Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Αν ταιριάζαμε κατα τα άλλα, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 40 62.5%
  • Όχι, με τίποτα.

    Ψήφοι: 16 25.0%
  • Μόνο αν ήταν "πολυτελείας" και το έκρυβε

    Ψήφοι: 2 3.1%
  • Ο κουμπάκιας πάει και στον οίκο ανοχής :P

    Ψήφοι: 6 9.4%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;
Αν ναι, βάζετε κάποια όρια (πχ μόνο "πολυτελείας");
Αν όχι, γιατί;

(θέμα που μου ρθε κι εμένα τώρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
με συγχωρείς......και τι στο καλό θα λέμε????????????:P


απάντηση: ιντερνετικά και μόνο από επιστημονικό ενδιαφέρον. Επιλογές είναι αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο επάγγελμα δεν το εκτιμώ, επειδή βλέπω το σεξ πολύ συναισθηματικά και με στενοχωρούν τα άτομα που το κάνουν επάγγελμα.:worry: Κυρίως οι ζιγκολό μου την σπανε πολύ!

Μια κοπέλα του κύκλου μου έκανε κατά 90% αυτή την δουλειά στο παρελθόν. Δεν μου το έχει αποκαλύψει, αλλά το έμαθα από συμπτώσεις. Παρόλα αυτά δεν άλλαξε κάτι στον τρόπο που την βλέπω, επειδή έχω εμπειρίες μαζί της κι επειδή ξέρω τους λόγους που το έκανε, καθαρά δικοί της ψυχολογικοί.

Παρόλα αυτά, δεν ξέρω αν θα έκανα παρέα με άτομα που χρησιμοποιούν τυχοδιωκτικά αυτό το επάγγελμα επειδή δεν θα τα εκτιμούσα. Επίσης, αμφιβάλλω αν θα έκανα παρέα με άτομα που κάνουν "πιάτσα" και φωνάζουν όταν περνάει αυτοκίνητο που το οδηγεί άντρας προκαλώντας τον, επειδή μου βγάζουν ότι έχουν ξεχάσει την αξιοπρέπειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
με συγχωρείς......και τι στο καλό θα λέμε????????????:P


ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να μάθεις που δεν το ήξερες πριν :bleh:


παρέα? όχι
διαπελατειακές/επαγγελματικές σχέσεις? ναι...
με την προυπόθεση ότι θα ήταν ΔΙΚΟΙ μου πελάτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ήταν κατά τα άλλα καλόψυχος άνθρωπος θα έκανα παρέα μαζί τους. Πιστευω οτι απο τον κάθε άνθρωπο μπορείς να κερδίσεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να μάθεις που δεν το ήξερες πριν :bleh:
internet πιδίμ.

παρέα? όχι
διαπελατειακές/επαγγελματικές σχέσεις? ναι...
με την προυπόθεση ότι θα ήταν ΔΙΚΟΙ μου πελάτες :P
αχχαχααχαχαχαχ, θα φας καλά όπως κι αν το δεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Πιστευω οτι απο τον κάθε άνθρωπο μπορείς να κερδίσεις κάτι.


συμφωνώ...αλλά δε χρειάζεται απαραιτήτως να κάνεις παρέα.
δεν το βλέπω ρατσιστικά αλλά εδώ που είμαι και με τη δουλειά που κάνω ΑΠΟΚΛΕΙΩ οποιαδήποτε κοινωνική συναναστροφή.




αχχαχααχαχαχαχ, θα φας καλά όπως κι αν το δεις:P

όλα εμπειρίες είναι..:P

χωρίς πλάκα πάντως..

εμένα δε μου έχει τύχει τέτοιος πελάτης αλλά από συναδέρφους έχω μάθει ότι τουλάχιστον οι ιερόδουλες είναι πολύ εντάξει στις πληρωμές τους.
τι θέλω να πω..
έναν ''αξιοπρεπέστατο'' κατά τ' άλλα πελάτη μπορεί να τον κυνηγάς για να πληρωθείς.
άνθρωποι που θεωρούνται περιθωριοποιημένοι..Αλβανοί. ιερόδουλες, χρήστες είναι συνεπέστατοι στις οικονομικές τους υποχρεώσεις.


έντιτ: κοινώς τα μεγαλύτερα λαμόγια κάθονται σε ακριβά σαλόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
άνθρωποι που θεωρούνται περιθωριοποιημένοι..Αλβανοί. ιερόδουλες, χρήστες είναι συνεπέστατοι στις οικονομικές τους υποχρεώσεις.

σαφ'ως..οι δουλειές πανε καλά, τα λεφτά μαύρα...:D:D

α, και ο φόβος φυλάει τα έρμα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Επειδη ειμαι αγορι δεν θα εκανα παρεα με ζιγκολο γιατι δεν το πολυεκτιμω αυτο το επαγγελμα αλλα με πορνη ανετα γιατι μπορει να μου μαθαινει τα νεα κολπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
σαφ'ως..οι δουλειές πανε καλά, τα λεφτά μαύρα...:D:D


όχι απαραιτήτως.:)

δεν μιλάμε μόνο γι' αυτούς που κάνουν καλή παράνομη μπιζνα μιλάμε και για τους μεροκαματιάρηδες.

δεν το παίζω υπερασπιστής των αδυνάτων και κατατρεγμένων αλλά πληρώνουν καλά και δεν προσπαθούν να στην κάνουν.


Λία αν δε σε κάλυψα πριν στο γιατί όχι για παρέα πες μου να το επεκτείνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Χαλαρά. Η δουλειά είναι δουλειά.Και αν το επάγγελμα λέει κάτι για τον άνθρωπο δεν πρέπει να σε προκαταλαμβάνει εκτός και αν το επάγγελμά τους είναι μόνιμος των στρατιωτικών σωμάτων.
Βέβαια όταν μια οποιαδήποτε σχέση με οποιδήποτε άνθρωπο ρισκάρουν το επάγγελμα και τον βιοπορισμό τότε κακώς αλλά τα παραπάνω γίνονται θεωρίες και προηγείται το προσωπικό συμφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω....
Νιώθω ότι ζω με αυτά τα άτομα σε παράλληλους κόσμους που δεν συμπίπτουν εύκολα...
Οπότε...δεν ξέρω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οχι δεν νομίζω να είχα πρόβλημα να κάνω παρέα με εναν τέτοιο άνθρωπο... εδώ στην καθημερινότητά μας συναναστρεφόμαστε με "π*****δες" και "π*****ες" στην ψυχή και το θεωρούμε φυσιολογικό γιατί και αυτοί υπάρχουν στον κόσμο που ζούμε...
Αρκεί βέβαια να είναι άνθρωποι με τους οποίους εγώ θα μπορούσα να συναναστραφώ να έχουμε κάποια κοινά (εκτός επαγγέλματος) τα οποία μπορούμε να μοιραστούμε ή τέλος πάντων να μπορούμε να συζητήσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;
Αν ναι, βάζετε κάποια όρια (πχ μόνο "πολυτελείας");
Αν όχι, γιατί;

(θέμα που μου ρθε κι εμένα τώρα :P)

Πάντα αναρωτιόμουν γιατί ένας ζιγκολό έχει πολύ ανώτερο κοινωνικό status από μια πόρνη. 'Ενα το κρατούμενο. Τέλος πάντων οι ζιγκολό μου είναι αδιάφοροι και απεχθείς ως φίλοι. 'Εχω γνωρίσει ζιγκολό που μου έκανε το φίλο και ομολογώ ότι είχε πολύ χιούμορ αλλά ήταν εξαιρετικά επικίνδυνο άτομο και αντιπαθής. Πολύ κυνικός. Τις πόρνες τις συμπαθώ ιδιαίτερα γιατί είναι άμεσες. Η διαφορά τους από τις κυρίες του καλού κόσμου είναι ότι σου λένε ''ΤΟΣΑ'', αντί να σου τα ρουφάνε με τρόπο. Αν έχω να διαλέξω μεταξύ πόρνης και τσούλας, θα προτιμήσω την πόρνη. Για κυρία δεν το συζητάμε, είναι είδος προς εξαφάνιση. Η ταινία ''καλώς ήρθε το δολλάριο'' έχει πολύ όμορφο τέλος για να είναι αληθινό και η ταινία ''Pretty woman'' πάλι πολύ χολιγουντιανή για τα ελληνικά δεδομένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνω με πριμε, και στην ερωτηση "οχι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Εννοείται θα έκανα παρέα. Άλλωστε θα είχα να μάθω πολλά... χιχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω καθόλου. Αν μου έκαναν "κλικ" τότε μάλλον ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εννοείται θα έκανα παρέα. Άλλωστε θα είχα να μάθω πολλά... χιχι :P

χεχεχεχε, ακριβώς!!! Άλλωστε σημασία έχει τι άνθρωπος είναι ο άλλος και όχι τι επάγγελμα κάνει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οτι δουλεια και να κανει ο αλλος, ειτε ειναι επιστημονας, ειτε ειναι ζιγκολο/ιεροδουλη δεν πρεπει να κριθει βασει αυτου και μονο.

ναι εχω κανει παρεα με τετοια ατομα και θα συνεχισω να κανω, δεν κοιταω το επαγγελμα, κοιταω τον ανθρωπο, και ισως σας φανει λιγο "καπως" αλλα την δουλεια τους την εκτιμω - ειναι επαγγλεμα και αυτο, και αυτοι πρεπει να ζησουν και επειδη διαλεξαν αυτο το επαγγελμα δεν σημαινει οτι ειναι κατωτεροι απο εμας τους υπολοιπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top