Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γεια σας εγώ έφερα το βιολί μου, δε θα έκανα κάτι με γυναίκα πέρα από φιλιά ή χάδια όπως είπαν και οι Βίεντο/Σκάνταλ και σίγουρα δεν έχω φαντασιωθεί καμία, ούτε καν τσόντες λέσμπιαν/τρίο με 2 γυναίκες δε βλέπω και γενικώς από πάντα με θεωρώ παραπολυστρειτ.

Φαίνεται παράλογο όμως που παρά ταύτα το τρίο με γυναίκα δεν το αποκλείω;; Μπορεί να είναι μόνον επειδή είμαι Δικαία, δηλαδή εφόσον θα 'θελα και με άντρα θα ήταν δίκαιο για τον σύντροφό μου να γινόταν και με γυναίκα στο ίδιο πλαίσιο.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
θα βγω οφφ τοπικ idc αλλα οσο διαβαζω τοσο πιο πολυ μου ερχεται αυτο
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
2020: Ακόμα ΝΕΟΙ άνθρωποι που θίγονται μόνο με την "έλξη"
2050: Ακόμα ΝΕΟΙ άνθρωποι που δηλώνουν ότι δεν θα πήγαιναν με το ίδιο φύλο.

Η σαπίλα της Δύσης έχει μέλλον.

Ναι δεν έχουμε νιώσει έλξη με το άτομο του ίδιου φύλο δεχόμαστε να μας σταυρώσετε ή να μας κάνετε σαπούνια γιατί δεν ταιριάζουμε στον Άριο κόσμο σας.
Εσυ τραβα στο Ιράν να ησυχάσεις.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,635 μηνύματα.
Εσυ τραβα στο Ιράν να ησυχάσεις.

Ναι είμαστε Ιράν επειδή δεν είμαστε bisexual. Άιντε τα επόμενα χρόνια χτίστε στρατόπεδα συγκέντρωσης για όποιον δηλώνει straight. Είπαμε άλλωστε λευκός, άντρας και straight είναι το τρίπτυχο της "κατώτερης φύλης" που πρέπει να εξοντωθεί.

Πάντα θα είμαστε εδώ να γελάμε με την πολιτική κορεκτίλα σας και με την επιβολή ταυτοτήτων που αν δεν τις δεχόμαστε είμαστε Ιράν. Γελάνε και οι πέτρες πλέον. Πάτε στην Σουηδία να ησυχάσουμε.
 

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Οχι γιατι δεν μου εχει βγει ποτε καποια ελξη για αντρα.
Δε μ ενοχλουν οι ομοφυλοφιλοι,απλα δε μπορω να με φανταστω με αντρα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,635 μηνύματα.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Είσαι Ιράν και εσύ.
Δε ξερω αν ειμαι ιραν
Δε με πειραζουν οι ομοφυλοφιλοι ουτε μ ενοχλει να δω 2 παιδια μαζι εξω ουτε να υοθετησουν ενα παιδι
Απλα εμενα με αντρα δε μπορω να με φανταστω,για καποιους αλλους ειναι φυσιολογικο
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,635 μηνύματα.
Δε ξερω αν ειμαι ιραν
Δε με πειραζουν οι ομοφυλοφιλοι ουτε μ ενοχλει να δω 2 παιδια μαζι εξω ουτε να υοθετησουν ενα παιδι
Απλα εμενα με αντρα δε μπορω να με φανταστω,για καποιους αλλους ειναι φυσιολογικο

Για πλάκα στο έγραψα ρε μπρο. Απλά εδώ μέσα βγαίνουν σεξιστές και φασίστες όσοι δεν μπορούν να φανταστούν τον εαυτό τους με άτομο του ίδιου φύλου.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ναι είμαστε Ιράν επειδή δεν είμαστε bisexual. Άιντε τα επόμενα χρόνια χτίστε στρατόπεδα συγκέντρωσης για όποιον δηλώνει straight. Είπαμε άλλωστε λευκός, άντρας και straight είναι το τρίπτυχο της "κατώτερης φύλης" που πρέπει να εξοντωθεί.

Πάντα θα είμαστε εδώ να γελάμε με την πολιτική κορεκτίλα σας και με την επιβολή ταυτοτήτων που αν δεν τις δεχόμαστε είμαστε Ιράν. Γελάνε και οι πέτρες πλέον. Πάτε στην Σουηδία να ησυχάσουμε.
Γιατί βαζεις τέτοιες ταμπέλες 😂 Ακουσες ενα φακτ, οτι κανεις δεν είναι 100% straight ή gay και αρπαχτηκες.
Βασικα υπάρχουν πολλές έρευνες που εχουν καταληξει σε αυτο το συμπέρασμα, δες στο παρακάτω αρθρο: https://www.google.com/amp/s/www.la...100-percent-straight-or-gay-20180314.amp.html

Μπορεις επίσης να διαβάσεις και το βιβλιο της Miriam Stoppard 《Το γυναικείο σωμα》, καθως κανει αναφορές σε τέτοιες έρευνες.
Οκ, δηλωσε straight. Δεν λεει κανεις οτι δεν είσαι. Και εγω straight δηλώνω. Για την εμπειρία όμως ισως και να δεχόμουν μια πρόταση για κατι σεξουαλικό με ατομο του ιδιο φυλου. Σε συγκεκριμένες στιγμές δεν με χαλάει καθολου. Δεν σου είπε κανένας οτι πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε κατι σεξουαλικό με ατομο του ίδιου φύλου για να σε αποδεχτεί η κοινωνια. Αλλα δεν χρειάζεται να βρίσκεις και παραξενη την ομοφυλοφιλία και να αντιδράς με αυτον τον τροπο. Είναι κατι φυσιολογικό.
Τωρα τον σεξισμό και τον φασισμό... δεν καταλαβαίνω που τα ειδες αυτα😂
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Νιώθω τρομερά θιγμένος όταν κάποιος προσβάλει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού μου ως 100% straight.
ζούμε στο 2020 και ακόμα κάποιοι προσπαθούν να μας κάνουν να νιώσουμε άσχημα για αυτό που είμαστε.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Νιώθω τρομερά θιγμένος όταν κάποιος προσβάλει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού μου ως 100% straight.
ζούμε στο 2020 και ακόμα κάποιοι προσπαθούν να μας κάνουν να νιώσουμε άσχημα για αυτό που είμαστε.
Πως γίνεται να θιγεστε μονο και μόνο απο μια ερευνα; Γιατι τα παίρνετε ολα τοσο προσωπικά; Τσιλ λιγο. Κανείς δεν προσπαθεί να σας κάνει να νιώσετε άσχημα.
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νιώθω τρομερά θιγμένος όταν κάποιος προσβάλει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού μου ως 100% straight.
ζούμε στο 2020 και ακόμα κάποιοι προσπαθούν να μας κάνουν να νιώσουμε άσχημα για αυτό που είμαστε.
Α, απαράδεκτο! Γιατί δεν βγαίνεις στους δρόμους να διαδηλώσεις για τη θιγμένη σεξουαλικότητα σου; Ξέρεις, straight pride φάση, που είναι και στην μόδα τελευταία. Μέχρι πότε θα επιτρέπεις σε ένα κυριολεκτικά αμελητέο ποσοστό του πληθυσμού (1% !!!!!) να καταστρατηγεί με τον πιο ακαριαίο τρόπο τα θεμελιώδη δικαιώματα σου, κάθε φορά που αφήνει το αισχρότατο υπονοούμενο ότι μπορεί να είσαι 0,00001% pansexual(???). Δεν μπορώ να διανοηθώ την απίστευτη συναισθηματική καταπίεση που πρέπει να βιώνεις σε καθημερινή βάση. Δηλαδή, δεν είναι ότι μιλάμε καν για κάποια επαρκώς τεκμηριωμένη επιστημονικά άποψη, όποτε δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ανέχεσαι αυτήν την κατάσταση. Εγώ καταλαβαίνω τι περνάς -εν έτει 2020- και να είσαι σίγουρος πως έχεις την πλήρη υποστήριξη μου.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μήπως η ερωτηση θα επρεπε απλα να είναι: Εχεις νιωσει ελξη και για τα δυο φυλα;
αυτο το να πειραματιστεις αν νιωθεις straight τι νοημα εχει; αν νιωθεις straight γιατι να πειραμαστεις, μηπως σου ερθει στην πορεια; ειναι σαν να λες θα πειραματιζοσουν να κανεις σεξ με καποιον που δεν σε τραβαει σεξουαλικα;

Αλλα και ετσι να ηταν διατυπωμενη παλι πολλοι θα απαντουσαν με βαση τα στερεότυπα που ειναι ριζωμενα μεσα τους.
Η διατύπωση του thread είναι όντως λάθος. Αλλά πάλι οι απαντήσεις θα εξαρτώνται από τον τρόπο ανατροφής τους, τον τόπο διαμονής και καταγωγής και τα άτομα από τα οποία περιτρυγιρίζεται κάποιος. Δηλαδή, είναι αδύνατον σχεδόν σε παρέα μαντραχαλάδων που μιλούν 24/7 αποκλειστικά για γυναίκες να βρεις εύκολα κάποιον που θα μπορόυσε να έχει έλξη για το ιδιο φύλο, κάτι που δεν είναι απαραίτητα σοβαρό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ πάντως πολλές κατηγορίες στο ΛΟΑΤΚΙ+ δεν τις έχω καταλάβει. Δηλαδή, ποιά πχ η διαφορά ανάμεσα σε έναν bi με έναν πανσέξουαλ;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Γενικά λένε και στα ζώα ότι δεν υπάρχει 100% ετεροφυλόφιλος ή ομοφυλόφιλος . Υπάρχει ομοφυλοφιλία πιο πολύ για τις κοινωνικές τους σχέσεις και την ιεραρχία ή σε καθεστώς αιχμαλώτισης. Δεν ξέρω δηλαδή και κατά πόσο είναι βιολογική αυτή η αηδία που λέμε για το ίδιο φύλο ή το αντίθετο, που λέγαμε και στο άλλο θέμα. Εμείς δεν ζούμε στο φυσικό μας περιβάλλον είναι αυτονόητο και ότι έτσι όπως εξελίχθηκε ο πολιτισμός μας δεν έχουμε ανάγκη να καβαλήσουμε κανένα ή να υποταχθούμε σεξουαλικά , στη κυριολεξία τουλάχιστον κανείς δεν καβαλάει κανένα για του επιβληθεί και κανένας δεν χαϊδεύει το πουλί κανενός για ενίσχυση φιλικών δεσμών . Ωστόσο αφού υπάρχει και κάποιος δεν γουστάρει ρε παιδί μου το ίδιο φύλο ή το αντίθετο ούτε κατά διάνοια , δεν μπορούμε να λέμε ότι δεν υπάρχει .Είναι πάλι αυτό που λένε οι χορτοφάγοι , ότι κάποτε ήμασταν χορτοφάγοι, ε κάποτε , βιολογικά εξελιχτήκαμε σε παμφάγους , υπάρχει όμως βιολογική εξέλιξη, αλλαγές στον εγκέφαλο και τα σχετικά, σε αυτό το ζήτημα δεν ξέρω αν υπάρχει βιολογική εξέλιξη που ορίζει ότι είσαι 100% στρέιτ ή γκέι , μπορεί και να μην υπάρχει; :hmm:
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Νιώθω τρομερά θιγμένος όταν κάποιος προσβάλει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού μου ως 100% straight.
ζούμε στο 2020 και ακόμα κάποιοι προσπαθούν να μας κάνουν να νιώσουμε άσχημα για αυτό που είμαστε.
Ποιός το κάνει αυτό βασικα; Εγώ βλέπω στην κοινωνιία ότι συμβαίνει κυρίως το αντίθετο...
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,635 μηνύματα.
Οκ, δηλωσε straight. Δεν λεει κανεις οτι δεν είσαι. Και εγω straight δηλώνω. Για την εμπειρία όμως ισως και να δεχόμουν μια πρόταση για κατι σεξουαλικό με ατομο του ιδιο φυλου. Σε συγκεκριμένες στιγμές δεν με χαλάει καθολου. Δεν σου είπε κανένας οτι πρέπει να κάνεις οτιδηποτε κατι σεξουαλικό με ατομο του ίδιου φύλου για να σε αποδεχτεί η κοινωνια. Αλλα δεν χρειάζεται να βρίσκεις και παραξενη την ομοφυλοφιλία και να αντιδράς με αυτον τον τροπο. Είναι κατι φυσιολογικό.

Πότε είπα ότι βρίσκω παράξενη την ομοφυλοφιλία;;;; Αν διαβάσεις πιο προσεκτικά τα μηνύματα μου ίσα ίσα δέχομαι την φυσικότητα της ομοφυλοφιλίας. Είπα ξεκάθαρα ότι οι άνθρωποι γεννιούνται με κάποια γούστα. Σε άλλους αρέσει το σώμα του ίδιου φύλου και σε άλλους το άλλο. Απλά δεν θεωρώ σωστό το να λες ότι όλοι πειραματίζονται και με σιγουριά ότι νιώθουμε έλξη και για το ίδιο φύλο όπως και για τους ομοφυλόφιλους ότι νιώθουν έλξη και για το αντίθετο. Δεν υπάρχει καμία έρευνα που να μπορεί να το τεκμηριώσει επαρκώς.

Στο μεταξύ το αστείο είναι ότι οι πιο σκληροί επικριτές της αμφιφυλοφιλιας ( Bisexuality ) είναι οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι καθώς τους αποκαλούν " καταπιεσμένους ομοφυλόφιλους που απλά το κρύβουν διακριτικά ".

Ναι θα δηλώνω straight. Δεν υπάρχει κάποια περηφάνια για αυτό. Γεννήθηκα straight όπως κάποιοι άλλοι γεννήθηκαν bi ή homosexuals. Το κακό που είναι όμως;

Ποιός το κάνει αυτό βασικα; Εγώ βλέπω στην κοινωνιία ότι συμβαίνει κυρίως το αντίθετο...

Συμβαίνει και το αντίθετο. Μιας που και από την απέναντι μεριά δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν. Ελάχιστοι άνθρωποι έχουν balanced ματιά σε αυτά τα ζητήματα. Η πλειοψηφία και από τις δύο μεριές καταφεύγει σε φανατικές απόψεις όπως αυτή που ακούστηκε στην πρώτη σελίδα.


Σε άλλα νέα πρόσφατα γνώρισα στην ομαδική της σχολής μία bisexual με κλίση στις γυναίκες η οποία έχει τέρμα πατριωτικές απόψεις. Έβαλε στην θέση τους κάτι ανθέλληνες που γράφανε εκτρώματα. Κέρδισε τον θαυμασμό μου αμέσως. Δεν μετράει ο σεξουαλικός προσανατολισμός στους ανθρώπους.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Απλά δεν θεωρώ σωστό το να λες ότι όλοι πειραματίζονται και με σιγουριά ότι νιώθουμε έλξη και για το ίδιο φύλο όπως και για τους ομοφυλόφιλους ότι νιώθουν έλξη και για το αντίθετο. Δεν υπάρχει καμία έρευνα που να μπορεί να το τεκμηριώσει επαρκώς.
Αν διαβάσεις πιο προσεχτικά τα δικά μου μηνύματα, θα δεις οτι ποτε δεν είπα πως ολοι πειραματιζομαστε και νιώθουμε με σιγουριά ελξη για το αντίθετο φυλο. Τα αποτελεσματα μιας ΤΕΤΟΙΑΣ έρευνας εσενα μπορει να μην σε εκπροσωπούν. Αυτο ειναι οκ δεν σου λεει κανεις εδω μέσα πως εσύ νιώθεις ΣΊΓΟΥΡΑ ελξη για τους αντρες.
Τωρα αυτό με τους bi που λες μου φαινεται εντελώς χαζό γιατί πολυ απλά αγνοείς ολα τα παραπάνω που ειπαμε για τις έρευνες. Δηλαδή λες πως δεν γίνεται να σου αρεσουν και τα δυο φύλα. Στην περίπτωση που λες οτι σου αρεσουν, το κάνεις μονο και μονο για να μην πεις οτι είσαι gay/λεσβια.
Υποστηρίζεις την LGBTQ+ κοινότητα αλλά για τους bi είσαι λιγο επιφυλακτικός. Αστείο 😂
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
να καταστρατηγεί με τον πιο ακαριαίο τρόπο τα θεμελιώδη δικαιώματα σου, κάθε φορά που αφήνει το αισχρότατο υπονοούμενο ότι μπορεί να είσαι 0,00001% pansexual(???).
εφόσον εγώ αυτοπροσδιορίζομαι ως 100% straight male, οποιαδήποτε άλλη έρευνα ή άποψη που να υπονοεί ότι είμαι 0.00001%pan προσβάλει το ατομικό δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top