Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 110)
  • Ναι, θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 27 24.5%
  • Ναι, θα το επέτρεπα με προϋποθέσεις.

    Ψήφοι: 44 40.0%
  • Ναι, θα το επέτρεπα όταν λείπω από το σπίτι.

    Ψήφοι: 13 11.8%
  • Όχι δεν θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 22 20.0%
  • Δεν ξέρω/Δεν θέλω να κάνω παιδιά

    Ψήφοι: 4 3.6%

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μία φορά έχει κοιμηθεί στο πατρικό μου ο φίλος μου, γιατί την επομένη είχαμε ταξίδι νωρίς το πρωί και μένω πολυ πιο κοντά απο εκείνον στο λιμάνι. :P Εκείνος κοιμήθηκε στο καναπέ στο σαλόνι και εγώ με τη μαμά μου στο δωμάτιο της. :D Δεν είχαν πρόβλημα οι δίκοι μου, ίσα ίσα ο μπαμπάς μάλιστα του έλεγε να του στρώσουν στο δωμάτιο μου για να χει δροσιά από το κλιματιστικό και να κοιμηθούν οι δυο τους μαζί! :P

Εγώ μπερδεύτηκα γιατί έπρεπε να χωριστούν οι γονείς σου και να κοιμηθείς με την μητέρα σου. Το μόνο που μπόρεσα να σκεφτώ είναι μη τυχόν έρθει το βράδυ στο δωμάτιό σου όταν κοιμούνται οι δικοί σου; :eek: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εγώ μπερδεύτηκα γιατί έπρεπε να χωριστούν οι γονείς σου και να κοιμηθείς με την μητέρα σου. Το μόνο που μπόρεσα να σκεφτώ είναι μη τυχόν έρθει το βράδυ στο δωμάτιό σου όταν κοιμούνται οι δικοί σου; :eek: :confused:

Χα χα!

Το δωμάτιο μου έχει κλιματιστικό, ενώ των γονιών μου όχι γιατί έχει χαλάσει, και ο μπαμπάς το καλοκαίρι θέλει να κοιμάται συνήθως εκεί γιατί ζεσταίνεται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ααααα πες το έτσι κι έφτιαξα ολόκληρο σενάριο. Νταξ κομπλέ. :clapup:

Ontopic, δεν απαντάω, γιατί εδώ δεν έχω σκεφτεί να κάνω παιδί, θα σκεφτώ και για τη σχέση του; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι οι περισσότεροι που απαντήσατε στο θέμα δεν έχετε ακόμη παιδιά και μέσα από τις απαντήσεις σας, προκύπτει κι ένα δεύτερο ερώτημα: Πού και πότε θα κάνετε έρωτα εσείς ως γονείς, όταν θα έχετε παιδιά; :P Αυτό το έχετε σκεφτεί ή μήπως θα περιμένετε να πάνε τα παιδιά να σπουδάσουν σε άλλη πόλη για να ευχαριστηθείτε σεξ με τον/την σύντροφό σας; :D

:mad::/::ropalo::cry_x::knife::mastigio
Γιατί παίζεις με τον πόνο μας?

Τα πας παιδικό σταθμό από μηνών, κι εσύ πας στην δουλειά
το καλοκαίρι κατασκήνωση σε 2-3 διαφορετικές περιόδους, από ποιά ηλικία είπαμε?
τα γράφεις αγγλικά -γαλλικά-γερμανικά-ιταλικά, μπαλέτο,κιθάρα,judo,tai chi chuan,υπολογιστές, κατηχητικό ,από ποιά ηλικία είπαμε?
Σάββατο βράδυ τα παρκάρεις σε παιδικά πάρτυ, από ποιά ηλικία είπαμε?
τα βάζεις για ύπνο από τις 8...:hmm: καλά είσαι αθώος άνθρωπος... επιβεβαιώθηκε!
Ντάξ , υπάρχουν λύσεις....;)
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:mad::/::ropalo::cry_x::knife::mastigio
Γιατί παίζεις με τον πόνο μας?
Διότι κάποτε πρέπει ν' απενοχοποιήσουμε τον έρωτα...

Δεν θυμάμαι οι γονείς μου να προσπάθησαν ιδιαίτερα να κρυφτούν όταν τσακώνονταν με φρικτές βρισιές και αγριότητα.
Χίλιες φορές να τους είχε ξεφύγει κάποιος ερωτικός αναστεναγμός ή μια τρυφερή κουβέντα, παρά αυτό. Λιγότερο θα με είχε βλάψει να ξέρω πως βρίσκονται στο δωμάτιό τους και κάνουν έρωτα, από το να τους βλέπω να σφάζονται για μικροπράγματα...
Πιο εύκολο θα μου ήταν να κατανοήσω -από κάποια ηλικία έστω και μετά- πως έχουν ανάγκη από κάποιες προσωπικές στιγμές τρυφερότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Για αυτό με έστελναν φροντιστήριο κτλ, για να κάνουν σεξ με την ησυχία τους, και εγώ που νόμιζα ότι ενδιαφέρονταν για την πνευματική μου εξέλιξη. Μου συνέτριψες την ευγνωμοσύνη που ένιωθα προς τους γονείς μου. Τι να πεις, τελικά πίσω από όλα κρύβεται ένα καλό σεξάκι.



Τελικά από το σεξ οφείλουμετην ύπαρξή μας μέχρι και την προσωπικότητά μας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτοί που λέτε με προυποθεσεις τι εννοειτε ακριβως ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Διότι κάποτε πρέπει ν' απενοχοποιήσουμε τον έρωτα...

Δεν θυμάμαι οι γονείς μου να προσπάθησαν ιδιαίτερα να κρυφτούν όταν τσακώνονταν με φρικτές βρισιές και αγριότητα.
Χίλιες φορές να τους είχε ξεφύγει κάποιος ερωτικός αναστεναγμός ή μια τρυφερή κουβέντα, παρά αυτό. Λιγότερο θα με είχε βλάψει να ξέρω πως βρίσκονται στο δωμάτιό τους και κάνουν έρωτα, από το να τους βλέπω να σφάζονται για μικροπράγματα...
Πιο εύκολο θα μου ήταν να κατανοήσω -από κάποια ηλικία έστω και μετά- πως έχουν ανάγκη από κάποιες προσωπικές στιγμές τρυφερότητας.

Εγώ απλά θυμάμαι κάποιες φορές που είχα προσπαθήσει να μπω στο δωμάτιό τους και ήταν κλειδωμένη η πόρτα. Προσωπικά, το κλείδωμα της πόρτας μου φαίνεται καλή επιλογή, όπως και η εκμάθηση της συνήθειας "χτυπάω την πόρτα". Κάτι που βέβαια θα πρέπει να ισχύει και από την άλλη πλευρά, να ξέρει δηλ. και το παιδί ότι έχει τον προσωπικό του χώρο και ότι δεν θα μπει ο άλλος χύμα μέσα.

Κάπου είχα διαβάσει την άποψη κάποιας ειδικού, η οποία παρότρυνε τους γονείς να κάνουν ελεύθερα σεξ ανεξάρτητα με το αν είναι ή όχι το παιδί τους εκεί και αν τύχει να τους δει να του πουν να βγει έξω. Εγώ πιστεύω πως πρέπει να διαφυλάσουμε τον προσωπικό μας χώρο, χωρίς να κρυβόμαστε.

Όσοι φίλοι μου πάντως έχουν δει τους γονείς τους να κάνουν σεξ μου έχουν πει ότι θα προτιμούσαν να μην τους είχαν δει. Κι εγώ έτσι σκέφτομαι. Μπορεί απλά να είχαν κλειδωμένη την πόρτα, αλλά ήξερα ότι κάτι συνέβαινε εκεί και δεν μπορώ να πω ότι με πείραζε. Αν όμως τους έβλεπα επί τω έργω νομίζω ότι θα αισθανόμουν πολύ άβολα, ότι θα είχα εισβάλει σε κάτι πολύ προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Όσοι φίλοι μου πάντως έχουν δει τους γονείς τους να κάνουν σεξ μου έχουν πει ότι θα προτιμούσαν να μην τους είχαν δει. Κι εγώ έτσι σκέφτομαι. Μπορεί απλά να είχαν κλειδωμένη την πόρτα, αλλά ήξερα ότι κάτι συνέβαινε εκεί και δεν μπορώ να πω ότι με πείραζε. Αν όμως τους έβλεπα επί τω έργω νομίζω ότι θα αισθανόμουν πολύ άβολα, ότι θα είχα εισβάλει σε κάτι πολύ προσωπικό.


Όλοι το ξέρουμε αλλά νομίζω ότι κανένας δεν θέλει να δει τους γονείς του πάνω στο έργο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Φαντάζομαι ανάλογα με την ηλικία και εφόσον εγκρίνω τη σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ είμαι σίγουρη ότι τα παιδιά μου θα έχουν πολύ διαφορετικές απόψεις από τις δικές μου. Γενικά είμαι άνετη και "φιλελεύθερη" και συνήθως παιδιά τέτοιων ατόμων βγαίνουν συντηρητικά. Στο θέμα των σχέσεων τώρα, είμαι "οπισθοδρομική" μόνο σε ένα κομμάτι: θεωρώ ότι πραγματική σχέση είναι μόνο αν δύο άτομα μένουν μαζί, μοιράζονται ευθύνες, ζουν την καθημερινότητα και είναι πιστοί (πέρα από τα βασικά, να αγαπιούνται κλπ). "Σχέσεις" του τύπου πάμε-για-καφε-μετά-σε-κλαμπ-αντε-κανενα-σινεμα-και-μετα-μπαλαμουτιαζομαστε για μένα δεν είναι πραγματικές σχέσεις (ακόμα). Και εφόσον το παιδί μου είναι σε νεαρή ηλικία, κατά πάσα πιθανότητα θα έχει γκόμενο/γκόμενα και όχι σχέση. Αρα εκ των προτέρων ξέρω ότι πειραματίζεται και ότι 99% το άτομο που θα φέρει σπίτι δεν θα είναι κάτι σταθερό. Η ερωτηση λοιπόν είναι αν θα νιώθω άνετα να ξέρω ότι το παιδί μου πιθανά θα κάνει σεξ ένα δωμάτιο δίπλα από μένα με ένα άτομο το οποίο αύριο-μεθαύριο θα είναι παρελθόν. Χμμ, είναι άβολο σίγουρα, αλλά ποιά είμαι εγώ να πω τι να κάνει στη ζωή του?
Για μένα δεν τίθεται θέμα "εγκρισης" και "πόσο καιρό είναι μαζί" ή αν "είναι καλό παιδί". Για μένα όλο αυτό είναι πειραματισμός και απλά θα εύχομαι το καλύτερο και δεν θα ανακατευτώ (όσο μπορώ). Βέβαια ο πατέρας δεν νομίζω να έχει αυτή την άποψη άμα είναι κορίτσι. Μπορώ να τον φανταστώ από τώρα να σημαδεύει με την καραμπίνα τον υποψηφιο "γαμπρό" και να του κάνει ανάκριση (δεν είναι μεταφορική η σκέψη, κυριολεκτικά το φαντάζομαι) μην τυχόν και πληγωθει το κοριτσάκι του. Και ταυτόχρονα να κράζει εμένα για τις ελευθερίες που δίνω στα παιδιά.
Οπότε στη θεωρία όλοι καλά τα λέμε, αλλά για να έρθει εκείνη η μέρα να μας δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε, ποιο λογικό παιδί θα πήγαινε να κάνει σεξ στο σπίτι του, ενώ είναι οι γονείς του εκεί;
Δηλαδή οκ, να κοιμηθούν απλά επειδή ας πούμε κάτι προέκυψε ορ σάμθινγκ, δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά είδα κάτι περίεργα, του τύπου "να έρθουν σπίτι καλύτερα, αντί για το πάρκο/ξενοδοχείο/αυτοκίνητο", εχμ, προσωπικά θα προτιμούσα το πάρκο, και το κάθε πάρκο, από το να το έκανα παρουσία των δικών μου/δικών του στο δίπλα δωμάτιο.:confused:

Δε ξέρω γιατί, αλλά το θεωρώ τόσο άβολο και "αγενές" ας πούμε, κι έλλειψη σεβασμού προς τους γονείς σου κτλ. Δε ξέρω γιατί, αυτό μου προκαλεί η σκηνή - όχι ότι είναι κάτι κακό ρε παιδί μου, αλλά υπάρχουν (ή είναι καλό να υπάρχουν έστω) κάποια όρια ανάμεσα στο γονιό και το παιδί όσον αφορά τις πολύ προσωπικές του στιγμές - αν και μπορεί απλά η όλη φάση να μην είναι του στυλ μου.:confused:

Τώρα, όσον αφορά τον απλό ύπνο, δε νομίζω να είχα πρόβλημα ως γονιός, αφού ούτε οι δικοί μου έχουν. Είναι όλα θέμα εμπιστοσύνης νομίζω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ποτέ μην λες ποτέ.οκ.
Αλλά προς το παρόν όχι δεν μ' αρέσει σαν ιδέα.καθόλου.
Νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια,όση ελευθερία κ να δίνεις, και βέβαια να υπάρχει πάντα ο σεβασμός.
Βασικά θα ψιλοαπογοητευόμουν αν μου το ζήταγε σε πρώτη φάση.Κ γω εξ'άλλου δεν θα το κανα για κανένα λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Γονιος δεν ειμαι...Οποτε μιλαω εκ του ασφαλους....
Προσωπικα δεν βλεπω καποιον λογο για τον οποιο θα αφηνα το παιδι μου(κορη κατα προτιμηση...Ναι θα ειμαι χαζομπαμπας στην ωρα μου) να φερει την σχεση της για να κοιμηθουν το βραδυ...Εαν θελει να φανε(η και να φαμε μαζι) το βραδυ κανενα προβλημα, να δουνε καμια ταινια και τετοια...Αλλα να κοιμηθουνε οχι... Ακομα και εαν δεν εχουν στο νου τους να κανουν σεξ...Ξερουμε ολοι ποσο απροβλεπτες ειναι οι ορμονες σε τετοια ηλικια...Και δεν θα ηθελα να κανουνε σεξ με τους γονεις μεσοτοιχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Θα το επέτρεπα με προυποθέσεις βέβαια,όπως να κοιμηθούν σε ξεχωριστά δωμάτια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εννοείται και τα προφυλακτικά on the house!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Οχι,με τιποτα! οσο χαλαρος και να ειναι ενας γονιος,αυτο παραπαει...:worry:
Επισης,ποτε δεν θα το εκανα αυτο στους δικους μου γονεις... εκτος του οτι θα μου εβγαζαν τα μαλλια μπουκλα-μπουκλα,θα ηταν και παρα πολυ αβολο για τους ιδιους!
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
νομιζω θα ηταν αρκετα αβολο και για εσας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Από τη μία δεν θα μου άρεσε καθόλου.
Από την άλλη να κοιμάται το δικό μου παιδί αλλού και να μην ξέρω που είναι, δεν θα το άντεχα.
Οπότε ξέρω γω..

Συμφωνώ με αυτά που έγραψε η Christinelle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Νομίζω θα τον/την άφηνα...
Καλύτερα στο σπίτι παρά οπουδήποτε αλλού...σε πάρκα ή ξενοδοχεία...!!
Σίγουρα θα ήταν άβολα τις πρώτες φορές αλλά μετά είναι θέμα εξοικίωσης...
Αρκεί βέβαια να υπάρχουν και κάποια πρέπουσα συμπεριφορά που δεν φέρνει κανέναν σε δύσκολη θέση...
Μην το παρακάνουμε κιόλας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top