Ιστορίες από τα μέσα μαζικής μεταφοράς

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,856 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές παράμετροι προς εξέτασιν. Στο λεωφορείο τις προάλλες μία δεσποινίδα δεν σηκώθηκε για να καθίσει ο ηλικιωμένος (απαράδεκτο κατ'εμέ) από μόνη της με αποτέλεσμα όταν σηκώθηκε για να κατέβει να καθίσει ο ηλικιωμένος και να πει «ε με αυτήν την νεολαία». Κάθε φορά που το ακούω αυτό θέλω να απαντήσω «αυτή η νεολαία είναι δημιούργημα της δικής σας βρωμογενιάς
Ρε φιλε μερικοί παππούδες είναι και για μπατσες στα λεωφορεία, συγγνώμη κιόλας

Θα σηκωθώ σε κάθε άτομο που έχει ανάγκη και σε μέρες που δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια από τη δουλειά, αλλά μου έχουν τύχει και πολλά κουλά.

Ήμουν στο αστικό 7 η ώρα το πρωί να πάω δουλειά, άδειο σχεδόν το αστικό και ήταν και από τα μεγάλα.
Καθόμουν στις πλαϊνές που έχει να ακουμπήσεις γιατί έχω πολλά πράγματα μαζί μου.
Μπαίνεις ένας (70αρης το πολύ καλοστεκουμενος) με το καφέ και τη τυρόπιτα και έρχεται μπροστά μου και με λεει, θα σηκωθείς να κάτσω να βάλω το φαΐ μου;
Τον κοιτάω, του λέω όχι.
Μου λέει γιατι; λέω είναι το λεωφορείο άδειο, μπορείτε να καθίσετε

Και πετάγεται μια καρεν να πούμε και αρχίζει να μου φωνάζει δεν ντρέπεσαι και διάφορα τέτοια

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΘΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ; άσε που απαγορεύεται να τρως στα αστικά.

Η μια άλλη φορά ένα κορίτσι ήταν με πατεριτσα στο αστικό και καθόταν και 2 θιτσες επειδή ήθελαν να καθίσουν να κουτσομπολευσουν δίπλα δίπλα της είπαν να αλλάξει θέση..
Πετάχτηκα και της είπα μη τυχόν και σηκωθείς από εδώ, και τις είπα ότι θα έπρεπε να ντρέπονται. Το βούλωσαν

Ένας άλλος παππούς επίσης με έχει κλοτσισει στα πόδια και με έσπρωξε επειδή ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΟΡΘΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΕΝΩ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΊΟ ΗΤΑΝ ΦΙΣΚΑ

Γ@@ΜΩ ΤΟ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ.

Αχ, πρέπει να ηρεμήσω

Δεν πρέπει να τα θυμάμαι αυτά.

Σεβαση στη τρίτη ηλικία μέχρι ένα όριο, όχι να με καταπατα κιόλας.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ρε φιλε μερικοί παππούδες είναι και για μπατσες στα λεωφορεία, συγγνώμη κιόλας

Θα σηκωθώ σε κάθε άτομο που έχει ανάγκη και σε μέρες που δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια από τη δουλειά, αλλά μου έχουν τύχει και πολλά κουλά.

Ήμουν στο αστικό 7 η ώρα το πρωί να πάω δουλειά, άδειο σχεδόν το αστικό και ήταν και από τα μεγάλα.
Καθόμουν στις πλαϊνές που έχει να ακουμπήσεις γιατί έχω πολλά πράγματα μαζί μου.
Μπαίνεις ένας (70αρης το πολύ καλοστεκουμενος) με το καφέ και τη τυρόπιτα και έρχεται μπροστά μου και με λεει, θα σηκωθείς να κάτσω να βάλω το φαΐ μου;
Τον κοιτάω, του λέω όχι.
Μου λέει γιατι; λέω είναι το λεωφορείο άδειο, μπορείτε να καθίσετε

Και πετάγεται μια καρεν να πούμε και αρχίζει να μου φωνάζει δεν ντρέπεσαι και διάφορα τέτοια

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΘΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ; άσε που απαγορεύεται να τρως στα αστικά.

Η μια άλλη φορά ένα κορίτσι ήταν με πατεριτσα στο αστικό και καθόταν και 2 θιτσες επειδή ήθελαν να καθίσουν να κουτσομπολευσουν δίπλα δίπλα της είπαν να αλλάξει θέση..
Πετάχτηκα και της είπα μη τυχόν και σηκωθείς από εδώ, και τις είπα ότι θα έπρεπε να ντρέπονται. Το βούλωσαν

Ένας άλλος παππούς επίσης με έχει κλοτσισει στα πόδια και με έσπρωξε επειδή ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΟΡΘΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΕΝΩ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΊΟ ΗΤΑΝ ΦΙΣΚΑ

Γ@@ΜΩ ΤΟ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ.

Αχ, πρέπει να ηρεμήσω

Δεν πρέπει να τα θυμάμαι αυτά.

Σεβαση στη τρίτη ηλικία μέχρι ένα όριο, όχι να με καταπατα κιόλας.
Καλημέρα Ραφαέλα μου, εγώ επιμένω ότι οι ηλικιωμένοι έχουν προτεραιότητα. Αν ήμουν στη θέση σου και έβλεπα ηλικιωμένο να μπαίνει στο λεωφορείο με το φαγητό του, ακόμα και αν απαγορεύεται, θα του παραχωρούσα χωρίς δεύτερη σκέψη τη θέση μου, αν καταλάβαινα ότι αυτή τον βόλευε περισσότερο. Έτσι μεγάλωσα και έτσι ανατράφηκα. Στην παιδικη-εφηβικη μου ηλικία μέναμε απειρες ώρες ορθοστασία , στο λεωφορείο απαγορευόταν να καθήσουμε, είχαν πάντα προτεραιότητα οι μεγαλύτεροι, το ίδιο και στην εκκλησία, 2-2,5 ώρες ορθοστασία. Δεν θα κρίνω πόσο σωστοί είναι στην συμπεριφορά τους γιατί κουβαλάνε τα χρόνια στην πλάτη τους και είναι πιο κοντά στο θάνατο.

Επίσης δεν μου αρέσουν οι νέοι που μπαίνουν στο λεωφορείο με τα ακουστικά στα αυτιά, ακούνε μουσική και κοιτάζουν το κινητό. Μπορεί να συμβεί οτιδήποτε στο διπλανό τους η στο λεωφορείο και να μην το πάρουν είδηση.

Μια κοπελίτσα προχθές μπήκε στο λεωφορείο με το ηλεκτρικό πατίνι 😂

Γενικά και οι 2 γενιές έχουν τα θέματα τους, πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός, κατανόηση και υπομονή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,902 μηνύματα.
Σεβαση στη τρίτη ηλικία μέχρι ένα όριο, όχι να με καταπατα κιόλας.
Έχουνε δει πολύ ψηλά τον αμανέ κάποιοι ηλικιωμένοι. Νομίζουν ότι ο κόσμος γυρίζει μόνο γύρω από αυτούς και δεν υπάρχουν άλλοι.
Μου λέει γιατι; λέω είναι το λεωφορείο άδειο, μπορείτε να καθίσετε
Τι ψάχνεις τώρα... :hehe:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Καλημέρα Ραφαέλα μου, εγώ επιμένω ότι οι ηλικιωμένοι έχουν προτεραιότητα. Αν ήμουν στη θέση σου και έβλεπα ηλικιωμένο να μπαίνει στο λεωφορείο με το φαγητό του, ακόμα και αν απαγορεύεται, θα του παραχωρούσα χωρίς δεύτερη σκέψη τη θέση μου, αν καταλάβαινα ότι αυτή τον βόλευε περισσότερο. Έτσι μεγάλωσα και έτσι ανατράφηκα. Στην παιδικη-εφηβικη μου ηλικία μέναμε απειρες ώρες ορθοστασία , στο λεωφορείο απαγορευόταν να καθήσουμε, είχαν πάντα προτεραιότητα οι μεγαλύτεροι, το ίδιο και στην εκκλησία, 2-2,5 ώρες ορθοστασία. Δεν θα κρίνω πόσο σωστοί είναι στην συμπεριφορά τους γιατί κουβαλάνε τα χρόνια στην πλάτη τους και είναι πιο κοντά στο θάνατο.

Επίσης δεν μου αρέσουν οι νέοι που μπαίνουν στο λεωφορείο με τα ακουστικά στα αυτιά, ακούνε μουσική και κοιτάζουν το κινητό. Μπορεί να συμβεί οτιδήποτε στο διπλανό τους η στο λεωφορείο και να μην το πάρουν είδηση.

Μια κοπελίτσα προχθές μπήκε στο λεωφορείο με το ηλεκτρικό πατίνι 😂

Γενικά και οι 2 γενιές έχουν τα θέματα τους, πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός, κατανόηση και υπομονή.

Ε ρε ξύλο που έχει να πέσει μεσα στα λεωφορεία.

Παππους 80 ετων με μαγκούρα Vs 25χρονη Tik toker με το σελφοκόνταρο σε θέση μάχης !

FIGHT !!!!!!!!!!!!!!!!
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,856 μηνύματα.
Καλημέρα Ραφαέλα μου, εγώ επιμένω ότι οι ηλικιωμένοι έχουν προτεραιότητα. Αν ήμουν στη θέση σου και έβλεπα ηλικιωμένο να μπαίνει στο λεωφορείο με το φαγητό του, ακόμα και αν απαγορεύεται, θα του παραχωρούσα χωρίς δεύτερη σκέψη τη θέση μου, αν καταλάβαινα ότι αυτή τον βόλευε περισσότερο. Έτσι μεγάλωσα και έτσι ανατράφηκα. Στην παιδικη-εφηβικη μου ηλικία μέναμε απειρες ώρες ορθοστασία , στο λεωφορείο απαγορευόταν να καθήσουμε, είχαν πάντα προτεραιότητα οι μεγαλύτεροι, το ίδιο και στην εκκλησία, 2-2,5 ώρες ορθοστασία. Δεν θα κρίνω πόσο σωστοί είναι στην συμπεριφορά τους γιατί κουβαλάνε τα χρόνια στην πλάτη τους και είναι πιο κοντά στο θάνατο.

Επίσης δεν μου αρέσουν οι νέοι που μπαίνουν στο λεωφορείο με τα ακουστικά στα αυτιά, ακούνε μουσική και κοιτάζουν το κινητό. Μπορεί να συμβεί οτιδήποτε στο διπλανό τους η στο λεωφορείο και να μην το πάρουν είδηση.

Μια κοπελίτσα προχθές μπήκε στο λεωφορείο με το ηλεκτρικό πατίνι 😂

Γενικά και οι 2 γενιές έχουν τα θέματα τους, πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός, κατανόηση και υπομονή.
Καλημέρα!!

Ο φιλαράκος με τη τυρόπιτα δεν είχε προβλήματα, ήταν καλοστεκουμενος 65αρης το πολύ 70αρης που κατεμε δεν θέτει τόσο θέμα να καθόταν στις υπόλοιπες 20 θέσεις που έχει το λεωφορείο

Τον έχω ξανά πετύχει, ο τύπος είναι απλά κολλημένος, το αστικό έχει 4 θέσεις τέτοιες ίδιες και δεν πηγαίνει στις υπόλοιπες

Άσε μας τώρα με τον κολλημένο :lol:
Με κάτι τέτοιες νοοτροπίες έχουμε φτάσει στο κακό του σήμερα..

Δηλαδή στον άλλον που με κοπανουσε τα πόδια τι θα έκανα; θα του έλεγα και ευχαριστώ από σεβαση;

Σηκώνομαι πάντα αν δεν υπάρχει θέση άλλη για κάποιον μεγαλύτερο και το θέλει ή για κάποιον που έχει ανάγκη.

Τώρα μιλάμε για ένα λεωφορείο που ήταν παντελώς άδειο και στοχευσε απλά τη δική μου θέση.


Για τα ακουστικά προσωπικά δεν συμφωνώ.
Ακούω μουσική πολλες φορες στο λεωφορείο αλλά τα μάτια μου εινσι γύρω γύρω, όχι στο κινητό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Οποτε έμπαινα σε ΜΜΜ, μου την έπεφταν οι γριες, οι ηλικιωμενες 70+, και εισαι ωραιο παιδι, γλυκό, απαπαπα τι μου θυμίσατε.

Καμια νεαρούλα, ειχα μιλήσει 2-3 φορές, μια απο σχολη κινηματογράφου, μια έτσι μια αλλιώς

Αλλά στα αστικα, ολο γριες, καταδρομικές οι γριες ρε φιλε ΚΑΤΑΔΡΟΜΙΚΕΣ. ΑΛΟΓΑ!
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,856 μηνύματα.
Οποτε έμπαινα σε ΜΜΜ, μου την έπεφταν οι γριες, οι ηλικιωμενες 70+, και εισαι ωραιο παιδι, γλυκό, απαπαπα τι μου θυμίσατε.

Καμια νεαρούλα, ειχα μιλήσει 2-3 φορές, μια απο σχολη κινηματογράφου, μια έτσι μια αλλιώς

Αλλά στα αστικα, ολο γριες, καταδρομικές οι γριες ρε φιλε ΚΑΤΑΔΡΟΜΙΚΕΣ. ΑΛΟΓΑ!
Εμένα μια φορά μου την έπεσε άνθρωπος στο αστικό, ήταν ένας μαύρος που σπούδαζε εδώ, δεν λέω ωραίος ήταν αλλά δε με τραβάνε πολύ αυτοί ρε γαμωτο

Δεν μιλούσε και ελληνικά, ηταν και πιτα το αστικο μας ακουγαν ολοι.. ωραία περάσαμε

Μπορώ να πω ήταν αρκετά ευγενικός σε γενικές γραμμές αλλά μιλούσε πολύ σιγά και εγώ ήμουν σα κάτι θείες και όλο έλεγα E? WHAT ?
Επίσης δεν ξέρω να ψυθιριζω, καταλάβατε πως πήγε αυτό :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Εμένα μια φορά μου την έπεσε άνθρωπος στο αστικό, ήταν ένας μαύρος που σπούδαζε εδώ, δεν λέω ωραίος ήταν αλλά δε με τραβάνε πολύ αυτοί ρε γαμωτο

Δεν μιλούσε και ελληνικά, ηταν και πιτα το αστικο μας ακουγαν ολοι.. ωραία περάσαμε

Μπορώ να πω ήταν αρκετά ευγενικός σε γενικές γραμμές αλλά μιλούσε πολύ σιγά και εγώ ήμουν σα κάτι θείες και όλο έλεγα E? WHAT ?
Σου ειναι αδιάφορο αν εγινες ρεζιλι η οχι. Οι περισσοτεροι άνθρωποι νοιάζονται για τη δική τους εικόνα και ξεχνάνε την άποψη των άλλων γρήγορα.

Σε κτελ ειχα πιασει αρχές 2000 κουβεντα με εναν γέρο, και τον αρχισα στα τέρμα όμως ακραία και ειχε γυρισει το μισό λεωφορείο και με κοιταγε, σταυροκοπιόντουσαν κατι γριές έλεγαν "άκου τι λέει, δεν πάει καλά, Χριστός και Παναγία" εγω στην ψύχρα συνέχιζα.

Το θυμαμαι ακόμα. Αλλά απορώ αν οι άλλοι θα το θυμούνται.


Κρίμα το μαυρούλη όμως, πηρε τοσο θάρρος, του άρεσες, κι εσυ του σκασες τοίχο γιατι ειναι μαυρος ενω σου άρεσε.


Νταξει βεβαια αμα δε σε τραβάνε, καλά όπως νιώθεις, δε θα πιεζόμαστε και σε όποιον μας γλυκοκοιτάει ναι;

Οπότε μη νιωθεις άσχημα.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,856 μηνύματα.
Σου ειναι αδιάφορο αν εγινες ρεζιλι η οχι. Οι περισσοτεροι άνθρωποι νοιάζονται για τη δική τους εικόνα και ξεχνάνε την άποψη των άλλων γρήγορα.

Σε κτελ ειχα πιασει αρχές 2000 κουβεντα με εναν γέρο, και τον αρχισα στα τέρμα όμως ακραία και ειχε γυρισει το μισό λεωφορείο και με κοιταγε, σταυροκοπιόντουσαν κατι γριές έλεγαν "άκου τι λέει, δεν πάει καλά, Χριστός και Παναγία" εγω στην ψύχρα συνέχιζα.

Το θυμαμαι ακόμα. Αλλά απορώ αν οι άλλοι θα το θυμούνται.


Κρίμα το μαυρούλη όμως, πηρε τοσο θάρρος, του άρεσες, κι εσυ του σκασες τοίχο γιατι ειναι μαυρος ενω σου άρεσε.


Νταξει βεβαια αμα δε σε τραβάνε, καλά όπως νιώθεις, δε θα πιεζόμαστε και σε όποιον μας γλυκοκοιτάει ναι;

Οπότε μη νιωθεις άσχημα.
Καλά δεν ένιωσα άσχημα σιγά μη σκάσω κιόλας

Απλά μου αρεζε κι άλλος τοτε, ήμουν και 19 χρονών

Ο τύπος το κατάλαβε στο τέλος γιατί με λεει αφού με ρώτησε πως με λένε τι σπουδαζω κτλ κτλ
Με λεει
"I want to meet you again"
Εγω : εεε, thank you but I'm talking with a guy that i like, and you know..
Αυτός: are you sure?

Γιατι μωρέ δεν μπορώ εγώ να talk with a guy μα πούμε Και με λεει are you sure :lol:

Δεν μου αρεσε, απλά αντικειμενικα δεν ήταν κακός
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Καλά δεν ένιωσα άσχημα σιγά μη σκάσω κιόλας

Απλά μου αρεζε κι άλλος τοτε, ήμουν και 19 χρονών

Ο τύπος το κατάλαβε στο τέλος γιατί με λεει αφού με ρώτησε πως με λένε τι σπουδαζω κτλ κτλ
Με λεει
"I want to meet you again"
Εγω : εεε, thank you but I'm talking with a guy that i like, and you know..
Αυτός: are you sure?

Γιατι μωρέ δεν μπορώ εγώ να talk with a guy μα πούμε Και με λεει are you sure :lol:

Δεν μου αρεσε, απλά αντικειμενικα δεν ήταν κακός
Δύσκολο το τσιτσί μας. Του κανε τα μούτρα κρεας το τσιτσί μας. Αλλά τίμιο τσιτσί.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,310 μηνύματα.
Μια οχι και τόσο αστεία ιστορία.

Πλέον δεν παίρνω μέσα, αλλά έχω μια τραγική ιστορία από όταν ήμουν φοιτήτρια.
Μπαίνω λεωφορείο, φοράω ακουστικά δεν βλέπω και πολύ τριγύρω, κάθομαι δίπλα σε κάποιον.

Μετά σηκώνω το κεφάλι και βλέπω τους πάντες να κοιτάνε προς το μέρος μου, ψάχτηκα να δω αν έχω κάτι πάνω μου, δεν είδα κάτι. Τους ξανακοιτάω και συνειδητοποιώ πως κοιτάνε τον διπλανό μου.
Οπότε γυρνάω και βλέπω πως κάθομαι δίπλα σε τοξικομανή ο οποίος είχε βγάλει κανονικά ένεση και βαρούσε μέσα στο λεωφορείο ακριβώς δίπλα μου.

Φρίκαρα κυρίως γιατί ξέρω τι ασθένειες μπορούν να μεταδοθούν απο την ένεση και ειδικά σε ελληνικούς δρόμους που το λεωφορείο κάνει τούμπες σε λακούβες, το ατύχημα δεν είναι απίθανο.

Άλλες ιστορίες πάλι από φοιτητικά χρόνια, είναι οι σιχαμεροί μπαρμπάδες που κωλοτρίβονταν. Νομίζω πως αν είσαι γυναίκα και έχεις μπεί σε γεμάτο λεωφορείο σίγουρα θα σου έχει τριφτεί κωλόγερος/σίχαμα. Εγώ που δεν έχω θέμα με αδιακρισίες κτλ είχα πει μια φορά σε εναν μαλάκα γέρο « φίλε δεν ξέρω αν σε τρώει ο π@τσος σου αλλά μπορείς να μην τον τρίβεις πάνω μου» ; Και άρχιζαν να τον γιουχάρουν και κατέβηκε στην επόμενη στάση. Ζώον.

Μια άλλη φορά ήταν ένας τύπος με κάτι σαν νυφίτσα δεν κατάλβα τι ζώο ήταν

Έναν φίλο μου τον πήρε ο ύπνος και έκανε τη διαδρομή του λεωφορείου πήγαινε-έλα 6 φορές, λολ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top