Θα ταξιδεύατε μόνοι;

Θα πηγαίνατε μόνοι σας ταξίδι στο εξωτερικό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
  • Ναι

    Ψήφοι: 51 76.1%
  • Ναι, αλλά μόνο με group

    Ψήφοι: 6 9.0%
  • Όχι, σε καμία περίπτωση

    Ψήφοι: 10 14.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, θα πήγαινα μόνη μου! :D

Γενικά δεν έχω θέμα να ταξιδεύω και να γνωρίζω νέα μέρη μόνη μου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ευρώπη πάντα ταξιδεύουμε μόνοι μας αν δεν είναι κανένα δύσκολο ταξίδι όπως πέρυσι στο Ροβανιέμι.

Τώρα όμως που πρέπει να προετοιμάσουμε το γαμήλιο ταξίδι και θέλουμε κάτι εξωτικό του έχω βάλει εργασία :P να ψάξει στα ταξιδιωτικά και να μας το ετοιμάσουν μίας και είναι το πρώτο μας ταξίδι εκτος Ευρώπης.
Ξενύχτια έχει βγάλει εδώ https://paradiestravel.gr/gamilia-taxidia.el.aspx ο καημένος γιατί ναί μεν δεν θέλω με γκρούπ αλλά να τα κλείσουμε και όλα μόνοι μας δεν θέλουμε να το ρισκάρουμε.

Πάντως 2 φορές πήγαμε με γκρούπ. Δέν θα πώ ότι απογοητεύτηκα αλλά προτιμούμε να κινούμαστε μόνοι μας όταν είμαστε στον προορισμό.


Επειδη εχεις μπερδευτει μαλλον :
Επίθετο[]
μόνος, -η, -ο

(χωρίς άρθρο) ολομόναχος, δίχως συντροφιά ή βοήθεια· δείτε και την αντωνυμία παρακάτω
έμεινε μόνος στη ζωή
(με άρθρο) ο μοναδικός
ο Κώστας ήταν ο μόνος που έτρεξε να βοηθήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Απειρες φορες εχω ταξιδεψει μονη...σιγα μη περιμενω εγω ποτε οι αλλοι θα βρουν χρονο και καλη διαθεση να κουνηθουνε...για να πας με παρεα πρεπεινα ταιριαζεις πολυ καποιοι δινουν λεφτα για μουσεια και καποιοι για ποτε και ξενυχτια..θελω να πηγαινω οπου μου αρεσει...και οτι κ να λεμε οταν πας με παρεα σπανια γνωριζεις και κανεις παρεες εκει που πας...εισαι παντα με τη παρεα...ενω μονος δεν εισαι ποτε μα ποτε μονος στην ουσια...:D

πως γινεται αυτο??...ωραια κατεβαινεισ απο το αεροπλανο, πασ στο ξενοδοχειο σου ή οτιδηποτε...την παρεα εκει πως την βρισκεισ;;;περιμενεισ να ξεμυτησει ο αλλοσ απο το απεναντι δωματιο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
πως γινεται αυτο??...ωραια κατεβαινεισ απο το αεροπλανο, πασ στο ξενοδοχειο σου ή οτιδηποτε...την παρεα εκει πως την βρισκεισ;;;περιμενεισ να ξεμυτησει ο αλλοσ απο το απεναντι δωματιο;:P

Βέβαια, γιατί όταν πας ταξίδι κλείνεσαι στο ξενοδοχείο και δεν βγαίνεις. Γνωρίζεις κόσμο στα μουσεία και στα διάφορα τουριστικά σημεία, στα λεωφορεία και το μετρό και σε οποιαδήποτε έξοδο κάνεις. Διάθεση να έχεις και όλα γίνονται. Πιστεύω βέβαια πως δεν είναι και τόσο απαραίτητο το να έχεις παρέα για να περάσεις καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Για ταξίδι αναψυχής δεν θα το επέλεγα. Κρατάω μια επιφύλαξη μήπως το έκανα σε φάση που μου είχε συμβεί κάτι, που δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα, και ήθελα οπωσδήποτε να απομονωθώ.

Ειμαι της συντροφικότητας και έτσι κάποιο ταξίδι χωρίς αγαπημένο μου άτομο ή έστω άλλη παρέα θα ήταν μίζερο για μένα. Σίγουρα μπορείς να κανεις/δεις/περάσεις καλά και μόνος, αλλά τα ίδια θα τα ευχαριστηθώ περισσότερο αν τα μοιραστώ με κάποιον.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το έχω κάνει άπειρες φορές. Μονή εντελώς, ούτε γκρουπ ούτε τίποτα. Γλυτώνεις γκρίνια και έχεις τον δικό σου ρυθμό. Έχει και τα αρνητικά του αλλά σε γενικές γραμμές κάπου κάπου τέτοια ταξίδια είναι αναζωογονητικά.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Βεβαίως και ναι αλλά θα απευθυνόμουν σε ταξιδιωτικά πρακτορία. Σκοπεύω να το κάνω στο μέλλον όταν ξεμπερδέψουμε με τον Covid.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Βεβαίως και ναι αλλά θα απευθυνόμουν σε ταξιδιωτικά πρακτορία. Σκοπεύω να το κάνω στο μέλλον όταν ξεμπερδέψουμε με τον Covid.
Α, εγω θα εκανα ελεύθερο ταξιδι. Δεν θα ηταν οργανωμένο.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το έχω κάνει πολλές φορές. Δεν θα είχα πρόβλημα να το ξανακάνω, εκτός ίσως από χώρες όπου θα υπήρχε θέμα προσωπικής ασφάλειας. Ευρώπη όμως, άνετα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μπα... Δυσκολα... Δε μαρεσει να είμαι μόνη μου.... :/ Φοβάμαι, εχω ανασφάλεια και γενικά δε μου αρέσει να μαι μόνη μου.!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,551 μηνύματα.
Όχι. Θα ταξίδευα σίγουρα όμως με άλλο άτομο. Ή με παρέα. Νιώθω εντελώς disoriented μόνη.
 

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Μου θυμισατε τη διαφημιση του ταξιδιωτικου γραφειου Μανος που κατεληγε με το σλογκαν μονος ή Μανος;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ναι απλά δε θα πήγαινα σε μέρος ας πούμε με έντονη νυχτερινή ζωή πολύ κοσμο κλπ.
Θα μου άρεσε να πάω σε κάποιο πολύ ήσυχο νησί πχ Νίσυρος ή στο εξωτερικό που η εικόνα του να μην είσαι με παρέα δεν φαντάζει τόσο περίεργη όσο εδώ .
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποτέ ούτε στο παράδεισο που λένε μόνη σου!!!
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι. Το έχω κάνει μια φορά. Απλά αν είχα την επιλογή της παρέα, θα πήγαινα με παρέα. Είναι ωραία να μοιράζεσαι τον ενθουσιασμό σου με κάποιον άλλον γιαυτα που βλεπεις, τρως, ζεις σε ένα ταξίδι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Ετσι ναι...,μετα 1000.Βασικα ειναι το ονειρο μου! Ενα τετοιο τροχοσπιτο,να μην εχω αναγκη δουλειας και να εξερευνω τον πλανητη Γη. Εννοειται και με τον συντροφο μου θα ηταν ακομα πιο τελεια,αλλα ακομα και αν δεν ειχα... ναι ετσι θα πηγαινα! Το λατρευω αυτο το βιντεο παιδια.

 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Μου αρέσουν τα ταξίδια με καράβι ή τρένο αλλά όχι να φτάσω κάπου και να τρέχω από δω κι από κει σαν τουρίστας. Γενικά οι τουρίστες με κάνουν και γελάω, θεωρώ γελοίο να δώσεις χρήματα απλά για να πας να δεις μέρη. Οκ να πας σε ένα παραλιακό μέρος να κάνεις τα μπάνια σου το καταλαβαίνω αν δεν έχεις κοντά στο σπίτι σου θάλασσα αλλά αυτό που τρέχουν όλη τη μέρα σε μοναστήρια και αξιοθέατα και μουσεία σαν τα ζώα στοιβαγμένα μου προκαλεί γέλιο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Μου αρέσουν τα ταξίδια με καράβι ή τρένο αλλά όχι να φτάσω κάπου και να τρέχω από δω κι από κει σαν τουρίστας. Γενικά οι τουρίστες με κάνουν και γελάω, θεωρώ γελοίο να δώσεις χρήματα απλά για να πας να δεις μέρη. Οκ να πας σε ένα παραλιακό μέρος να κάνεις τα μπάνια σου το καταλαβαίνω αν δεν έχεις κοντά στο σπίτι σου θάλασσα αλλά αυτό που τρέχουν όλη τη μέρα σε μοναστήρια και αξιοθέατα και μουσεία σαν τα ζώα στοιβαγμένα μου προκαλεί γέλιο.
Ενταξει να δεχτω οτι δεν σου αρεσουν τα μουσεια,για τα μοναστηρια ουτε γω θα παρω,αλλα τα ταξιδια δεν ειναι μονο μουσεια και μοναστηρια.,
Τα τοπια δεν σου αρεσουν;Να γνωρισεις καινουργιες χωρες; Ειναι δυνατον;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top