Θέλετε η γυναίκα σας να μην δουλεύει;

Θέλετε η γυναίκα σας να δουλεύει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 78)
  • Ναι, επειδή φοβάμαι ότι δεν θα την εκτιμώ αν δεν δουλεύει

    Ψήφοι: 9 11.5%
  • Ναι, επειδή δεν θέλω να της στερήσω την δημιουργία

    Ψήφοι: 27 34.6%
  • Ναι, επειδή αλλιώς θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Ναι επειδή στο σπίτι σίγουρα είναι βαρετά και φοβάμαι ότι θα αποκτήσει νεύρα.

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Όχι, επειδή κάποιος πρέπει να καθαρίζει το σπίτι

    Ψήφοι: 4 5.1%
  • Όχι, επειδή τα λεφτά που βγάζω αρκούν.... γιατί να κουράζεται και αυτή;

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι δεν θα αντέχω τον ανταγωνισμό

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι επειδή φοβάμαι το κέρατο

    Ψήφοι: 5 6.4%
  • Δεν με νοιάζει, ό,τι αποφασίσει....

    Ψήφοι: 25 32.1%

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αυτό είναι απλά αναχρονιστικό. Ο κάθε άνθρωπος πρέπει να κάνει ότι θέλει στη ζωή του και να μη δίνει λογαριασμό σε κανέναν. και εννοώ κανέναν. Ούτε σε πατεράδες ούτε σε συζύγους ούτε τίποτα



Ωστόσο, δεν με εκφράζει καμία από τις παραπάνω επιλογές

:worship::worship::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Steve

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Βλέποντας την παρακάτω εικόνα μου ήρθε στο μυαλό το θέμα αυτό. (Για αυτό το ξεθάβω)
proud_of_mommy.jpg
Εδώ το παίδι (υποθέτω κόρη) θέλει να γίνει σαν την μαμά του. Αν ήταν ήταν μια απλή νοικοκυρά η μάνα, θα λειτουργούσε σαν πρότυπο; (έστω τέτοιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλο.

Παντως αν δε δουλευει μετα δε θα ζει πως ειναι να ερχεσαι σπιτι κουρασμενος απο τη δουλεια--> γκρινια --> νευρα ---> τσεκουρι στο κεφαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βλέποντας την παρακάτω εικόνα μου ήρθε στο μυαλό το θέμα αυτό. (Για αυτό το ξεφάβω)
View attachment 1918
Εδώ το παίδι (υποθέτω κόρη) θέλει να γίνει σαν την μαμά του. Αν ήταν ήταν μια απλή νοικοκυρά,

γιατι δεν καταλαβα την ζωγραφια;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χαχ... τωρα καταλαβα... Αρχικα το περασα για σφυρι... για αυτο δεν καταλβα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
γιατι δεν καταλαβα την ζωγραφια;:worry:

Η μαμα του κοριτσιου ειναι στριπτιζεζ σε μαγαζι.
Την εχει ζωγραφιζει την ωρα που κανει pole dancing και οι αντρες εχουν δολαρια στο χερι (greenz) και της τα δινουν.
Και λεει οτι θελει να γινει σαν την μαμα της.
Ειναι μια αληθεια οτι σε πολλα τετοια μπαρ των USA oi ανυπαντρες μητερες μην εχοντας που να αφησουν τα παιδια τους τα παιρνουν μαζι τους στην δουλεια κι εκεινα μενουν στο καμαρινι οσο η μητερα τους δουλευει.


Για την ιστορια εμενα η γυναικα μου με ενδιαφερει να μην ΜΕ δουλευει.
Οχι να μην δουλευει.;)



p.s. Τωρα που το λες οντως μοιαζει για σφυρι ρε θηριο!:D
Ουτε που το σκεφτηκα...(παρα εχω σαπιο μυαλο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καλά εγώ πάλι το είδα σαν σκούπα και απόρησα γιατί παίρνει τόσα λεφτά. Χάθηκε η φαντασία μου σε αυτήν τη ζωγραφιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαταλαβα... :redface:
Ειμαι ο σουπερ ντουπερ διεφθαρμενος εδω μεσα...:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Kαταλαβα... :redface:
Ειμαι ο σουπερ ντουπερ διεφθαρμενος εδω μεσα...:mad::P

νταξ εγώ σε πρώτη αναγνωση της ζωγραφιάς κατάλαβα ότι κάνει πεζοδρόμιο οπότε μην το παίρνεις και τόσο κατακαρδα... υπάρχουν και χειρότεροι :P

[εγώ :redface:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ πεζοδρόμιο κατάλαβα.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ετσι ακριβως ειναι οπως την περιγραφεις Μαριε.




και οχι δεν εισαι ο μονος εδω μεσα με μυαλο τετοιο :whistle:

ποτε θα ξανακατεβεις βρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαταλαβα... :redface:
Ειμαι ο σουπερ ντουπερ διεφθαρμενος εδω μεσα...:mad::P
Δε θα το λεγα. Ειναι παραλογο να σκεφτει καποιος, σφυρι. Τι ειναι , το σφυρι του Γκοτζίλα και εχουν δημοπρασια ποιος θα το παρει ; :hehe:

Και δε κανει πεζοδρομιο λεμε. Pole dancing κανει και ειναι μια χαρα ξεκαθαρο. Αντε θα το βγαλετε και τρελο τα παιδι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παλι καλα ρε παιδια που ειστε κι εσεις...φιου!
Ηρεμησα!
Teo κατα τις 20/12 θα ειμαι κατω.Θα επικοινωνησουμε γιατι θα ανεβω σιγουρα απο τα μερη σας!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ πάλι προσπαθούσα να καταλάβω τι δουλειά κάνει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν με απασχολει αν θα δουλευει εκεινη η εγω.Αλλα το οτι ο ενας εκ των δυο θα δουλευει.Το βλεπω απο θρησκυτικη αποψη,και συγκεκριμενα απο αυτα που ειπε ο γ.Παΐσιος.Δηλαδη,οτι ο ενας πρεπει να μενει σπιτι και να προσεχει τα παιδια,το σπιτι κτλ.Ο γερον βεβαια μιλησε για την γυναικα,αλλα δεν θα με πειραζε να μεινω εγω στο σπιτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω παλι δεν το βλεπω ετσι

διλαδι θελω να δουλεψει

αλλα................... το σπιτακι σπιτακι
αν δεν τα καταφερνει καλως
θα αναγκαστω να δουλευω περισσοτερες ωρες μεχρι να παραπονεθει οτι δεν με βλεπει αρκετα και να πειασει ξανα δουλεια
και αυτη τη φορα να εισαι σιγουρος πως θα τα καταφερει

εσεις τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω παλι δεν το βλεπω ετσι

διλαδι θελω να δουλεψει

αλλα................... το σπιτακι σπιτακι
αν δεν τα καταφερνει καλως
θα αναγκαστω να δουλευω περισσοτερες ωρες μεχρι να παραπονεθει οτι δεν με βλεπει αρκετα και να πειασει ξανα δουλεια
και αυτη τη φορα να εισαι σιγουρος πως θα τα καταφερει

εσεις τι λετε;


λέμε ότι με κόλπα δεν στήνεται ένα υγιές σπιτικό...
θεωρώ ότι πρέπει να έχεις τις ίδιες απόψεις για ένα τόσο σοβαρό θέμα με την σύντροφο σου και να ακολουθείτε κοινή πολιτική ή άστο να πάει και βρες κάποια άλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
η απαντιση μου ηταν γενικη.γιατι εγω με την συντροφο μου τα εχουμε βρει.
σπουδαζουμε τωρα και οι δυο,στην ειδια πολη, αυτο το επιλεξαμε πριν 1 χρονο. απο την καβαλα ηρθαμε στην κρητη για να ζησουμε μαζι.
και μεχρι τωρα το σπιτικο μας ειναι μια χαρα. εγω παραλληλα με τις σπουδες δουλευω, αλλα αυτη προσπαθει να εχει το σπιτι παντα στην εντελει, κ'εγω βοηθαω σε αυτο.

βλεπεις ,τα φαινομενα καμια φορα απατουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν σου απάντησα με βάση την προσωπική σου ζωή που φυσικά και δεν γνωρίζω
σου απάντησα με βάση την απάντηση σου
στο τέλος μας ρωτάς τι λέμε για το "κόλπο" σου του αν η γυναίκα δεν θα θέλει να δουλεύει, να δουλεύεις εσύ πολλές ώρες ώστε να υποχρεωθεί να σου πει ότι θα πάει στη δουλειά για να σε βλέπει

αυτό είπες και για αυτό σου απάντησα
τώρα το τι κάνεις στην προσωπική σου ζωή... δε με αφορά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οκ ε... εχεις δηκειο.

ηταν παρατραβηγμενο αυτο που εγραψα,
αλλα την ωρα >04:22< που το αγραφα ...... καταλαβαινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top