Η επικαιρότητα εν συντομία

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

Δικό τους το υπουργείο, δικοί τους οι πόροι. Τσιφλίκι κανονικό.

View attachment 130252
@Lasher Η νομική σου συμβολή ευπρόσδεκτη.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
@Lasher Η νομική σου συμβολή ευπρόσδεκτη.

Όπως δείχνουν τα πράγματα, η εν λογω ευρωβουλεύτρια έλαβε (μέσω ΥπΕΣ; ) τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις όσων απόδημων Ελλήνων είχαν ψηφίσει στις τελευταίες εθνικές εκλογές. Η ίδια βέβαια κάτι ακατάληπτα είπε περί εγγραφής όσων έλαβαν μέιλ στο newsletter της και ότι τα στοιχεία τους τα συνέλεξε η ίδια, αλλά δεν μου φαίνεται πιστευτό. Οι ίδιοι οι παραλήπτες των ενημερωτικών μειλ το διαψεύουν, εξάλλου.
Προφανώς και θα πρέπει να ελεγχθεί πώς η κυρία αυτή προμηθεύτηκε τους λογαριασμούς ηλεκτρονικής διεύθυνσης των πολιτών που έλαβαν τα επίμαχα μηνύματα. Ενδεχομένως να στοιχειοθετείται παραβίαση της ευρωπαικής νομοθεσίας (Κανονισμός (ΕΕ) 2016/679). Τώρα θα μου πεις τι μπορείς να κάνεις εσύ, αν έλαβες, ως απόδημος που είσαι, μέιλ από την Αννούλα και θες να το κυνηγήσεις; ξέρω γω; αρχικά μια καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ νομίζω. Ίσως και μια μηνυσούλα κατά παντός υπευθύνου. Ναι, το γνωρίζω, φέξε μου και γλίστρησα, αλλά τι να πω κι εγώ...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

To χθεσινό κοντοσούβλι όντως δεν τρώγεται; Το προχθεσινό κοντοσούβλι; :hmm:

Χθεσινομαγειρεμένο κοντοσούβλι ζεσταμένο τρώγεται με τηγανιτές πατάτες. :redface:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,882 μηνύματα.
Ανδρέας Κάλβος: Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,882 μηνύματα.
Να στειλουμε μια ομαδα κρουσης με Βαρουφακη-Καζακη-Λαφαζανη να τους δειξουν πως γινεται το τυπωμα...
Και την Ζωη για να διεκδικησουν πολεμικες αποζημιωσεις καμια 500 δις
Και τον Πανο τον Καμμενο για να τους δειξει πως θα εγγραψουν αυτα τα 500 δις στον κρατικο προυπολογισμο

 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,842 μηνύματα.

150+ άτομα επιτέθηκαν σε 2 άτομα της λοατκι επειδή ήταν πιο εκκεντρικά ντυμένα. Πραγματικά ντροπή.. όλα νέα παιδια και να έχουν τόσο μίσος.

Ούτε εμένα είναι ""του γούστου μου"" άντρες που είναι ντυμένοι σα γυναίκες κτλ κτλ, αλλά έχω τη λογική να τους προσπεράσω απλώς, και να συνεχίσουμε όμορφα τις ζωές μας. Αυτό εδώ, ειναι τουλάχιστον ηλιθιο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

...της άνοιξε το στόμα να δει αν έχει χρυσό δόντι :hmm:Έρχονται για ελιές στα ...χωράφια μας, και μας βγάζουν τα χρυσά δόντια.


:popcorn:

Το 41% πώς ακριβώς βγήκε ως ποσοστό επιτυχίας; Ο λαός τι ακριβώς σκέφτεται όταν ψηφίζει;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,882 μηνύματα.

Εντυπωσιακή είναι η «βουτιά» της δημοφιλίας του Γενικού Γραμματέα του ΚΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα (24,4% από 32,9%) μετά τις πολλαπλές αντιδράσεις που προκάλεσε το σχόλιό του, στη συζήτηση του νομοσχεδίου για τα μη κρατικά ΑΕΙ, περί του σκανδιναβικού εκπαιδευτικού μοντέλου, λέγοντας πως «νέες κοπέλες, φοιτήτριες θα αναζητούν sugar daddies για να χορηγήσουν τις σπουδές τους».
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εντυπωσιακή είναι η «βουτιά» της δημοφιλίας του Γενικού Γραμματέα του ΚΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα (24,4% από 32,9%) μετά τις πολλαπλές αντιδράσεις που προκάλεσε το σχόλιό του, στη συζήτηση του νομοσχεδίου για τα μη κρατικά ΑΕΙ, περί του σκανδιναβικού εκπαιδευτικού μοντέλου, λέγοντας πως «νέες κοπέλες, φοιτήτριες θα αναζητούν sugar daddies για να χορηγήσουν τις σπουδές τους».
Είσαι σίγουρος ότι από αυτό έχασε; Όλοι ξέρουν ότι είπε αλήθειες. Μήπως έχασε για τη στάση του στο γάμο ομοφύλων;

1710253077697.png
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Απο την έρευνα V-Dem που έχει στη φόρα πάνω απο τις 4000 ανεξάρτητες πηγές που χρησιμοποίησε και οχι απο τον Economist που είναι ένα περιοδικό που δεν μας λέει καν τις πηγές του.
Αναφέρει επίσης και για τις υποκλοπές και για όλα τα σκάνδαλα της κυβέρνησης Μητσοτάκη καθώς επίσης και για την ανελευθερία της Δημοσιογραφίας κτλ κτλ.

Ανησυχητική μπορεί να χαρακτηριστεί η ετήσια έκθεση του σουηδικού ινστιτούτου V-Dem “Democracy Report 2023” που δημοσιεύτηκε πριν λίγες μέρες, σύμφωνα με την οποία η Ελλάδα παύει να είναι μια «φιλελεύθερη δημοκρατία» και κατρακυλάει στην κατηγορία της «εκλογικής δημοκρατίας». Η χώρα μας χαρακτηρίζεται ως μια από τις τρεις δημοκρατίες που έχουν έντονη ροπή προς την αυταρχικοποίηση. Οι άλλες δύο χώρες είναι η Αρμενία και ο Μαυρίκιος.
IMG_7965.jpeg

https://www.news247.gr/magazine/institouto-v-dem-gia-ellada-mia-dimokratia-se-ragdaia-ptosi/?amp
https://www.news247.gr/magazine/institouto-v-dem-gia-ellada-mia-dimokratia-se-ragdaia-ptosi/?amp
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,265 μηνύματα.

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.


Αυτό που έχω παρατηρήσει στο συγκεκριμένο θέμα είναι ότι πολλοί δημοσιογράφοι,αλλά και ο ίδιος ο τραγουδιστής ρίχνουν όλη την ευθύνη στο αυτοκίνητο που βγήκε από το stop.Εγω που οδηγάω σχεδόν 2 χρόνια και έχω μια μικρή εμπειρία μιας και οδηγάω όταν έρχομαι στο πατρικό μου διαφωνώ.Μεγαλωσα σε μια μικρή πόλη και πλέον ειδικά που οδηγάω γνωρίζω τους δρόμους,τις προτεραιότητες,που έχει την κάθε σήμανση,καθώς και την οδηγική συμπεριφορά των κατοίκων εδώ.Εχει συμβεί 1-2 φορές να μου βγουν από stop.Εγω πήγαινα γύρω στα 30 μιας και ήμουν σε στενάκια.Ημουν και υποψιασμένη, γιατί όπως είπα γνωρίζω την οδηγική συμπεριφορά.Οτςν μου πετάχτηκαν και τις 2 φορές πάτησα απευθείας φρένο και εγώ και αυτοί.Οριακα αποφύγαμε την σύγκρουση,αλλά την αποφύγαμε.Εδω λέγεται οτι ο τραγουδιστής κινούταν γύρω στα 80χιλιομετρα σε κατοικημένη περιοχή.Επομενως,ο,τι και να συνέβαινε δεν θα είχε χρόνο να αντιδράσει.Ο άλλος που βγήκε από το στοπ είτε δεν κοίταξε καθόλου είτε ο τραγουδιστής πήγαινε τόσο γρήγορα που "εμφανίστηκε" ξαφνικά στον δρόμο.Υποθετω ότι αν πήγαινε πιο σιγά θα προλάβαινε να πατήσει φρένο και το πολύ πολυ θα χτυπούσε αυτόν που βγήκε από το stop χωρις ,όμως, να έχουμε κάποια σοβαρή ζημιά ή απώλεια.Φυσικα το τι ακριβώς έγινε δεν το γνωρίζουμε ακόμα και περιμένουμε το πόρισμα της αστυνομίας.Ο,τι και να συνέβη σημασία έχει ότι μια ζωή χάθηκε.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,882 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
@Memetchi

Αυτά είναι άρθρα έχουν πλάκα για την κόντρα με τα αγγλικά, αλλά καθαρά γλωσσολογικά προφανώς και δεν στέκει, αλλιώς θα λέγαμε και ότι τα γαλλικά είναι Λατινικά με μίξη γερμανικών και λίγων ελληνικών με ωραία προφορά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top