Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειδικα αν μυριζζει φλωριλα απο χιλιομετρα οπως ο πλευρακος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
:cry_x::spell:
Ένας που έχει μυωπία μπορεί να βγει Ι2, ένας που έχει άσθμα ή στραβισμό μπορεί να βγει Ι4. Όλοι αυτοί τι είναι; Δεν είναι αρτημελείς; Δεν έχουν σώας τας φρένας τους; Δεν είναι άνθρωποι που μπορούν να προσφέρουν στην κοινωνία;
Αν πιστεύεις οτι η ελαφρότητα που μου αποδίδεις σε αυτή την απάντηση είναι δεδομένη, δεν έχεις παρά να δεις καλύτερα την απάντηση που έδωσα στον φίλο Chemwizard. Σε αυτόν απευθύνθηκα και απαιτείται τουλάχιστον μια καλή ερμηνία των γραφόμμενων απο την πλευρά σου, προκειμένου να σχηματίσεις άποψη.
Θεωρώ υποτίμηση της νοημοσύνης μου να καθήσω και να εξηγήσω τόσο απλά πράγματα.
Και για πολλούς άλλους λόγους επίσης...
Είχα γνωρίσει και έναν gay που ήθελε από πεζικό να πάρει μετάταξη για ειδικές δυνάμεις, τον κόψανε τελικά λόγω μυωπίας.
Τώρα, την σχέση τι σχέση έχει η βούρτσα με την π...α, ποτέ δεν θα την καταλάβω.
Άραγε πόσο "λίγος" μπορεί να είναι ένας άντρας όταν το βασικό προσόν που έχει για να προβάλει τον ανδρισμό του είναι η στρατιωτική του θητεία;;!!
Αραγε ο άνδρας που με τα γραφόμμμενα του καταδεικνύει, απερισκεψία και επιπολαιότητα, μήπως είναι ο πολά βαρύς και ασήκωτος;
[/quote]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
:cry_x::spell:

Αν πιστεύεις οτι η ελαφρότητα που μου αποδίδεις σε αυτή την απάντηση είναι δεδομένη, δεν έχεις παρά να δεις καλύτερα την απάντηση που έδωσα στον φίλο Chemwizard. Σε αυτόν απευθύνθηκα και απαιτείται τουλάχιστον μια καλή ερμηνία των γραφόμμενων απο την πλευρά σου, προκειμένου να σχηματίσεις άποψη.
Θεωρώ υποτίμηση της νοημοσύνης μου να καθήσω και να εξηγήσω τόσο απλά πράγματα.

όσο καλά κι αν το διαβάσω, το μόνο που βλέπω είναι ασυνάρτητες σκέψεις : όποιος είναι "φανατικός άντρας" (χωρίς να ξέρουμε τι σημαίνει αυτό) πρέπει/θέλει να είναι Ι1, Ι5 είναι gay και διάφορα άλλα περίεργα.

Τώρα, την σχέση τι σχέση έχει η βούρτσα με την π...α, ποτέ δεν θα την καταλάβω.

έχουν ομοιοκαταληξία.

εγώ δε καταλαβαίνω τι σχέση έχει η συζήτηση που ξεκίνησες περί στρατού με το αρχικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μάξιμε,την απάντηση την έστειλα σε pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ένας που έχει μυωπία μπορεί να βγει Ι2, ένας που έχει άσθμα ή στραβισμό μπορεί να βγει Ι4. Όλοι αυτοί τι είναι; Δεν είναι αρτημελείς; Δεν έχουν σώας τας φρένας τους; Δεν είναι άνθρωποι που μπορούν να προσφέρουν στην κοινωνία;

Οι άνδρες με μυωπία είναι δεύτερης κλάσης άνδρες. Χρήσιμοι στο στρατό, αλλά για κατώτερες θέσεις. Για παράδειγμα, οι πιλότοι των αεροσκαφών πρέπει να είναι πρωτοκλασάτοι αρρένες και γι´αυτό δεν επιτρέπεται να έχουν μυωπία.

Θα μπορούσε κανείς να φανταστεί τον Rambo, να χρησιμοποιεί φακούς επαφής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σημείωση Editor:

Έτσι όπως εξελίσσεται αυτό το θέμα, δεν φαίνεται να έχει λόγο ύπαρξης.
Εάν δεν δοθεί μια σαφής και χρήσιμη κατεύθυνση, θα υποχρεωθούμε να το κλειδώσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σημείωση Editor:

Έτσι όπως εξελίσσεται αυτό το θέμα, δεν φαίνεται να έχει λόγο ύπαρξης.
Εάν δεν δοθεί μια σαφής και χρήσιμη κατεύθυνση, θα υποχρεωθούμε να το κλειδώσουμε.
Η ομοφυλοφιλία, χαρακτηρίζει ως επι το πλείστον, έναν αδύναμο άνδρα.
Αυτή είναι η γνώμη μου.
Βέβαια δεν είναι κανόνας, υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά είναι λιγοστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλία, χαρακτηρίζει ως επι το πλείστον, έναν αδύναμο άνδρα.
Αυτή είναι η γνώμη μου.
Βέβαια δεν είναι κανόνας, υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά είναι λιγοστές.

Και η γυναικεια ομοφυλοφιλια?
Μια αδυναμη γυναικα αντιστοιχως ή μηπως λογω των στερεοτυπων που την χαρακτηριζουν κι αυτη, μια γυναικα "νταλικερη"?

"Εχουμε" μπλεξει τα μπουτια μας μου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Williams

Νεοφερμένος

Η Williams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, προσωπικά πιστεύω ότι το να σου αρέσει το ίδιο φύλο δεν επηρεάζει ούτε τον ανδρισμό ενός άντρα ούτε την θηλυκότητα μιας γυναίκας, ή τουλάχιστον σε νορμάλ καταστάσεις...τώρα αν μια γυναίκα καταλήγει "νταλικέρης" ή ένας άντρας "κουνιστός" είναι επειδή δεν θέλουν να αποδεχτούν το φύλο τους (κρίση ταυτότητας ας πούμε) ή επειδή δεν μπορούν να το χειριστούν.
Δεν ξέρω αν τα λέω καλά πάντως έτσι πιστεύω..
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και η γυναικεια ομοφυλοφιλια?
Μια αδυναμη γυναικα αντιστοιχως ή μηπως λογω των στερεοτυπων που την χαρακτηριζουν κι αυτη, μια γυναικα "νταλικερη"?

"Εχουμε" μπλεξει τα μπουτια μας μου φαινεται...
αδυναμη επισης..

οι αντρογυναικες αδυναμες ειναι..
γιατι ουτε αδρες ειναι ουτε πραγματικα εχουν τα πλεονεκτηματα του φυλου τους..

το αρσενικο και θηλυκο εχει το καθενα τη δυναμη του..

δυστυχως βλεπω συχνα γυναικες να περηφανευονται οτι ειναι αντρακια κλπ..και τις συχαινομαι..
απολυτη ανασφαλεια..
καταντια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
το αρσενικο και θηλυκο εχει το καθενα τη δυναμη του..
Εδώ θα έλεγα οτι <<έχουν τα προσόντα τους και όχι τη δύναμη>> και αυτό γιατι πιστεύω οτι δύναμη υπάρχει σε θηλυκό ή αρσενικό, όταν και μόνο όταν έχουν αποδεχτεί αυτό που είναι. Δηλ. μπορεί να φαίνεται κάποιος ως πρότυπο άνδρα, αλλά η ανισορροπία του να είναι μεγάλη. Αρα αδύναμος εστί. Και κάποιος που τον βλέπουμε και λέμε οτι μοιάζει με <<υπόλοιπο άνδρα>>, να είναι άνδρας και να κουβαλάει με καρότσι τα αρχ(ντίτ)α του.
Οσο για τις γυναίκες ισχύει το ίδιο. Μια εξαιρετικά όμορφη κοπέλα, χρειάζεται να διαθέτει εσωτερική δύναμη για να υποστηρίξει και τα προβλήματα που προκύπτουν απο την εξωτερική της εμφάνiση.
δυστυχως βλεπω συχνα γυναικες να περηφανευονται οτι ειναι αντρακια κλπ..και τις συχαινομαι..
απολυτη ανασφαλεια..
Εδώ θα συμφωνήσω οτι μια γυναίκα χρειάζεται να βγάζει θηλυκότητα και όχι να το παίζει αντράκι, όταν πρόκειται για το προφίλ της. Πώς να το κάνουμε, είναι γυναίκα και αυτό δεν αλλάζει. Σε αυτό που είναι χρειάζεται να ψάξει και να ισορροπήσει.
Διαφορετικά αρχίζουν διάφορα …
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και αυτό γιατι πιστεύω οτι δύναμη υπάρχει σε θηλυκό ή αρσενικό, όταν και μόνο όταν έχουν αποδεχτεί αυτό που είναι.
+10000000000000:D

σωστοος.


να είναι άνδρας και να κουβαλάει με καρότσι τα αρχ(ντίτ)α του.
σε καροτσι?
μαλλον σε πορτοφολι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μια εξαιρετικά όμορφη κοπέλα, χρειάζεται να διαθέτει εσωτερική δύναμη για να υποστηρίξει και τα προβλήματα που προκύπτουν απο την εξωτερική της εμφάνiση.
Tι είδους προβλήματα καλείται να αντιμετωπίσει μια εκπάγλου καλλονή,που χρειάζεται γερά (εσωτερικά) κότσια??;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω οτι μια γυναίκα χρειάζεται να βγάζει θηλυκότητα και όχι να το παίζει αντράκι, όταν πρόκειται για το προφίλ της. Πώς να το κάνουμε, είναι γυναίκα και αυτό δεν αλλάζει. Σε αυτό που είναι χρειάζεται να ψάξει και να ισορροπήσει.
Διαφορετικά αρχίζουν διάφορα …
τι εννοεις στο "προφιλ" της?
και ποια είναι αυτά τα "διάφορα" που αρχιζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για αρχη, οριστε τον αδυναμο ανδρα και την αδυναμη γυναικα...
Εν συνεχεια, φροντιστε να υπαρχει συμφωνια επι του ορισμου, ωστε να υπαρχει μια αλφα συνεννοηση...
και κατοπιν τουτου συζηταμε το κατα ποσον το ομοφυλοφιλο ατομο(ανδρας/γυναικα) ειναι αδυναμο, διοτι ειλικρινα αλλα λεει ο ενας, αλλα καταλαβαινει ο αλλος.
Με αλλα λογια, αρτζιμπουρτζι και λουλας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Για αρχη, οριστε τον αδυναμο ανδρα και την αδυναμη γυναικα...
Εν συνεχεια, φροντιστε να υπαρχει συμφωνια επι του ορισμου, ωστε να υπαρχει μια αλφα συνεννοηση...
και κατοπιν τουτου συζηταμε το κατα ποσον το ομοφυλοφιλο ατομο(ανδρας/γυναικα) ειναι αδυναμο, διοτι ειλικρινα αλλα λεει ο ενας, αλλα καταλαβαινει ο αλλος.
Με αλλα λογια, αρτζιμπουρτζι και λουλας!!!

δε νομίζω να έχεις γρήγορα αποτελέσματα στην απάντηση σου, γιατί ο καθένας απαντάει με βάση τις ορέξεις και όχι με βάση να συζητήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για αρχη, οριστε τον αδυναμο ανδρα και την αδυναμη γυναικα...
δυσκολο,,αλλα βασικα ειναι αυτος που τα εχει καλα με το φυλο του ,εαυτο του..

ο ισορροπημενος-η..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δυσκολο,,αλλα βασικα ειναι αυτος που τα εχει καλα με το φυλο του ,εαυτο του..

ο ισορροπημενος-η..


Για σενα δλδ ο αδυναμος ειναι ο ισορροπημενος...

Γιατι κατι μου φωναζει πως αλλα διαβαζετε και αλλα απαντατε?! :P
Ειδες τελικα πως ειχα δικιο που μηλισα περι συγχυσης?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για σενα δλδ ο αδυναμος ειναι ο ισορροπημενος...

ο δυνατος,,,ειπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Οπως και να το κανουμε, η ομοφυλοφιλια ειναι μια ανωμαλια του οργανισμου.
Ειναι παραφυσιν ενστικτο, και παρουσιαζει ενα σταθερο ποσοστο στον πληθυσμο.
Αλλες κοινωνιες καλλιεργουν αυτο το ενστικτο, αλλες προσπαθουν να το καταπνιξουν.
Παντως, δεν ειναι κατι το φυσιολογικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top