Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Θέλω να ανοίξω μαγαζί με ήδη δώρων, καλλυντικά και αξεσουάρ. Έχω πελαγώσει δεν ξέρω τι όνομα να βρω. Θέλω κάτι πρωτότυπο, αγγλικό ή κάτι άλλο αλλά να είναι κάπως μοντέρνο, μαγικό και μοντέρνο. Τέτοιο στυλ.

thanks.... καλό μου ακούγεται... επειδή όμως είμαι σε επαρχία, θέλω να βρω ένα όνομα που να γίνεται κατανοητό εύκολα... Σκέφτομαι να δώσω την ονομασία κάποιας νεράιδας ή λουλουδιού... εσύ τι λες.... πρότεινέ μου μερικά ακόμα

Γεια σου Γωγώ και Νίκο , αν και δεν επιτρέπεται 2 μέλη να χρησιμοποιούνε τον ίδιο λογαριασμό :mad:

Αστειάκι για να σπάσω τον πάγο , συνεχίζω : Τα ελληνικά δεν μένουνε στο μάτι και με τα αγγλικά , ιδίως στην επαρχία , και μάλλον δικαίως γελάει και το παρδαλό κατσίκι , οπότε θα προτείνω κάτι που συμπτωματικά αντιτίθεται και αυτό στους όρους χρήσης του φόρουμ:confused: : greeklish .

Αν το μαγαζί έχει συνηθισμένα προιόντα , χωρίς προσωπικό μεράκι στην διαλογή και την προώθηση , δεν έχω καμία ιδέα

Αλλιώς , αν επιχειρήσετε να καινοτομήσετε , προτείνω το σπανιότερο των λουλουδιών , αφού θέλεις και όνομα λουλουδιού :
i mauri toulipa

αυτά , πάω να συνεχίσω την ανάγνωση Αλ. Δουμά :P

π.σ. το δώρο μου , καλλυντικό ή αξεσουάρ , στείλτο με π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revolution_Web

Νεοφερμένος

Ο Revolution_Web αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,
Ετοιμάζω ένα τουριστικό οδηγό για μια περιοχή στη Ελλάδα, και έχω
κολλήσει στο Ελληνικό slogan. Δε μπορώ να ταιριάξω κάτι. Θα ήθελα αν κάποιος φίλος ή φίλη
εδώ μέσα έχει καμιά ιδέα να προτείνει ευπρόσδεκτη

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος πρόκειται για τα νησιά του Βορειοανατολικού Αιγαίου και
το πόρταλ θα παρσουσιάζει τις εξής πτυχές..

Το πορταλ θα έχει ως στόχο "τουρίστες", οικογένειες, ηλικιωμένα και νεαρά ζευγάρια για ήρεμες και χαλαρωτικές διακοπές στα νησιά. Όχι τον άσχημο τουρισμό των Μαλίων και Φαληράκι. Τουρίστες που θέλουν να είναι κοντά στη φύση, να κάνουν πεζοπορίες, παρατήρηση πουλιών, να επισκεφθούν τα μικρά γραφικά ψαροχώρια και τους παραδοσιακούς οικισμούς στα βουνά και γενικά να συνδυάζουν τα βουνά και τα δάση που υπάρχουν στα νησιά μας, με τη θάλασσα που βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από αυτά.
Το κεντρικό concept λοιπόν του πορταλ είναι «Επιστροφή στην παράδοση»

Τα κοινά γνωρίσματα των νησιών είναι ότι ακόμη είναι παρθένα, έχουνε αρκετό πράσινο και δάση και ακόμη πιο συγκεκριμένο κοινό στοιχείο είναι η ελιά σε όλα… Ένα ακόμη κοινό στοιχείο τους είναι τα παραδοσιακά τραγούδια, τα οποία αν ακούσετε είναι παρόμοια, όπως και τα προιοντα τους.
Άρα λοιπόν στο μυαλό μου μέσα έχω συνδυασμό βουνό-θάλασσα-παράδοση-ηρεμία- φύση..


Το Αγγλικό σλόγκαν θα είναι "Escape from modern era"


Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Νίκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
''Ψήνεσαι για διακοπές στο χωριό?''

δν είναι ιδαίτερο αλλά so be it!

^.^καλή επιτυχία!

ή και ψinεσαι* χοχο για να δείξουμε ότι είναι κ της μοδός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmagkan

Νεοφερμένος

Ο gmagkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες είμαι νέο μέλος στο e-steki.gr ευχαριστώ το σαιτ που μου δίνει την ευκαιρία να μοιραστό με όλους εσάς το όνειρο μου μετά από δύσκολες στιγμές που έχω περάσει και εγώ στην ζωή μου όπως και πολλοί άνθρωποι, το όνειρο μου γίνετε σιγά σιγά πραγματικότητα. Έχω κολλήσει στην ονομασία του μαγαζιού το μαγαζί έχει να κάνει με ηλεκτρονικό και ηλεκτρολογικό υλικό, ΠΧ θα πουλώ από λάμπες καλώδια κεραίες ραδιοφονακια πρίζες μικροηλεκτρικά μέχρι τα πάντα και για υπολογιστές και σέρβις υπολογιστών. Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια που θα μου δώστε:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
καλή επιτυχία στη δουλειά σου :) (τι λένε? καλορίζικη?)
δεν έχω να σου προτείνω ονομασία, αλλά τώρα που το σκέφτομαι, δεν δίνω ποτέ σημασία στην ταμπέλα του μαγαζιού, αλλά πιο πολύ στη βιτρίνα, καμιά αφίσα με προσφορά.. δηλαδή και τα μαγαζάκια της γειτονιάς μου ξέρω τι πουλάνε,αλλά δεν ξέρω τι ονομασία έχουν.. και επειδή φαντάζομαι οτι υπάρχουν σίγουρα άτομα σαν εμένα σε αυτό, πρόσεξε να φαίνεται ξεκάθαρα τι πουλάει το μαγαζί,να είναι σαφές απο την πρώτη ματιά.. αυτά μου ρχονται τώρα.. για την ονομασία μακάρι να σε διαφωτίσουν άλλοι :) καλές δουλειές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmagkan

Νεοφερμένος

Ο gmagkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σ΄ ευχαριστώ πολύ!!! Τελικά έχεις απόλυτο δίκιο το παθαίνω κι εγώ πολλέςφορές, να κοιτάζω ένα μαγαζί και να μη παρατηρώ την ονομασία του, αλά το τι πουλάει αν με ενδιαφέρει και αν είναι οικονομικό, αυτό που κοιτάμε αλώστε όλοι μας και ειδικά στης μέρες μας. Και λόγο ότι δεν υπάρχει μαγαζί να πουλάει ηλεκτρικά εδώ που θα ανοίξω γ’ αυτό και αποφάσισα να τα μπερδέψω έτσι και να βάλω μικοηλεκτικά σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

E_KATSARA

Νεοφερμένος

Η E_KATSARA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας!!!
Χρειαζομαι τη γνωμη σας... Ανοιγω φροντιστηριο μαθηματικων με ονομα "Νεα μεθοδος"..
Ετοιμαζω διαφημιστικα και ταμπελες και χρειζομαι ενα σλογκαν, μια ατακα...
:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Καλησπερα σας!!!
Χρειαζομαι τη γνωμη σας... Ανοιγω φροντιστηριο μαθηματικων με ονομα "Νεα μεθοδος"..
Ετοιμαζω διαφημιστικα και ταμπελες και χρειζομαι ενα σλογκαν, μια ατακα...
:/::hmm:
Μια ''ολοκληρωμένη'' βοήθεια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα! Είμαι καινούρια εδώ... Θα ανοίξω δικό μου γραφείο με ενοικιάσεις αυτοκινήτων (rent a car) και θα ήθελα να μου πείτε ένα όμορφο, σύντομο, εύκολο για τους τουρίστες και έξυπνο όνομα.... Καμιά ιδέα???????? Ευχαριστώωωωω!!!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα! Είμαι καινούρια εδώ... Θα ανοίξω δικό μου γραφείο με ενοικιάσεις αυτοκινήτων (rent a car) και θα ήθελα να μου πείτε ένα όμορφο, σύντομο, εύκολο για τους τουρίστες και έξυπνο όνομα.... Καμιά ιδέα???????? Ευχαριστώωωωω!!!!!!!! :)

Βάζουμε το αυτοκίνητο,βάζετε τη βενζίνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
CHEAP
rent a car cheap

σου ετοιμάζω και το logo

να το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χαχαχα!!!!! Mercury σωστό το σλόγκαν αλλά νομίζω θα "μας βάλει μέσα" σαν επιχείρηση!!!! :P Ωραίο το cheap!!!!! Για να δούμε!!!! :) Περιμένω κι άλλες προτάσεις!!!! Και πάλι ευχαριστώ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τίποτα...??? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ποτέ μην βάζεις την λέξη "φθηνό" στην επωνυμία ή σε διαφημιστικό, δημιουργεί την εντύπωση πως το προιόν ή η υπηρεσία σου είναι κατώτερης ποιότητας. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα συνώνυμο με λιγότερο αρνητική έννοια, κάτι που να δίνει την εντύπωση πως το προιόν είναι ποιοτικό αλλά οι τιμές είναι χαμηλές (όπως η αλυσίδα rent-a-car "Budget"). Το θέμα είναι, θα είσαι φτηνη στις τιμές? Γιατί αν είναι να χρεώνεις όσο όλοι οι υπόλοιποι, δεν έχει νόημα να εστιάσεις εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πολύ σωστό αυτό που λες.... Φτηνή θα είμαι ναι, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θα ήθελα να εστιάσω εκεί αλλά στην ποιότητα ή στην εξυπηρέτηση ίσως... Σε κάτι πιο ευχάριστο δηλαδή και όχι στην τιμή ας πούμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εσύ τι πιστεύεις ότι είναι ξεχωριστό στην επιχείρησή σου; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Η εξυπηρέτηση, η ποιότητα όπως είπα πριν, ότι εμείς θα ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ!!!!!! Οι τιμές νομίζω είναι αυτονόητο ότι θα είναι καλές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πώς ορίζεις την ποιότητα;
Θα χαμογελάτε στην παράδοση και παραλαβή; Ή θα είστε και προσβάσιμοι κι ενδιάμεσα, πχ αν σκάσει ένα λάστιχο, αν χαθεί κάποιος...; Θα δίνετε ίσως δώρο ένα χάρτη της περιοχής;
Γιατί το χαμόγελο (θα έπρεπε να) είναι αυτονόητο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οι γονείς μου είναι στον χώρο 35 χρόνια κι εγώ μεγάλωσα μέσα στον χώρο οπότε σε διαβεβαιώ ότι από όσα έχω δει, θα έπρεπε να εννοείται το χαμόγελο αλλά όχι, ΔΕΝ εννοείται δυστυχώς!!! Για service κατά την ενοικίαση, χάρτες κτλ δεν το συζητώ.... Δεν μιλάμε για αυτονόητα πράγματα λοιπόν. Μιλάμε για μια παραπάνω καλή διάθεση που την έχει ανάγκη κάποιος που έρχεται να κάνει τις διακοπές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top