υπόλοιπους συνομιλητές σ' έναν διαδικτυακό διάλογο, γι' αυτό άλλωστε λένε πως πρέπει να υπάρχει το τεκμήριο της ειλικρίνειας σε τέτοιου είδους συζητήσεις μεταξύ αγνώστων, κρυμμένων μάλιστα πίσω από ένα ψευδώνυμο. Συνεπώς κανείς δεν δικαιούται να προβλέψει τις κρυφές επιθυμίες των υπολοίπων, αν κι εσύ προσωπικά το έχεις κάνει κατά κόρον Μάξιμε και άδικα διαμαρτύρεσαι τώρα. :sly:

Το σίγουρο είναι ότι το παραπάνω συμπέρασμα του φίλου μας, προκύπτει και σε μένα από ανθρώπους που έχω γνωρίσει από κοντά και μπορώ να μιλήσω με βεβαιότητα. Δυστυχώς είναι κάτι που συμβαίνει σε μεγάλο βαθμό και πιστεύω ότι ο φίλος μας μιλάει εξίσου βιωματικά και όχι υπονοώντας κάτι για τους συνομιλητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Είμαι 37 χρονών και βαρέθηκα πια να χώνω κεριά στον κώλο μου (sic), θέλω έναν άντρα δεν μπορώ άλλο να κρύβομαι
Καντηλανάφτης ήτανε ο απελπισμένος; :confused:

Με το συμπάθιο, αλλά το δράμα της υπόθεσης που ακριβώς το είδες, διότι εγώ το μόνο που βλέπω είναι κάποιον παλαβό, που το μόνο που τον απασχολεί είναι να χώνει κάτι στον κώλο του, και όχι ότι επιζητεί αντροπαρέες, κάτι απόλυτα φυσικό μεταξύ ανδρών, για πολλούς και διάφορους λόγους! (πάντως όχι για αλλαξοκωλιές)!

Είχε κάτι το δραματικό τούτη η αγγελία που έκανε το στομάχι μου να σφιχτεί.
Kαι το δικό μου σφίχτηκε, για άλλους λόγους όμως!

Πόσο προσπάθησε άραγε αυτός ο άνθρωπος να συμπλεύσει με τα θέλω του κάθε Μάξιμου, να προσαρμοστεί στις νουθεσίες και στα θέσφατά του.....
Ίσα με μερικά κεριά......:hmm:

Και θέλεις να πάρουμε στα σοβαρά τέτοια (μου έφερες παράδειγμα χαρακτηριστικό, δική σου η ευθύνη) άτομα; Με πόσους τρόπους πρέπει να το "πει" κανείς, πως ο (υποτιθέμενος) ρατσισμός, η περιθωριοποίηση και η απαξίωση προς τους ομοφυλόφιλους, ΑΦΟΡΑ την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ των πράξεων και λόγων τους, και φυσικά των (παράλογων) απαιτήσεων τους; :mad:

Δεν μπορείς ρε μαγκάκο να μου πετάς στη μούρη συνέχεια την ιδιαιτερότητα σου, να ΜΗΝ με αφήνεις να σε ΔΩ παρά μόνο ΕΤΣΙ και μετά να διαμαρτύρεσαι επειδή σε κρίνω βάσει αυτής! ;)

Kατά τα άλλα, χέστηκε η φοράδα στ αλώνι πως θα διαθέσει ποιός τον κώλο του! Αμάν πια, έλεος ήμαρτον, βγάλτε την κασέτα επιτέλους, για θα αρχίσω κι εγώ να υποπτεύομαι....διάφορα! :P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Kαι βέβαια δεν εννοούσα ούτε κι έδειξα κάποιον απο δω. Εγώ μπήκα προχτές κι ακόμα δε γνωρίζω πως γράφω με παράθεση κλπ. Αλλά και να γνώριζα πάλι δε θα άφηνα υποννοούμενο τόσο προσβλητικό και αιχμηρό για κάποιον. Ομως για το ότι γνωρίζω πολύ καλά πως οι μόνιμοι κατήγοροι των ομοφυλοφίλων χαρακτηρίζονται απ'όσα έγραψα στη παραπάνω τοποθέτησή μου είναι μια καθαρά δική μου άποψη, χωρίς να σημαίνει πως είμαι και νομοθέτης η δημόσιος κατήγορος. Ακόμα όταν μπαίνουν και σε πιο λεπτομερείς αναλύσεις για δισφόρων ειδών ερωτικές τέτοιου είδους περιπτύξεις κλπ, δήθεν με το πρόσχημα να τις αποδοκιμάσουν, δείχνουν όλο και πιο πολύ το ότι είναι "κρυμμένοι ομοφυλόφιλοι" όπως είπα. Είναι δυστυχώς ένα ιδιαίτερα δυνατό πάθος και μάλιστα έντονα φιλεπίστροφο, που για όποιον είναι "απαγορευτικό" ενω μέσα του το επιθυμεί, είναι τόσο πολύ μαρτυρικό που η αμετακίνητη θέση του στο να θέλει πάντοτε να κατηγορεί και να χλευάζει τους κύναιδους, τον εκθέτει μα κι απ την άλλη δε μπορεί να σταματήσει. Δε μπορεί γιατί λιώνει και βασανίζεται και μόνη ανάπαυση και διέξοδο βρίσκει σ'αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top